Справа № 446/1379/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.12.2020 року Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Самсін М. Л.
при секретарі судового засідання Груба Л.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Стрептівської сільської ради Кам`янка-Бузького райоу Львівської області про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача Стрептівської сільської ради Кам`янка-Бузького райоу Львівської області з вимогами про визнання права власності на спадкове майно. Просила суд постановити рішення, яким визнати за нею, ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, а саме: земельну ділянку загальною площею 2,40 га без контурного визначення зовнішніх меж на місцевості на території Стрептівської сільської ради, що належала померлій ОСОБА_2 на підставі Сертифікату на право приватної власності на землю (сзч) серії ЛВ № 025121, виданого 01.05.1997 року; житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , що належав померлій ОСОБА_2 на підставі Свідоцтва на право особистої власності на житловий будинок від 26.04.1991 року, мотивуючи позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла баба позивачки, ОСОБА_2 , після смерті ОСОБА_2 залишилось спадкове майно, а саме: земельна ділянка загальною площею 2,40 га без контурного визначення зовнішніх меж на місцевості на території Стрептівської сільської ради, житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 . Заповіт від імені ОСОБА_2 не складався та не посвідчувався. Батько позивачки помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , матери позивачки померла ІНФОРМАЦІЯ_3 . При зверненні позивачки до державного нотаріуса їй було відмолено, оскільки позивачкою пропущено термін для прийняття спадщини. Позивачка вважає, що вона фактично прийняла спадщину і вступила в оперативне управління спадковим майном, оскільки до дня смерті ОСОБА_2 постійно проживала та була прописана в АДРЕСА_2 , разом з нею була прописана та проживала бабця ОСОБА_1 . Просить позов задовольнити.
Позивач в судове засідання не з`явилась, до початку судового засідання через канцелярію суду подала заяву вх. 7634, в якій просила справу слухати у її відсутність та просила позов задовольнити.
Відповідача надав заяву, вх.7636, згідно якої просить слухати справу без участі їх представника, заперечень не має.
Дослідивши матеріали цивільної справи у їх сукупності та взаємозв`язку, суд встановив наступні обставини справи та відповідні до них правовідносини.
ІНФОРМАЦІЯ_4 померла бабця позивачки - ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого 01.08.1995 року виконавчим комітетом Стрептівської сільської ради Кам`янка-Бузького району Львівської області, якій належали :
земельна ділянка загальною площею 2,40 га без контурного визначення зовнішніх меж на місцевості на території Стрептівської сільської ради, на підставі Сертифікату на право приватної власності на землю (сзч) серії ЛВ № 025121, виданого 01.05.1997 року;
житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі Свідоцтва на право особистої власності на житловий будинок від 26.04.1991 року.
Відповідно до ст.ст. 1216-1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкоємцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Судом встановлено, що батько позивачки, ОСОБА_3 , помер ІНФОРМАЦІЯ_5 , згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданого повторно 29.07.2010 року відділом РАЦС Кам`янка-Бузького РУЮ Львівської області.
ІНФОРМАЦІЯ_3 померла мати позивачки - ОСОБА_4 , згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 , виданого Стрептівською сільською радою Кам`янка-Бузького району Львівській області, актовий запис № 09.
Оцінивши докази у справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Згідно зі ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
У відповідність статті 1 Першого протоколу до "Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод" , кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свої власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Зміст цього конвенційного положення про захист права власності розкритий у ряді Рішень Європейського Суду з прав людини. Так, у Рішенні Європейського суду від 29.11.1991 року у справі Пайн Велі Девелопментс ЛТД проти Ірландії зазначається, що власники мають право претендувати щонайменше на законне сподівання на можливість користуватися своєю власністю.
Також, Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 та статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його прав і обов`язків цивільного характеру (п.36 рішення ЄСПЛ від 21.02.1975 року у справі Голден проти Сполученого королівства ) та кожен має право на ефективний засіб юридичного захисту (ст.13 Конвенції).
Як вказав Верховний Суд України у своїй постанові від 10.02.2016 року у справі №6-2124цс15, оскільки відповідно до ст.328 ЦК України , набуття права власності це певний юридичний склад, з яким закон пов`язує виникнення у особи суб`єктивного права власності на певні об`єкти, суд при застосуванні цієї норми повинен установити, з яких саме передбачених законом підстав, у який передбачений законом спосіб особа набула право власності на відповідний об`єкт та чи підлягає це право захисту в порядку, визначеному ст. 392 цього Кодексу .
Також, у постанові від 23.12.2014 року у справі №3-199гс14 Верховний Суд України зазначив, що за змістом ст.392 ЦК України , позов про визнання права власності на майно подається власником тоді, коли в інший спосіб виникають сумніви щодо належності йому цього майна, коли позивач не може реалізувати своє право власності через наявність таких сумнівів чи внаслідок втрати правоустановчого документу. При цьому, передумовою для застосування положень ст. 392 ЦК України , є відсутність іншого, крім зазначеного, шляху для відновлення порушеного права.
Крім того, відповідно до положень частини 4 статті 206 ЦПК України , у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Застосовуючи вказану норму процесуального права, суд враховує роз`яснення, що надані Пленумом Верховного Суду України у Постанові від 12 червня 2009 року №2 "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції" , зокрема в абзаці 3 пункту 24, в частині того, що у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи.
Зважаючи на те, що представник відповідача визнав позовні вимоги, суд приймає визнання представником відповідачем позову. При цьому судом враховано, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б свідчили про те, що визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), а також те, що визнання позову є не добровільним чи є умовним.
Проаналізувавши відповідне законодавство, що регулює сферу суспільних відносин в частині виниклих спірних правовідносин, з урахуванням наявних доказів по справі, визнання представником відповідача позову, суд прийшов до висновку, про наявність підстав про визнання права власності за позивачем ОСОБА_1 на земельну ділянку та житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, тому позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 12 , 81 , 206 , 264 , 265 ЦПК України , ст.ст. 328 , 1216-1218 , 1261 Цивільного кодексу України, -
ВИРІШИВ:
позов ОСОБА_1 до Стрептівської сільської ради Кам`янка-Бузького райоу Львівської області про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_4 , право власності на спадкове майно, а саме:
земельну ділянку загальною площею 2,40 га без контурного визначення зовнішніх меж на місцевості на території Стрептівської сільської ради, що належала померлій ОСОБА_2 на підставі Сертифікату на право приватної власності на землю (сзч) серії ЛВ № 025121, виданого 01.05.1997 року;
житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , що належав померлій ОСОБА_2 на підставі Свідоцтва на право особистої власності на житловий будинок від 26.04.1991 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення, або в порядку п.15.5 Перехідних Положень ЦПК України . У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п. 3 розділу XII "Прикінцеві положення ЦПК України , під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу , якщо визнає причини їй пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Позивач : ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_4 , паспорт серії НОМЕР_5 , зареєстрована за адресою: с. Деревляни Кам`янка-Бузького району Львівської області.
Відповідач : Стрептівська сільська рада Кам`янка-Бузького району Львівської області, юридична адреса: 80451, Львівська область, Кам`янка-Бузький район, с. Стрептів, вул. 1 Грудня, буд. 65; код ЄДРПОУ 04373778.
Суддя:
Суд | Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2020 |
Оприлюднено | 21.12.2020 |
Номер документу | 93649973 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Самсін М. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні