Ухвала
від 14.12.2020 по справі 915/1478/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====================================================================

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

14 грудня 2020 року Справа № 915/1478/20

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Давченко Т.М.,

розглянувши матеріали

заяви кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю Агрії України (вул. Смольна, 9Б, м. Київ, 03022)

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю Естера Трейдінг (вул. Нікольська, 61/11, м. Миколаїв, 54001)

про: відкриття провадження у справі про банкрутство, -

В С Т А Н О В И В:

07.12.2020 Товариство з обмеженою відповідальністю Агрії України звернулося до господарського суду Миколаївської області з заявою від 02.12.2020 (вх. №15573/20) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Естера Трейдінг .

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.12.2020, справі присвоєно єдиний унікальний номер 915/1478/20 та визначено головуючим у справі суддю Давченко Т.М.

Дослідивши матеріали поданої заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 ГПК України, з урахуванням вимог цього Кодексу (ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства).

Відповідно до ч. 1 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником у письмовій формі та повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження , ідентифікаційний код юридичної особи; ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); виклад обставин, що є підставою для звернення до суду ; перелік документів, що додаються до заяви.

У поданій заяві кредитор зазначає адресу боржника - вул. Нікольська, 61/11, м. Миколаїв, 54001, однак, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням юридичної особи боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю Естера Трейдінг зазначено вул. Артилерійська, 18/6, м. Миколаїв, 54030 .

Разом з тим, відповідно ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства, до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.

Як доказ надсилання боржнику копії заяви та доданих документів, кредитором надано опис вкладення у цінний лист № 0500342728041, згідно якого Товариству з обмеженою відповідальністю Естера Трейдінг на адресу вул. Артилерійська, 18/6, м. Миколаїв, 54030 надіслано відповідні документи. При цьому, до опису додано фіскальний чек, яким підтверджено надсилання списку 6795. Тобто, суд не може вважати даний фіскальний чек доказом направлення саме листа № 0500342728041.

Доказів направлення боржнику копії заяви і доданих до неї документів на адресу, зазначену у заяві, кредитором не надано.

Положеннями ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що боржник - це юридична особа або фізична особа, в тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав; неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Проте, заява Товариства з обмеженою відповідальністю Агрії України не містить викладу обставин, якими кредитор обґрунтовує свої вимоги щодо неспроможності Товариства з обмеженою відповідальністю Естера Трейдінг виконати грошові зобов`язання перед Товариством з обмеженою відповідальністю Агрії України не інакше, як через застосування процедур, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства. Посилання на наявність рішення суду, яке набрало законної сили, не є безумовною підставою викладення обставин неспроможності юридичної особи виконати грошові зобов`язання перед кредитором.

Так, з документів, поданих до заяви, вбачається, що 09.06.2020 у справі № 915/2337/19 Господарським судом Миколаївської області було винесено рішення про стягнення солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «Естера Трейдінг» та ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроскоп Інтернешнл» (попередня назва Товариства з обмеженою відповідальністю Агрії України ) 1881135,98 грн - основної заборгованості за договором; 59147,00 грн - пені; 37307,00 грн - 20% річних; 188113,00 грн - штрафу. Окрім зазначеного, згідно цього рішення з відповідачів стягнуто судовий збір по 16242,77 грн. з кожного.

Однак, заява кредитора не містить жодних відомостей щодо пред`явлення (непред`явлення) до примусового виконання наказу, виданого на виконання вказаного рішення, та й взагалі не містить відомостей про видачу відповідних наказів Господарським судом Миколаївської області. Так само, кредитором не надано відомостей про стан виконання цього рішення як Товариством з обмеженою відповідальністю «Естера Трейдінг» так і солідарним боржником - ОСОБА_1 .

Крім того, кредитором до заяви долучено заяву арбітражного керуючого Бурцевої Ірини Юріївни на участь у справі про банкрутство. Проте, вказана заява та додані до неї додатки є кольоровими копіями, не завіреними належним чином , що суперечить приписам ст. 91 ГПК України.

Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).

Також, суд інформує заявника що згідно приписів ч. ч. 3. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. У разі не виконання вимог ухвали у визначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.

Керуючись ст. ст. 2, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 174, 233-235, 254 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

У Х В А Л И В:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Агрії України від 02.12.2020 (вх. № 15573/20) - залишити без руху.

2 . Встановити заявнику строк для усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

3 . Роз`яснити заявнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, заява у відповідності до приписів ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України вважається неподаною та повертається заявнику.

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://mk.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Т.М. Давченко

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення14.12.2020
Оприлюднено17.12.2020
Номер документу93558347
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/1478/20

Ухвала від 21.12.2020

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 14.12.2020

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні