ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.12.2020 Справа № 917/1572/20
Господарський суд Полтавської області у складі судді Безрук Т. М., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовною заявою Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" в особі Кременчуцької філії Акціонерного товариства "Полтаваобленерго"
до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Старий будинок"
про стягнення 43369, 04 грн.
без виклику представників сторін
встановив:
До Господарського суду Полтавської області надійшов позов Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" в особі Кременчуцької філії Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Старий будинок" про стягнення 43369,04 грн. за договором про постачання теплової енергії в гарячій воді № 686 від 01.09.2008р., у тому числі: 28260,18 грн. - заборгованості за спожиту теплову енергію, 4567,17 грн. - пені, 5566,29 грн. - 3% річних, 4975,40 грн. - інфляційних; а також 2102,00 грн. судових витрат.
Позовну заяву обґрунтовано тим, що відповідач неналежним чином здійснює розрахунки за поставлену теплову енергію в гарячій воді.
Ухвалою суду від 20.10.2020 було встановлено відповідачу строк у 15 днів з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов (а.с.87-88).
Ухвала від 20.10.2020 була вручена відповідачу 12.11.2020, що підтверджується поштовим повідомленням від 10.11.2020 (а.с.90). Отже, останнім днем подачі суду відзиву на позов є 27.11.2020р.
Відповідач відзив на позов не надав. Встановлені строки для його подання закінчилися.
Згідно ст.113 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені,- встановлюються судом.
Згідно ч.8 ст.165 ГПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п"ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Згідно ст.118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Інші заяви по суті справи до суду не надійшли.
У даній справі судом були вчинені такі процесуальні дії.
За протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.09.2020 року даний позов був переданий на розгляд судді Безрук Т. М. (а.с.76).
Ухвалою господарського суду від 02.10.2020 року залишено позовну заяву без руху та встановлено строк для усунення недоліків (а.с.78). Позивач у встановлений судом строк виправив вказані недоліки (а.с.83-85).
Ухвалою суду від 20.10.2020 відкрито провадження у справі № 917/1572/20, постановлено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (а.с.87-88).
Про відкриття провадження у справі позивач та відповідач повідомлені належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями від 20.02.2020 про вручення ухвали (а.с.90-92).
Відповідно до частини п`ятої статті 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін згідно з ч. 5 ст. 252 ГПК України сторони суду не надали.
За ч. 13 ст. 8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
За ч. 2 ст. 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
За ст. 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Під час розгляду справи по суті судом були досліджені всі письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
Відповідно до ч.2 ст. 233 ГПК України дане рішення прийнято, складено та підписано в нарадчій кімнаті.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши всі наявні у справі докази, суд встановив наступне.
Між Відкритим акціонерним товариством "Полтаваобленерго" в особі Кременчуцької філії (позивачем) та Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Старий будинок" (відповідачем) укладено договір про постачання теплової енергії в гарячій воді № 686 від 01.09.2008р. (далі - Договір; а.с. 8-9).
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Відкрите акціонерне товариство "Полтаваобленерго" змінило свою назву на Публічне акціонерне товариства "Полтаваобленерго"; надалі Публічне акціонерне товариство "Полтаваобленерго" змінило свою назву на Акціонерне товариство "Полтаваобленерго".
Таким чином, у позивача - Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" та відповідача - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Старий будинок" наявні права і обов`язки, що виникли за договором на постачання теплової енергії в гарячій воді № 686 від 01.09.2008р.
Згідно з п. 1.1. Договору позивач, як теплопостачальна організація, зобов`язався надати відповідачеві (споживачу) вчасно та відповідної якості послуги з постачання теплової енергії в гарячій воді, а споживач зобов`язався своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами та здійснювати інші платежі у строки і на умовах, передбачених цим договором та додатками до нього.
Згідно з п. 1.2. Договору тарифи на послуги з теплопостачання затверджуються в установленому порядку відповідно до ЗУ Про теплопостачання №2633-IV від 02.06.2005 та діючого законодавства України.
Згідно з п. 2.2.2 Договору відповідач зобов`язався оплачувати постачальнику вартість спожитої теплової енергії та додаткові рахунки, виписані на підставі даного договору, згідно з умовами цього Договору та додатку до нього № 4 «Порядок розрахунків за спожиту теплову енергію» .
Згідно з п. 4.2.2 та п.6.8 Договору споживач несе відповідальність за несвоєчасну оплату за спожиту теплову енергію - шляхом сплати пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочки, починаючи з дня, наступного за датою остаточного розрахунку, індексу інфляції та 3% річних.
Згідно з п. 5.1. Договору теплова енергія в гарячій воді постачається споживачу в обсягах, згідно з додатком № 2 до цього договору на такі потреби: опалення та вентиляцію - в період опалювального сезону; гаряче водопостачання - протягом року.
Згідно з п.6.1. Договору для розрахунків за спожиту теплову енергію системи теплоспоживання споживача повинні бути забезпечені необхідними приладами обліку теплової енергії. У разі їх відсутності, виходу з ладу (несправності) чи невідповідності нормативно-технічним вимогам - нарахування оплати за спожиту теплову енергію споживачу проводиться розрахунковим шляхом згідно максимальних договірних навантажень, зазначених в додатках № 2, 4-3, 4-4 даного договору. Вихід з ладу (несправність) чи невідповідність приладів обліку нормативно-технічним вимогам фіксується відповідним актом. У випадку відмови від підпису даного акта представником споживача або його відсутності при складанні, акт вважається дійсним за умови його підпису не менш ніж трьома представниками теплопостачальної організації.
Згідно з п.6.10. Договору у випадку відсутності у платіжному документі споживача у реквізиті "призначення платежу" посилань на ДПЗ чи період, за який здійснюється оплата або перевищення суми платежу необхідної для цього періоду, кошти, перераховані споживачем за теплову енергію, Теплопостачальна організація має право зараховувати як погашення існуючої заборгованості цього Споживача згідно даного договору, оформлену рахунками Теплопостачальної організації, з найдавнішим терміном її виконання.
Згідно з п.7.10. Договору цей договір набирає чинності з дня його підписання і укладається на строк до 31.12.2008. Договір вважається продовженим на кожний наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення його строку однією із сторін не буде письмо заявлено про розірвання або необхідність перегляду його умов.
Доказів розірвання чи припинення дії договору сторони суду не надали.
Також, сторони підписали такі додатки до Договору: додаток № 1 «Перелік об`єктів та характеристик надання послуг з теплопостачання» , додаток № 2 «Обсяги теплового навантаження та теплопостачання» ; додаток № 3 «Тарифи на теплову енергію» ; додаток № 4 «Порядок розрахунків за спожиту теплову енергію» (а.с.10-13).
Згідно з п. 1 Додатку № 4 до Договору розрахунковим періодом є календарний місяць. Поняття розрахунковий період та календарний місяць при рахунках за спожиту теплову енергію вважаються прирівняними.
Розрахунки за теплову енергію проводяться споживачем грошовими коштами, або іншими формами рахунків, які не суперечать чинному законодавству України, на розрахунковий рахунок Теплопостачальної організації.
За дату оплати приймається дата зарахування коштів на розрахунковий рахунок Теплопостачальної організації.
Споживач за 3 дні до початку розрахункового періоду сплачує Теплопостачальній організації прогнозовану вартість теплової енергії за вказаними в Додатку № 2 Гкал, передбаченої на розрахунковий період, з урахуванням надлишкової суми "заборгованості" на початок місяця.
Розрахунки за використану теплову енергію здійснюються за тарифом, затвердженими в установленому законом порядку.
Сплату рахунків Теплопостачальної організації, виписаних на виконання даного Договору, Споживач в`язаний проводити не пізніше семи календарних днів з моменту їх надсилання (надання).
Згідно з п. 2 Додатку № 4 до Договору споживач, який має прилади обліку, щомісяця самостійно знімає показники станом на 25 число календарного місяця (розрахункового періоду), оформлює "Відомість про фактичні покази розрахункових приладів обліку" (Додаток 1) та надає її Теплопостачальній організації для здійснення розрахунку, оформлення рахунку та "Акту про обсяги спожитої споживачем теплової енергії" (Додаток №4-2).
Згідно з п. 5 Додатку № 4 до Договору обсяг фактично спожитої за розрахунковий період теплової енергії з урахуванням розрахункової величини втрат у відрізку мережі від місця встановлення засобів обліку до межі балансової належності тепломереж, підтверджується "Актом про обсяги спожитої(поставленої) споживачем (субспоживачем) теплової енергії" (Додаток № 4-2), який оформлюється теплопостачальною організацією на підставі "Відомості про фактичні покази розрахункових приладів обліку" (Додаток № 4-1) та підтверджується споживачем у десятиденний термін. У разі неповернення споживачем належно підтвердженого "Акта про обсяги спожитої споживачем теплоенергії" або відмови від його підпису, останній вважається дійсним з дати його виписки за умови його підписання трьома представниками Теплопостачальної організації.
Згідно з п.6 Додатку № 4 до Договору за несвоєчасне внесення плати за спожиту теплову енергію споживач сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який нараховується. На суму боргу здійснюються додаткові нарахування із осуванням індексу інфляції та три відсотки річних за весь час прострочення.
Згідно з п. 8 Додатку № 4 до Договору у випадку відсутності у платіжному документі споживача у реквізиті "призначення платежу" посилань на ДПЗ чи період, за який здійснюється оплата або перевищення суми платежу необхідної для цього періоду, кошти, перераховані споживачем за теплову енергію, теплопостачальна організація має право зарахувати як погашення існуючої заборгованості цього споживача згідно даного договору, оформлену рахунками теплопостачальної організації, з найдавнішим терміном її виникнення.
Наказом ПАТ Полтаваобленерго від 24.06.2016 р. за № 204 Про введення в дію тарифів на теплову енергію для потреб населення введеною в дію тариф на теплову енергію для потреб населення м. Кременчука, що отримують теплову енергію від джерела Кременчуцької ТЕЦ у розмірі 966,79 грн/Гкал (без ПДВ) з 01.07.2016р. (а.с.66).
Наказом ПАТ Полтаваобленерго від 16.08.2018 р. за № 353 Про введення в дію тарифів на теплову енергію споживачів введеною в дію тариф на теплову енергію для споживачів: для потреб населення - 1261,15 грн. /Гкал (без ПДВ); для потреб бюджетних установ - 1801,55 грн. /Гкал (без ПДВ); для потреб релігійних організацій - 841,02 грн./ Гкал (без ПДВ); для потреб інших споживачів (крім населення) - 1825,27 грн. Гкал (без ПДВ), крім ПАТ ТФПК Укрнафта з 01.09.2018р. (а.с.67).
Наказом ПАТ Полтаваобленерго від 30.10.2018 р. за № 471 Про введення в дію тарифів на теплову енергію споживачів введеною в дію тариф на теплову енергію для споживачів: для потреб населення - 1284,98 грн. /Гкал (без ПДВ); для потреб бюджетних установ - 1824,68 грн. /Гкал (без ПДВ); для потреб релігійних організацій - 864,05 грн./ Гкал (без ПДВ); для потреб інших споживачів (крім населення) - 1848,81 грн. Гкал (без ПДВ), крім ПАТ ТФПК Укрнафта з 17.11.2018р. (а.с.68).
Наказом ПАТ Полтаваобленерго від 12.02.2019 р. за № 66 Про введення в дію тарифів на теплову енергію споживачів введеною в дію тариф на теплову енергію для споживачів: для потреб населення - 1552,94 грн. /Гкал (без ПДВ); для потреб бюджетних установ - 1821,17грн. /Гкал (без ПДВ); для потреб релігійних організацій - 1364,69 грн./ Гкал (без ПДВ); для потреб інших споживачів (крім населення) - 1184,18грн. Гкал (без ПДВ), крім ПАТ ТФПК Укрнафта з 17.11.2018р. (а.с.69).
Позивач у позові посилається на те, що в період грудень 2017 - квітень 2019 надавав відповідачу послуги теплопостачання.
В підтвердження вказаного позивач надав акти про обсяги спожитої (поставленої) споживачу (субспоживачу) теплової енергії від 31.12.2017 на суму 31266,04 грн., від 31.01.2018 на суму 24896,82 грн., від 31.03.2018 на суму 36776,76 грн., від 30.04.2018 на суму 15186,36грн., від 31.12.2018 на суму 49879,02 грн., від 28.02.2019 на суму 61216,61 грн., від 24.04.2019 на суму 32189,48 грн. (а.с.42-45). Вказані акти підписані трьома представниками позивача, представником відповідача акти не підписані.
Згідно з п. 5 Додатку № 4 до Договору у разі неповернення споживачем належно підтвердженого "Акта про обсяги спожитої споживачем теплоенергії" або відмови від його підпису, останній вважається дійсним з дати його виписки за умови його підписання трьома представниками Теплопостачальної організації.
Заперечень щодо визначених в актах нарахувань відповідач не надав. Ці акти вважаються дійсними згідно з п.5 додатку № 4 до Договору.
Згідно вказаних актів загальна вартість послуг теплопостачання визначена в сумі 251411,09 грн.
Покази приладів обліку теплової енергії відображені у оформлених відповідачем Даних по опаленню на 29.12.2017р., на 30.01.2018р., на 19.03.2018р., на 19.04.2018р., від 29.12.2018р. (а.с.61-63), в акті технічної перевірки № 245 тепловикористовуючих установок від 28.02.2019р. (а.с.64) і в акті про пломбування від 07.05.2019р. (а.с.65).
Таким чином теплова енергія постачалась відповідачу до відключення згідно акту від 07.05.2019 (а.с.65).
На оплату наданих послуг позивачем виписані відповідачу відповідні рахунки за №№ 686 від 31.12.2017р., від 31.01.2018р., від 31.03.2018р., від 30.04.2018р., від 31.12.2018р., від від 28.02.2019р., 24.04.2019р. (а.с.24-30). Вказані рахунки були вручені відповідачу, що підтверджується виписками з книги вручення рахунків за період грудень 2017р., січень 2018, березень 2018р., квітень 2018р., грудень 2018, лютий 2019р., квітень 2019р. (а.с.31-38).
Відповідач за надані послуги розрахувався частково, сплативши 223 150,91 грн. Згідно наданих позивачем виписок банку по рахунку оплата проводилася відповідачем за наступними платіжними документами: № К9107 від 07.11.2018р. на суму 4437,36 грн., № К38006 від 07.11.2018р. на суму 14751,00 грн., № К10306 від 06.11.2018р. на суму 1015,00 грн., № К6106 від 06.11.2018р. на суму 14751,00грн., № К44805 від 06.11.2018р. на суму 56350,00 грн., № 2 від 26.11.2018р. на суму 10000,000 грн., № 2271від 20.11.2018р. на суму 14900,00 грн., № 2271 від 20.11.2018р. на суму 14900,00 грн., № 2271 від 20.11.2018р. на суму 14900,00 грн., № 3719 від 21.11.2019р. на суму 957,20 грн., № 23890972 від 21.11.2019р. на суму 1511,00 грн., № 23890896 від 21.11.2019р. на суму 2574,00 грн., № 23888999 від 21.11.2019р. на суму 14000,00 грн., № 23889384 від 21.11.2019р. на суму 14000,00 грн., № 23889534 від 21.11.2019р. на суму 14000,00 грн., № 2739 від 21.11.2019р. на суму 14900,00 грн., № 3201 від 22.11.2019р. на суму 10050,00 грн., № 4357 від 22.01.2020р. на суму 5000,00 грн. (а.с.46-50).
Залишок заборгованості в розмірі 28260,18 грн. відповідач не сплатив. Згідно поданого розрахунку позивача вказаний борг виник за період надання послуг - квітень 2019 р. (а.с.16).
Також, позивач у позові посилається на те, що відповідачем не були своєчасно оплачені послуги надані у період жовтень 2016 - квітень 2017. Факт надання послуг у вказані місяці поставки підтверджується актами про обсяги спожитої (поставленої) споживачу (субспоживачу) теплової енергії від 31.10.2016 на суму 8967,96 грн., від 30.11.2016 на суму 21103,13 грн., від 31.12.2016 на суму 28957,34 грн., від 31.01.2017 на суму 36509,92 грн., від 28.02.2017 на суму 32136,16 грн., від 30.04.204 на суму 23284,21 грн. (а.с.39-41).
Відповідно до ст.ст. 13, 74 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін; кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Доказів в спростування вищевикладеного, доказів сплати боргу відповідач суду не надав.
Подані суду договір та інші первісні бухгалтерські документи сторонами не оспорюються, доказів визнання їх недійсними сторони суду не подали і на них під час розгляду справи не посилалися.
Згідно ч.1 ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ч.1 ст. 275 Господарського кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечувати безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про теплопостачання» сфера теплопостачання є сферою діяльності з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії споживачем (далі Закон). Цей Закон регулює відносини, що виникають у зв`язку з виробництвом, транспортуванням, постачанням і використанням теплової енергії, державним наглядом (контролем) у сфері теплопостачання, експлуатацією теплоенергетичного обладнання та виконанням робіт на об`єктах у сфері теплопостачання суб`єктами господарської діяльності незалежно від форми власності.(ст.2 Закону).
Відносини між суб`єктами діяльності у сфері теплопостачання регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. (ст.3 Закону).
Відповідно до ч.2 ст.25 Закону України «Про теплопостачання» теплопостачальні організації зобов`язані забезпечувати надійне постачання обсягів теплової енергії відповідно до умов договору та стандартів.
Цьому обов`язку кореспондує обов`язок споживачів теплової енергії визначений статтею 19 цього Закону, згідно якого споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.
У разі відмови споживача оплачувати споживання теплової енергії заборгованість стягується в судовому порядку (ч.6 ст. 25 Закону України «Про теплопостачання» ).
В порушення взятих на себе договірних зобов`язань відповідач не сплатив 28260,18 грн. заборгованості за період надання послуг - квітень 2019 р.
Отже, позовні вимоги щодо стягнення 28260,18 грн. основного боргу є обґрунтованими та задовольняються судом.
За ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Стаття 611 ЦК України передбачає, що у разі порушення зобов`язань настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Згідно з п. 6 Додатку № 4 до Договору за несвоєчасне внесення плати за спожиту теплову енергію споживач сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який нараховується. На суму боргу здійснюються додаткові нарахування із застосуванням індексу інфляції та три відсотки річних за весь час прострочення.
Позивачем нараховано 4567,17 грн. пені за зобов`язаннями квітня 2019р. за період 01.09.2019 - 29.02.2020 (а.с.17, 23-24).
Згідно з рахунком № 686 від 30.04.2019р. всього нараховано до сплати за квітень 2019 року - 32 189,48 грн. з ПДВ.
Рахунок відправлено поштою представнику споживача 08.05.2019 і споживач повинен був його сплатити до 16.05.2019 (не пізніше семи календарних днів). Рахунок сплачено частково 22 січня 2020р. у сумі 3929,30 грн.
Відповідно до ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
Оскільки кінцевим терміном оплати рахунку є 15.05.2019р., то в межах шестимісячного строку кінцевою датою нарахування пені є 15.11.2019.
За період 01.09.2019 - 15.11.2019р. сума пені становить 2177,42 грн. позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та задовольняються судом.
В іншій частині вимоги про стягнення пені суд відхиляє, як такі, що заявлені з порушенням ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України
Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних з простроченої суми, якщо законом або договором не встановлений інший розмір процентів.
З огляду на вказану норму позивачем правомірно заявлено до стягнення 5566,29 грн. - 3 % річних за період 27.03.2018р. - 31.08.2020р. поетапно (за зобов`язаннями за грудень 2017 року, січень 2018 року, березень 2018 року, квітень 2018 року, грудень 2018, лютий 2019, квітень 2019); (а.с.18). Ці позовні вимоги є обґрунтованими та задовольняються судом.
Позивачем також нараховано 4975,40 грн. інфляційних (за період 01.04.2018 -30.09.2018 за зобов`язаннями за грудня 2017 року, за період 01.04.2018 - 30.09.2018 за зобов`язаннями січня 2018 року, за період 01.05.2018-31.10.2018 за зобов`язаннями березня 2018 року, за період 01.11.2018-31.10.2019 за зобов`язаннями квітня 2018 року, за період 01.02.2019 -31.10.2019 за зобов`язаннями грудня 2018 року, за період 01.04.2019 - 31.12.2019 за зобов`язаннями лютого 2019 року, за період 01.06.2019 - 30.06.2020 за зобов`язаннями квітня 2019 року (а.с.19-20).
Позовні вимоги в цій частині є правомірними та задовольняються судом.
Позивач у позові прохає також покласти на відповідача судові витрати понесені ним у даній справі. При подачі даного позову позивачем сплачено 2102,00 грн. судового збору за платіжним дорученням № 775697 від 01.06.2020. Факт надходження судового збору до Державного бюджету України підтверджено випискою від 02.06.2020 (а.с.7, 77).
Судовий збір у сумі 2102,00 грн. покладається на відповідача повністю, оскільки згідно з ч.1 та ч.9 ст.129 ГПК України якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю незалежно від результатів вирішення спору.
Суд роз`яснює, що в разі добровільного виконання рішення суду до відкриття виконавчого провадження відповідач не позбавлений права звернутися до суду з заявою про визнання наказу таким, що не підлягає виконанню повністю або частково. Сторони також мають право укласти мирову угоду у процесі виконання судового рішення.
Керуючись ст.ст. 252, 232, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд
вирішив :
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Старий будинок" (вул. Коцюбинського, буд. 2, м. Кременчук, Полтавська область, 39600; ідентифікаційний код 25867220) на користь Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" (вул. Старий Поділ, буд. 5, м. Полтава, Полтавська область, 36022; ідентифікаційний код 00131819) 28260грн. 18 коп . основного боргу, 2177 грн. 42 коп. пені, 5566 грн. 29 коп . - 3% річних, 4975 грн. 40 коп. інфляційних, 2102грн. 00 коп . відшкодування витрат з оплати судового збору.
Видати наказ після набрання цим рішенням законної сили.
3. В іншій частині - у позові відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Східного апеляційного господарського суду через Господарський суд Полтавської області.
Дата складення повного судового рішення: 11.12.2020.
Суддя Т. М. Безрук
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2020 |
Оприлюднено | 14.12.2020 |
Номер документу | 93466075 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Безрук Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні