ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
15 грудня 2020 року м. ОдесаСправа № 916/1106/20 Південно - західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Філінюка І.Г.
суддів: Богатиря К.В., Бєляновського В.В.
отримавши апеляційну скаргу Державного підприємства Морський торговельний порт Чорноморськ
на рішення Господарського суду Одеської області від 11.09.2020
у справі № 916/1106/20
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Автошайрподілля
до відповідача Державного підприємства Морський торговельний порт Чорноморськ
про стягнення заборгованості за Договором на закупівлю послуг від 12.09.2019 № 19/73-Т у розмірі 7 547 898,18 грн.
суддя суду першої інстанції: Шаратов Ю.А.
місце винесення ухвали: м. Одеса, Господарський суд Одеської області
повний текст рішення складено 21.09.2020.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Одеської області від 11.09.2020 позов задоволено Товариства з обмеженою відповідальністю Автошайрподілля задоволено.
Стягнуто з Державного підприємства Морський торговельний порт Чорноморськ на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Автошайрподілля 7 547 898,18 грн. та витрати на сплату судового збору в розмірі 113 218,48 грн.
14.12.2020 до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Державного підприємства Морський торговельний порт Чорноморськ на вищевказане рішення Господарського суду Одеської області, відповідно до якої скаржник просить, зокрема поновити строк на апеляційне оскарження рішення, скасувати рішення Господарського суду Одеської області від 11.09.2020 по справі № 916/1106/20.
З урахуванням того, що у апеляційного господарського суду наявна можливість прийняти апеляційну скаргу у паперовій формі, яка подана безпосередньо до Південно-західного апеляційного господарського суду, оскільки у суду наявний доступ до єдиної системи діловодства спеціалізованого суду, що забезпечує можливість отримання апеляційним судом електронної копії судового рішення, і апеляційний суд наділений повноваженнями, відповідно до частини першої статті 262 Господарського процесуального кодексу України, щодо витребування матеріалів справи з суду нижчих інстанцій, колегія суду встановила наступне.
Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Згідно із частиною другою 2 статті 123 Господарського процесуального кодексу України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Порядок і розмір сплати судового збору в Україні встановлено Законом України Про судовий збір .
Згідно приписів статті 4 Закону України Про судовий збір , ставка судового збору за подання апеляційних скарг на рішення суду встановлена у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Колегією суддів встановлено, що за подання позовної заяви до суду першої інстанції підлягав до сплати судовий збір у розмірі 113 218,48 грн., отже за подання апеляційної скарги заявнику необхідно сплатити судовий збір у розмірі 169827,72 грн. (150% від 113 218,48 грн.), проте, скаржником не додано до скарги документів, що підтверджують сплату судового збору в установленому порядку та розмірі.
Разом з апеляційною скаргою Державне підприємство Морський торговельний порт Чорноморськ заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі, у якому зазначено про значне погіршення фінансового стану підприємства, скаржник додає Довідки з банківських установ.
Згідно статті 8 Закону України Про судовий збір питання про відстрочення та розстрочення судом сплати судового збору, зменшення розміру судового збору або звільнення від його сплати з підстав майнового стану сторони вирішується судом в кожному конкретному випадку залежно від обставин справи та обґрунтованості доводів сторони належними і допустимими доказами на підтвердження того, що майновий стан сторони перешкоджає сплаті нею судового збору в установленому порядку і розмірі, а також на засадах рівності всіх учасників судового процесу (в тому числі й органів державної влади) перед законом і судом
Аналіз змісту вказаної норм свідчить про те, що відстрочення сплати судового збору може мати місце за наявності виключних обставин, однак скаржником не наведено обставин, які б мали виключний характер та свідчили б про наявність належних підстав для відстрочення сплати судового збору.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Статтею 129 Конституції України передбачено, що здійснюючи свої конституційні обов`язки, господарські суди повинні дотримуватися принципів здійснення правосуддя, зокрема, принципу рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Враховуючи даний принцип, а також положення статті 5 Закону України Про судовий збір господарський суд позбавлений права надавати перевагу будь-якій стороні в тому числі й у питанні розстрочення сплати судового збору.
Таким чином, з урахуванням вимог статті 8 Закону України Про судовий збір , підстав для задоволення клопотання Державного підприємства Морський торговельний порт Чорноморськ про відстрочення сплати судового не вбачається.
Оцінивши доводи скаржника, наведені в обґрунтування наявності підстав для відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги до до ухвалення судового рішення у справі, колегія суддів не знаходить підстав для задоволення клопотання Державного підприємства Морський торговельний порт Чорноморськ про відстрочення сплати судового збору, оскільки скаржником не надано доказів на підтвердження того, що його матеріальне становище покращиться протягом строку розгляду апеляційної скарги та скаржник буде спроможний сплатити судовий збір у встановленому законом розмірі за результатами розгляду апеляційної скарги по суті.
Згідно із частиною другою статті 260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Відповідно до частин 1,2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Згідно із частиною шостою статті 260 ГПК України питання про залишення апеляційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги.
Оскільки скаржником не виконано вимоги пункту 2 частини третьої статті 258 ГПК України (не надано суду доказів сплати судового збору), апеляційна скарга Державного підприємства Морський торговельний порт Чорноморськ відповідно до статей 174, 260 ГПК України підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 174, 234, 258, 260 ГПК України, колегія суддів -
у х в а л и л а:
1. Відмовити Державному підприємству Морський торговельний порт Чорноморськ у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду Одеської області від 11.09.2020 у справі № 916/1106/20.
2. Апеляційну скаргу Державного підприємства Морський торговельний порт Чорноморськ на рішення Господарського суду Одеської області від 11.09.2020 у справі № 916/1106/20 - залишити без руху.
3. Встановити Державному підприємству Морський торговельний порт Чорноморськ строк для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом надання Південно-західному апеляційному господарському суду докази сплати судового збору у розмірі 169827,72 грн. - протягом 10 днів з дня вручення копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
4. Роз`яснити Державному підприємству Морський торговельний порт Чорноморськ , що у разі невиконання вимог даної ухвали у строк, встановлений судом, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання згідно статті 235 ГПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Філінюк І.Г.
Суддя Бєляновський В.В.
Суддя Богатир К.В.
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2020 |
Оприлюднено | 16.12.2020 |
Номер документу | 93532157 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Філінюк І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні