Справа № 562/2852/20
У х в а л а
"02" грудня 2020 р.
Суддя Здолбунівського районного суду Рівненської області Кушнір О.Г., перевіривши виконання вимог ст.ст.175-177 ЦПК України при подачі позовної заяви ОСОБА_1 до Старомощаницької сільської ради Здолбунівського району Рівненської області про визнання права власності на земельну ділянку, -
в с т а н о в и в :
У поданій в суд заяві позивач ОСОБА_1 просить визнати за ним у порядку спадкування за законом право на земельну ділянку розміром 3,00 умовних кадастрових гектарів згідно сертифіката на земельну частку (пай) серії РВ №0246020 по КСП "Марія" Старомощаницької сільської ради Здолбунівського району Рівненської області, обліковий запис в Книзі реєстрації №11985, після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , мотивуючи втратою правовстановлюючого документу.
При дослідженні позовної заяви та доданих до неї документів, з`ясовано, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.175- 177 ЦПК України.
Відповідно до вказаних положеньдо позовної заяви позивач зобов"язаний додати всі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його вимоги, та зазначити в позовній заяві відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
З роз`яснень, які містяться в п.23 постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року "Про судову практику у справах про спадкування" свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають.
У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до положень глави 13 "Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України", затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 296/5 від 22 лютого 2012 року, нотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальної дії у випадках, передбачених Законом.
Нотаріус на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, зобов`язаний викласти причини відмови в письмовій формі і роз`яснити порядок її оскарження.
Нотаріусу забороняється безпідставно відмовляти у вчиненні нотаріальної дії.
Так, згідно ч.1 ст.46 Закону України "Про нотаріат" нотаріуси або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, має право витребовувати від фізичних та юридичних осіб відомості та документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії.
Проте, доказів відмови Здолбунівського районного відділу Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області чи іншого уповноваженого державного органу у наданні приватному нотаріусу Хомич О.С. на його запит правовстановлюючих документів, їх копій чи дублікатів на спірну земельну частку (пай) ОСОБА_2 позивачем не надано, а впостанові нотаріуса від 04 червня 2020 року про вжиття таких заходів не зазначено.
Відповідно до положень ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" визначено ставки судового збору, яка за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду.
До матеріалів справи позивачем не долучена квитанція, що підтверджує сплату 24 листопада 2020 року судового збору в розмірі 18,80 грн., а долучена квитанція від 26 грудня 2019 року про сплату судового збору в сумі 822 грн. повернута ухвалою суду від 04 лютого 2020 року в справі №562/22/20 та не може бути зарахованою в цій справі повторно.
Згідно вимог ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За вказаних обставин, заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків, шляхом сплати судового збору в сумі 822 грн. на рахунок UA718999980313181206000017171; отримувач:УК у Здолб.р-ні/Здолбунів.р-н/22030101; ЄДРПОУ 37993013; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету:22030101.
Якщо заявник не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст. ст. 83 , 175 , 177 , 185 ЦПК України , -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Старомощаницької сільської ради Здолбунівського району Рівненської області про визнання права на спадкове майно в порядку спадкування за законом - залишити без руху.
Надати заявнику десятиденний строк усунення недоліків позовної заяви, який починає рахуватися з дня вручення позивачу даної ухвали, шляхом подання належним чином оформленої позовної заяви та сплати судового збору.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Здолбунівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2020 |
Оприлюднено | 17.12.2020 |
Номер документу | 93570229 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Здолбунівський районний суд Рівненської області
Кушнір О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні