КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 грудня 2020 року справа № 320/12786/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Зазимської сільської ради Броварського району Київської області, Літочківської сільської ради Броварського району Київської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Зазимської сільської ради Броварського району Київської області, Літочківської сільської ради Броварського району Київської області, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення сесії Літочківської сільської ради Броварського району Київської області від 11.09.2019 №249-ХХІХ-VІІ про відмову ОСОБА_1 в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для особистого селянського господарства, площею 2 га в місці, зазначеному в доданих до заяви графічних матеріалах в с. Літочки Броварського району Київської області;
- зобов`язати Зазимську сільську раду Броварського району Київської області (код ЄДРПОУ 04363876, Київська область, Броварський район, с. Зазим`є, вул. Широка, 6 поштовий індекс 07415) надати ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для особистого селянського господарства, площею 2 га в межах земельної ділянки з кадастровим номером 3221285201:01:017:0023 в місці, зазначеному в доданих до заяви графічних матеріалах, згідно з графічним матеріалом в порядку і в спосіб, передбачений ст. 118 ЗК України;
- стягнути з Літочківської сільської ради Броварського району Київської області (код ЄДРПОУ 04363923, Київська область, Броварський район, с. Літочки, вул. Червоноармійська, буд. 18а, поштовий індекс 07410) на користь ОСОБА_1 моральну шкоду в сумі 2000,00 грн.;
- зобов`язати відповідача подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статей 160-161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Відповідно до пунктів 5 та 8 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з частиною 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною 1 статті 72 КАС України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частин першої та другої статті 79 КАС України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
Судом встановлено, що всупереч вимогам частини 4 статті 161 КАС України позивачем не додано до позовної заяви докази, які зазначено в п. 4 додатку до позовної заяви, а саме копії витягу з рішення відповідача від 11.09.2019 №249-ХХІХ-VІІ, яке є предметом оскарження у даній справі, що є підставою для залишення позовної заяви без руху. Копію вказаного доказу не надано ані до позову для суду, ані до позову для відповідача.
Зазначені обставини підтверджуються актом від 04.12.2020, який складено працівниками канцелярії Київського окружного адміністративного суду.
У зв`язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду належним чином засвідчену копію оскаржуваного рішення, зазначеного у додатку до позовної заяви, а саме копію витягу з рішення відповідача від 11.09.2019 №249-ХХІХ-VІІ, у двох примірниках.
Крім того, суд зазначає, що частиною першою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Частиною другою статті 94 цього Кодексу передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
При цьому, як зазначив Верховний Суд в ухвалі від 04.01.2018 в адміністративній справі № 9901/28/17, копії документів вважаються засвідченими належним чином за умови, якщо учасник справи підтверджує їх відповідність оригіналу, який у нього знаходиться, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Водночас судом встановлено, що позивачем приєднано до позовної заяви ксерокопії документів як для відповідачів, так і для суду, які жодним чином не засвідчені, що є порушенням вимог частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
У зв`язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду належним чином засвідчені копії доданих до позовної заяви документів, у кількості примірників для суду і для інших учасників справи.
Також, відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
У частині другій цієї статті зазначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено іншого, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частини 6 статті 161 Кодексу адміністративно судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Суд зазначає, що у позовній заяві позивач стверджує, що строк звернення позивачем не пропущено, оскільки 07.09.2020 позивачу стало відомо про надання у приватну власність ОСОБА_2 земельної ділянки, площею 1 га в межах земельної ділянки, визначеної позивачем як бажаної до отримання, з кадастровим номером 3221285201:01:017:0020. Проте, в позові не зазначено про те, за яких обставин позивачу стало про це відомо, як і не надано документальних доказів на підтвердження зазначених обставин.
Крім того, у позові зазначено, що після цього, позивачеві стало відомо про рішення сесії Літочківської сільської ради Броварського району Київської області від 11.09.2019 №249-ХХІХ-VІІ, яким позивачу було відмовлено в наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою бажаної до відведення земельної ділянки, площею 2 га, для ведення особистого селянського господарства в с. Літочки Броварського району Київської області, та було отримано копію рішення.
Натомість, жодних доказів на підтвердження обставин, за яких та коли саме позивачу стало відомо про прийняття оспорюваного рішення та яким чином (документально) підтверджується факт отримання його копії - в позові не зазначено.
Отже, для з`ясування питання щодо додержання встановленого законом строку звернення до суду з даним позовом позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду письмові докази на підтвердження дати та обставин отримання оскаржуваного рішення Літочківської сільської ради Броварського району Київської області від 11.09.2019 №249-ХХІХ-VІІ, спосіб його отримання (конвертом чи нарочно), а у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати засвідчену належним чином копію витягу рішення сесії Літочківської сільської ради Броварського району Київської області від 11.09.2019 №249-ХХІХ-VІІ, у двох примірниках;
- надати належним чином засвідчені копії доданих до позовної заяви документів (у кількості примірників для суду і для інших учасників справи).
- надати письмове підтвердження про дату отримання оскаржуваного рішення Літочківської сільської ради Броварського району Київської області від 11.09.2019 №249-ХХІХ-VІІ, спосіб його отримання (конвертом чи нарочно) та докази, які це підтверджують, а у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
3. Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали надіслати позивачу, зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду .
Суддя Кушнова А.О.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2020 |
Оприлюднено | 17.12.2020 |
Номер документу | 93560022 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Кушнова А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні