Справа № 716/1580/20
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07.12.2020 Заставнівський районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого судді Пухарєвої О.В.,
за участю
секретаря - Кульки О.М.,
позивачки- ОСОБА_1 ,
представника позивача- ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м.Заставна цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа Орган опіки та піклування в особі Заставнівської районної державної адміністрації про позбавлення батьківських прав,-
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав щодо дітей ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В обгрунтування вимог посилається на те, що у період із 15.10.2014 по 28.10.2016 перебувала у зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_3 . Від спільного проживання в них народилося двоє дітей : ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Згідно свідоцтв про народження дітй їх батьком зазначено ОСОБА_3 . Позивачка вказує, що починаючи із часу виїзду відповідача за кордон, а саме 04.06.2014 , останній на Україну не повертався, жодного разу не цікавився дітьми, матеріальної допомоги на їх утрииання ненадавав і ненадає до сьогоднішнього часу. Відповідач немає жодного контакту із дітьми , він не бажає приймати участі у їх виховання, навчанні.
Позивачка посилається на те, що зверталась до відповідача і просила його матеріальної допомоги на дітей та надання дозволу на виїзд дітей за кордон на оздоровлення, однак відповідач ігнорує її прохання та прохання дітей. Відповідач ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків, діти повністю знаходяться на її утриманні.
В судовому засіданні позивач та її представник позов підтримали повністю, обгрунтували вищенаведеним.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не вказав, заяви про відкладення розгляду справи та відзиву до суду від нього не надходило. Про розгляд справи повідомлявся належним чином - судовими повістками, однак до суду повернулися конверти із відміткою Укрпошти, що адресат за зазначеною адресою не проживає. Також відповідач повідомлявся про розгляд справи через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади
України. Позивачка та її представник не заперечували проти заочного розгляду справи та ухвалення заочного рішення. Враховуючи наявність підстав, передбачених ч.1 ст.280 ЦПК України, суд ухвалив провести заочний розгляд справи.
Представник третьої особи- органу опіки та піклування Заставнівської РДА в судове засідання не з`явився, надав суду висновок щодо доцільності позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 .
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, заслухавши показання свідків вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.12 ЗУ Про охорону дитинства виховання в сім`ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її
природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та \ праці.
Батьки несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров`я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов`язків відповідно до закону.
Кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України (стаття 8 Закону України Про охорону дитинства ).
Відповідно до частини першої статті 10 Закону України Про охорону дитинства кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності.
Відповідно до ст. 150 Сімейного Кодексу України батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної освіти, готувати її до самостійного життя.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст.164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.
Пленум Верховного Суду України в п. 16 постанови № 3 від 30 березня 2007 року роз`яснив, що ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного огляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.
Судом встановлено, що ОСОБА_6 та ОСОБА_3 перебували в зареєстрованому шлюбі із 15.10.2004 по 28.10.2016, що вбачається із рішення Заставнівського районного суду Чернівецької області від 28.10.2016 , яким шлюб між сторонами розірвано (а.с. 12) .
Під час спільного проживаня в сторін народилося двоє дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Відповідач ОСОБА_3 являється батьком ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , що вбачається із копій свідоцтв про народження серії НОМЕР_1 від 05.03.2007 та серії НОМЕР_2 від 19.12.2008 (а.с. 10-11).
Із копії свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_3 від 11.11.2017 (а.с.13) вбачається, що ОСОБА_7 та ОСОБА_6 уклали шлюб 11.11.2017. Після державної реєстрації шлюбу прізвище чоловіка та дружини присвоєно ОСОБА_8 .
Також судом встановлено, що відповідач ОСОБА_3 вихованням та утриманням дітей не займається, не відвідує та не спілкується із дітьми із 2014 року, не цікавиться їх успішністю, не піклується про їх здоров`я, фізичний та моральний розвиток, про створення належних умов для їх проживання, виховання та навчання, не цікавиться їх матеріальним забезпеченням.
Зазначені обставини підтверджуються також показанням допитаних в судовому засіданні свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , які пояснили, що батьком ОСОБА_4 та ОСОБА_5 являється ОСОБА_3 . Останній виїхав за межі України в 2014 році і з того часу із дітьми не спілкується, не навідує їх, матеріальної допомоги на їх утримання ненадає. Діти ображені на батька через його відношення до них. Позивачка самостійно піклується про дітей.
Із акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім`ї ОСОБА_1 від 07.09.2020 (а.с.19) вбачається, що ОСОБА_1 проживає в будинку матері, що в АДРЕСА_1 . До складу її сім`ї входять: син ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та донька- ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 . Сім`я користується земельними ділянками для ОЖБ та для ОСГ. Підсобного господарства не ведуть, у власності є автомобіль .
Згідно відповіді на адвокатський запит Заставнівської гімназії (а.с.15), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 являється учнем 4-А класу, а ОСОБА_4 ученицею 6-Б класу . ОСОБА_3 , який являється батьком останніх з 2015 року по сьогоднішній день жодного разу не з`являвся в школі, не цікавився успішністю дітей та шкільними справами,
телефонних дзвінків від нього не поступало. ОСОБА_1 мати учнів, відвідує класні батьківські збори, цікавиться успішністю дітей, співпрацює з учителями, бере активну участь у організаційних та фінансових питаннях. Всі питання пов`язані з навчанням, успішністю та благополуччям ОСОБА_12 та ОСОБА_13 вирішувлися лище з ОСОБА_1 .
Із заяви, яка написана ОСОБА_3 та яка посвідчена нотаріусом Мартіном Куном у Кельні, Федеративна Республіка Німеччина (а.с.16-18), вбачається, що ОСОБА_3 не заперечує проти позбавлення його батьківських прав щодо його неповнолітніх дітей : сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та доньки- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
що проживають в АДРЕСА_1 .
Згідно висновків про стан здоров`я, фізичний та розумовий розвиток ОСОБА_4 та ОСОБА_14 здрові та на обліку з приводу захворювань не перебувають (а.с.21-22).
Згідно ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20.11.1989 року , діючої на Україні з 27.09.1991 року , держави-учасники визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки несуть персональну відповідальність за забезпечення умов життя, необхідних для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки несуть персональну відповідальність за забезпечення умов життя, необхідних для розвитку дитини, в межах своїх здібностей і фінансових можливостей.
Згідно висновку органу опіки та піклування Заставніської РДА (а.с.63-64), вбачається за доцільне позбавити батьківських прав ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 відносно дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що оскільки відповідач ОСОБА_3 безпідставно ухиляється від виконання свого батьківського обов`язку по вихованню дітей: ОСОБА_5 та ОСОБА_4 його належить позбавити батьківських прав по відношенню до останніх.
На підставі ст.ст. 150, 152, 155, 164 СК України, ст.8, 12 ЗУ Про охорону дитинства та керуючись ст.ст. 81, 89, 259, 264, 265, 268, 273 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовну вимогу задовольнити .
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 позбавити батьківських прав відносно малолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Найменування сторін по справі:
позивачка- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (ІПН НОМЕР_4 ), жителька АДРЕСА_1 ;
представник позивача - Хімчинський Богдан Гаврилович, адвокат, ордер на надання правничої (правової) допомоги від 07.12.2020 ;
відповідач - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ( НОМЕР_5 ), останнє відоме місце проживання АДРЕСА_2 .
третя особа - Орган опіки та піклування в особі Заставнівської районної державної адміністрації, м.Заставна вул. Чорновола, 6 , ЄДРПОУ 04062133 .
Повний текст рішення складено 17.12.2020
Суддя О.Пухарєва
Суд | Заставнівський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2020 |
Оприлюднено | 21.12.2020 |
Номер документу | 93643870 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Заставнівський районний суд Чернівецької області
Пухарєва О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні