ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
11.12.2020 Справа № 916/2625/20
Суддя - Говорун О.В.
Секретар - Коновалова А.І.
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Граф Компані".
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Деметра Одеса".
про стягнення заборгованості в розмірі 16584,64 грн.
Справу розглянуто в порядку спрощеного провадження без проведення судового засідання.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Граф Компані" (далі - позивач) звернулось до Господарського суду Донецької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Деметра Одеса" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості в розмірі 16584,64 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем договору №4 від 01.05.2017 в частині повної та своєчасної оплати за отриманий товар, у зв`язку з чим просить стягнути заборгованість у розмірі 16584,64 грн.
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 12.10.2020 розгляд справи визначено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
Учасники розгляду справи були повідомлені належним чином про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Станом на час прийняття рішення у справі, від сторін будь-яких заяв, клопотань та документів до суду не надходило.
Відповідач відзив на позовну заяву не надав.
Суд, дослідивши письмові докази у справі, встановив наступні факти та відповідні ним правовідносини.
01.05.2017 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Граф Компані" (далі - продавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Деметра Одеса" (далі - покупець) укладено договір поставки №4 відповідно до п.1.1 якого, постачальник зобов`язується постачати (передавати) товар у власність покупця, для використання його у підприємницькій діяльності, а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар та сплатити за нього на умовах договору (а.с.6-7).
Предметом поставки є такий товар - цукор, кондитерські та шоколадні вироби, інші продукти харчування (у тому числі риба, ракоподібні, молюски) супутні товари (п.1.2 договору).
Товар, вказаний у п.1.2 цього договору, постачається покупцю партіями (п. 2.1.1 договору).
Відповідно до п.5.1 договору, вартість кожної партії товару, що поставляється згідно з цим договором, визначається видатковими накладними.
Розрахунки за кожну поставлену партію товару здійснюються в безготівковому порядку протягом 28 днів з моменту отримання продукції (п.5.1 договору).
Даний договір набирає чинності з моменту підписання його сторонами (п.8.1 договору).
У випадку, якщо жодна із сторін не заявить про свій намір розірвати або змінити договір за 30 календарних днів до його закінчення, даний договір вважається пролонгованим на строк - 2 роки (п.8.2 договору).
Позивачем відповідачу було здійснено поставку товару на загальну суму 18891,88 грн, що підтверджується відповідними видатковими накладними (а.с.8-12).
Товар був прийнятий представником відповідача, про що свідчить підпис та печатка відповідача у відповідній графі видаткової накладної.
Про наявність будь-яких зауважень щодо кількості та якості товару, у видаткових накладних на зазначено.
В той же час, у вказаних видаткових накладних відсутнє посилання, що поставка товару здійснюється на підставі та на виконання укладеного сторонами договору поставки №4 від 01.05.2017.
Як зазначає позивач, відповідач частково здійснив оплату за поставлений товар. Залишок заборгованості становить 16584,64 грн.
Позивачем відповідачу направлялась претензія №011 від 01.08.2020 про сплату заборгованості у розмірі 16584,64 грн (а.с.13).
Відповідь на зазначену претензію до суду не надано.
Відповідно до ч.1 ст.509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно з ч.1 ст.193 Господарського кодексу України (далі - ГК України), яка кореспондується зі ст.526 ЦК України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Статтею 530 ЦК України визначено, що у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст.610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно з ч.1 ст.612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
За договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти цей товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму (ст.265 ГК України).
Відповідно до ч.1 ст.712 ЦК України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не передбачено договором, законом або не виникає з характеру відносин сторін (ч.2 ст. 712 ЦК України).
Згідно з ст.692 ЦК України, покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Враховуючи, що позивачем не доведено здійснення поставки на виконання укладеного між сторонами договору поставки №4, суд дійшов висновку про наявність обов`язку відповідача оплатити товар після прийняття кожної партії товару, тобто після 20.08.2019, 23.08.2019, 28.08.2019, 06.09.2019, 12.09.2019.
В порушення вказаних вище вимог законодавства, відповідач зобов`язання щодо здійснення своєчасної оплати за поставку товару не виконав, у зв`язку з чим утворилась заборгованість відповідача перед позивачем в розмірі 16584,64 грн.
Станом на час прийняття рішення судом у справі, документів, на підтвердження виконання відповідачем обов`язку з оплати за поставлений товар, до суду не надано.
За таких обставин, вимога позивача про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 16584,64 грн підлягає задоволенню.
Згідно з ч.1 ст.74 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу.
Судові витрати, за приписами ст. 129 ГПК України, покладаються на відповідача.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 129, 236-238 ГПК України, господарський суд
В И Р I Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Деметра Одеса" (84511, Донецька обл., м.Бахмут, вул.Трудова, б.17, ідентифікаційний код юридичної особи - 38933704) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Граф Компані" (65009, м.Одеса, Фонтанська дорога, б.19, кв.61, ідентифікаційний код юридичної особи - 38910708) заборгованість у розмірі 16584 (шістнадцять тисяч п`ятсот вісімдесят чотири) грн 64 коп. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 2102 (дві тисячі сто дві) грн.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається в порядку встановленому ст. 257 ГПК України, з урахуванням п.п.17.5) п.п.17 п.1 Розділу ХІ Перехідні положення ГПК України, протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 16.12.2020.
Суддя О.В. Говорун
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2020 |
Оприлюднено | 17.12.2020 |
Номер документу | 93557724 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Говорун Олександр Володимирович
Господарське
Господарський суд Донецької області
Говорун Олександр Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні