ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2020 рокуСправа № 912/3605/20 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Глушкова М.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу
за позовом Приватного підприємства "БМ-2015" (вул. Тараса Карпи, 69, м. Кропивницький, 25006)
до Приватного підприємства "Атлант-3000" (вул. Калініна, 13а, м. Кропивницький, 25006)
про стягнення 27 116,00 грн,
Секретар судового засідання Кравченко О.В.
Представники:
від позивача - Коробєйніков А.В., посвідчення адвоката №249 від 05.03.2018 року;
від відповідача - участі не брали;
в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення
УСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Приватного підприємства "БМ-2015" до Приватного підприємства "Атлант-3000" про стягнення заборгованості у розмірі 27116,00 грн з покладенням на відповідача судових витрат.
В обґрунтування позовних вимог Приватне підприємство "БМ-2015" зазначило, що у зв`язку із невиконанням відповідачем умов договору охорони № 4 від 08.01.2020, в частині оплати за надані послуги охорони за лютий 2020, з Приватного підприємства "Атлант-3000" підлягає стягненню відповідна заборгованість.
Ухвалою від 10.11.2020 господарський суд відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначив судовий розгляд на 09.12.2020.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Представник відповідача участі в судовому засіданні не брав. Ухвала про відкриття провадження у справі повернута до суду відповідачу без вручення з відміткою: "адресат відсутній за вказаною адресою".
Відповідно до ч. 2 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Як встановлено матеріалами справи, позов у даній справі подано за місцезнаходженням відповідача, адресою якого є: вул. Калініна, 13а, м. Кропивницький, 25006, що відповідає адресі, за якою Приватне підприємство "Атлант-3000" зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. В матеріалах справи містяться належні докази на підтвердження направлення позову з додатками на зазначену адресу відповідача.
Відповідно до ч. 5 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статі 120 цього Кодексу.
Судом були вчинені всі належні дії для повідомлення відповідача про розгляд даної справи судом та про витребування від останнього відзиву на позов. Відповідна ухвала суду про відкриття провадження у справі від 10.11.2020 надсилалась на адресу місцезнаходження відповідача, яка також є офіційною адресою його місцезнаходження згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - вул. Калініна, 13а, м. Кропивницький, 25006.
Днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місце проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Відповідно до п. 99 постанови КМУ від 05.03.2009 № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку", рекомендовані поштові відправлення, у тому числі рекомендовані листи з позначкою "Судова повістка", які не були вручені під час доставки, повторні повідомлення про надходження реєстрованих поштових відправлень, під час доставки за зазначеною адресою або під час вручення в об`єкті поштового зв`язку вручаються адресату.
У разі відсутності адресата до абонентської поштової скриньки адресата вкладається повідомлення про надходження зазначеного реєстрованого поштового відправлення.
Відповідно до п.п. 116, 117 розділу "Строк зберігання поштових відправлень, поштових переказів" постанови КМУ від 05.03.2009 № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку", у разі невручення рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" з поважних причин рекомендований лист разом з бланком повідомлення про вручення повертається за зворотною адресою не пізніше ніж через 5 календарних днів з дня надходження листа до об`єкта поштового зв`язку місця призначення із зазначенням причини невручення.
Поштові відправлення, поштові перекази повертаються також у разі неможливості вручити їх через неправильно зазначену адресу або її відсутність (змита, відірвана чи пошкоджена в інший спосіб) та з інших причин, які не дають змоги оператору поштового зв`язку виконати обов`язки щодо пересилання поштових відправлень, поштових переказів.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що неотримання ухвали суду у даній справі відповідачем та повернення її копії до суду з відповідною відміткою є наслідком діяння (бездіяльності) відповідача щодо її належного отримання та (або) повідомлення суду про зміну свого місцезнаходження, тобто його власною волею.
Водночас діючі норми Господарського процесуального кодексу України не покладають на господарський суд обов`язок повторного направлення ухвали суду у разі її повернення без вручення адресату. При направленні відповідачеві ухвали від 10.11.2020 про відкриття провадження у справі судом дотримано відповідних вимог Господарського процесуального кодексу України. В матеріалах справи відсутні відомості щодо іншого місцезнаходження відповідача.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" інформація про суд, який розглядає справу, сторони спору та предмет позову, дату надходження позовної заяви, апеляційної, касаційної скарги, заяви про перегляд судового рішення, стадії розгляду справи, місце, дату і час судового засідання, рух справи з одного суду до іншого є відкритою та має бути невідкладно оприлюдненою на офіційному веб-порталі судової влади України, крім випадків, установлених законом.
Згідно із Законом України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення (включаючи ухвали суду господарського суду про відкриття провадження у справі) є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання (ст. 2). Для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень; суд вносить до Реєстру всі судові рішення, викладені у письмовій формі, не пізніше наступного дня після їх ухвалення або виготовлення повного тексту (ст. 3). Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ст. 4).
Ухвала суду від 10.11.2020 про відкриття провадження у даній справі розміщена в Єдиному державному реєстрі судових рішень, що підтверджується даними вказаного Реєстру, який є відкритим(оприлюднена 12.11.2020).
Таким чином, відповідач мав можливість ознайомитись зі змістом ухвали господарського суду про відкриття провадження у справі № 912/3605/20.
Згідно зі ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом. Відповідно до усталеної практики Європейського Суду з прав людини одним із критеріїв розумного строку розгляду справ є належна поведінка заявника, яка не повинна становити умисного затягування розгляду справи у відповідній державі.
Частиною 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Частиною 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України закріплено, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
В судовому засіданні представник позивача просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, заслухавши представника позивача, господарський суд встановив таке.
08.01.2020 між Приватним підприємством "БМ-2015" та Приватним підприємством "Атлант" укладено договір охорони № 4 (далі - Договір) (а.с. 7-9), відповідно до п. 1.1. якого Замовник доручає, а охоронна фірма, зобов`язується за плату забезпечити неушкодженість та схоронність зовнішніх, огороджуючих конструкцій будівель і споруд та внутрішніх огороджуючи конструкцій приміщень в цих будівлях і спорудах (далі - Об`єкт), а також рухомих речей в приміщеннях Замовника, вказаного у переліку та плані (схемі) об`єктів Замовника, які охороняються, що є додатком № 1 до Договору.
Відповідно до пункту 1.2 Договору вид охорони Об`єкта - цивільна приватна фізична охорона працівниками Охоронної фірми. Відповідно до п. 1.9. Договору прийманню-здавання під охорону підлягають тільки приміщення включені до дислокації Об`єкта.
Згідно з пунктом 2.1 Договору ціна цього Договору становить 56 102,00 грн, без ПДВ.
Пунктом 2.4. Договору визначено, що оплата за послуги охорони за відпрацьований місяць здійснюється на р/р рахунок Охоронної фірми не пізніше 10 числа наступного місяця.
Акт виконаних робіт підписується Сторонами в кінці кожного місяця, а також по закінченні строку дії Договору (пункт 2.5 Договору).
Згідно з пунктом 11.1. Договору цей Договір вважається укладеним і набирає чинності з 01.01.2020. Строк Договору починає свій перебіг у момент, визначений у п. 11.1 цього договору та закінчується 29.02.2020 (пункт 11.2. Договору).
Пунктом 11.3. Договору визначено, що закінчення строку цього Договору не звільняє Сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії цього Договору.
Договір підписаний та скріплений печатками сторін.
08.01.2020 сторонами підписано Додаток №1 до Договору № 4 від 08.01.2020, відповідно до якого сторони визначили Об`єкти Охорони та місце розташування, що передаються під охорону - Долинський районний суд Кіровоградської області. Кіровоградська область м. Долинська, вулиця Соборності України, 2 (а.с. 9 об).
Приватне підприємство "БМ-2015" виконало свої договірні зобов`язання та надало послуги охорони, що підтверджується актом наданих послуг №14 від 28.02.2020 за лютий 2020 року, на суму 27 116,00 грн (а.с. 10).
17.08.2020 позивачем на адресу відповідача направлений лист-претензія про сплату заборгованості № 11 від 17.08.2020, яка отримана відповідачем 02.09.2020 та залишена без розгляду та задоволення (а.с. 12-14).
Відповідач не виконав взяті на себе зобов`язання та не сплатив вартості отриманих послуг в сумі 27 116,00 грн, що й стало підставою звернення позивача з даним позовом до суду.
Відповідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку (ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України).
Згідно зі ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовник) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцю вказану послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно з ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином. відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно, ставляться, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 Цивільного кодексу України).
Оскільки, відповідачем не спростований борг за отриманні охоронні послуги та не надано доказів сплати заборгованості за Договором № 4 від 08.01.2020, позовні вимоги в сумі 27 116,00 грн підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства "Атлант-3000" (вул. Калініна, 13а, м. Кропивницький, 25006, ідентифікаційний код 38164539) на користь Приватного підприємства "БМ-2015" (вул. Тараса Карпи, 69, м. Кропивницький, 25006, ідентифікаційний код 40024404) 27 116,00 грн основної заборгованості та 2 102,00 грн судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень одночасно з врученням (надсиланням/видачею) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень можна за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Копії рішення надіслати Приватному підприємству "БМ-2015" (вул. Тараса Карпи, 69, м. Кропивницький, 25006); Приватному підприємству "Атлант-3000" (вул. Калініна, 13а, м. Кропивницький, 25006).
Повне рішення складено 14.12.2020.
Суддя М.С. Глушков
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2020 |
Оприлюднено | 16.12.2020 |
Номер документу | 93533499 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Глушков М.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні