Рішення
від 10.12.2020 по справі 280/5860/20
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

10 грудня 2020 року Справа № 280/5860/20 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області

до - ОСОБА_1

про стягнення коштів за податковим боргом,-

ВСТАНОВИВ:

27 серпня 2020 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі по тексту - позивач) до ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач), в якому позивач просить суд:

- стягнути з відповідача кошти на користь відповідача податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 7020,00 грн, та з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 585,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що за відповідачем рахується податковий борг в сумі 7605,00 грн, а саме: військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування - 585,00 грн та податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування - 7020,00 грн. Вказана заборгованість виникла внаслідок не сплати до бюджету визначеної контролюючим органом узгодженої суми грошового зобов`язання та підлягає стягненню в судовому порядку згідно норм п.87.11 ст.87, ст.102 Податкового кодексу України. Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, проте борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений, а тому борг підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. На підставі викладеного, просить стягнути з відповідача податковий борг в сумі 7605,00 грн.

28.08.2020 з метою отримання інформації щодо адреси реєстрації позивача, судом був зроблений запит до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради в порядку ч. 3 ст. 171 КАС України.

Згідно листа від 07.09.2020 №01-17/02/1903 Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради місця проживання відповідача зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 з 23.05.1995 по теперішній час.

12.10.2020 ухвалою судді відкрито спрощене позовне провадження без виклику (повідомлення) сторін.

Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.

Конверт з Ухвалою суду від 12.10.2020 та повісткою повідомленням був повернутий до суду 04.11.2020, з приміткою пошти "адресат відсутній за вказаною адресою".

Ухвалою суду від 18.11.2020 відкладено судове засідання на 10.12.2020. Зазначену Ухвалу суду було направлено на адресу відповідача.

Відповідно до ч. 4 ст. 124 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам підприємцям за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань. У разі відсутності учасників справи за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином.

Суд зазначає, що копія Ухвали про відкриття провадження по справі, повістка про виклик, були направлені на адресу відповідача, яка зазначена в листі від 07.09.2020 №01-17/02/1903 Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, а саме: АДРЕСА_1 .

Станом на 10.12.2020 відповідач не скористався своїм правом на надання відзиву на позов.

З урахуванням вимог ст.ст. 205, 229 КАС України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження та на підставі наявних у ній доказів.

Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи в порядку письмового провадження, фіксація судового засідання за допомогою технічного засобу, відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України не здійснювалось.

Суд, оцінивши обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.

Судом встановлено, що за ОСОБА_1 рахується податковий борг в сумі 7605,00 грн, а саме: з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 7020,00 грн. та з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 585,00 грн.

Відповідач надав до контролюючого органу податкову декларацію №7575 від 27.04.2018 про майновий стан і доходи за звітний 2017 рік, термін сплати даної суми 31.07.2018, із самостійно визначеним грошовим зобов`язанням, яке сплачується до державного бюджету: з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 3510,00 грн та з військового збору у розмірі 292,50 грн.

Також відповідач надав до контролюючого органу податкову декларацію №7583 від 26.04.2019 про майновий стан і доходи за звітний 2018 рік, термін сплати даної суми 31.07.2019, із самостійно визначеним грошовим зобов`язанням, яке сплачується до державного бюджету: з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 3510,00 грн та з військового збору у розмірі 292,50 грн.

Отже, сума податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування та військового збору складає: 7605,00 грн.

Позивачу була направлена податкова вимога від 11.07.2019 форми "Ф" №47214-53, яка була направлена засобами поштового зв`язку та конверт повернуто до контролюючого органу з відміткою за закінченням терміну зберігання .

Податковий борг, у розмірі 7605,00 грн по податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування та по військовому збору, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування в адміністративному та/чи судовому порядку не оскаржувався, а отже є узгодженим. Доказів іншого відповідачем не надано.

У встановлений законом строк зазначені суми сплачені відповідачем не були та набули статусу податкового боргу.

З наведених підстав, контролюючий орган звернувся до суду.

Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення по справі.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає ПК України.

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 ПК України податком є обов`язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Також, підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України передбачено обов`язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно пп. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 ПК України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України (далі - ПК України) встановлено, що грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання. У відповідності до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України вважається сумою податкового боргу.

Відповідно до п.54.1. ст.54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Пунктом 56.11 ст. 56 ПК України встановлено, що не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.

За правилами пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Статтею 59 ПК України передбачено, податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов`язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов`язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового борг)' такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Статтею 46 ПК України визначені поняття та зміст податкової декларації.

Податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов`язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Підпунктом 46.5 ст. 46 ПК України передбачається, що форма декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації) встановлюється з урахуванням особливостей, визначених пунктом 179.9 статті 179 цього Кодексу.

Стаття 179 ПК України визначає порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації).

Платник податку зобов`язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу (п. 179.1 ст. 179 ПК України).

Податкова декларація заповнюється платником податку самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником податку здійснювати таке заповнення, у порядку, передбаченому главою 2 розділу II цього Кодексу (п. 179.5 ст. 179 ПК України).

Як встановлено матеріалами адміністративної справи, відповідач надав до контролюючого органу податкову декларацію №7575 від 27.04.2018 про майновий стан і доходи за звітний 2017 рік із самостійно визначеним грошовим зобов`язанням, яке сплачується до державного бюджету: з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 3510,00 грн та з військового збору у розмірі 292,50 грн. Також відповідач надав до контролюючого органу податкову декларацію №7583 від 26.04.2019 про майновий стан і доходи за звітний 2018 рік із самостійно визначеним грошовим зобов`язанням, яке сплачується до державного бюджету: з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 3510,00 грн та з військового збору у розмірі 292,50 грн.

Платнику податків була направлена податкова вимога від 11.07.2019 форми "Ф" №47214-53, яка була направлена засобами поштового зв`язку та конверт повернуто до контролюючого органу з відміткою за закінченням терміну зберігання

Податковий борг, у розмірі 7605,00 грн на теперішній час несплачений.

Згідно п. 87.11 ст. 87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Згідно із п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.п. 95.1- 95.2 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги

Як встановлено ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Доказів оскарження податкової вимоги та податкового повідомлення - рішення в судовому чи адміністративному порядку або сплати суми боргу відповідач не надав.

Аналіз зазначених вище вимог законодавства, наявні матеріали справи свідчать про те, що відповідачем в порушення вимог законодавства не сплачено суму податкового боргу в розмірі 7605,00 грн, а отже позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно ч. 2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Керуючись статтями 139, 241, 243, 244, 245, 246 та 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 43143945) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іпн НОМЕР_1 ) про стягнення коштів за податковим боргом - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іпн НОМЕР_1 ) податковий борг у сумі 7605 (сім тисяч шістсот п`ять) гривень 00 коп., а саме:

- податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 7020,00 грн (код платежу 11010500, на розрахунковий рахунок UA558999980333179341000008383, отримувач УК у Оріхівському районі/ОТГ с. Тавійське, код отримувача, ЄДРПОУ 38025629, банк отримувача Казначейство України (ЕАП);

- військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 585,00 грн (код платежу 11011001, на розрахунковий рахунок UA428999980313080137000008211, отримувач УК у Оріхівському районі/Оріхівський район, код отримувача, ЄДРПОУ 38025629, банк отримувача Казначейство України (ЕАП).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду в повному обсязі складено та підписане суддею 10.12.2020.

Суддя Р.В. Сацький

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.12.2020
Оприлюднено14.12.2020
Номер документу93467206
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —280/5860/20

Рішення від 10.12.2020

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Сацький Роман Вікторович

Ухвала від 18.11.2020

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Сацький Роман Вікторович

Ухвала від 12.10.2020

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Сацький Роман Вікторович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні