Рішення
від 16.12.2020 по справі 610/2268/20
БАЛАКЛІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ Іменем України (заочне) м. Балаклія 16 грудня 2020 рокуСправа №610/2268/20 2/610/780/2020

Балаклійський районний суд Харківської області в складі:

головуючий - суддя Купін В.В.,

за участю секретаря судового засідання Денисової В.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Балаклія Харківської області за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом Кредитної спілки Харківська Каса Взаємодопомоги до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-

установив:

11 вересня 2020 року до Балаклійського районного суду Харківської області надійшла позовна заява Кредитної спілки Харківська Каса Взаємодопомоги до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором від 15.06.2018, яка станом на 09.09.2020 становить 2161,88 гривень.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що 15.06.2018 між КС Харківська Каса Взаємодопомоги та ОСОБА_1 було укладено договір про споживчий кредит № 141/12, на підставі якого останній отримав кредит у сумі 26500,00 гривень. Відповідно до графіку наведеного в додатку до кредитного договору відповідач зобов`язався 20 числа кожного місяця сплачувати кредит. Остаточно кредит мав бути сплачений до 20.06.2020.

Проте, відповідач порушив умови договору, тому позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення з відповідача заборгованості за договором. У зв`язку з невиконанням відповідачем умов договору виникла заборгованість, яка станом на 09.09.2020 року становить 2161,88 гривень.

Представник позивача у судове засідання не з`явився, надав заяву, у якій просив розглянути справу за його відсутності та задовольнити позовні вимоги, проти заочного розгляду справи не заперечував.

Відповідач про дату, час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, однак у судове засідання повторно не з`явився, причини неявки суду не повідомив, відзиву на позовну заяву та заяви про розгляд справи за його відсутності не надав.

У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу згідно ч.2 ст.247 ЦПК України не здійснювалось.

Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу , в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що 15.06.2018 між КС Харківська Каса Взаємодопомоги (Кредитодавець) та ОСОБА_1 (Позичальник) було укладено договір про споживчий кредит № 141/12 (далі Договір), за умовами якого відповідач отримав кредит у сумі 26500,00 грн на засадах строковості, зворотності, цільового характеру використання, платності та забезпеченості. Кредит надано строком на 24 фактичних місяців від дати отримання Позичальником кредиту. ОСОБА_1 зобов`язався повернути кредит, сплатити проценти та інші платежі передбачені Договором.

Згідно п. 3.1 Договору плата за користування кредитом становить 45% річних від суми залишку кредиту за кожен день користування кредитом.

Пунктом 8.1 Договору встановлено, що зобов`язання позичальника щодо своєчасного повернення кредиту та сплати процентів за користування кредитом забезпечується неустойкою.

Відповідно до пункту 10.5 Договору у разі несвоєчасного надходження (прострочення) планового платежу (згідно графіка платежів) за процентами, повністю або частково, більше ніж на 3 (три) дні Кредитодавець за рішенням уповноваженого органу управління має право вимагати від Позичальника сплати штрафних санкцій у розмірі 100% річних, нарахованих на залишок суми кредиту з дати планового платежу (згідно графіка розрахунків) до повного виконання Позичальником своїх поточних зобов`язань зі сплати прострочених процентів.

Сукупна сума неустойки (штраф, пеня), нарахована за порушення зобов`язань Позичальником на підставі Договору, не може перевищувати половини суми, одержаної Позичальником за таким Договором (п. 10.6 Договору).

Погашення кредиту та процентів за користування кредитом здійснюється згідно графіка платежів до 20.06.2020.

Внаслідок порушення договірних зобов`язань у відповідача виникла заборгованість за кредитним договором, яка станом на 09.09.2020 року становить 2161,88 грн, з яких: 1298,38 грн. - заборгованість по кредиту, 517,02 грн. - заборгованість по процентам, 359,29 грн заборгованість за штрафними санкціями.

Відповідачу ОСОБА_1 01.07.2020 направлялась письмове попередження про повернення виниклої заборгованості, яке залишилось без виконання .

Відповідно до ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Зі змісту зазначеного кредитного договору вбачається, що ОСОБА_1 підтвердив своїм особистим підписом, що ознайомився і згоден з умовами кредитного договору та графіком повернення кредиту та сплати зобов`язань.

Відповідно до ч. 1 ст. 1054 ЦК України , за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Статтею 611 ЦК України визначено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Порушенням зобов`язання, відповідно до ст. 610 ЦК України , є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Одним із видів порушення зобов`язання є прострочення - невиконання зобов`язання в обумовлений сторонами строк. Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Наслідки прострочення позичальником повернення позики визначено у ст. 1050 ЦК України . Якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до ст. 1048 цього Кодексу (ч. 2 ст. 1050 ЦК України ).

Згідно із ч. 1 ст. 530 ЦК України , якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

За ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.

Згідно зі ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Статтею 525 ЦК України передбачена недопустимість односторонньої відмови від зобов`язання.

Згідно ч. 2 ст. 615 ЦК України , одностороння відмова від зобов`язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов`язання.

Статтями 526 , 527 , 530 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов`язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог закону. У порушення зазначених норм закону та умов договору відповідач зобов`язання за вказаним договором належним чином не виконав.

Відповідно до ч. 1 ст. 598 ЦК України , зобов`язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.

Таким чином, суд вбачає наявність правових підстав для стягнення з відповідача суми непогашеної заборгованості за кредитом в розмірі 2161,88 грн.

Як убачається з матеріалів справи, позивачем за подання до суду позовної заяви сплачено 2102,00 грн. судового збору (а.с. 1). У зв`язку із задоволенням позову суд відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України присуджує з відповідача на користь позивача вказані судові витрати.

Керуючись ст.ст. 12 , 13 , 81 , 141 , 258 , 259 , 263-265 , 280-282 ЦПК України ,-

вирішив:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Кредитної спілки Харківська Каса Взаємодопомоги заборгованість за договором про споживчий кредит №141/12 від 15.06.2018 року в сумі 2161 (дві тисячі сто шістдесят одна) грн. 88 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Кредитної спілки Харківська Каса Взаємодопомоги судовий збір у розмірі 2102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України , не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивач має право оскаржити заочне рішення до Харківського апеляційного суду через Балаклійський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України . У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Позивач: Кредитна спілка Харківська Каса Взаємодопомоги , місцезнаходження 61052, м. Харків, вул. Благовіщенська, б. 38-Д, код ЄДРПОУ: 06716981.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 .

Копію рішення направити відповідачу рекомендованою поштою з повідомленням не пізніше двох днів з дня його проголошення.

Суддя

СудБалаклійський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення16.12.2020
Оприлюднено17.12.2020
Номер документу93570591
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —610/2268/20

Рішення від 16.12.2020

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Купін В. В.

Ухвала від 29.10.2020

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Купін В. В.

Ухвала від 01.10.2020

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Купін В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні