Рішення
від 01.12.2020 по справі 556/1755/20
ВОЛОДИМИРЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 556/1755/20

Номер провадження 2/556/447/2020

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.12.2020 року.

Володимирецький районний суд Рівненської області

в складі головуючої судді Іванків О.В.

при секретарі Кньовець Н.П.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в смт Володимирець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Хиноцької сільської ради Володимирецькогорайону про встановлення додаткового строку для подання заяви на прийняття спадщини,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про встановлення додаткового строку для подання заяви на прийняття спадщини. В обґрунтування позовних вимог зазначила, що не встигла своєчасно оформити спадкові права після смерті діда ОСОБА_2 спадкоємцем якого вона є за законом. Вважає причини пропуску строку на прийняття спадщини поважними, у зв`язку з чим просила встановити додатковий трьохмісячний строк подання заяви на прийняття спадщини.

Вказаний позов надійшов до Володимирецького районного суду Рівненської області 06.11.2020.

09.11.2020 у даній справі відкрито провадження та призначено справу до розгляду в порядку загального позовного провадження.

В підготовчому судовому засіданні позивач подала заяву, в якій підтримала позовні вимоги, просила розглянути справу без її участі.

Представник відповідача Шеліган М. визнав позов, про що надіслав суду письмову заяву, просив розглянути справу без його участі.

Суд, дослідивши обставини справи, проаналізувавши наявні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер дід позивача ОСОБА_2 , і після нього відкрилась спадщина у вигляді майна та майнових прав. Спадкоємцем ОСОБА_2 за законом є позивач, як це вбачається із оглянутих судом письмових доказів, в т.ч., свідоцтва про народження позивача НОМЕР_1 , свідоцтва про шлюб НОМЕР_2 , паспорта ОСОБА_1 № НОМЕР_3 , свідоцтва про народження батька позивача ОСОБА_3 НОМЕР_4 .

Зі змісту ч.3 ст.1272 ЦК України вбачається, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

У відповідності до Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 р. Про практику розгляду судами України справ про спадкування, вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Із досліджених судом доказів вбачається, що після відкриття спадщини позивач не встиг своєчасно оформити свої спадкові права через ряд об`єктивних обставин, в т.ч. у зв`язку з тим, що позивач проживає на значній відстані від місця відкриття спадщини і їй не було відомо про наявність спадкового майна. Сукупність цих обставин суд вважає достатньо вагомими причинами, які перешкодили позивачу своєчасно особисто звернутись до державної нотаріальної контори по місцю знаходження спадкового майна, як це передбачено ч. 2 ст.1269 ЦК України, у встановлений шестимісячний строк.

При цьому суд враховує, що будь-які інші особи не приймали спадщини після смерті ОСОБА_2 , що підтверджується довідками Хиноцької сільської ради та Володимирецької державної нотаріальної контори. У зв`язку з викладеним, позасудовий порядок вирішення питання про прийняття спадщини після спливу шестимісячного строку, як це передбачено ч.2 ст.1272 ЦК України, є неможливим.

Крім того, суд приймає до уваги ту обставину, що позов ОСОБА_1 визнано відповідачем, і це визнання не суперечить вимогам закону, не порушує прав та інтересів інших осіб. Як вбачається зі ст.205 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Прийняття такого рішення можливе і у підготовчому судовому засіданні, у відповідності до положень ч.3 ст.200 ЦПК України.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що причини пропуску строку прийняття спадщини є поважними, а отже є підстави для задоволення позову. З урахуванням вимог позивача та обставин справи, суд вважає, що для прийняття спадщини достатнім буде трьохмісячний строк, який повинен обчислюватись з часу набрання рішенням суду законної сили.

Керуючись ст.ст. 15, 30, 62, 202, 209, 212 ЦПК України, ч. 1 ст. 1270, ч. 3 ст. 1272 ЦК України, суд, - у х в а л и в:

Позов задовольнити.

Встановити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 додатковий трьохмісячний строк, який обчислюється з часу набрання рішенням суду законної сили.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Рівненського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. У відповідності до п.15.5) розділу ХІІІ Прикінцеві положення, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються до або через Володимирецький районний суд Рівненської області.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

С У Д Д Я :

Сторони:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканка АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_3 , виданий 22.09.2017, РНОКПП НОМЕР_5 .

Відповідач: Хиноцька сільська рада Володимирецького району Рівненської області, с. Хиночі Володимирецького району Рівненської області, ЄДРПОУ 04384960.

СудВолодимирецький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення01.12.2020
Оприлюднено15.12.2020
Номер документу93513057
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —556/1755/20

Рішення від 01.12.2020

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

Ухвала від 09.11.2020

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні