Ухвала
від 14.12.2020 по справі 127/27838/20
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/27838/20

Провадження №1-кс/127/12188/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2020 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю слідчого ОСОБА_3 ,

прокурора ОСОБА_4 ,

адвоката ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці клопотання заступника начальникапершого відділурозслідування кримінальнихпроваджень слідчогоуправління Головногоуправління ДФСу Вінницькійобласті підполковникаподаткової міліції ОСОБА_3 про арешт майна,-

ВСТАНОВИВ:

14.12.2020 року до Вінницького міського суду звернувся заступник начальникапершого відділурозслідування кримінальнихпроваджень слідчогоуправління Головногоуправління ДФСу Вінницькійобласті підполковникподаткової міліції ОСОБА_3 з клопотанням про накладення арешту на майно,яке вилучено08.12.2020під часпроведення обшукуза адресою: АДРЕСА_1 ,а саме:папка скорозшивач жовтого кольору з роздруківками реєстрів та інших документів, які містять інформацію про відвантаження сільськогосподарської продукції ряду фірм в тому числі: ГТП Престиж Сервіс та ПП СІС Груп на 271 арк., шляхом позбавлення права на відчуження, розпорядження та користування цим майном.

Клопотання мотивовано тим, що Дане кримінальне провадження зареєстровано про те, що службові особи ТОВ Вороновицьке ХПП (код за ЄДРПОУ 38783374, Вінницька обл., Вінницький р-н, смт. Вороновиця) шляхом використання підконтрольних суб`єктів господарювання ПП СІС Груп та ПП Престиж сервіс в період 2019-2020 р.р., ухилились від сплати ПДВ, шляхом проведення фіктивних операцій з купівлі сільськогосподарської продукції та послуг по її перевезенню, безпідставно сформували податковий кредит з ПДВ у сумі 4267 тис. грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах.

Крім того, службовими особами ТОВ Вороновицьке ХПП (код за ЄДРПОУ 38783374, Вінницька обл., Вінницький р-н, смт. Вороновиця) в період 2019-2020 р.р. з метою приховування походження сільськогосподарської продукції, придбаної за необліковану готівку у сільськогосподарських виробників, здійснюється її приймання на зберігання від підконтрольних суб`єктів господарювання ПП СІС Груп та ПП Престиж сервіс, з подальшим фіктивним оформленням придбання цієї продукції від вказаних суб`єктів господарювання та одночасним незаконним формуванням податкового кредиту з ПДВ.

Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ Вороновицьке ХПП у період 2019-2020 р.р., з метою безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ, проводять операції з купівлі сільськогосподарської продукції та послуг з її перевезення від ризикових суб`єктів господарювання, зокрема: ПП СІС Груп (код за ЄДРПОУ 36850836, м Одеса, вул. Жуковського, 6, офіс 4) та ПП Престиж сервіс (код за ЄДРПОУ 37281801, м. Одеса, вул. Сонячна, 5 офіс 310). Також встановлено, що ПП СІС Груп та ПП Престиж сервіс являються підконтрольними службовим особам ТОВ Вороновицьке ХПП та використовуються ними з метою мінімізації сплати податків. Також встановлено, що дана сільськогосподарська продукція, придбання і транспортування якої відображено від ПП СІС Груп та ПП Престиж сервіс , фактично придбана за готівкові кошти у сільськогосподарських виробників та фермерів Вінницької області та транспортувалася від останніх власним вантажним транспортом. Тобто ТОВ Вороновицьке ХПП кошти на транспортування придбаної продукції не витрачало. Дані взаєморозрахунки мають безтоварний характер та націлені на завищення податкового кредиту з ПДВ та завищення валових витрат з податку на прибуток ТОВ Вороновицьке ХПП.

В дійсності ПП СІС Груп та ПП Престиж сервіс надавали лише відповідний пакет документів по взаєморозрахункам, а кошти, отримані нібито за продаж та постачання сільськогосподарської продукції обготівковуються та повертаються службовим особам ТОВ Вороновицьке ХПП за мінусом обговорених відсотків надання таких послуг вище зазначеними підприємствами. В свою чергу, ТОВ Вороновицьке ХПП використовує дані документи для формування неправдивих відомостей у податковій та бухгалтерській звітності, що надає змогу безпідставно формувати податковий кредит з ПДВ, а отримані таким чином кошти, використовує на власні потреби.

Таким чином, посадові особи ТОВ Вороновицьке ХПП у період 2019-2020 р.р., незаконно сформували податковий кредит з ПДВ на суму 4 267 тис. грн., шляхом проведення безтоварних операцій з ПП СІС Груп та ПП Престиж сервіс, внаслідок чого незаконно отримали грошові кошти та здійснили їх легалізацію, шляхом витрат на фактичне придбання товарно-матеріальних цінностей та на власні потребу.

Крім того, встановлено, що ТОВ Вороновицьке ХПП входить до групи компаній Alebor Group , яка являється учасником аграрного ринку України з 2009 року, власником якої являється ОСОБА_6 . До групи компаній Alebor Group з 2009 року входить: Христинівське ХПП (код за ЄДРПОУ 36299535, Черкаська область, м. Христинівка, вул. Ювілейна, буд. 20), ПП СІС Груп (код за ЄДРПОУ 36850836, м Одеса, вул. Жуковського, 6, офіс 4), ПП Престиж сервіс (код за ЄДРПОУ 37281801, м. Одеса, вул. Сонячна, 5 офіс 310), Транспортна компанія Болеко (код за ЄДРПОУ 38588507, Черкаська область, смт. Маньківка, вул. Патона, 2), ТОВ Чесне ХПП (код за ЄДРПОУ 41209731, Одеська обл., м. Балта, вул. Уварова, буд. 189), ПП Автомобільні перевезення АВТОЕРА (код за ЄДРПОУ 33386703, м.Одеса, вул. Балківська, буд. 22А, к.7, кв. 1), ТОВ Кублич Грейн (код ЄДРПОУ 40856467, Винницька обл., Теплицький р-н, селище Кублич, вул. Залізнична, буд. 12).

Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що ТОВ Христинівське ХПП ( код ЄДРПОУ 36299535) та ТОВ Вороновицьке ХПП (код за ЄДРПОУ 38783374) окрім того, що входять до групи компаній Alebor Group також зареєстровані за однією адресою, а саме: Вінницька область, Вінницький район, смт. Вороновиця, а/д Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам`янка, 412км+308м, буд. б/н. Також встановлено, що директором ТОВ «Христинівське ХПП» являється гр. ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_1 ), який також являється генеральним директором ТОВ «Вороновицьке ХПП».

В ході проведення обшуку 08.12.2020 року на підставі ухвали слідчого судду Вінницького міського суду Вінницької області спр. №127/26825/20 від 02.12.2020 року під час проведення за адресою: АДРЕСА_2 якого встановлено, що кв. АДРЕСА_3 , а саме: відсутні стіни, перегородки, які б блокували доступ до них, візуально встановлено папки скоросшивачі з наявними в них документами, які б мали значення для подальшого досудового розслідування даного кримінального провадження, тому з метою врятування майна, що є речовим доказом було проведено обшук в порядку ч. 3 ст. 233 КПК України за адресою: АДРЕСА_1 в ході якого виявлено та вилучено:

- папка скоросшивач жовтого кольору з роздруківками реєстрів та інших документів які містять інформацію про відвантаження сільськогосподарської продукції ряду фірм в тому числі: ПП Престиж Сервіс та ПП СІС Груп на 271 арк..

Вказане тимчасово вилучене майно має значення для встановлення істини у кримінальному провадженню та являється речовим доказом.

Також вище вказана річ має важливе значення для всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, окрім того за їх допомогою можна встановити наявність або відсутність обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, тому слідчий просить накласти на нього арешт.

Слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання. Додатково суду пояснив, що майно, на яке він просить накласти арешт, було вилучено під час обшуку на підставі ухвали слідчого судді, а саме папка скорозшивач жовтого кольору з документами. Наявні в папці документи не оглядались та не описувались.

Адвокат ОСОБА_5 в судовому засіданні заперечував проти клопотання з пістав викладених у письмових запереченнях.

Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання слідчого.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання слідчого, заслухавши думку учасників розгляду клопотання, дійшов наступного висновку.

Згідно ч.1ст. 170 КПК УкраїниАрештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно ч. 2ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 3ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.

Згідност. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.

Згідно п.1 ч.2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.

З клопотання слідчого вбачається, що останній просить накласти арешт на майно, яке вилучено 08.12.2020 під час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: папка скорозшивач жовтого кольору з роздруківками реєстрів та інших документів, які містять інформацію про відвантаження сільськогосподарської продукції ряду фірм в тому числі: ГТП Престиж Сервіс та ПП СІС Груп на 271 арк., шляхом позбавлення права на відчуження, розпорядження та користування цим майном.

Так, в обґрунтування підстав для накладення арешту на вказане майно, слідчий зазначає те, що вказане майно визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.

Натомість в судовому засіданні, з пояснень слідчого, встановлено, що наявні в папці-скорозшивачі документи не оглядались.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає, що слідчим було передчасно визнано майно, зазначене в клопотанні, речовими доказами, оскільки слідчим не було навіть оглянуто вказані документи на предмет наявності в них відомостей, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Таким чином, слідчий суддя вважає, що слідчим не доведено, що майно, яке вилучено 08.12.2020 під час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: папка скорозшивач жовтого кольору з роздруківками реєстрів та інших документів, які містять інформацію про відвантаження сільськогосподарської продукції ряду фірм в тому числі: ГТП Престиж Сервіс та ПП СІС Груп на 271 арк. являются майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим не доведено обставин, на які він посилається у клопотанні, зокрема щодо необхідності накладення арешту на майно,яке вилучено08.12.2020під часпроведення обшукуза адресою: АДРЕСА_1 ,а саме:папка скорозшивач жовтого кольору з роздруківками реєстрів та інших документів, які містять інформацію про відвантаження сільськогосподарської продукції ряду фірм в тому числі: ГТП Престиж Сервіс та ПП СІС Груп на 271 арк., таке клопотання є передчасним, а відтак задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 100, 131, 132, 170-172 КПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

В задоволенні клопотання заступника начальникапершого відділурозслідування кримінальнихпроваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Вінницькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_3 про арешт майна відмовити

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

На ухвалу судді може бути подана апеляція протягом п`яти діб з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення14.12.2020
Оприлюднено31.05.2024
Номер документу93618007
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —127/27838/20

Ухвала від 24.12.2020

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Ковальська І. А.

Ухвала від 14.12.2020

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Вишар І. Ю.

Ухвала від 14.12.2020

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Вишар І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні