ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
16 грудня 2020 року Справа 160/16620/20
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Єфанова О.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Дніпровсько-Новомосковського управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області, до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Дніпровсько-Новомосковського управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області, до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області в якій позивач просить:
зобов`язати Дніпровсько-Новомосковське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області, Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області списати з мене недоїмку у сумі 15112,02 грн. згідно вимоги про сплату боргу /недоїмки/ від 17.02.2019 року № Ф - 2261-53 ГУ ДПС у Дніпропетровській області.
Відповідно до пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно п.2 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються:
реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу).
Так, суд зазначає, що у позовній заяві в якості відповідача позивач зазначає як суб`єкта владних повноважень - Дніпровсько-Новомосковське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області (Код ЄДРПОУ 43187909).
Проте, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за вказаним кодом ЄДРПОУ не знайдено такої установи, як і Головне управління ДПС у Дніпропетровській області.
З цього приводу суд зазначає, що відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Відповідно до ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються:
4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно п.9 ч.1 ст.4 КАС України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
При цьому, суд звертає увагу на те, що відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України від 18 грудня 2018 року № 1200, Державну фіскальну службу України постановлено реорганізувати та утворити Державну податкову службу України.
Державна податкова служба є правонаступником прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 537 Про утворення територіальних органів Державної податкової служби встановлено реорганізувати шляхом приєднання Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.
21 серпня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження № 682-р Питання Державної податкової служби , яким погодив пропозицію Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну України" (Офіційний вісник України, 2019 р., № 26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
Відповідно до наказу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 03 вересня 2019 року № 17 Про початок діяльності Головного управління ДПС у Дніпропетровській області , ГУ ДПС у Дніпропетровській області розпочало свою діяльність.
Тобто, Головне управління ДПС у Дніпропетровській області станом на момент звернення позивача з позовом до суду є правонаступником Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області. Водночас, позовні вимоги звернені до Дніпровсько-Новомосковського управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області. Проте, згідно інформації з офіційного сайту Головного управління ДПС у Дніпропетровській області - відсутній відокремлений підрозділ Дніпровсько-Новомосковське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області.
Таким чином, позивачу необхідно вказати інформацію щодо відповідачів - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Крім того, з урахування зазначених в ухвалі обставин, необхідно визначитись з відповідачами по справі.
Також, в позовних вимогах позивачем заявлено вимогу про списання боргу згідно вимоги від 17.02.2019 року №Ф-2261-53, проте, в матеріалах справи наявна вимога від 17.02.2020 року №Ф-2261-53.
Згідно п.5 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, позивач зазначає, що він звернувся із заявою про зняття з обліку платника єдиного внеску в грудні 2019 року, проте, такої заяви до матеріалів справи не надано.
Згідно частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі наведеного, керуючись статтями 161, 169, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Дніпровсько-Новомосковського управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області, до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
Встановити позивачу термін для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії цієї ухвали та усунути недоліки позовної заяви, а саме:
надати виправлену редакцію позовної заяви для суду та відповідача із зазначенням реєстраційного номеру облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності (якщо такі відомості відомі позивачу) відносно відповідачів; визначення належного відповідача та формулювання відповідних позовних вимог;
визначитись з позовними вимогами в частині зазначення вірних реквізитів вимоги про сплату боргу;
надати заяву про зняття з обліку платника єдиного внеску, подану в грудні 2019 року.
Недоліки, що стосуються оформлення позовної заяви мають бути усунуті шляхом подання позовної заяви для суду та копії для відповідача.
Попередити позивача про наслідки невиконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною четвертою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, за якою позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено оскарження ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суддя О.В. Єфанова
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2020 |
Оприлюднено | 17.12.2020 |
Номер документу | 93559275 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Єфанова Ольга Володимирівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Єфанова Ольга Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні