Рішення
від 21.12.2020 по справі 917/1528/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.12.2020 Справа № 917/1528/20

м. Полтава

За позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ПМК-2000", вул. І.Франка, 1, м. Лубни, Полтавська область, 37500

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Профмонтаж К", Проїзд Галузевий, 30, м. Кременчук, Полтавська область, 39609

про стягнення 174 300,00 грн.

Суддя Паламарчук В.В.

Рішення виноситься за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Обставини справи: Товариство з обмеженою відповідальністю "ПМК-2000" звернулося до суду з позовною заявою (вхід. №1672/20 від 17.09.2020р.) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Профмонтаж К" про стягнення 174 300,00 грн.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.09.2020р. даний позов був переданий на розгляд судді Паламарчуку В.В.

Ухвалою господарського суду Полтавської області від 22.09.2020р. зазначену позовну заяву залишено без руху відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України та надано позивачу строк для усунення недоліків - 3 днів з дня вручення даної ухвали.

Заявою від 15.10.2020р. (вхід. №11429) позивач виправив недоліки визначені в ухвалі суду від 22.09.2020р.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 20.10.2020р. суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Про розгляд справи сторони були повідомлені належним чином. Копії ухвали суду про відкриття провадження були направленні на адреси сторін, вказані у позовній заяві та ЄДРПОУ.

Копія ухвали від 20.10.2020р., що направлена на адресу відповідача була повернута підприємством зв`язку до господарського суду з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою"

Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України, суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.

У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає (ч. 7 Господарського процесуального кодексу України).

За змістом ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України, днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Згідно ст. 232 Господарського процесуального кодексу України судовим рішенням є, зокрема, ухвали.

Отже, відповідно до ч. 7 ст. 120, ст. 242 Господарського процесуального кодексу України ухвала суду від 20.10.20р. вважається врученою відповідачу.

Також, зазначена ухвала господарського суду Полтавської області була розміщені в Єдиному Державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua). Відповідно до Закону України "Про доступ до судових рішень" судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України. Загальний доступ до судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України забезпечується з дотриманням вимог статті 7 цього Закону. Для реалізації права доступу до судових рішень, внесених до Реєстру, користувачу надаються можливості пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування судових рішень або їхніх частин.

Крім цього, інформація про дату, час та місце проведення судового засідання у справі 917/1528/20 розміщена на сторінці господарського суду Полтавської області офіційного веб-порталу Судова влада в Україні в мережі Інтернет.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач обізнаний про час, дату та місце розгляду справи.

Відповідач відзив на позов у в строк, встановлений судом, не надав.

Відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України , ч.2 ст.178 ГПК України визначено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

В ході розгляду даної справи господарським судом Полтавської області, у відповідності до п. 4 ч. 5 ст. 13 ГПК України , було створено учасникам справи умови для реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом у межах строків, встановлених ГПК України .

У встановлені судом строки додаткових письмових доказів, клопотань, заяв та пояснень від сторін до суду не надійшло.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, висловленій у рішенні "Каракуця проти України", заявник повинен виявляти належну зацікавленість у розгляді справи.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне:

02 червня 2020 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "ПМК-2000" в особі директора Ірклієнко А.О. та Товариством з обмеженою відповідальністю Профмонтаж К в особі директора Мороза С. І. укладено договір №02-06/20-Ак (далі -Договір).

За умовами Договору, ТОВ ПМК-2000 (Виконавець) надає ТОВ Профмонтаж К (Замовник) послуги автокраном КрАЗ 65101 КТА-25 держ. номер НОМЕР_1 (п.1.1).

Відповідно до п.2.1 Договору, вартість послуг по переїзду автокрана 25,00 грн. за один км. Вартість послуг автокрана за зміну 08 годин складає 5600,00 грн. Вартість кожної наступної години наданої послуги понад 1 зміну (8 годин) за добу складає 700,00 за годину.

Замовник проводить попередню оплату за надання послуг автокрана в розмірі вартості 7 (семи) змін та вартість переїзду автокрана в обидві сторони, всього 100 (сто) кілометрів в 10 денний термін з дати підписання даного договору, шляхом перерахування безготівкових коштів на розрахунковий рахунок Виконавця згідно наданого рахунку. Замовник проводить подальшу оплату за надання послуг автокрана понад оплаченої попередньої оплати згідно наданих рахунків Виконавцем за фактично надані послуги, на протязі 3-х банківських днів. Замовник підписує талон замовника за кожен відпрацьований день (п.2.3).

Договір укладено строком з 02.06.2020р. по 31.07.2020р. (п.5.1)

В подальшому між сторонами укладено Додаткову угоду №1 від 31.07.2020р. про продовження строку договору до 31.08.2020р.

Позивач зазначає, що на виконання умов договору, ним надані послуги автокрану, що підтверджується Актами здачі-прийняття робіт.

На оплату вартості наданих послуг позивачем у відповідності до умов Договору були виставлені відповідачу рахунки-фактури.

Згідно наданих позивачем платіжних доручень відповідачем проведено лише часткову оплату наданих позивачем послуг.

Оскільки відповідач не повністю здійснив оплату за надані послуги, позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить зокрема, стягнути вартість послуг у розмірі 174 300,00 грн.

Приймаючи рішення суд виходив із наступного.

Частиною 1 ст. 11 ЦК України визначено, що цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.

За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання (ст.901 ЦК України ).

Згідно з ч. 1 ст. 903 ЦК України , якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Статтею 193 ГК України визначено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Відповідно до ст. 525 , 526 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу , інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, які визначені змістом зобов`язання.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України ).

Згідно з ч. 1 ст. 530 ЦК України , якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

На виконання умов договору та талонів замовника позивач надав відповідачу послуги автокрана, що підтверджується актами здачі-прийняття робіт:

- №ОУ-0000048 від 12.06.2020р. на суму 46 600,00 грн.;

- №ОУ-0000051 від 22.06.2020р. на суму 42 000,00 грн.;

- №ОУ-0000052 від 01.07.2020р. на суму 44 800,00 грн.;

- №ОУ-0000058 від 28.07.2020р. на суму 109 200,00 грн.;

- №ОУ-0000060 від 05.08.2020р. на суму 20 300,00 грн.

Позивачем на адресу відповідача були направлені рахунки-фактури: №СФ-0000051 від 09.06.2020р. на суму 41700,00 грн., №СФ-000052 від 12.06.2020р. на суму 4900,00 грн., №СФ-000055 від 01.07.2020р. на суму 44 800,00 грн., №СФ-000060 від 31.07.2020р. на суму 109 200,00 грн., №СФ-000064 від 05.08.2020р. на суму 20 300,00 грн.

Згідно рахунків-фактур вартість наданих послуг склала 262 900,00 грн.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що Замовник проводить попередню оплату за надання послуг автокрана в розмірі вартості 7 (семи) змін, та вартості переїзду автокрана в обидві сторони, (всього 100 (сто) кілометрів) в 10 денний термін з дати підписання даного договору, шляхом перерахування безготівкових коштів па розрахунковий рахунок Виконавця згідно наданого рахунку. Замовник проводить подальшу оплату за надання послуг автокрана понад оплаченої попередньої оплати згідно наданих рахунків Виконавцем за фактично надані послуги, на протязі 3-х (трьох) банківських днів. Замовник підписує талон замовника за кожен відпрацьований день.

Відповідно до платіжних доручень ТОВ Профмонтаж К здійснило перерахунок коштів на рахунок ТОВ ПМК -2000 на загальну суму 88600.00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №4092 від 10.06.2020 р., платіжним дорученням №4105 від 18.06.2020 року, платіжним дорученням №4120 від 30.06.2020 року, платіжним дорученням №4138 від 10.07.2020 року, платіжним дорученням №4162 від 24.07.2020 року. Вказана обставина також підтверджується банківськими виписками та карткою рахунку контрагента.

Направлений позивачем на адресу відповідача Акт звірки взаєморозрахунків від 05.08.2020р., останнім погоджений не був.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач належним чином виконав зобов`язання за Договором. Відповідач в порушення прийнятих на себе зобов`язань за вищезазначеним Договором та приписів ст. 903 Цивільного кодексу України не повністю оплатив вартість отриманих послуг. Заборгованість останнього на момент подання позову та розгляду даної справи складає 174 300,00 грн.

Дана обставина відповідачем не спростована.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості за послуги автокрана в розмірі 174 300,00 грн. підтверджені документально та нормами матеріального права, відповідачем не спростовані та не заперечуються, а тому підлягають задоволенню.

Згідно із ч.2-3 ст.1 3 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Судом досліджено всі докази, наявні у матеріалах справи.

Відповідно до ч.1 ст.73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За приписами ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст.77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

За приписами ч.1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Допустимих доказів в спростування вищевикладеного чи будь-яких обґрунтованих заперечень по суті спору відповідач суду не надав.

Отже, з аналізу наведених норм права та поданих доказів, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги щодо стягнення з відповідача 174 300,00 грн. заборгованості за надані послуги, підтверджені документально та нормами матеріального права, відповідачем не спростовані, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.

У відповідності до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір у розмірі 2 614,50 грн. покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 129, 232-233, 237-238, 240 ГПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Профмонтаж К" (Проїзд Галузевий, 30, м. Кременчук, Полтавська область, 39609, код ЄДРПОУ 36093058) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПМК-2000" (вул. І.Франка, 1, м. Лубни, Полтавська область, 37500, код ЄДРПОУ 24563050) заборгованість за Договором №02-06/20-Ак від 02.06.2020р. в розмірі 174 300,00 грн., а також 2614,50 грн. - витрат по сплаті судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст.241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (ст.ст. 256, 257 ГПК України). Відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Паламарчук В.В.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення21.12.2020
Оприлюднено22.12.2020
Номер документу93700777
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/1528/20

Судовий наказ від 04.02.2021

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Паламарчук В.В.

Рішення від 21.12.2020

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Паламарчук В.В.

Ухвала від 20.10.2020

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Паламарчук В.В.

Ухвала від 22.09.2020

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Паламарчук В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні