ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про повернення заяви про скасування судового наказу
18.12.2020м. Дніпро№ 904/6509/20
Суддя Загинайко Т.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) про скасування судового наказу у провадженні за заявою:
заявника: Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАЛАН-ПРОМ" (49051, м. Дніпро, вул. Тверська, буд. 2, офіс 1; ідентифікаційний код 40162787)
боржника: Фізичної особи-підприємця Кутенкової Ольги Олександрівни ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
про видачу судового наказу в порядку наказного провадження з вимогою про стягнення з Фізичної особи-підприємця Кутенкової Ольги Олександрівни ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) 24 406 грн. 45 коп. - заборгованості за товар, поставлений відповідно до Договору поставки від 01.03.2020 №01/03-20
Без участі представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Дніпропетровської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАЛАН-ПРОМ" (вх.№5775/20 від 02.12.2020р.) про видачу судового наказу в порядку наказного провадження з вимогою про стягнення з Фізичної особи-підприємця Кутенкової Ольги Олександрівни 24 406 грн. 45 коп. - заборгованості за товар, поставлений відповідно до Договору поставки від 01.03.2020 №01/03-20.
07.12.2020 року Господарським судом Дніпропетровської області видано відповідний судовий наказ у справі № 904/6509/20.
Фізична особа ОСОБА_1 у заяві (вх. №60134/20 від 17.12.2020) про скасування наказу №904/6509/20 просить прийняти заяву до розгляду, скасувати судовий наказ №904/6509/20 від 07.12.2020, стягнути судові витрати з відповідача.
Згідно з частиною першою - п`ятою статті 157 Господарського процесуального кодексу України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.
Заява про скасування судового наказу має містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника для фізичних осіб - громадян України;
3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника боржника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження;
4) наказ, що оспорюється;
5) зазначення про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача.
Заява підписується боржником або його представником. До заяви про скасування судового наказу додаються:
1) документ, що підтверджує сплату судового збору;
2) документ, що підтверджує повноваження представника боржника, якщо заява подається таким представником;
3) клопотання про поновлення пропущеного строку, якщо заява подається після спливу строку, передбаченого частиною першою цієї статті.
Виходячи з вищевказаної норми закону, заява має містити підпис боржника або його представника. При цьому, заява має бути підписана власноручно, відтворення підпису за допомогою факсиміле або інших технічних засобів не допускається. А з урахуванням ч. 8 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України заява може містити електронний цифровий підпис, прирівняний до власноручного підпису, відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".
Як вбачається, заява про скасування судового наказу подана боржником через електронну пошту, але всупереч чинному законодавству не підписана електронним цифровим підписом, суд зазначає, що оскільки процесуальним законодавством не передбачено інших способів звернення до суду, окрім особистого звернення заявника та підписання заяви уповноваженою особою, то подання заяв фактично у копії без використання електронного цифрового підпису, не відповідає вимогам частини 4 статті 157 Господарського процесуального кодексу України та не може бути доказом волевиявлення певної особи на підписання документа.
Таким чином, у суду відсутні підстави вважити, що подана заява підписана боржником чи його повноважним представником.
До того ж згідно виданого судового наказу від 07.12.2020 боржником є Фізична особа-підприємець Кутенкова Ольга Олександрівна, а у поданій заяві зазначено боржником - фізичну особу ОСОБА_1 , що не є одним і тим же.
Згідно з усталеною практикою ЄСПЛ, зокрема, рішеннями Європейського суду з прав людини від 20.05.2010 у справі "Пелевін проти України" та від 30.05.2013 у справі "Наталія Михайленко проти України", право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема щодо умов прийнятності скарг, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб те ресурсів суспільства та окремих осіб. Отже, кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальної заборони та обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. Доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений Господарським процесуальним кодексом України.
Отже, подана ОСОБА_1 заява про скасування судового наказу не відповідає вимогам частини 4 статті 157 Господарського процесуального кодексу України, оскільки не містить підпису уповноваженого представника боржника.
Також, суд звертає увагу заявника на те, що заявником до заяви не додано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
За приписами статтею 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду заяви про скасування судового наказу сплачується судовий збір у сумі 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (105,1 грн).
Відповідно до пунктом 3.1. Інструкції "Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті", затвердженої Постановою Правління НБУ від 21.01.2004 року № 22, платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до цієї Інструкції, згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до цієї Інструкції, та подається до банку, що обслуговує його, у кількості примірників, потрібних для всіх учасників безготівкових розрахунків.
Отже, належним доказом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення поштового зв`язку, які прийняли платіж, платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.
В свою чергу, заявником додано до заяви про скасування судового наказу ксерокопію платіжного доручення, що в свою чергу, враховуючи відсутність електронного цифрового підпису взагалі до заяви, не може вважатися належним доказом сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Відповідно до частини шостої статті 157 Господарського процесуального кодексу України у разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення не пізніше двох днів з дня її надходження до суду.
За таких обставин заява ОСОБА_1 про скасування судового наказу підлягає поверненню.
Керуючись статтями 157, 233 - 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Повернути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) про скасування судового наказу Господарського суду Дніпропетровської області від 15.12.2020 про стягнення з Фізичної особи - підприємця Кутенкової Ольги Олександрівни ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАЛАН-ПРОМ" (49051, м. Дніпро, вул. Тверська, буд. 2, офіс 1; ідентифікаційний код 40162787) заборгованості 24 406 грн. 45 коп. - заборгованості за товар, поставлений відповідно до Договору поставки від 01.03.2020 №01/03-20.
Роз`яснити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), що повернення заяви про скасування судового наказу не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 18.12.2020.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Т.В. Загинайко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2020 |
Оприлюднено | 18.12.2020 |
Номер документу | 93622648 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні