Справа № 288/1358/20
Провадження № 2/288/401/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2020 року смт Попільня
Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді - Зайченко Є. О.,
за участю секретаря судових засідань - Костюк О.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня Житомирської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини, в якій вказує, що між нею та ОСОБА_2 (далі - відповідач) 27 липня 2013 року було укладено шлюб, який зареєстрований Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції у Житомирській області, про що складено відповідний актовий запис № 35.
За час перебування з відповідачем у шлюбі в них народилася спільна дитина: син - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позивач зазначає, що спільне життя з відповідачем не склалось через відсутність взаєморозуміння між ними, розходження поглядів на сімейні відносини та сімейні обов`язки з ведення спільного господарства.
За таких обставин, вважає, що подальше спільне життя з відповідачем та збереження шлюбу є неможливим і суперечить її інтересам та інтересам сина.
Спору стосовно місця проживання дитини немає, син залишається на проживання та виховання з позивачем.
Разом з тим, позивач вважає за необхідне заявити позовну вимогу про стягнення аліментів на утримання малолітнього сина.
Позивач зазначає, що ОСОБА_2 фізично здоров`я людина, офіційно працевлаштований та матеріально забезпечений, інших утриманців та стягнень по виконавчих документах не має, тому для забезпечення хоча б мінімальних потреб сина, який зростає та розвивається, спроможний щомісячно сплачувати аліменти в розмірі ј від усіх видів доходів.
Позивач уточнивши позовні вимоги просить розірвати шлюб між нею - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований 27 липня 2013 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції у Житомирській області, актовий запис № 35 - розірвати;
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на її користь аліменти на утримання дитини- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі ј від усіх доходів ОСОБА_2 щомісячно, але не менше 50 % від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 21 вересня 2020 року і до повноліття дитини;
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на її користь судовий збір в сумі 840,80 гривень.
Позивач в підготовче судове засідання не з`явилась, надала до суду заяву в якій просила справу розглядати без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в підготовче судове засідання не з`явився, 03 грудня 2020 року надав до суду заяву в якій просив справу розглядати без його участі позовні вимоги визнає в повному обсязі та не заперечує проти їх задоволення.
Ухвалою Попільнянського районного суду Житомирської області від 01 грудня 2020 року, позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, залишити без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків.
04 грудня 2020 року на виконання вимог вищевказаної ухвали позивач подала уточнену позовну заяву до якої долучила письмову згоду ОСОБА_2 щодо визначення місця проживання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 разом із матір`ю ОСОБА_1 . Будь - яких претензій з приводу визначення місця проживання сина не має.
Відповідно до частини 3 статті 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Частина 3 статті 211 ЦПК України визначає, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
У відповідності до частини другої статті 247 ЦПК України , у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки сторони не підтримують подружні стосунки, не бажають миритися та дитина знаходяться на утриманні позивача.
Судом встановлено, що 27 липня 2013 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції у Житомирській області, зареєстровано шлюб між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що складено відповідний актовий запис № 35, після державної реєстрації шлюбу прізвище дружини змінено на ОСОБА_5 , що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 .
Як вбачається з копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого 13 серпня 2015 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції у Житомирській області, актовий запис за № 45, батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вказані ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Відповідно до довідки виконавчого комітету Попільнянської селищної ради Попільнянського району Житомирської області від 11 вересня 2020 року № 1071/К-2020, ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та до складу її сім`ї входять: син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Як вбачається з акту обстеження житлово - побутових умов проживання дитини від 19 жовтня 2020 року здійснений за адресою: АДРЕСА_1 , комісія дійшла висновку, що дитина ОСОБА_3 забезпечена всім необхідним для повноцінного розвитку. Мати самостійно виховує та забезпечує дитину всім необхідним, забезпечує належний догляд за сином.
Згідно частини другої статті 112 Сімейного Кодексу України , суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Статтею 24 Сімейного Кодексу України , передбачено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає статті 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім`ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. Позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя /стаття 110 СК України/ . Оскільки позивач наполягає на розірванні шлюбу, то відповідно відмова в розірванні шлюбу буде примушенням до шлюбу та шлюбним відносинам, що є неприпустимим.
Згідно статті 113 Сімейного Кодексу України , особа, яка змінила своє прізвище у зв`язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Відповідно до частини другої статі 114 Сімейного Кодексу України - у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу.
Згідно з частиною третьою статті 115 Сімейного Кодексу України - документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
Пунктами 15, 17 Постанови Пленуму Верховного суду України Про застосування судами окремих норм Сімейного Кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів від 15 травня 2006 року за № 3 передбачено, що відповідно до статті 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а у випадках, передбачених статтями 198 , 199 цього Кодексу , і своїх повнолітніх дочку, сина.
За відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом.
Копією вищевказаного свідоцтва про народження дитини ОСОБА_3 , підтверджується, той факт, що її батьком є ОСОБА_2 і тому відповідач має сплачувати аліменти на утримання своєї дитини.
Згідно статті 180 , частини першої статті 183 СК України , батьки зобов`язанні утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Частка заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватись як аліменти на дитину, визначається судом.
У відповідності до статті 182 Сімейного Кодексу України , при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Згідно статті 183 Сімейного Кодексу України , суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини.
Відповідно до статті 191 Сімейного Кодексу України , аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
Зазначені обставини у їх системному зв`язку свідчать, що є всі підстави для розірвання шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та стягнення з ОСОБА_2 аліментів на користь позивача на утримання дитини щомісячно, до досягнення нею повноліття.
Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ у п. 35 Постанови Пленуму від 17 жовтня 2014 року № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах роз`яснено, що вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд має враховувати положення статті 141 ЦПК України та керуватися тим, що судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача.
Керуючись Постановою Пленуму Верховного суду України Про застосування судами окремих норм Сімейного Кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів від 15 травня 2006 року за № 3; ст. ст. 24, 104, 105, 110, 112-115, 180, 182, 183, 191 СК України; ст. ст. 4, 12, 13, 19, 23, 28, 48, 76, 78, 81, 128, 141, 200, 206, 211, 247, 258, 259, 263-265, 352, 354, 355 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів - задовольнити.
Шлюб зареєстрований 27 липня 2013 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції у Житомирській області, актовий запис № 35, між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - розірвати.
Після реєстрації розірвання шлюбу прізвище дружини залишити - ОСОБА_5 .
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_3 , ( АДРЕСА_2 ), аліменти на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_4 , ( АДРЕСА_3 ) на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 (однієї чверті) частки його заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 21 вересня 2020 року.
Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_3 , ( АДРЕСА_2 ) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_4 , ( АДРЕСА_3 ) сплачений судовий збір в розмірі 840 гривень 80 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_3 , ( АДРЕСА_2 ) 840 гривень 80 копійок судового збору, зарахувавши його до спеціального фонду Державного бюджету України /Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106/.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Суддя Попільнянського
районного суду Є. О. Зайченко
Суд | Попільнянський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2020 |
Оприлюднено | 18.12.2020 |
Номер документу | 93597167 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Попільнянський районний суд Житомирської області
Зайченко Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні