Справа № 930/1064/20
Провадження №2-во/930/26/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.12.2020 року м. Немирів
Немирівський районний суд Вінницької області в складі
головуючого судді: Царапори О.П.
при секретарі: Євтодієвій Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника позивача ОСОБА_1 щодо виправлення описки у рішенні Немирівського районного суду від 10.06.2020 року по цивільній справі № 930/1064/20 провадження № 2/930/561/20 за позовною заявою ОСОБА_2 до Новоселівської сільської ради, Немирівського району про надання додаткового строку для прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В:
10.06.2020 року Немирівським районним судом Вінницької області було ухвалено рішення по цивільній справі № 930/1064/20 провадження № 2/930/561/20 за позовною заявою ОСОБА_2 до Новоселівської сільської ради, Немирівського району про надання додаткового строку для прийняття спадщини..
Позовну заяву ОСОБА_2 задоволено повністю, однак при виготовленні рішення допущено описку, а саме: резолютивній частині рішення невірно зазначено ім`я позивача як, ОСОБА_3 , замість вірного ОСОБА_4 .
10.12.2020 року представник позивача згідно довіреності ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про виправлення описки у рішенні суду, оскільки такі недоліки унеможливлюють провести позивачем державну реєстрацію право власності на нерухоме майно. Заяву просила розглянути у її відсутність.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 269 Цивільного процесуального кодексу України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Рішення суду першої інстанції має властивість незмінності, тобто суд, який постановив рішення, за загальним правилом не може сам скасовувати або змінювати своє рішення. Чіткість - це одна з вимог, якій має задовольняти рішення суду першої інстанції. На відміну від ясності, що є вимогою до форми викладу, чіткість є вимогою до змісту рішення. Відповідно до цієї вимоги рішення має бути викладене чітко, грамотно, не повинно містити помилок, описок, явних арифметичних помилок. Невиконання цієї вимоги може бути усунуто шляхом їх виправлення.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Суд може виправити лише ті описки та арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Переглянувши текст рішення, суд вважає за необхідне виправити описку у його текті.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає що в рішенні суду по справі допущена описка, тому вона підлягає виправленню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.258-261, 269 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Заяву представника позивача ОСОБА_1 про виправлення описки, - задовольнити
Виправити описку в рішенні Немирівського районного суду Вінницької області від 10.06.2020 року по цивільній справі № 930/1064/20 провадження № 2/930/561/20 за позовною заявою ОСОБА_2 до Новоселівської сільської ради, Немирівського району про надання додаткового строку для прийняття спадщини .
Резолютивну частину рішення суду викласти у наступній редакції:
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 тривалістю у три місяці з дня набрання чинності цим рішенням.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області в 30-денний строк з дня проголошення рішення.
Згідно дії Закону 540-ІХ від 30.03.2020 року установлений у судовому рішення строк не може бути меншим, ніж строк дії карантину пов`язаного із запобіганням поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19), а тому рішення суду може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня закінчення карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/ на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Ухвала суду про виправлення описки є невідємною частиною судового рішення від 10.06.2020 року по цивільній справі № 930/1064/20 провадження № 2/930/561/20 за позовною заявою ОСОБА_2 до Новоселівської сільської ради, Немирівського району про надання додаткового строку для прийняття спадщини .
Ухвалу може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: О.П. Царапора
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2020 |
Оприлюднено | 14.12.2020 |
Номер документу | 93481655 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Немирівський районний суд Вінницької області
Царапора О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні