Ухвала
від 22.10.2020 по справі 653/1167/20
ГЕНІЧЕСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 653/1167/20

Провадження № 2-о/653/95/20

У Х В А Л А

22 жовтня 2020 року

Генічеський районний суд Херсонської області у складі:

головуючого судді Берлімової Ю.Г.

за участю секретаря Волвенко А.О.

представника заявника Черкашина Ю.О.

заявника ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Генічеськ клопотання представника заявника адвоката Черкашина Юрія Олексійовича про заміну неналежної заінтересованої особи у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Генічеська державна нотаріальна контора Херсонської області, про встановлення факту проживання,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту проживання.

Представник заявника адвокат Черкашин Ю.О. у судовому засіданні просив замінити неналежну заінтересовану особу Генічеську державну нотаріальну контору на Петрівську сільську раду Генічеського району.

Представник заінтересованої особи, належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи до судового засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив.

Суд, заслухавши представника заявника, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Частиною 3 статті 294 ЦПК України встановлено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб (ч. 4 ст. 294 ЦПК України).

Як роз`яснено у пункті 5 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, у кожній справі після її порушення суддя зобов`язаний з`ясувати, які фізичні особи і організації можуть бути заінтересовані у вирішенні даної справи і підлягають виклику в судове засідання.

Так, у заяві заінтересованою особою зазначено Генічеську державну нотаріальну контору.

Однак зі змісту заяви та доданих до нею документів вбачається, що встановлення факту необхідне заявнику для отримання спадщини після смерті ОСОБА_2 . При цьому, майно яке входить до складу спадщини (земельні ділянки) розташоване на території Петрівської сільської ради Генічеського району.

Тобто, у даному випадку матеріально-правову заінтересованість у даній справі має саме Петрівська сільська рада Генічеського району. Натомість, Генічеська державна нотаріальна контора Херсонської області заінтересованості у вирішенні даної справи не має.

Частиною 9 ст. 10 ЦПК України встановлено, що у разі якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Відповідно до ч. 2 ст. 51 ЦПК України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі.

За таких обставин, враховуючи, що саме на території Петрівської сільської ради Генічеського району знаходиться майно, яке входить до складу спадщини, суд приходить до висновку про необхідність заміни заінтересованої особи з Генічеської державної нотаріальної контори на Петрівську сільську раду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 51, 258-261 ЦПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Заміни первісну заінтересовану особу - Генічеська державна нотаріальна контора Херсонської області належною заінтересованою особою - Петрівська сільська рада (код ЄДРПОУ 34608401).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремому оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Генічеського районного суду Ю. Г. Берлімова

СудГенічеський районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення22.10.2020
Оприлюднено14.12.2020
Номер документу93492712
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —653/1167/20

Рішення від 20.11.2020

Цивільне

Генічеський районний суд Херсонської області

Берлімова Ю. Г.

Рішення від 20.11.2020

Цивільне

Генічеський районний суд Херсонської області

Берлімова Ю. Г.

Ухвала від 22.10.2020

Цивільне

Генічеський районний суд Херсонської області

Берлімова Ю. Г.

Ухвала від 09.09.2020

Цивільне

Генічеський районний суд Херсонської області

Берлімова Ю. Г.

Ухвала від 05.05.2020

Цивільне

Генічеський районний суд Херсонської області

Крапівіна О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні