РІШЕННЯ
іменем України
10 грудня 2020 року Справа № 655/889/20
Горностаївський районний суд Херсонської області
в складі: судді Посунько Г.А.
секретаря Бортнюк Л.М.
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду смт.Горностаївка Херсонської області цивільну справу за заявою Горностаївської селищної ради Херсонської області (заінтересована особа - Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області) про визнання відумерлою спадщини після смерті ОСОБА_1 ,
в с т а н о в и в :
03 листопада 2020 року Горностаївська селищна рада Херсонської області звернулась до суду із заявою (заінтересована особа - Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області) про визнання відумерлою спадщини після смерті ОСОБА_1 .
Заявник Горностаївська селищна рада Херсонської області, посилаючись в обґрунтування своїх вимог на те, що після смерті ОСОБА_1 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , залишилось спадкове майно - земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 4,09 гектарів (кадастровий номер 6522680500:05:022:0016), розташована на території Великоблаговіщенської сільської ради Горностаївського району Херсонської області (на даний час - Великоблаговіщенського старостинського округу Горностаївської селищної ради Херсонської області). Оскільки спадкоємці за заповітом та за законом відсутні, заявник просить суд визнати спадщину відумерлою та передати її у власність Горностаївської селищної об`єднаної територіальної громади в особі Горностаївської селищної ради Херсонської області.
04 листопада 2020 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання, учасникам справи встановлено строк для подання відзиву на заяву, відповіді на відзив, заперечень та пояснень.
В підготовче засідання представник заявника Горностаївської селищної ради Херсонської області не з`явився, про дату, час та місце проведення підготовчого засідання повідомлявся належним чином - своєю заявою до суду просить розглянути справу за відсутності їхнього представника, заявлені вимоги підтримує. Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника заявника, на підставі наявних у справі доказів.
В підготовче засідання представник заінтересованої особи Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області не з`явився, про дату, час та місце проведення підготовчого засідання повідомлявся належним чином - своєю заявою до суду просить розглянути справу за відсутності їхнього представника, проти задоволення заяви не заперечує. Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника заінтересованої особи, на підставі наявних у справі доказів.
Згідно ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Згідно ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно ч.1 ст.206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Згідно ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
В підготовче засідання заінтересована особа подала окрему процесуальну заяву, якою не заперечувала проти задоволення заявлених вимог. Така заява не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Враховуючи викладене суд вважає можливим ухвалити рішення в даній цивільній справі за результатами підготовчого провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини та визначив відповідно до них правовідносини.
ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Запоріжжя, про що Запорізьким міським відділом реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Запорізькій області складено актовий запис про смерть № 1242 від 13 лютого 2010 року.
Після смерті ОСОБА_1 відкрилась спадщина, до складу якої входить земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 4,09 гектарів (кадастровий номер 6522680500:05:022:0016), розташована на території Великоблаговіщенської сільської ради Горностаївського району Херсонської області (на даний час - Великоблаговіщенського старостинського округу Горностаївської селищної ради Херсонської області).
Вказана земельна ділянка належала померлому ОСОБА_1 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-ХС № 013560, виданого 10 січня 2003 року Великоблаговіщенською сільською радою Горностаївського району Херсонської області, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 478.
Після смерті ОСОБА_1 спадкоємці за заповітом та за законом відсутні.
З витягу зі Спадкового реєстру від 09 жовтня 2020 року № 62013312 вбачається, що спадкова справа після смерті ОСОБА_1 не заведена, відомостей про спадкоємців, які прийняли спадщину за заповітом чи за законом, немає.
Згідно ч.1 ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ч.1 ст.218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ч.1 ст.1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Згідно ч.1 ст.1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
Згідно ч.2 ст.1277 ЦК України заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Згідно ч.3 ст.1277 ЦК України спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно - за його місцезнаходженням.
Згідно ч.1 ст.338 ЦПК України суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.
При вирішенні справи суд враховує, що відповідно до Закону України "Про добровільне об`єднання територіальних громад" Великоблаговіщенська сільська рада Горностаївського району Херсонської області ввійшла до складу Горностаївської селищної територіальної громади з адміністративним центром у селищі міського типу Горностаївка.
Горностаївська селищна рада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків Великоблаговіщенської сільської ради Горностаївського району Херсонської області.
На підставі викладеного суд вважає можливим задовольнити заяву, визнати спадщину після смерті ОСОБА_1 відумерлою та передати її у власність територіальної громади Горностаївської селищної ради Херсонської області.
Керуючись ст.ст.1216 - 1222, 1268 - 1270, 1277 ЦК України, ст.ст.4 - 11, 81, 200, 206, 259, 263 - 265, 293 - 294, 334 - 338 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Заяву Горностаївської селищної ради Херсонської області (заінтересована особа - Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області) про визнання відумерлою спадщини після смерті ОСОБА_1 - задовольнити.
Спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_1 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 4,09 гектарів (кадастровий номер 6522680500:05:022:0016), розташованої на території Великоблаговіщенського старостинського округу Горностаївської селищної ради Херсонської області - визнати відумерлою та передати у власність територіальній громаді Горностаївської селищної ради Херсонської області.
Рішення суду може бути оскаржене (з врахуванням положень п.п.15.5 п.15 розділу ХІІІ "Перехідні положення" Цивільного процесуального кодексу України - до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи) до Херсонського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Горностаївський районний суд Херсонської області протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Посунько Г.А.
Суд | Горностаївський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2020 |
Оприлюднено | 11.12.2020 |
Номер документу | 93461043 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Горностаївський районний суд Херсонської області
Посунько Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні