ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2020 рокуСправа № 912/3126/20 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Вавренюк Л.С., за участю секретаря судового засідання Пастухової А.Ю., розглянув у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження справу
за позовом: Обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград"
до відповідача: Релігійна організації "Кіровоградське обласне об`єднання церков Євангельських християн-баптистів"
про стягнення 22 864,36 грн
Представники:
від позивача- Протосовицька Н.В, адвокат, довіреність №780/01/07-21 від 04.03.2020;
від відповідача - Черноус Д.Г., довіреність № 05 від 20.01.2015 (до перерви).
Встановив: до Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград" (далі - ОКВП "Дніпро-Кіровоград") до Релігійної організації "Кіровоградське обласне об`єднання церков Євангельських християн-баптистів" (далі - РО "Кіровоградське обласне об`єднання церков Євангельських християн-баптистів") про стягнення 22 864,36 грн - плати за безоблікове водокористування.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає про те, що на підставі Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України Обласному об`єднанню церков Євангельських Християн-баптистів Кіровоградської області (РО "Кіровоградське обласне об`єднання церков Євангельських християн-баптистів"), здійснено нарахування за безоблікове водокористування в сумі 22 864,36 грн, однак станом на подання позову останнім не сплачено заборгованість, а направлена вимога про сплату вказаного боргу, на адресу відповідача, останній заперечує про наявність заборгованості перед позивачем.
Ухвалою суду від 19.10.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження; судовий розгляд призначено на 18.11.2020.
04.11.2020 на адресу господарського суду надійшов відзив на позов, в якому відповідач повідомив про те, що працівники водоканалу на виклик відповідача не прибули та відповідач був вимушений вчинити дії для перешкоджання псуванню пам`ятки культури спадщини. Відповідачем підписано Акт №192 без заперечень проти того, що здійснено розпломбування, проте такі дії виникли при форс-мажорних обставинах. Зазначив, що зі змісту акту складеного за наслідками виявлення розпломбування, вбачається, що в ньому не зазначено початок та кінець розпломбування. Відповідач заперечує позовні вимоги та просить відмовити суд в задоволені позову (а.с. 65-68).
09.11.2020 до господарського суду надійшла відповідь на відзив. Позивачем вказано, що ним 13.11.2018 виявлено факт порушення - розпломбування лічильника та складено Акт №192, розрахунок боргу здійснено за період 30 діб - з 14.10.2018 по 13.11.2018, з розрахунку 30,52 м/куб. в день. За відсутності технічної можливості позивач 11.11.2018 (в день виклику) не виїхав, одна прибувши 13.11.2018 зафіксував зрив пломби (а.с. 89-90).
Протокольною ухвалою від 18.11.2020, враховуючи закінчення часу відведеного для розгляду даної справи, та на підставі ч.2 ст.216 ГПК України, оголошено перерву до 16.12.2020.
23.11.2020 через відділ канцелярії до господарського суду від Релігійної організації "Кіровоградське обласне об`єднання церков Євангельських християн-баптистів" надійшла заява про розгляд справи без участі представника відповідача (а.с. 100).
У судове засідання представники сторін не прибули, про засідання суду повідомленні належним чином, про що свідчать підписи представників сторін на повідомленні про наступне засідання по справі (а.с. 99).
Згідно ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи, зокрема, у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
З огляду на викладене та враховуючи відсутність підстав для відкладення розгляду справи, господарський суд розглядає справу по суті в судовому засіданні за відсутності представників сторін.
У зв`язку с несплатою відповідачем грошових коштів за безоблікове водокористування в розмірі 22 864,36 грн, позивач звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача заборгованість за безоблікове водокористування.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступні обставини, які є предметом доказування у справі.
28.04.2014 між ОКВП "Дніпро-Кіровоград" (Виконавець) та РО "Кіровоградське обласне об`єднання церков Євангельських християн-баптистів" (Споживач) укладено Договір про надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення N 0825 (далі - Договір, а. с. 6-12).
За умовами п. 1.1. Договору виконавець бере на себе зобов`язання своїми силами та засобами надавати Споживачеві вчасно та відповідної якості послуги централізованого питного водопостачання та водовідведення (далі - Послуги) в об`ємах визначених лімітом відпуску води та приймання стоків (Додаток N 1 до Договору), а Споживач зобов`язується своєчасно оплачувати надані Послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах визначених цим Договором.
Пунктом 3.1. Договору сторони узгодили, що під час виконання його умов, а також вирішення всіх інших питань, що цим договором не обумовлені, сторони керуються чинним законодавством, зокрема Законом України "Про питну воду та питне водопостачання", "Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України", "Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України", а також місцевими Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні системи каналізації населених пунктів.
Згідно п. 3.3. Договору Споживач зобов`язується оплачувати Послуги та здійснювати інші платежі у строки і на умовах, передбачених цим Договором, а також у встановлений Виконавцем термін виконувати приписи щодо раціонального використання питної води та забезпечення якісного обліку отриманих Споживачем послуг з централізованого холодного водопостачання та водовідведення; забезпечувати збереження пломб, встановлених виконавцем на водомірних вузлах та запірній арматурі, цілісність засобів обліку води, належний санітарний стан приміщень, водомірних вузлів та не допускати штучного впливу на роботу приладів обліку.
Пунктом 4.1. Договору передбачено, що Виконавець має право: видавати обов`язкові до виконання приписи для раціонального використання питної води та забезпечення якісного обліку отриманих Споживачем послуг з централізованого холодного водопостачання та водовідведення; одержувати від споживача плату за надані послуги за встановленими та затвердженими тарифами.
За приписами п. 7.1. Договору, кількість води, що постачається виконавцем на об`єкти Споживача, визначається за показниками приладів обліку, встановлених на мережі Споживача (як правило, на межі балансової належності мереж Виконавця та Споживача), опломбованих і зареєстрованих Виконавцем, які фіксуються в акті про надання послуг, оформленому згідно з додатком №2 до цього Договору, що складається в двох примірниках, по одному для кожної сторони.
Відповідно до п. 7.9. Договору у разі виявлення представниками Виконавця факту стороннього втручання в роботу приладів обліку, пошкодження цілісності приладу обліку, пошкодження деталей пломбування (пломби, дроту) або зриву пломб на них, а також в місцях з`єднань та на запірній арматурі обвідної лінії, пошкодження манометрів до водолічильника розрахунок витрат води проводиться за пропускною здатністю труби вводу при швидкості руху води в ній 2 м/сек. та дією її повним перерізом протягом 24 годин за добу (п. 3.2.,3.3. та 3.4. Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України).
Окрім того, відповідно до п. 7.16. Договору у разі незгоди щодо кількості або вартості отриманих послуг, Споживач зобов`язаний у 5-ти денний термін з дня отримання рахунку, направити до Виконавця уповноваженого представника з відповідними обґрунтовуючи ми документами для врегулювання розрахунків. У випадку невиконання цієї умови, рахунки Виконавця вважаються прийнятими до оплати.
Згідно п. 8.2. Договору Споживач самостійно на протязі п`яти операційних днів після дати отримання рахунку здійснює остаточний розрахунок за спожиту питну воду шляхом оплати різниці між вартістю обсягу питної води, фактично спожитої протягом розрахункового періоду, та сумою коштів, сплачених у відповідності до абзацу 1 п. 8.2. цього Договору.
Відповідно до п. 11.1 Договору межі відповідальності за стан та обслуговування мереж та споруд встановлюються за балансовою належністю та актом розмежування (Додаток N 4 цього Договору).
Пунктом 12.1. Договору передбачено, що даний Договір набирає чинності з 28.04.2014 і укладається терміном на один рік з можливістю продовження його дії на той же термін у випадку коли сторони за місяць до припинення дії договору не заявлять бажання про його розірвання.
Договір підписаний сторонами та скріплений печатками.
Докази на підтвердження розірвання Договору сторони господарському суду не надали, в матеріалах справи такі докази відсутні.
13.03.2018 відповідач звернувся до позивача з заявою про розпломбування водолічильника типу КВ -15 № 024229 для проведення ремонтних робіт (заміна вентеля), що знаходиться в підвальному приміщенні за адресою: м. Олександрія, пр. Соборний, 52 (а.с. 19).
27.03.2018 позивач опломбував засіб обліку КВ - 15 № 024229 в підвальному приміщенні за адресою: м. Олександрія, пр. Соборний, 52, про що складено наряд та зазначено серію та № пломби 17103041 (а.с. 20).
13.11.2018 представниками абонентного відділу Олександрійського ВКГ ОКВП "Дніпро-Кіровоград" відповідно до "Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України", проведено обстеження водопровідних та каналізаційних систем абонента Обласного об`єднання церков Євангельських християн - баптистів за адресою: м. Олександрія, пр. Соборний, 52 та встановлено наступне: проведено обстеження вузла обліку КВ №024229. Під час обстеження виявлено, що абонент самовільно без дозволу розпломбував та переніс водолічильник в інше місце не маючи при цьому документів на право його встановлення. На підставі вищезазначеного, розрахунок за водопостачання та скид стоків проводиться згідно з п. 3.3. Правил (а.с. 21).
Акт №192 від 13.11.2018 обстеження підписано представником Споживача без зауважень.
Позивачем здійснено розрахунок за безоблікове водокористування за 30 діб, що становить 22 864,36 грн.
15.11.2018 позивачем надано відповідачу рахунок - фактуру №5091/1 від 13.11.2018 на суму 12 305,66 грн та рахунок - фактуру №5091/2 від 13.11.2018 на суму 10 558,70 грн за безоблікове водопостачання та безоблікове водовідведення (а.с. 22).
Листом від 10.12.2018 №576/14/0 позивач звернувся до відповідача щодо сплати заборгованості, з наступним розрахунком:
- водопостачання 915,6 м3/30 діб *13,44 грн/м3=12 305,66 грн;
- водовідведення 915,6 м3/ 30діб* 11,532 грн/м3 = 10 558,70 грн (а.с. 23).
14.12.2018 відповідач направив на адресу позивача лист про відмову в сплаті боргу, оскільки останній вважає його несправедливим. В листі відповідач підтвердив, що бажаючи якомога швидше відновити водопостачання, молодий працівник церкви в спішному порядку переніс засіб обліку з аварійної ділянки в колодязь та відновив водопостачання вже на новій магістралі (а.с. 24).
Позивач вважає, що відповідачем були порушені його права на отримання оплати за безоблікове водокористування.
Спір по справі стосується стягнення грошових коштів у зв`язку з порушенням відповідачем умов Договору та Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України N 190 від 27.06.2008 (далі - Правила N 190).
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
В силу приписів ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення" споживачі питної води зобов`язані, зокрема, своєчасно вносити плату за використану питну воду відповідно до встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідведення; не перешкоджати здійсненню контролю за технічним станом інженерного обладнання в приміщеннях; утримувати в належному технічному і санітарному стані водопровідні мережі та обладнання; забезпечувати безперешкодний доступ відповідальних представників підприємств питного водопостачання до власних водопровідних мереж та обладнання для контролю за рівнем споживання питної води, а також для виконання відключення і обмеження споживання відповідно до встановленого порядку.
За приписами п. 5.18 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення, що затверджені наказом Мінжитлокомунгоспу від 27.06.2008 № 190, споживач відповідає за цілісність та збереження засобів обліку, пломб і деталей пломбування, встановлених представниками територіальних органів Держспоживстандарту та виробником в місцях з`єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку незалежно від місця його розташування. У разі самовільних дій споживач сплачує витрату води згідно з п.п. 3.2, 3.3, 3.4 цих Правил.
Згідно з п. 5.22 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, у разі зняття показів засобів обліку представник виробника зобов`язаний перевіряти цілісність пломб на засобах обліку, гідрантах, запірній арматурі та інших водопровідних пристроях, що перебувають у віданні споживача, а також пересвідчитись у відсутності витоку води у мережі споживача.
Пунктом 10.4.1 Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 05.07.95 N 30, передбачено, що до втрат води належать необліковані витрати води до водолічильників - у разі аварій на трубопроводах, витоків з мереж і споруд на них, витоків з водорозбірних колонок, витрат води на протипожежні заходи, а також у разі крадіжок води (не погоджені з виробником приєднання, користування водою без укладання договору з виробником тощо); - витоки з внутрішньої водопровідної мережі споживача (після водолічильника або після місця, де він повинен бути встановлений) - усі види постійного витікання води через водорозбірну, змішувальну та наповнювальну арматуру з причини її несправності або неправильного регулювання, а також витоки з внутрішніх трубопроводів у зв`язку з їх негерметичністю.
Пунктом 10.1 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України встановлено, що у разі виявлення витоку води через зіпсування санітарно-технічних приладів та арматури, пошкодження внутрішньої (у тому числі внутрішньобудинкової) мережі водопостачання, нераціонального використання води, у випадку, коли засіб обліку на вводі відсутній або не працює з вини споживача, останній здійснює розрахунок за воду з виробником згідно з п. 3.3 цих Правил.
Розрахунок з виробником за нераціональне використання води внаслідок витоків здійснює споживач, у якого на балансі, в експлуатації, обслуговуванні перебуває внутрішньобудинкова система водопостачання.
Виробник має право разом із споживачем здійснювати відповідно до умов договору вибіркову перевірку технічного стану внутрішньобудинкової системи водопостачання споживача, про що складається акт.
Згідно з п. 3.2 Правил № 190, водокористування вважається безобліковим, якщо споживач самовільно приєднався до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення або самовільно користується ними. Відповідно до ч. 2 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Пункт 3.3 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України встановлює, що у разі безоблікового водокористування виробник виконує розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу при швидкості руху води в ній 2,0 м/сек та дією її повним перерізом протягом 24 годин за добу.
Відповідно до п. 3.4. Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України розрахунковий період при безобліковому водокористуванні встановлюється з дня початку такого користування. Якщо термін початку безоблікового водокористування виявити неможливо, розрахунковий період становить один місяць.
Пунктом 5.3. Договору передбачено, що обслуговування водопровідних та каналізаційних мереж, їх експлуатація та ремонт здійснюються сторонами відповідно до межі балансової належності мережі.
Господарський суд встановив, що позивач на підставі пунктів 3.3, 3.4, 10.1 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України розрахував втрати води за встановленою вказаними Правилами формулою за розрахунковий період 30 діб - з 14.10.2018 по 13.11.2018, з розрахунку 30,52 м/куб. в день:
- водопостачання 915,6 м3/30 діб *13,44 грн/м3= 12 305,66 грн;
- водовідведення 915,6 м3/ 30 діб * 11,532 грн/м3 = 10 558,70 грн (а.с. 25).
Відповідачу виставлено Рахунки на оплату за безоблікове водокористування від 13.11.2018 на суму 22 864,36 грн. Таким чином, нарахована заборгованість відповідача перед позивачем за безоблікове водокористування становить 22 864,36 грн.
Господарський суд, оцінивши подані сторонами докази та обставини справи, дійшов висновку, що період безоблікового витоку води визначено позивачем помилково. Як вбачається з матеріалів справи, акт обстеження, яким зафіксовано витік води, складено 13.11.2020.
ОКВП "Дніпро-Кіровоград", у відповіді на відзив, підтверджено, що 11.11.2018 відповідач звернувся до позивача та повідомив про аварійну ситуацію, однак за відсутності технічної можливості останній не виїхав на виклик та прибув 13.11.2018, зафіксувавши зрив пломби, що підтверджується Актом №192 від 13.11.2018.
Доказів на підтвердження того, що даний виток існував протягом 30 діб, позивачем до суду не надано. Згідно розрахунку суду період безоблікового водокористування згідно п. 3.3 Правил складає дві доби - з 11.11.2018 по 13.11.2018.
Статтею 32 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" визначено, що за надання послуг з питного водопостачання споживач вносить плату за нормами і тарифами, що регулюються у встановленому законодавством порядку. Порядок справляння плати за надання послуг з питного водопостачання встановлюється законодавством.
Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 21.06.2018 N 540 "Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26.11.2015 N 2868" для споживачів підприємства з 14.07.2018 вводяться в дію тарифи, зокрема на послуги з централізованого водопостачання в розмірі 13,44 грн./м3 з ПДВ.
Отже, з урахуванням положень визначених п. 3.3. Правил N 190, витрат води за пропускною спроможністю труби та вказаною формулою позивача та діючих тарифів, розрахунок виглядатиме наступним чином.
Q = 30,52 м3/год х 2 х 13,44 грн/м3 (тариф) = 820,38 грн (водопостачання).
Q = 30,52 м3/год х 2 х 11,532 грн/м3 (тариф) = 703,79 грн (водовідведення).
Таким чином, вартість безоблікового водокористування становить 1524,17 грн.
Згідно ст.ст. 73, 74, 77, 79 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Відповідачем не подано до матеріалів справи доказів сплати повністю або частково заборгованості за виставленим позивачем рахунком на безоблікове водокористування.
З огляду на встановлені судом обставини справи, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню на суму 1524,17 грн. В задоволенні решти позовних вимог господарський суд відмовляє, оскільки позивачем не доведено правомірність їх пред`явлення.
Відповідно до вимог ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити частково.
Стягнути з Релігійної організації "Кіровоградське обласне об`єднання церков Євангельських християн-баптистів" (25004, м. Кропивницький, вул. Свердлова (Вознесенська), 67/57, код ЄДРПОУ 23902886) на користь Обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград" (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 19А; код ЄДРПОУ 03346822) 1524,17 грн заборгованості за безоблікове водокористування, а також судовий збір у розмірі 147,14 грн.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Копії рішення направити:
Обласному комунальному виробничому підприємству "Дніпро-Кіровоград" за адресою: 25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 19 А;
Релігійній організації "Кіровоградське обласне об`єднання церков Євангельських християн-баптистів" за адресою: 25004, м. Кропивницький, вул. Свердлова (Вознесенська), 67/57.
Дата складення повного рішення 16.12.2020.
Суддя Л.С. Вавренюк
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2020 |
Оприлюднено | 17.12.2020 |
Номер документу | 93558208 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Вавренюк Л.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні