Ухвала
від 16.12.2020 по справі 167/1333/20
РОЖИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 167/1333/20

Провадження №2-о/167/52/20

У х в а л а

"16" грудня 2020 р. місто Рожище

Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Сіліч І.І., дослідивши матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Копачівська громада Рожищенського району Волинської області про встановлення належності правовстановлюючих документів, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з заявою про встановлення належності правовстановлюючих документів.

Згідно з ч.1 ст.4 ЦПК України , кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України , справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати ст.175 ЦПК України , а також вимогам статті 177 цього Кодексу .

Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

В порушення п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем не додано до позовної заяви попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

В порушення п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем не додано до позовної заяви підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно п.6 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.

Відповідно до статті 318 ЦПК України , у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт.

Відтак, заявнику необхідно зазначити докази, якими підтверджується неможливість досудового врегулювання спору, а саме, що заявник звертався з питанням виправлення описки та йому в цьому відмовлено, або вказати причини неможливості такого виправлення. Крім того, з заяви не вбачається, що кимось не визнається чи оспорюється факт належності правовстановлюючих документів саме заявнику та неможливість останнім скласти заповіт.

Крім того, частиною четвертою статті 177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

З заяви вбачається, що заявником заявлено одинадцять вимог немайнового характеру про встановлення належності правовстановлюючих документів. Кожна з яких має бути оплачена судовим збором.

Відповідно до Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI Про судовий збір ставки судового збору встановлюються в таких розмірах: за подання фізичною особою заяви у справах окремого провадження 420,40 грн..

Таким чином, судовий збір має бути сплачений за наступними реквізитами: отримувач УК у Рожищен.рн/Рожищенськ.рн/22030101, код отримувача ЄДРПОУ 37986509, банк отримувача Казначейство України (ЕАП) в м.Київ, рахунок UA888999980313141206000003345, (судовий збір).

Оригінали квитанцій або платіжних доручень про сплату судового збору необхідно представити суду.

Перелічені недоліки заяви унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження у справі та подальший розгляд справи та ухвалення законного та обґрунтованого рішення.

За таких обставин, подана заява підлягає залишенню без руху.

Відповідно до статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175 , 177 , 185 , 260 , 261 , 318 ЦПК України , суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Копачівська громада Рожищенського району Волинської області про встановлення належності правовстановлюючих документів - залишити без руху і надати йому строк для усунення недоліків протягом семи днів з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити заявнику, що у випадку невиконання вимог суду у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та її буде повернуто.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає.

СУДДЯ: І.І.Сіліч

СудРожищенський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення16.12.2020
Оприлюднено18.12.2020
Номер документу93596374
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —167/1333/20

Ухвала від 12.01.2021

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Сіліч І. І.

Ухвала від 16.12.2020

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Сіліч І. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні