Народицький районний суд Житомирської області
Справа № 284/501/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ЗАОЧНЕ
21 грудня 2020 року смт.Народичі
Народицький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Дубовика П.В.,
з секретарем Галенчик О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом органу опіки та піклування Народицької районної державної адміністрації Житомирської області в інтересах малолітньої ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
Орган опіки та піклування Народицької районної державної адміністрації Житомирської області звернувся з позовом інтересах малолітньої ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та просить позбавити останню батьківських прав щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та стягнути аліменти на утримання останньої у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, мотивуючи тим, що відповідач ухиляється від виконання обов`язку по вихованню дитини, матеріально дитину не забезпечує.
Сторони в судове засідання не з`явились; представник позивача надіслав заяву, в якій просить справу розглядати без його участі, позовні вимоги підтримує, не заперечує проти заочного розгляду справи; відповідач, будучи належним чином повідомленою про час та місце розгляду справи, про причину неявки суду не повідомила (а.с.22-23, 28-29).
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 є матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 10 січня 2014 року (а.с.5).
Відомості про батька до акту цивільного стану про народження ОСОБА_1 внесено відповідно до частини 1 статті 135 СК. України, про що свідчить Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України №00025778739 від 27 лютого 2020 року (а.с.6).
Статтею 150 Сімейного кодексу України закріплені обов`язки батьків по вихованню та розвитку дітей, у числі яких передбачені турбота про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, підготовки її до самостійного життя. Ухилення батьків від виконання своїх батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності встановленої законом.
Відповідно до статті 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:
1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
2) ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини ;
3) жорстоко поводяться з дитиною;
4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.
Судом встановлено, що відповідач ухиляється від виконання обов`язків по вихованню дитини, не виявляє до неї батьківського піклування, не створює жодних умов для малолітньої, не переймається фізичним і духовним розвитком, не забезпечує належних умов для розвитку дитини, не цікавиться її життям та здоров`ям, матеріально її не забезпечує. Малолітня ОСОБА_1 була залишена відповідачем без батьківського піклування в с.Мотійки Народицького району. На даний час малолітня ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , знаходиться в будинку матері відповідача - ОСОБА_3 , де їй створено належні умови для проживання та виховання.
Зазначені обставини підтверджуються висновком органу опіки та піклування Народицької районної державної адміністрації Житомирської області №01-35/1952 від 23 жовтня 2020 року (а.с.31-32), актом обстеження умов проживання від 21.07.2020 року (а.с.7).
Згідно висновку органу опіки та піклування Народицької районної державної адміністрації Житомирської області №01-35/1952 від 23 жовтня 2020 року (а.с.31-32), позбавлення відповідача батьківських прав є доцільним та буде відповідати інтересам дитини, оскільки ОСОБА_2 негативно ставиться до виконання своїх батьківських обов`язків, не створює нормальних умов для проживання та виховання малолітньої дитини.
Отже, дослідивши зазначені вище докази у їх сукупності, суд дійшов переконання, що відповідач свідомо нехтує своїми батьківськими правами, ухиляється від виконання обов`язків по вихованню дитини, а тому її слід позбавити батьківських прав, що буде відповідати інтересам дитини.
За правилами частини 2 статті 166 СК України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини.
При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. У разі якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов`язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду (частина 3 статті 166 СК України).
Згідно частини 3 статті 181 СК за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (частина 2 статті 182 СК України).
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що з відповідача слід стягувати на утримання дитини аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходів) відповідача, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до статті 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
За правилами частини 4 статті 167 СК України якщо дитина не може бути передана другому з батьків, переважне право перед іншими особами на передання їм дитини мають, за їхньою заявою, баба та дід, повнолітні брати та сестри, інші родичі дитини, мачуха, вітчим.
Якщо дитина не може бути передана бабі, дідові, повнолітнім братам та сестрам, іншим родичам, мачусі, вітчиму, вона передається на опікування органу опіки та піклування (частина 5 статті 167 СК України).
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе передати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на опікування органу опіки та піклування в особі Народицької районної державної адміністрації Житомирської області.
Орган опіки та піклування звільнений від сплати судового збору згідно пункту 14 частини 2 статті 3 Закону України Про судовий збір .
Пунктом 1 частини 1 статті 430 ЦПК визначено, що рішення суду в справі про стягнення аліментів підлягає обов`язковому негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Керуючись статтями 150,164, 167,181, 191 СК України, статтями 3, 10, 141, 263, 265, 273, п.1 ч.1 ст.430 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Позбавити ОСОБА_2 батьківських прав щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Передати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на опікування органу опіки та піклування в особі Народицької районної державної адміністрації Житомирської області.
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованої по АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , не працюючої, аліменти на утримання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на особистий рахунок у відділенні Державного ощадного банку України, в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 02 липня 2020 року до ІНФОРМАЦІЯ_3 , тобто до досягнення повноліття ОСОБА_1 .
Зобов`язати орган опіки та піклування Народицької районної державної адміністрації Житомирської області відкрити у відділенні Державного ощадного банку України особистий рахунок на ім`я ОСОБА_1 у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за 1 місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення суду після набрання ним законної сили направити до Народицького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький).
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Про перегляд заочного рішення відповідачем до Народицького районного суду Житомирської області може бути подана заява протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана позивачем протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Житомирського апеляційного суду через Народицький районний суд Житомирської області.
Позивач Орган опіки та піклування Народицької районної державної адміністрації Житомирської області , місцезнаходження: смт.Народичі, вул.1-го Травня, 15, Житомирської області, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 04053565.
Відповідач: ОСОБА_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .
Суддя: П. В. Дубовик
Суд | Народицький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2020 |
Оприлюднено | 22.12.2020 |
Номер документу | 93668339 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Народицький районний суд Житомирської області
Дубовик П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні