Ухвала
від 28.10.2020 по справі 757/46735/20-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/46735/20-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2020 року слідчий суддяПечерського районногосуду м.Києва ОСОБА_1 ,за участюсекретаря ОСОБА_2 , за участю: слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчогов особливоважливих справахГоловного слідчогоуправління Національноїполіції України ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000002653 від 30.10.2018 року, -

В С Т А Н О В И В :

До провадженняслідчого суддіПечерського районногосуду м.Києва ОСОБА_1 надійшло клопотаннястаршого слідчогов особливоважливих справахГоловного слідчогоуправління Національноїполіції України ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000002653 від 30.10.2018 року.

В обґрунтування поданого клопотання зазначено, що Головним слідчим управління Національної поліції України здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42018000000002653 внесеного до ЄРДР 30.10.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що натериторії м.Дніпро,Дніпропетровської,Київської таінших областейгрупою осіб,до складуякої входять ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 та інші,на данийчас невстановленіособи,створено тапридбано біляп`ятиста фіктивнихсуб`єктів господарювання,які задіянів протиправнихфінансових механізмах,направлених нанезаконне переведеннябезготівкових грошовихкоштів уготівку,зменшення податковогонавантаження навітчизняні суб`єктигосподарської діяльності(далі-СГД)та такимчином ухилення від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Крім того на даний час здійснюється досудове розслідування по факту незаконних дій організованої злочинної групи з невстановленими на даний час особами, які створили та налагодили діяльність у регіоні афілійованих до себе ТОВ та ФОП на території Запорізької області, з метою ухилення від сплати податків шляхом проведення безтоварних операції та виведення безготівкових коштів у готівку.

Схема злочину наступна, учасники ОЗГ через підконтрольні СГД (зовнішньоекономічної діяльності) постачають імпортний товар (для виготовлення спецодягу) якій частково реалізується за готівкові кошти на території України, а за документами вказаний товар реалізується клієнтам які потребують податкового кредиту (тобто проводиться безтоварна операція). Сформована готівка від незаконної оборудки також реалізується реальному сектору економіки за відсоток.

Додатково встановлено,що ТОВ"МІКІМПОРТ"(кодЄДРПОУ 41737417)та ТОВ"МІКТРЕЙДОПТ"(кодЄДРПОУ 41737375) при ввезені товару змінюють номенклатуру, з метою зменшення митних платежів, а ввезений таким чином товар використовується ТОВ «МІК» на власному виробництві та легалізується шляхом проведення безтоварних операції з Черкаською швейною фабрикою, завдяки чому додатково збільшується свій імпортний кредит.

Задіяні у ОЗГ службові особи ДПС в Запорізькій області зволікають та навмисно не проводять перевірки хрометражу (циклу виготовлення), а саме не проводять перевірку ланцюгу: скільки сировини надійшло та скільки продукції виготовлено і який залишок на складах згідно рахунків бухгалтерського обліку.

До складу ОЗГ серед встановлених на даний час входять наступні підприємства імпортери: ТОВ "МІК ІМПОРТ", ТОВ "МІК ТРЕЙДОПТ" та підприємства задіяні у злочинній схемі ТОВ "МІК", ТОВ "ЯВІР-2001" (код ЄДРПОУ 31708306), ТОВ "ТД МЕТЦЕНТР" (код ЄДРПОУ 40146681), ТОВ "АЛЕКСПРО" (код ЄДРПОУ 40775451), ТОВ "НАВІГАТОР 2000" (код ЄДРПОУ 30241715), ТОВ "ПРОМИСЛОВИЙ НЕГОЦІАНТ" (код ЄДРПОУ 39230041), ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "МІК ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 40262134), ТОВ "АВІВАТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 42508493)та ряд інших СГД.

Серед реального сектору економіки який користується послугами злочинної групи ідентифіковані два товариство, які завдяки злочинній оборудці від формування незаконного кредиту зменшували податкові зобов`язання та цим самим збільшували бюджетні відшкодування податку на додану вартість заявляючись до відшкодування саме як виробники продукції: а саме це ТОВ "ЕЛЕКТРА" (код ЄДРПОУ 19276348) та ТОВ "СП "ЕЛЕКТРО" (код ЄДРПОУ 30408416). Відшкодування ПДВ здійснюється за сприяння членів ОЗГ зі складу ДПС в Запорізькій області.

Враховуючи викладене, існує ймовірність того, що згідно матеріалів кримінального провадження легалізація (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом відбувається із використанням підприємств з ознаками фіктивності та «транзитності», які підконтрольні учасникам злочинної схеми у зв`язку з чим, наразі, виникла необхідність у залученні як спеціалістів працівників ДПС України.

Відповідно до вимог ст. 12 КК України злочини, передбачені ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364КК України, за ознаками яких розпочато досудове розслідування, відносяться до тяжких злочинів.

Під час здійснення досудового розслідування, було проведено великий обсяг слідчих (розшукових) дій, зокрема:Проведено ряд обшуків, за місцем знаходження СГД, а також за місцем проживання їх фактичних та номінальних керівників; Допитані особи, які можуть бути причетними до вчинення вище вказаного кримінального правопорушення; Встановлено ряд суб`єктів господарської діяльності, які залучення до вчинення незаконних дій;Встановлено службових осіб ДФС у Запорізькій області, які можуть входити до складу ОЗГ, які сприяють у вчиненні вище вказаного злочину; Залучено до кримінального провадження спеціаліста Департаменту боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ДПС України для проведення необхідного дослідження;

Слідчий вказує, що вісімнадцятимісячний строк досудового розслідування закінчується 30.10.2020,однак,завершити досудоверозслідування довказаного строкуне представляєтьсяза можливе,оскільки наданий часу рамкахкримінального провадженнянеобхідно провестиряд слідчих(розшукових)та процесуальнихдій,зокрема: допитати службових осіб ТОВ "МІК ІМПОРТ", ТОВ "МІК РЕЙДОПТ", ТОВ "МІК", а також інших СГД які можуть бути причетні до вчинення кримінального правопорушення; Провести судово-економічну експертизу; за результатами проведення відповідних слідчих (розшукових) дій та судово-економічної експертизи, вирішити питання щодо повідомлення про підозру відповідним особам.

У судовому засіданні слідчий просив задовольнити клопотання, з викладених у ньому підстав.

Слідчий суддя, заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, приходить до наступного.

Згідно ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу: 1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора; 2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.

Згідно ст.295-1 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості. Крім підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, якщо слідчий не доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об`єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.

Під час розгляду клопотання встановлено, що додатковий строк є необхідним для проведення слідчих та процесуальних дій, які не були проведені з об`єктивних причин, у зв`язку з чим клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя.-

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Продовжити строк досудовогорозслідування укримінальному провадженні №42018000000002653 від 30.10.2018 на 12 місяців, тобто до 30.10.2021 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення28.10.2020
Оприлюднено13.02.2023

Судовий реєстр по справі —757/46735/20-к

Ухвала від 28.10.2020

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Соколов О. М.

Ухвала від 28.10.2020

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Соколов О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні