номер провадження справи 14/26/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
08.12.2020 Справа № 908/3011/20
м.Запоріжжя Запорізької області
Суддя Сушко Лариса Миколаївна , розглянувши матеріали заяви
боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Символ Інвест Груп", 69032, м. Запоріжжя, вул. Макаренка, 13, код ЄДРПОУ 41048625
про відкриття провадження у справі про банкрутство
За участю представників сторін: не з`явилися
УСТАНОВИВ:
23.11.2020. директор боржника Кадиров О.А. звернувся до суду з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Символ Інвест Груп".
27.11.2020. господарським судом здійснений запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Символ Інвест Груп".
Для виконання повноважень розпорядника майна у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Символ Інвест Груп" автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України визначено наступні кандидатури:
- арбітражний керуючий Рибачук Валерій Володимирович, свідоцтво №830 від 22.05.2013 (вул. М.Підгірянки, 28/1, м. Івано-Франківськ, Україна, 76018);
- арбітражний керуючий Фоменко Мілена Сергіївна, свідоцтво №2 від 08.02.2013 (вул. Московська, 42, кв. 44, м. Миколаїв, Україна, 54017);
- арбітражний керуючий Цвітненко Дмитро Миколайович, свідоцтво №768 від 18.04.2013 (вул. Кудрявська, 3/5, оф. 209, м.Київ, Україна, 04053).
Ухвалою суду від 26.11.2020. заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Вутмарк-Україна" прийнято до розгляду, призначено підготовче засідання суду на 08.12.2020., зобов`язано сторони виконати певні дії.
До господарського суду Запорізької області надійшли заяви арбітражних керуючих Рибачука В.В., Фоменко М.С., Цвітненко Д.М. на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Символ Інвест Груп".
Боржник своїм правом на участь у судовому розгляді справи 08.12.2020. не скористався, у судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Справа розглядається відповідно до приписів ст. 202 ГПК України - за наявними матеріалами.
Вивчивши надані документи, суд
Згідно з приписами статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс) перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно пункту 2 частини 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.
Відповідно до частини 2 статті 39 Кодексу у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.
Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи та дослідивши докази, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Символ Інвест Груп" з огляду на наступне.
В обґрунтування підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство Товариство з обмеженою відповідальністю "Символ Інвест Груп" зазначає, що у нього наявна кредиторська заборгованість у загальному розмірі 2 847 500,00 грн., а саме перед: ФОП Шинкаренко Т.О. у сумі 50 000,00 грн., ТОВ "Ценрт-Автомийка" у сумі 2 797 500,00 грн.
Вказана вище кредиторська заборгованість підтверджується наступним: 11.03.2019. між ТОВ "Ценрт-Автомийка" (Постачалькик) та ТОВ "Символ Інвест Груп" (Покупець) укладений договір поставки №11/03-2019 за умовами якого Постачальник передав у власність Покупцеві товар, який Покупець прийняв та не оплатив.
06.08.2019. ТОВ "Ценрт-Автомийка" на адресу ТОВ "Символ Інвест Груп" було направлено претензію про оплату заборгованості за договором поставки №11/03-2019 у розмірі 4 000 000,00 грн.
Проте, у відповідь на вказану претензію ТОВ "Символ Інвест Груп" повідомило про часткове визнання заборгованості за договором поставки №11/03-2019 від 11.03.2019. у сумі 2 797 500,00 грн.
Доданий до заяви акт звірки взаєморозрахунків, який складений ТОВ "Ценрт-Автомийка" за період з 11.03.2019 по 06.08.2020. за договором №11/03-2019 від 11.03.2019. з боку ТОВ "Символ Інвест Груп" не підписаний та оспорюється.
Відповідно до приписів ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства під неплатоспроможністю слід розуміти неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 6 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.
Отже, завданням підготовчого засідання господарського суду у розгляді заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство є перевірка обґрунтованості вимог заявника (заявників) на предмет відповідності таких вимог поняттю "грошового зобов`язання" боржника перед кредиторами; встановлення наявності спору про право; встановлення обставин задоволення таких вимог до проведення підготовчого засідання у справі.
Спір про право - це формально визнана суперечність між суб`єктами цивільного права, що виникла за фактом порушення або оспорювання суб`єктивних прав однією стороною цивільних правовідносин іншою і яка потребує врегулювання самими сторонами або вирішення судом.
Отже під спором про право необхідно розуміти певний стан суб`єктивного права, який суттю суперечності, конфлікту, протиборства сторін.
Суд зауважує, що поняття "спору про право" має розглядатися не суто технічно, йому слід надавати сутнісного, а не формального значення.
Тому, вирішуючи питання чи свідчить вимога кредитора (кредиторів) про наявність спору про право, слід враховувати, що спір про право виникає з матеріальних правовідносин і характеризується наявністю розбіжностей (суперечностей) між суб`єктами правовідносин з приводу їх прав та обов`язків та неможливістю їх здійснення без усунення перешкод в судовому порядку. Спір про право може мати місце також у випадку, коли на шляху здійснення особою права виникають перешкоди, які можуть бути усунуті за допомогою суду.
Отже, спір про право пов`язаний виключно з порушенням, оспоренням або невизнанням, а також не доведенням суб`єктивного права, при якому існують конкретні особи, які перешкоджають в реалізації права.
Здійснюючи розгляд спорів про право, суд встановлює наявність чи відсутність певних обставин (юридичних фактів). За відсутності цих елементів не може бути спору про право.
Якщо у підготовчому засіданні буде з`ясовано, що між кредитором (кредиторами) та боржником існують суперечки з приводу їх прав та обов`язків, що вочевидь ставить під сумнів вимогу кредитора, і їх вирішення можливе виключно шляхом встановлення об`єктивної істини, що, у свою чергу, покладає на суд обов`язок вжити всіх визначених законом заходів до всебічного, повного та об`єктивного з`ясування дійсних прав і обов`язків сторін, у тому числі із застосуванням інституту доказів і доказування, що притаманно саме для справ позовного провадження, господарський суд відмовляє у відкриті провадження у справі про банкрутство.
Відсутність спору про право, в розрізі процедури банкрутства, полягає у відсутності неоднозначності у частині вирішення питань щодо сторін зобов`язання, суті (предмету) зобов`язання, підстави виникнення зобов`язання, суми зобов`язання та структури заборгованості, а також строку виконання зобов`язання тощо (правова позиція, викладена в постанові Верховного Суду від 13.08.2020 у справі № 910/4658/20).
Заперечення боржника щодо часткового визнання кредиторської заборгованості перед ТОВ "Ценрт-Автомийка" за договором поставки №11/03-2019 від 11.03.2019. свідчить про наявність спору про право, у розумінні положень частини шостої статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства.
Зважаючи на викладені вище обставини, суд дійшов висновку про наявність спору про право, що в свою чергу не може бути підставою для відкриття провадження у справі про банкрутство.
Окрім того, всупереч вимогам ч.4 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства, до заяви боржника про відкриття провадження у справі не додано: доказів загрози неплатоспроможності; довідки органів приватизації (органів, уповноважених управляти об`єктами державної власності) про наявність або відсутність на балансі підприємства, щодо якого подано заяву про відкриття провадження у справі, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу; переліку осіб, які мають невиконані зобов`язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов`язань, строку виконання та підстав виникнення.
Згідно ч. 5 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі господарський суд постановляє ухвалу, зокрема про відмову у відкритті провадження у справі.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, у суду наявні всі правові підстави для відмови у відкритті провадження у справі.
Оскільки господарський суд не вбачає підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство, авансована ініціюючим кредитором сума винагороди для виплати арбітражному керуючому підлягає поверненню ініціюючому кредитору з депозитного рахунку Господарського суду Запорізької області.
Відповідно до ч. 7 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство за наявності підстав, встановлених цим Кодексом.
Керуючись ст. ст. 2, 39 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Символ Інвест Груп", 69032, м. Запоріжжя, вул. Макаренка, 13, код ЄДРПОУ 41048625 у відкритті провадження у справі про банкрутство.
Копію ухвали надіслати боржнику, керуючому реалізаціїю, Департаменту реєстраційних послуг ЗМР, арбітражним керуючим Рубачуку В.В., Фоменко М.С., Цвітненко Д.М.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 234 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена.
Повна ухвала складена 14.12.2020.
Суддя Л.М. Сушко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2020 |
Оприлюднено | 15.12.2020 |
Номер документу | 93497288 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Сушко Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні