22.12.2020 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 533/1117/20
Провадження № 2-о/533/28/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2020 року селище Козельщина
Козельщинський районний суд Полтавської області у складі:
головуючої судді Козир В.П.,
за участю:
секретаря судового засідання Кругловецького Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Білогорівська селищна рада Попаснянського району Луганської області , про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
У С Т А Н О В И В :
Заявник ОСОБА_1 звернулася до Козельщинського районного суду Полтавської області із вищезазначеною заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - сертифіката на право на земельну частку (пай) від 07 квітня 1997 року, серії ЛГ № 0147200, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому помилково записали прізвище як ОСОБА_2 . В зв`язку з цим вона не має можливості розробити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж на земельну ділянку (пай), а також зазначала, що внаслідок такої помилкової зміни її прізвища виникли певні неузгодженості між документом, що посвідчує її особу та правовстановлюючим документом, який був виданий на її ім`я, що обмежує її у вільних правах на володіння, користування та розпорядження належним їй майном.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, подала заяву про розгляд справи без її присутності, заяву підтримала та прохала її задовольнити.
Білогорівська селищна рада Попаснянського району Луганської області належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи. Представник у судове засідання не з`явився, через канцелярію суду направили заяву про розгляд справи без участі представника, заперечень щодо встановлення факту належності правовстановлюючого документу селищна рада не має.
Згідно ч. 1 ст. 223 ЦПК неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце його засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цієї статтею.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, встановив таке.
Відповідно до ч. 1, п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
У відповідності до п. 6 ч. 1, ч. 2 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по-батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Згідно з роз`ясненнями, які містяться в п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 5 Про встановлення фактів, що мають юридичне значення , при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я по батькові, місце і час народження якої зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові надати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Відповідно до листа ВСУ від 01.01.2012 р. Про судову практику розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення коли установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа. Проте сам по собі факт належності документа не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджується документом. Таким чином, для заявника важливо не так саме одержання документа, як оформлення особистих чи майнових прав, що випливають із цього факту. Це означає, що в судовому порядку можна встановити належність громадянину такого документа, який є правовстановлюючим.
З матеріалів справи вбачається, що заявниці Попаснянською районною державною адміністрацією Луганської області було видано сертифікат на право на земельну частку (пай) від 07 квітня 1997 року, серії ЛГ № 0147200, на ім`я ОСОБА_3 .
Невірно зазначене у сертифікаті прізвище заявниці ОСОБА_2 заважає їй довести перед Білогорівською селищною радою Попаснянського району Луганської області факт належності свідоцтва саме їй - ОСОБА_1 , та, відповідно, це створює перешкоди для розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж на земельну ділянку (пай).
З листа Білогорівської селищної ради Попаснянського району Луганської області від 05.09.2019 № 340/2-18 вбачається, що при розгляді заяви ОСОБА_1 , яка зареєстрована в журналі реєстрації вхідної кореспонденції за № 365/2-17 від 30.08.2019, встановлено невідповідність у поданих документах, а саме: наявна розбіжність у прізвищі власника сертифіката (власник сертифікату на право на земельну частку (пай) серія ЛГ № 0147200 - ОСОБА_1 ) та заявника, зазначеного у заяві (заявник - ОСОБА_1 ). Також Білогорівською селищною радою Попаснянського району Луганської області рекомендовано заявниці звернутися з даного питання до суду.
Відповідно до листа Білогорівської селищної ради Попаснянського району Луганської області вих. 313/2-18 від 28.07.2020 ОСОБА_1 з 1995 -1996 проживала та працювала в селі Золотарівка, Попаснянський район, Луганська область, Білогорівськаї селищна рада Попаснянського району Луганської області, у зв`язку з військовими діями архівні справи, в які входили по господарські книги не збереглися.
Отже внесення виправлень у сертифікат на право на земельну частку (пай) в адміністративному (позасудовому) порядку є неможливим.
Факт належності саме заявниці, ОСОБА_1 , сертифікату на право на земельну частку (пай) від 07 квітня 1997 року, серії ЛГ № 0147200, який виданий Попаснянською районною державною адміністрацією Луганської області, підтверджується копіями відповідних документів а саме: паспортом громадянина України, реєстраційним номером облікової картки платника податків, свідоцтвом про народження, свідоцтвом про розірвання шлюбу, трудовою книжкою, з яких вбачається, що вірним є прізвище заявниці саме ОСОБА_4 .
Таким чином, зібрані у справі докази, та їх оцінка у сукупності, вказують на наявність підстав для встановлення факту належності заявниці ОСОБА_1 сертифікату на право на земельну частку (пай) від 07 квітня 1997 року, серії ЛГ № 0147200, який виданий Попаснянською районною державною адміністрацією на ім`я ОСОБА_1 .
Також, приймаючи до уваги, що іншим шляхом встановити юридичний факт неможливо, а встановлення факту заявниці необхідно для виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж на земельну ділянку (пай), тому на підставі викладеного, керуючись статтями. 4, 293, 315-319 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Білогорівська селищна рада Попаснянського району Луганської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити повністю.
Встановити факт належності сертифікату на право на земельну частку (пай) від 07 квітня 1997 року, серії ЛГ № 0147200, виданого Попаснянською районною державною адміністрацією на ім`я ОСОБА_1 , - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Козельщинський районний суд Полтавської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повний текст рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного тексту рішення суду.
Учасники справи:
Заявник - ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ).
Заінтересована особа - Білогорівська селищна рада Попаснянського району Луганської області (місцезнаходження: вулиця Центральна, буд. 1, селище Білогорівка, Попаснянський район, Луганська область, 93310; ідентифікаційний код: 04337096).
Повне рішення складено 22.12.2020.
Суддя В.П. Козир
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2020 |
Оприлюднено | 23.12.2020 |
Номер документу | 93724416 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Козир В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні