КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2020 року м. Кропивницький Справа № 340/2367/20
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кравчук О.В. розглянув у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу
до відповідача - Приватного акціонерного товариства «Маловисківський молочний комбінат» (код ЄДРПОУ - 31493003; адреса: Новомиргородське шосе, буд. 2, м. Мала Виска, Кіровоградська область, 26200)
про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі - позивач) звернулася до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в якому просить стягнути з Приватного акціонерного товариства «Маловисківський молочний комбінат» (далі- відповідач) 3400,00 грн. штрафних санкцій в дохід Державного бюджету України на рахунок, відкритий на ім`я територіального органу Держказначейства за місцезнаходженням платника по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції» символ звітності банку 106.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за порушення законодавства на ринку цінних паперів на підставі пункту 4 статті 4 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням НКЦПФР від 03.12.2013 року №2826 (зі змінами), уповноваженою особою позивача накладено штрафну санкцію у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400,00 грн). Однак, у встановлений законом строк такий штраф добровільно відповідачем не сплачений, а тому позивач просить суд стягнути його з відповідача.
Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 06 липня 2020 року відкрите провадження у відповідній адміністративній справі; справу вирішено розглядати у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а.с.37).
Вказану ухвалу учасникам справи було надіслано за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, однак до суду 28 липня 2020 року повернувся конверт з відміткою поштового оператора про закінчення терміну зберігання відправлення, що у розумінні частини одинадцятої статті 126, частини шостої статті 251 Кодексу адміністративного судочинства України, є належним врученням ухвали.
Відповідач своїм правом на подання до суду письмового відзиву не скористався; доказів сплати нарахованого штрафу суду також не надав.
З огляду на достатню кількість зібраних у справі доказів для її вирішення, суд вважає можливим розглянути та вирішити дану справу по суті за наявними у ній матеріалами, в межах строку, визначеного частиною першою статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши позовну заяву, додані до неї документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно і неупереджено оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
В С Т А Н О В И В:
Приватне акціонерне товариство «Маловисківський молочний комбінат» зареєстроване як юридична особа (а.с.12-15) та є емітентом цінних паперів.
04 грудня 2019 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Бубновою Л. складено акт №734-ПД-2-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, допущені ПрАТ «Маловисківський молочний комбінат» (а.с.9).
20 листопада 2020 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлено факт неподання до Комісії електронної формирічної інформації емітетнта цінних паперів за 2018 рік, у зв`язку із чим винесено постанову № 939-ПД-2-Е про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.11).
Вказані постанови були надіслані на адресу відповідача (а.с.5).
З огляду на неусунення відповідачем виявлених порушень, Постановою №702-ПД-1-Е від 24 грудня 2019 року до Приватного акціонерного товариства «Маловисківський молочний комбінат» застосовано штрафну санкцію у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400,00 грн.) за неподання до комісії не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, річної інформації за 2018 рік, (а.с.4).
Постанови були направлені відповідачу рекомендованим листом, що підтверджується супровідним листом та реєстром рекомендованих листів №2 (а.с.5,10).
Дотепер штрафні (фінансові) санкції, затсосовані до ПрАТ «Маловисківський молочний комбінат» Постановою №702-ПД-1-Е від 24 грудня 2019 року, відповідачем не сплачені.
Перевіряючи обгрунтованість заявлених позивачем вимог, суд дійшов таких висновків
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні регулюються Законом України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР (далі - Закон №448/96-ВР, тут і надалі- у редакції, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин).
Приписами статті 1 Закону №448/96-ВР визначено, що державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Державне регулювання ринку цінних паперів здійснюється з метою: реалізації єдиної державної політики у сфері випуску та обігу цінних паперів та їх похідних; створення умов для ефективної мобілізації та розміщення учасниками ринку цінних паперів фінансових ресурсів з урахуванням інтересів суспільства; одержання учасниками ринку цінних паперів інформації про умови випуску та обігу цінних паперів, результати фінансово-господарської діяльності емітентів, обсяги і характер угод з цінними паперами та іншої інформації, що впливає на формування цін на ринку цінних паперів; забезпечення рівних можливостей для доступу емітентів, інвесторів і посередників на ринок цінних паперів; гарантування прав власності на цінні папери; захисту прав учасників фондового ринку; інтеграції в європейський та світовий фондові ринки; дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства; запобігання монополізації та створення умов розвитку добросовісної конкуренції на ринку цінних паперів; контролю за прозорістю та відкритістю ринку цінних паперів ( стаття 2 Закону №448/96-ВР).
Положеннями частини першої статті 5 Закону №448/96-ВР визначено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Пунктом 8 частини першої статті 11 Закону №448/96-ВР передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери - у розмірі від тисячі до п`яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно частини третьої статті 11 Закону №448/96-ВР у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Пунктом 3 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16 жовтня 2012 року №1470, передбачено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.
Стаття 77 Кодексу адміністративного судочинства України зобов`язує кожну сторону довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Суд зазначає, що протягом усього строку розгляду даної адміністративної справи доказів на підтвердження сплати відповідачем штрафу, оскарження чи скасування постанови №702-ПД-1-Е від 24 грудня 2019 року суду не надано.
Так само, із відомостей, що містяться у програмі Діловодство спеціалізованого суду , вбачається, що відповідач не звертався до суду із позовом про скасування постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №702-ПД-1-Е від 24 грудня 2019 року.
Беручи до уваги наведене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення адміністративного позову.
Судові витрати, які підлягали б розподілу відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, у справі відсутні.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 139, 143, 242-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (код ЄДРПОУ 37956207; адреса: вул. Московська, 8, корп. 30, м. Київ, 01010) до Приватного акціонерного товариства «Маловисківський молочний комбінат» (код ЄДРПОУ 31493003; адреса: Новомиргородське шосе, буд. 2, м. Мала Виска, Кіровоградська область, 26200) задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Маловисківський молочний комбінат» (код ЄДРПОУ 31493003) штрафні санкції в сумі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста гривень, нуль копійок) в дохід Державного бюджету України на рахунок, відкритий на ім`я територіального органу Держказначейства за місцезнаходженням платника по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції» символ звітності банку 106.
Копію рішення надіслати учасникам справи.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтями 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржене у 30-денний строк з дня його складення до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд (а у разі початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи - безпосередньо до суду апеляційної інстанції).
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду О.В. Кравчук
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2020 |
Оприлюднено | 18.12.2020 |
Номер документу | 93560198 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
О.В. Кравчук
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні