Ярмолинецький районний суд Хмельницької області
Справа № 689/2271/20
Провадження № 2/689/585/20
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
17 грудня 2020 року смт. Ярмолинці
Ярмолинецький районний суд Хмельницької області у складі:
судді Соловйова А.В.,
при секретарі Фурман Н.Л.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в смт. Ярмолинці справу
за позовом ОСОБА_1
до Москалівської сільської ради Ярмолинецького району
про визнання права власності в порядку спадкування,
встановив:
Позивач звернулась із позовом до Москалівської сільської ради Ярмолинецького району Хмельницької області про визнання за нею в порядку спадкування за законом після смерті батька - ОСОБА_2 права власності на будинковолодіння в АДРЕСА_1 . Позивач посилається на те, що спадщину вона прийняла, звернувшись у встановленому порядку до нотаріуса, однак, оформити спадкові права на спірне будинковолодіння не змогла внаслідок відсутності правовстановлюючого документу.
Позивач та його представник в судове засідання не з`явились. Представник подав заяву, якою позовні вимоги підтримав та просив розглянути справу без його участі та без участі позивача. Представник Москалівської сільської ради Ярмолинецького району в судове засідання не з`явився. Москалівська сільська рада подала заяву, якою позов визнала та просила розглянути справу без участі представника.
Оскільки розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, в силу ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Згідно із ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд встановив наступне.
ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 від 15.01.2014 р.. ОСОБА_1 є його донькою, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_2 від 24.01.1964 р., витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища від 20.05.2014 р.. Відтак, в силу ст. 1261 ЦК України позивач є спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_2 .. Доказів існування інших спадкоємців першої черги за законом, які б прийняли спадщину, суду не надано, таких з матеріалів справи не вбачається.
З витягу про реєстрацію у спадковому реєстрі від 16.04.2014 р. вбачається, що позивач звернулась із заявою про прийняття спадщини (спадкова справа №65-2014). Позивач також зверталась до нотаріуса за оформленням спадкових прав щодо будинковолодіння в АДРЕСА_1 , однак, листом приватного нотаріуса від 25.11.2020 р. №354/02-14 їй було відмовлено у зв`язку із відсутністю правовстановлюючого документа на спірне майно на ім`я спадкодавця.
Згідно із технічним паспортом, виготовленим 17.11.2020 р., будинковолодіння в АДРЕСА_1 , складається з житлового будинку літ. А-1 1985 року побудови загальною площею 79,4 кв.м., літньої кухні літ. Б , підвалу літ. б, веранди літ б1, погрібу літ. В , сараю літ. Г, вбиральні літ. г, сараю літ. г1, сараю літ. Д.
Відповідно до довідки Москалівської сільської ради Ярмолинецького району №579 від 30.11.2020 р. будинок в АДРЕСА_1 , згідно погосподарської книги №7 особовий номер 0512 за 2011-2015 р.р., належав ОСОБА_2 . Докази належності спірного будинку будь-якій іншій особі суду не надані, відповідач довідкою №192 від 09.12.2020 р. визнав факт належності спірного будинковолодіння ОСОБА_2 до його смерті, а згідно із ч. 1 ст. 82 ЦПК України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.
Спірне майно було побудоване до 01.07.2004 р.. Державна реєстрація права власності на житлові будинки, споруди регулювалася підзаконними нормативними актами, зокрема, такими як Інструкція про порядок реєстрації будинків та домоволодінь у містах і селищах міського типу Української РСР, затверджена заступником Міністра комунального господарства Української РСР 31.01.1966 р. і яка втратила чинність на підставі наказу Держжитлокомунгоспу від 13.12.1995 р. № 56, Тимчасове положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затверджене наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 р. № 7/5. Зазначені нормативні акти передбачали державну реєстрацію будівель, споруд, державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, проте виникнення права власності на будинки, споруди не залежало від державної реєстрації до часу набрання чинності ЦК та Законом України від 01.07.2004 р. "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Отже, у разі відсутності державної реєстрації права власності на нерухоме майно, створене та оформлене в передбаченому законом порядку до набрання чинності Законом України від 01.07.2004 р. "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", спадкоємці, які прийняли спадщину, мають право на оформлення спадкових прав шляхом звернення до нотаріальної контори за видачею свідоцтва про право на спадщину.
Згідно із ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Згідно із ч. 5 ст. 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Згідно із ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності. Згідно із ст. 16 ЦК України способом захисту свого права є визнання права.
Враховуючи наведене, позов слід задовольнити. У зв`язку із цим, згідно із ст. 141 ЦПК України судові витрати покладаються на відповідача. Керуючись ст. ст. 81, 89, 263 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт НОМЕР_3 , виданий 18.07.2002 р. Хмельницьким МВ УМВС України в Хмельницькій області, ідентифікаційний номер НОМЕР_4 ) право власності на житловий будинок літ. А-1 загальною площею 79,4 кв.м., літню кухню літ. Б , підвал літ. б, веранду літ б1, погріб літ. В , сарай літ. Г, вбиральню літ. г, сарай літ. г1, сарай літ. Д., які розташовані за адресою АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ..
Стягнути з Москалівської сільської ради Ярмолинецького району (Хмельницька область, Ярмолинецький район, с. Москалівка, ЄДРПОУ 04402652) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт НОМЕР_3 , виданий 18.07.2002 р. Хмельницьким МВ УМВС України в Хмельницькій області, ідентифікаційний номер НОМЕР_4 ) 840,80 грн. судового збору.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду через Ярмолинецький районний суд Хмельницької області протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя А.В. Соловйов
Суд | Ярмолинецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2020 |
Оприлюднено | 21.12.2020 |
Номер документу | 93656146 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ярмолинецький районний суд Хмельницької області
Соловйов А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні