А-20/204
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2007 р. Справа № А-20/204
Господарський суд Івано-Франківської області:
Cуддя Кобецька С. М.
При секретарі Сивак Ірина Михайлівна
за позовом: Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Снятинської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, вул. Незалежності, 1, м.Снятин, Івано-Франківська область,78300
до відповідача: Колективне підприємство "Аптека №107", вул.Незалежності,10, с.Тишківці, Городенківський район, Івано-Франківська область,78124
Представники:
Від позивача: Грица О.В.- головний спеціаліст-юрист, (довіреність № 03-07 від 03.01.07)
Від відповідача: представники не з"явились.
СУТЬ СПРАВИ: заявлено позов про стягнення 1551грн. 03коп. страхових внесків.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи (ухвали суду від 04.07.07, 31.07.07 та повідомлення про вручення від 07.07.07), причини неприбуття суду не повідомив. Неприбуття відповідача в судове засідання відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України не є перешкодою для розгляду справи.
В судове засідання представник позивача заяву підтримав і вказав, що фактично згідно поданого звіту відповідача Ф4-ФССзТВП за 2006 рік прострочена заборгованість складає 1551грн. 03коп., У зв"язку з цим позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення вказаної суми з відповідача. Крім того,заявою від 31.07.07 позивач просить збільшити суму позовних вимог на 76грн. 56коп. додаючи при цьому звіт форми Ф4-ФССзТВП за І півріччя 2007 рік.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, суд встановив, що відповідач зареєстрований Снятинською виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності як платник страхових внесків.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, народженням дитини та необхідністю догляду за нею, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей визначає Закон України від 18.01.2001 N 2240-Ш "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням".
Відповідно до статті 1 Закону N 2240-Ш загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із народженням дитини, смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.
Статтею 5 цього Закону визначено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, здійснюється, зокрема, за принципами обов'язковості страхування осіб, які працюють на умовах трудового договору контракту, та відповідальності роботодавців і Фонду за реалізацію права застрахованої особи на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за цим Законом.
Згідно з статтею 9 Закону N 2240-Ш саме Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.
Згідно із ст.23 вищевказаного Закону перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками-роботодавцями шляхом безготівкових розрахунків один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період. У разі нестачі у страхувальників-роботодавців коштів для виплати заробітної плати та сплати страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків провадиться пропорційно до сум заробітної плати. Тобто, перерахування вказаних коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків. Не^ сплачені саме в цей строк (одночасно з одержанням коштів на оплату праці) кошти, вважаються недоїмкою і підлягають стягненню в судовому порядку.
Відповідно до ст.27 вказаного Закону відповідач зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Статтею 30 Закону N 2240-Ш визначено, що страхувальник-роботодавець несе відповідальність за ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Як вбачається з поданого позивачем звіту відповідача про нараховані внески та витрати, пов'язані із загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за 2006 рік та за І півріччя 2007року (форми Ф4-ФСС з ТВП), у відповідача є недоїмка по страхових внесках (відображена у звіті як прострочена заборгованість) в сумі 1627грн. 59коп.
Вищевказана сума підлягає стягненню в судовому порядку, оскільки відповідачем не подані суду докази погашення вказаної суми недоїмки, доводи позивача не спростовані, тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись т.124 Конституції України. Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", ст.ст.158-160, 167 Кодексу адміністративного судочинства України , суд
ПОСТАНОВИВ:
позов задоволити.
Стягнути з колективного підприємства "Аптека №107", вул.Незалежності,10, с.Тишківці, Городенківського р-ну (код ЄДРПОУ 22199829) на користь Снятинської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м.Снятин, пл.Незалежності, 1 (ідентифікаційний код 33427262) - 1627грн. 59коп. страхових внесків.
Виконавчий лист видати за заявою сторони після набрання постановою законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кобецька С. М.
Постанова виготовлена в повному обсязі та підписана 05.09.07.
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
Ходоровська-Бірчак Світлана Вікторівна
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2007 |
Оприлюднено | 13.09.2007 |
Номер документу | 935163 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Кобецька С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні