Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"23" грудня 2020 р. м. Житомир Справа № 906/1488/20
Господарський суд Житомирської області у складі: судді Давидюка В.К.,
перевіривши матеріали позовної заяви Приватного підприємства "Юрисконсульт" (м. Київ)
до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОК Інвестмент" (м. Житомир);
2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Перший фінансовий посередник" (м. Київ)
про визнання права власності та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
18.12.2020 до господарського суду поштою надійшла позовна заява ПП "Юрисконсульт", в якій позивач просить:
- визнати за Приватним підприємством "Юрисконсульт" право власності на 6236960 (шість мільйонів двісті тридцять шість тисяч дев`ятсот шістдесят) штук простих іменних акцій емітованих Приватне акціонерне товариство "Акціонерна компанія "Київводоканал" (код ЄДРПОУ 03327664), які обліковуються депозитарною установою - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Перший фінансовий посередник", на рахунку у цінних паперах № НОМЕР_1 за власником ТОВ "КУА "ВОК Інвестмент" (ПЗНВІФ "Розвиток міста");
- зобов`язати депозитарну установу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Перший фінансовий посередник" здійснити дії щодо перереєстрації права власності на 6236960 (шість мільйонів двісті тридцять шість тисяч дев`ятсот шістдесят) штук простих іменних акцій емітованих Приватне акціонерне товариство "Акціонерна компанія "Київводоканал" (код ЄДРПОУ 03327664), що зареєстровані в системі реєстру ПАТ "Національний депозитарій України" з ТОВ "ВОК Інвестмент" на рахунок у цінних паперах Приватного підприємства "Юрисконсульт" шляхом примусового списання з рахунку в цінних паперах № НОМЕР_1 , що відкритий ТОВ "КУА "ВОК Інвестмент" у ТОВ "Фінансова компанія "Перший фінансовий посередник" (код ЄДРПОУ 35669968), ліцензія АЕ№263404 від 24.09.2013, на рахунок № НОМЕР_2 , який відкритий ПП "Юрисконсульт" (код ЄДРПОУ 32243908) у депозитарній установі - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фондова Компанія "Даліз-Фінанс" (код ЄДРПОУ 33400984).
Вивчивши зміст позовної заяви та розглянувши додані до неї документи, господарський суд прийшов до висновку про залишення позовної заяви без руху.
1. Як визначено п. 2 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.2 ст.123 ГПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
В позовній заяві ПП "Юристконсульт" визначило ціну позову у розмірі 1922225,00 грн та сплатило 28833,38 грн судового збору, що становить 1,5% від ціни позову.
Вимога про визнання на право власності на майно є майновою, оскільки пов`язана з підтвердженням прав на майно.
Наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову (пункт 8.12 постанови Великої Палати Верховного Суду від 26 лютого 2019 року у справі № 907/9/17, провадження № 12-76гс18).
Водночас ПП "Юрисконсульт" заявило вимогу про зобов`язання депозитарної установи - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Перший фінансовий посередник" здійснити дії щодо перереєстрації права власності на 6236960 (шість мільйонів двісті тридцять шість тисяч дев`ятсот шістдесят) штук простих іменних акцій емітованих Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" (код ЄДРПОУ 03327664), що зареєстровані в системі реєстру ПАТ "Національний депозитарій України" з ТОВ "ВОК Інвестмент" на рахунок у цінних паперах Приватного підприємства "Юрисконсульт" шляхом примусового списання з рахунку в цінних паперах № НОМЕР_1 , що відкритий ТОВ "КУА "ВОК Інвестмент" у ТОВ "Фінансова компанія "Перший фінансовий посередник" (код ЄДРПОУ 35669968), ліцензія АЕ №263404 від 24.09.2013, на рахунок № НОМЕР_2 , який відкритий ПП "Юрисконсульт" (код ЄДРПОУ 32243908) у депозитарній установі - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фондова Компанія "Даліз-Фінанс" (код ЄДРПОУ 33400984).
Зазначена вимога носить немайнових характер, і розмір ставки судового збору за її подання визначається за приписом підпункту 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2102,00 гривні.
Отже, сума недоплаченого судового збору становить 2102,00 грн.
2. Стаття 164 ГПК України визначає перелік документів, що додаються до матеріалів позовної заяви, зокрема документ, що підтверджує відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
З зазначених вимог випливає обов`язок позивача направити відповідачу копії доданих до позовної заяви документів незалежно від того, чи є у наявності у відповідача дані документи.
До позовної заяви додано описи вкладення як доказ направлення позовної заяви відповідачам, в яких зазначено найменування предметів - позовна заява з додатками на 72 арк., однак за відсутності переліку додатків неможливо достеменно встановити, які документи ПП "Юрисконсульт" надіслало ТОВ "ВОК Інвестмент" та ТОВ "ФК "Перший фінансовий посередник".
Враховуючи, що описи вкладення від 16.12.2020 не містять переліку документів, відправлених ПП "Юрисконсульт" на адресу відповідачів в якості додатків до позовної заяви, тому зазначені описи вкладення не можуть бути визнані належним доказом направлення копії позовної заяви з додатками ТОВ "ВОК Інвестмент" та ТОВ "ФК "Перший фінансовий посередник".
3. Як визначено ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
З метою своєчасного, всебічного, повного та об`єктивного встановлення всіх обставин справи, позивачу необхідно надати докази сплати ТОВ "Брокерський дім "Фінансист" грошової суми за договором відступлення права вимоги №120312-1 від 12.03.2012 (розділ 2 договору). А також виписку про депозитарний код рахунку в цінних паперах, який відкритий ПП "Юрисконсульт" у депозитарній установі - ТОВ "Фондова компанія "Даліз-Фінанс".
4. За приписами ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема:
- зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Водночас для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Враховуючи подання позову, адвокат повинен здійснити попередню калькуляцію витрат необхідних для надання правничої допомоги, яку наводить в орієнтовному розрахунку судових витрат на виконання п. 9 ч.3 ст. 162 ГПК України.
Натомість позивач не дотримався приписів пунктів 8, 9, 10 ч.3 ст. 162 ГПК України.
Відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З метою усунення недоліків позовної заяви ПП "Юрисконсульт" необхідно надіслати:
- докази доплати судового збору у розмірі 2102,00 грн;
- докази сплати ТОВ "Брокерський дім "Фінансист" грошової суми за договором відступлення права вимоги №120312-1 від 12.03.2012;
- виписку про депозитарний код рахунку в цінних паперах, який відкритий ПП "Юрисконсульт" у депозитарній установі - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фондова Компанія "Даліз-Фінанс";
- довідку, в якій зазначено докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); та про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
- пояснення щодо підсудності вказаного позову Господарському суду Житомирської області;
- описи вкладення про направлення ТОВ "ВОК Інвестмент" та ТОВ "ФК "Перший фінансовий посередник", в яких зазначено найменування всіх предметів, що надсилаються.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Приватному підприємству "Юрисконсульт" протягом 10 (десяти) днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.
3. Роз`яснити Приватному підприємству "Юрисконсульт": у випадку невиконання цієї ухвали заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Давидюк В.К.
Відправити позивачу на електронну пошту
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2020 |
Оприлюднено | 23.12.2020 |
Номер документу | 93741139 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Давидюк В.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні