Постанова
від 14.08.2007 по справі 8/5179-а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

8/5179-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

          


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"14" серпня 2007 р.                                                                      Справа №8/5179-А

за позовом  прокурора Ізяславського району в інтересах держави в особі Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Хмельницький  

до приватного підприємства "ТЕО й ФІЛІЯ" м. Ізяслав

про стягнення 4513,33 грн.

                                                                                          Суддя  Степанюк А.Г.                   

Представники сторін:

від позивача Горбулько В.Я. - за довіреністю № 01-02/8 від 13.01.07р.;        

від відповідача  Кедрун Л.С. - за довіреністю № 42 від 13.08.07р.;      

від прокуратури: Шкадько В.В. - прокурор відділу облпрокуратури.

          Суть спору: Позивач у позовній заяві, представник позивача у судовому засіданні просить  суд стягнути з відповідача 4513,33 грн. адміністративно-господарських санкцій за недодержання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів на користь позивача згідно  Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.  Звертається увага на те, що відповідно до вимог ст. 20 вказаного Закону підприємства, установи, організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, передбаченим ч.1 ст.19 Закону, зобов'язані щорічно сплачувати до відділення Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації  за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Повноважний представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав, вказуючи, що вони підтверджені матеріалами справи та відповідають вимогам чинного законодавства, наполягають на їх задоволенні.

Повноважний представник відповідача в судове засідання з'явився, подав письмове заперечення проти позову, у якому не погоджується із висунутими позовними вимогами та просить суд позов задовольнити частково.

Розглядом поданих матеріалів справи встановлено:

          Приватне підприємство "ТЕО й ФІЛІЯ" м. Ізяслав зареєстроване, як суб'єкт підприємницької діяльності –юридична особа включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується довідкою головного управління статистики в Хмельницькій області №02-02-759 від 26.09.2006р.     

Відповідно до акту перевірки правильності нарахування адміністративно-господарських санкцій, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу - 15 осіб, кількість працюючих інвалідів (штатних працівників, яким за висновками медико-соціальних експертних комісій встановлена інвалідність) –0; чисельність інвалідів –штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях створених відповідно до ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” згідно нормативу –0; фонд оплати праці штатних працівників –67704,82 грн.; середньорічна заробітна плата штатного працівника - 4513,65 грн.

Позивачем проведено розрахунок суми адміністративно-господарських санкцій з врахуванням середньо облікової чисельності штатних працівників облікового складу –15 чол., фонду оплати праці штатних працівників –67704,82 грн. та нормативу, передбаченого ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні“, що становить 4513,33 грн.

Оскільки відповідачем адміністративно-господарські санкції не були сплачені, позивач звернувся до суду про стягнення з відповідача 4513,33 грн. адміністративно-господарських санкцій за незайняте інвалідами 1 робоче  місце.  

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та давши їм оцінку в сукупності, судом приймається до уваги наступне.

          Згідно ч.8 ст.69 Господарського Кодексу України підприємство з правом найму робочої сили забезпечує визначену відповідно до закону кількість робочих місць для працевлаштування неповнолітніх, інвалідів, інших категорій громадян, які потребують соціального захисту. Відповідальність підприємства за невиконання даної вимоги встановлюється законом.

Статтею 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", встановлено для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньо облікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного  робочого  місця.

Робоче місце інваліда, згідно з п. 1 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 року № 314, зі змінами та доповненнями, - це окреме робоче місце або ділянка виробничої площі на підприємстві (об'єднанні), в установі та організації, незалежно від форм власності та господарювання, де створено необхідні умови для праці інваліда.

Робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда (п. 3). Підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів і включають їх до колективного договору (п. 5).

Відповідно створеним робочим місцем є те, яке введено в дію шляхом працевлаштування інваліда. Закон зобов'язує відповідача, відповідно до нормативу, створити робочі місця для праці інвалідів, зазначити їх у колективному договорі і інформувати центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів, а органи  працевлаштування - підібрати робоче місце і працевлаштувати інваліда.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної зарплати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Суд вважає, що законодавець обмежив нарахування розміру адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда у співвідношенні до кількості працюючих 15 чоловік включно.   

За таких обставин позовні вимоги позивача щодо стягнення з відповідача 4 513,33 грн. адміністративно-господарських санкцій не підтверджені належними доказами, суперечать вимогам чинного законодавства, а тому в задоволені даної суми позову слід відмовити. Натомість, згідно ч. 1 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної зарплати.

Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне позов задовольнити частково та стягнути з відповідача на користь позивача 2256,67 грн. адміністративно-господарських санкцій.

Керуючись ст.ст. 4, 14, 69-71, 86, 104, 158-163, 167, 254-255, п. 6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України , СУД-  

П О С Т А Н О В И В :

          

Позов прокурора Ізяславського району в інтересах держави в особі Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Хмельницький до приватного підприємства "ТЕО й ФІЛІЯ" м. Ізяслав про стягнення 4513,33 грн. адміністративно-господарських санкцій задовольнити частково.

Стягнути з приватного підприємства "ТЕО й ФІЛІЯ" м. Ізяслав (код 32814113) на користь Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Хмельницький, вул. Грушевського,87 (код 14149591) 2256,67 грн. (дві тисячі двісті п'ятдесят шість 67 коп.) адміністративно-господарських санкцій.

                    Суддя                                                                      А.Г. Степанюк

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення14.08.2007
Оприлюднено13.09.2007
Номер документу937232
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —8/5179-а

Постанова від 14.08.2007

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Степанюк А.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні