14.12.2020
Справа № 359/8167/20
Провадження № 1-кп/359/692/2020
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 грудня 2020 м. Бориспіль
Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
Головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
за участі:
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні з технічною та відео фіксацією в залі суду кримінальне провадження №22020101110000020, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.03.2020, що надійшло до суду з обвинувальним актом, по обвинуваченню:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Київ, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 333 КК України,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «Укрспецпродукція (ЄДРПОУ 37738928), виник злочинний умисел, спрямований на вчинення порушення встановленого порядку здійснення міжнародної передачі товарів, що підлягають державному експортному контролю, а саме здійснити імпорт, тобто ввезення на територію України авіаційних акумуляторних батарей НОМЕР_1 у кількості 20 шт., які ідентифіковані як товари військового призначення і відповідають опису товарів за позицією МL10, МL10.а «Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №1807 від 20.11.2003 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення».
04.06.2019 ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «Укрспецпродукція (ЄДРПОУ 37738928), з метою реалізації свого злочинного умислу, направленого на вчинення порушення встановленого порядку здійснення міжнародної передачі товарів, що підлягають державному експортному контролю, будучи суб`єктом міжнародної передачі товарів, однак не маючи відповідного дозволу Державної служби експортного контролю України на право здійснення міжнародних передач товарів військового призначення, з метою імпорту вищевказаних товарів на територію України, подав цінову пропозицію на участь у відкритих торгах щодо закупівлі авіаційних акумуляторних батарей НОМЕР_1 у кількості 20 шт. для військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_2 ).
19.06.2019 ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «Укрспецпродукція (ЄДРПОУ 37738928), з метою реалізації свого злочинного умислу, направленого на вчинення порушення встановленого порядку здійснення міжнародної передачі товарів, що підлягають державному експортному контролю, уклав договір №40 з військовою частиною НОМЕР_2 , в особі командира військової частини полковника ОСОБА_6 , на поставку авіаційних акумуляторних батарей НОМЕР_1 у кількості 20 шт.
У подальшому, з метою придбання авіаційних акумуляторних батарей НОМЕР_1 , за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, ОСОБА_4 підшукав та в подальшому уклав з індійською компанією «НВL Power Systems Limited» договір №НВL-01/2019 на поставку акумуляторних батарей SS28300 у кількості 20 шт.
01.07.2019 ОСОБА_4 , продовжуючи виконувати свій злочинний умисел, направлений на вчинення порушення встановленого порядку здійснення міжнародної передачі товарів, що підлягають державному експортному контролю, за невстановлених обставин, придбав у індійської компанії «НВL Power Systems Limited» авіаційні акумуляторні батареї НОМЕР_1 у кількості 20 шт.
У подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням час, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, ОСОБА_4 , на виконання свого злочинного умислу, направленого на вчинення порушення встановленого порядку здійснення міжнародної передачі товарів, що підлягають державному експортному контролю, усвідомлюючи, що авіаційні акумуляторні батареї SS28300 є товаром військового призначення, створив від імені індійської компанії «НВL Power Systems Limited» документ - лист підтвердження вантажу від 16.09.2019, в якому зазначив, що батареї SS28300 призначені для цивільної авіації.
Надалі, у невстановлений час та обставин, ОСОБА_4 , з метою доведення свого злочинного умислу до кінця, направленого на вчинення порушення встановленого порядку здійснення міжнародної передачі товарів, що підлягають державному експортному контролю, передав декларанту ТОВ «Спейстранс» ОСОБА_7 , який був не обізнаний в його злочинному умислі, направленому на вчинення порушення встановленого порядку здійснення міжнародної передачі товарів, що підлягають державному експортному контролю, документи для їх митного оформлення та подальшого ввезення на територію України, серед яких лист підтвердження вантажу від 16.09.2019, згідно з яким батареї SS28300 призначені для цивільної авіації.
02.10.2019 декларант ТОВ «Спейстранс» ОСОБА_7 , який був не обізнаний в злочинному умислі ОСОБА_4 , направленому на ввезення на територію України авіаційних акумуляторних батарей SS28300 у кількості 20 шт., що підлягають державному експортному контролю, подав до відділу митного оформлення митного поста «Бориспіль» Київської митниці Держмитслужби, для митного оформлення митної декларації UА125100/2019/331837, серед інших документів, лист підтвердження вантажу від 16.09.2019, згідно з яким батареї SS28300 призначені для цивільної авіації.
Згідно з листом Державної служби експортного контролю України №4926/30-20 від 20.08.2020 авіаційні акумуляторні батареї SS28300 ідентифіковані як товари військового призначення і відповідають опису товарів за позицією МL10, МL10.а «Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1807 від 20.11.2003 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення».
Крім того, відповідно до листа Державної служби експортного контролю України №4924/30-20 від 20.08.2020, ТОВ «Укрспецпродукція (ЄДРПОУ 37738928) зареєстроване в Держекспортконтролі як суб`єкт здійснення міжнародних передач товарів, які підлягають державному експортному контролю; однак дозвільних документів на право здійснення міжнародних передач товарів військового призначення в Держекспортконтролі не отримувало.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_4 обвинувачується у порушенні встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, тобто у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 333 КК України.
У ході досудового розслідування даного кримінального провадження, 13.10.2020 прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ та ДПС України Київської обласної прокуратури ОСОБА_8 та підозрюваний ОСОБА_4 , у присутності захисника ОСОБА_5 , уклали угоду про визнання винуватості, за якою ОСОБА_4 пред`явлено обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 333 КК України.
Під час досудового розслідування ОСОБА_4 визнав винуватість у вчиненні кримінального правопорушення та зобов`язався сприяти з`ясуванню всіх обставин кримінального провадження та під час підготовчого судового засідання повторно беззаперечно визнати винуватість у вчиненні кримінального правопорушення.
Прокурор та підозрюваний ОСОБА_4 узгодили покарання за вчинене кримінальне правопорушення у виді штрафу у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень 00 копійок, без позбавлення права обіймати певні посади, чи займатися певною діяльністю.
Обвинувачений розуміє, що внаслідок укладення та затвердження угоди про визнання винуватості він обмежений у праві оскарження вироку згідно з положеннями ст.ст. 394, 424 КПК України та не має прав, передбачених абз. 1, 4 п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України.
ОСОБА_4 розуміє, що у разі невиконання угоди про визнання винуватості прокурор має право протягом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності звернутися до суду з клопотанням про скасування вироку та судового розгляду кримінального провадження в загальному порядку.
Обвинувачений розуміє, що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення його до кримінальної відповідальності за ст. 389-1 КК України.
У підготовчому судовому засіданні ОСОБА_4 підтвердив, що він визнає винуватість у вчиненні кримінального правопорушення. Він добровільно уклав угоду про визнання винуватості. Насильство, примус або погрози до нього не застосовувалися.
Прокурор у підготовчому судовому засіданні дану угоду про визнання винуватості підтримав. Також зазначив, що зміст угоди відповідає вимогам ст. 472 КПК України та вважав за можливе її затвердити.
У підготовчому судовому засідання захисник ОСОБА_5 підтвердив те, що він був присутнім на досудовому слідстві під час укладення угоди про визнання винуватості від 13.10.2020, між прокурором та ОСОБА_4 . Підтвердив, те, що укладення угоди було добровільним і не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. Вважає, за доцільне затвердити дану угоду про визнання винуватості.
Суд в даному випадку не перевіряє фактичні обставини вчиненого ОСОБА_4 кримінального правопорушення, так як і не здійснює оцінку доказів у кримінальному провадженні під час проведення підготовчого судового засідання, виходячи з того, що межі розгляду встановлюються лише змістом угоди про визнання винуватості.
Розглядаючи питання про затвердження угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.
Згідно із п. 1 ч. 3 ст.314КПК України при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст.468КПК України у кримінальному провадженні може бути укладено угоду між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Обвинувачений виконав взяті на себе обов`язки.
Дії ОСОБА_4 кваліфіковані правильно. Вид та розмір покарання відповідає межам санкції, передбаченої ч. 1 ст. 333 КК України. Це кримінальне правопорушення відноситься до кримінальних правопорушень нетяжких злочинів, його вчиненням заподіяна шкода тільки державним та суспільним інтересам. Тому відносно нього допустиме укладення угоди про визнання винуватості. Її зміст відповідає вимогам ст. 472 КПК України.
З огляду на ці обставини суд вважає допустимим затвердити угоду про визнання винуватості та призначити обвинуваченому покарання у виді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень 00 копійок, без позбавлення права обіймати певні посади, чи займатися певною діяльністю, відповідно до ст. 5 КК України у редакції статті КК України, що діяла на момент вчинення кримінального порушення.
Долю речових доказів вирішити відповідно до ст. 100 КПК України.
Судові витрати у справі відсутні.
Цивільний позов по справі не заявлявся.
Керуючись п. 4 ч. 9 ст. 100, ч. 1 ст. 369, ст. 370, ч. 1, ч. 2, ч. 4 ст. 374, ст. 375, п. 2 ч. 1 ст. 468, ст.ст. 472-474 КПК України, ч. 1 ст. 333 КК України, суд,
у х в а л и в:
Угоду про визнання винуватості, укладену 13.10.2020 між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ та ДПС України Київської обласної прокуратури ОСОБА_8 та підозрюваним ОСОБА_4 , у присутності захисника ОСОБА_5 , у кримінальному провадженні №22020101110000020, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.03.2020, за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 333 КК України, затвердити.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 333 КК України, та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень 00 копійок, на користь держави України, без позбавлення права обіймати певні посади, чи займатися певною діяльністю, відповідно до ст. 5 КК України у редакції статті КК України, що діяла на момент вчинення кримінального порушення.
Визначений розмір штрафу підлягає сплаті протягом одного місяця з дня набрання вироком суду законної сили.
Речові докази: договір від 19.06.2019 № 40 з додатком, всього на 4 арк. та жорсткий носій інформації Seagate БМЧ 72АГРУУЕ, об`ємом 5000В повернути власнику ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 ; матеріальні об`єкти - документи щодо закупівлі та ввезення на територію України ТОВ «Урспецпродукція» авіаційних акумуляторних батареї SS28300; інструкцію з експлуатації та обслуговування свинцево-кислотних не обслуговуюча (VRLA) авіаційно акумуляторна батарея, модуль: SS 28300; митну декларацію UA 125100/2019/331837 з додатками на 4 арк.; акт № 34411 від 27.09.2019, на 1 арк.; довіреність № 56 від 30.09.2019, на 1 арк.; довідку пре товарно-експедиційні витрати вих. 1 від 02.10.2019, на 1 арк.; пакувальний лист на анг. мові, на 1 арк.; сертифікат відповідності на анг. мові, на 1 арк.; сертифікат відповідності на укр. мові, на 1 акр.; сертифікат походження на анг. мові, на 1 арк.; лист підтвердження на анг. мові від 16.09.2019, на 1 акр.; лист підтвердження на 1 акр.; комерційний інвойс, на 1 арк.; роздруківку ПАТ «КБ Приват банк», на 2 арк.; інвойс на анг. мові від 01.07.2019, на 1 арк.; копія договору від 20.06.2019 № HBL-1/19, на 1 арк. з додатком на 2 арк.; договір на товарно-експедиторське обслуговування від 12.09.2019 № 12/09-01м/к, на 1 арк. з додатком на 2 арк.; акт приймання-передачі № 499, на 1 арк.; товарно- транспортну накладну від 04.10.2019, на 1 арк.; видаткову накладну № ВН-161 від 04.10.2019, на 1 арк.; рахунок на оплату № 471 від 03.10.2019, на 1 арк.; довіреність № 188 від 04.10.2019, на 1 арк.; лист з ІСТЕ СБ України від 20.03.2020 № 18/3-1635, на 1 арк.; документи щодо організації та закупівлі в/ч А2595 авіаційних акумуляторних батарей SS28300: службовий лист №624/1/ 1810 від 13.05.2019, на 1 арк.; обґрунтування б/н, на 1 арк.; лист Західного територіального управління внутрішнього аудиту, на 1 арк.; службовий лист №624/1/35 705 від 22.02.2019, на 1 арк.; службовий лист №624/1/19 494 07.02.2019, на 1 арк.; обґрунтування б/н, на 1 арк.; протокол №10 від 17.05.2С року, на 4 арк.; тендерну документацію щодо закупівлі авіаційних акамуляторних батарей SS28300, на 29 арк.; проект договору про закупівлю авіаційних акамуляторних батарей SS28300, на 5 арк.; лист Західного територіальні управління внутрішнього аудиту № 234/5/1599 від 14.05.2019, 1 арк.; лист А0105 № 116/6/4044/2513 від 08.12.2018, на 1 арк.; протокол № 11 від 23.05.2019 року, на 2 арк.; зміни до тендерної документації щодо закупівлі авіаційних акамуляторних батарей SS28300, на 1 арк.; технічне завдання на предмет закупівлі авіаційних акамуляторних батарей SS28300, на 1 арк.; кваліфікацію тендерної пропозиції учасника ТОВ «Укрспецпродукція» щодо закуп авіаційних акамуляторних батарей SS28300 від 05.06.2019 з додатками, на 10 арк.; договір № 40 на закупівлю авіаційних акамуляторних батарей SS28300 05.06.2019 з додатками, на 6 арк.; звіт про результати проведення процедури закупівлі авіаційних акамуляторних батарей SS28300, від 05.06.2019 року, на 2 арк.; видаткова накладна № ВН-161 від 04.10.2019 року, на 1 арк.; рахунок на оплату № Р-470 від 03.10.2019, на 1 арк.; акт приймання-передачі військового майна № 499, на 1 арк.; електронну митну декларацію U 125100/2019/331837, на 2 арк.; proforma invoice від 01.07.2019 року, на 1 арк. commercial invoice від 18.09.2019 року, на 1 арк.; авіанакладну від 20.09.201 року, на 1 арк.; квитанцію на 1 арк.; довідку про транспортно-експедиційі витрати вих. № 1 від 02.10.2019, на 1 арк.; договір № HBL-01/2019 від 20.06.2019 року із специфікацією, на 5 арк.; договір про транспортно- експедиторське обслуговування № 12/09-01 М/К від 12.09.2019 року, на 6 арк.; лист підтвердження з перекладом від 16.09.2019 року, на 2 арк. залишити при справі.
Вирок суду може бути оскаржений в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Бориспільський міськрайонний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 93721905 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації Порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю |
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Кабанячий Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні