ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"23" грудня 2020 р.м. Одеса Справа № 916/3185/20
Господарський суд Одеської області у складі судді Демешина О. А., при секретарі судового засідання Рибці Ю. Е. розглянувши матеріали справи № 916/3185/20:
за позовом Акціонерне товариство "ДТЕК Одеські електромережі" (65031, м. Одеса, вул. М. Боровського, 28Б; код - 00131713)
до відповідача Підприємство "Альфа-Юг" благодійного фонду сприяння органам внутрішніх справ м. Одеси "Правопорядок" (65110, м. Одеса, вул. Розкидайлівська, буд. 67А; код - 31768391)
про стягнення 22321,10 грн.
з підстав нарахування за необліковану електроенергію
В порядку ч. 13 ст. 8, ч. 2, 5 ст. 252 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами без повідомлення учасників справи.
СУТЬ СПОРУ : 06.11.2020 року Акціонерне товариство »ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» (далі - Позивач) звернулось до Господарського суду Одеської області з позовом до Підприємство "Альфа-Юг" благодійного фонду сприяння органам внутрішніх справ м. Одеси "Правопорядок" (далі - Відповідач, Споживач) про стягнення 22321,10 грн. заборгованості за недовраховану електричну енергію.
09.11.2020 року суд відкрив провадження по справі, ухвалив справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження, в порядку ст. 247- 252 ГПК України, без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами та встановив відповідачу строк на подання відзиву на позов із врахуванням вимог ст.165 ГПК України та ч.1 ст.251 ГПК України - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія ухвали про відкриття провадження по справі повернулась від Відповідача до суду з відміткою: „адресат відсутній» . Тому, за приписами ч. 7 ст. 120 ГПК України Відповідач вважається повідомленим належним чином про відкриття провадження по справі. Крім того, 23.11.2020 року представник Відповідача ознайомився із матеріалами справи.
04.12.2020 року суд отримав відзив на позов - Відповідач зазначив, що на момент подання позову його заборгованість становить 10321,10 грн.
Також 04.12.2020 року відповідач надав суду заяву про розстрочення виконання судового рішення на строк до п`яти платежів.
В С Т А Н О В И В :
20.03.2007р., між Відкритим акціонерним товариством Енергопостачальна компанія Одесаобленерго (в подальшому перейменованого на АТ ДТЕК Одеські електромережі ) (Позивач) та Підприємство Альфа-Юг укладено договір про постачання електричної енергії № 7098 Ц.
З 11.06.2017 року набрав чинності Закон України Про ринок електричної енергії від 13.04.2017 № 2019-УІІІ, тим самим розпочався процес реформування електроенергетичної галузі в Україні. Одним з основних етапів реформи є відокремлення функції з розподілу електричної енергії від функцій виробництва, передачі та постачання, тобто створення відповідних окремих юридичних осіб.
Так, АТ Одесаобленерго згідно з Положеннями Закону до 11.12.2018р., здійснювало постачання та передачу електричної енергії місцевими локальними мережами на підставі договорів про постачання електричної енергії, а з 11.12.2018 р., за АТ ДТЕК Одеські електромережі залишилась тільки функція розподілу електричної енергії.
Пунктом 2 Постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 передбачено, що переукладення договорів споживачів з учасниками роздрібного ринку відбувається шляхом приєднання споживача до публічних договорів приєднання. Таке приєднання здійснювалось на умовах чинних на 11.06.2018 договорів про постачання електричної енергії та про користування електричною енергією.
Як зазначено у п. 4 Постанови, оператор системи розподілу (ОСР) укладає договори про надання послуг з розподілу електричної енергії, з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані на території діяльності ОСР.
Договір розробляється ОСР на основі істотних умов, визначених, затвердженим постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 310. та типової форми, встановленої Правилами, і розміщується на сайті ОСР, у засобах масової інформації і в пунктах обслуговування споживачів ОСР.
ОСР надає споживачу заяву-приєднання до зазначеного договору, яка формується за базами даних вертикально інтегрованого суб`єкта господарювання та містить ЕІС-коди точок комерційного обліку об`єкта споживача. Надання такої заяви-приєднання є пропозицією споживачу про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах діючого договору про користування або постачання електричної енергії (індивідуальні характеристики об`єкта, потужність, клас надійності, ідентифікаційні коди, особливості обліку тощо).
Таким чином, договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, та/або сплати за рахунком (квитанцією), та/або з дати, указаної у заяві-приєднанні, якщо споживач протягом указаного в заяві- приєднанні терміну не звернувся до ОСР із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив будь-який обсяг електричної енергії. Тобто, після укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії договори про користування електричною енергією та договори про постачання електричної енергії продовжують свою дію в частині регулювання відносин щодо заборгованості/переплати за цими договорами з відповідними правами та обов`язками, пов`язаними з такою заборгованістю/переплатою, а також щодо нарахування пені, неустойки, обмеження та припинення постачання електричної енергії тощо.
Відповідно до п. 2.1.4 ПРРЕЕ, договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії є публічним договором приєднання та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України на основі типового договору, що є додатком 3 до Правил роздрібного ринку електричної енергії (ПРРЕЕ).
Як це зазначено у п. 2.1.10 ПРРЕЕ, під час оформлення заяви-приєднання, паспорту точки розподілу оператор системи використовує наявну у нього інформацію за об`єктом розподілу, достатню для проведення розрахунків, зокрема: про розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін; щодо однолінійної схеми електропостачання об`єкта; щодо розрахункових засобів вимірювальної техніки обсягу активної та реактивної електричної енергії та рівня потужності (тип, марка, технічні характеристики тощо); щодо дозволеної (договірної) величини електричної потужності; щодо технічних даних силових трансформаторів, кабельних та/або повітряних ліній передачі/розподілу електричної енергії, якими здійснюється розподіл електричної енергії (для об`єктів споживачів, для яких розрахункові засоби вимірювальної техніки встановлені не на межі балансової належності).
Як зазначено у пункті 13 розділу ХУІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону про ринок, у разі відокремлення, оператор системи розподілу АТ ДТЕК Одеські електромережі є правонаступником в частині прав та обов`язків за договорами на постачання електричної енергії.
Даний договір про постачання електричної енергії № 7098Ц втратив свою чинність з моменту підписання заяви-приєднання від 17.12.2018 р., однак був наданий до позовної заяви з додатками №2, №7, оскільки інформація яка містилась у договорі № 7098 Ц, як це і передбачено п. 2.1.10 ПРРЕЕ та п. 4 Постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 була використана для визначення умов публічного договору.
Позов ґрунтується на тому, що 12.08.2019р. при проведенні перевірки на предмет дотримання відповідачем Правил роздрібного ринку за адресою: м. Одеса, вул. Композитора Ніщинського, буд. 28, було виявлено порушення п.п 1 п. 5.5.5 Правил, а саме згідно до змісту акту (мовою документа): самовольное подключение в скрытом месте, кабелем (медь 2*1,5 мм2) электроустановок, токоприемников от сетей Ж/д по адресу ул. Композитора Нищинского 28. Электроэнергия потребляется электросчетчиком не учитывается. При контрольном съеме показаний выявить невозможно .
Тому, Позивачем було визначено обсяг недоврахованної електричної енергії спожитої Відповідачем, що склало суму позову - 22321,10 грн.
В свою чергу, Відповідач у відзиві на позов звернув увагу суду, що ще 05.02.2020 року Відповідачем було частково погашено вказану заборгованість на суму 12000,00 грн. за платіжним дорученням № 14.
Відповідно до пункту 1.1.2 глави 1.1 розділу І самовільне підключення з порушенням схеми обліку - несанкціоноване (непогоджене) оператором системи підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі за схемою, не передбаченою проектними рішеннями та/або договором з оператором системи, та/або без укладення договору з оператором системи. Тобто, у Споживача було виявлено бездоговірне підключення до приміщення з порушенням схеми обліку, що підпадає під дію п. 6 п. 8.4.2 ПРРЕЕ.
Як зазначено вище, під час проведення перевірки було виявлено порушення п. п 1 пункту 5.5.5 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 14.03.2018 року №312 (ПРРЕЕ), який передбачає користування електричною енергією виключно на підставі укладеного договору.
Відповідно до п.8.2.5 ПРРЕЕ (в редакції чинній на момент складання Акту №8009779) у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача або представника споживача оформлюється акт про порушення. Акт про порушення підписується представником оператора системи та споживачем або представником споживача.
Акт №8009779 було підписано двома представниками АТ «ДТЕК Одеські електромережі» та уповноваженою особою відповідача- диспетчером Барановським В.В.. Представником споживача є будь-яка особа, яка в момент проведення представниками постачальника електричної енергії перевірки з приводу дотримання споживачем ПРРЕЕ на об`єкті останнього, знаходилась на території споживача, мала доступ до закритих приміщень на об`єкти споживача або представилась працівникам енергопостачальної компанії як представник споживача.
В зв`язку з тим, що Правила роздрібного ринку електричної енергії теж не передбачають необхідності закріплення повноважень представника споживача в окремому документі, Акт №8009779 складено у відповідності до вимог ПРРЕЕ (в редакції чинній на момент складання Акту №8009779) та є дійсним. Крім того, саме Акт є достатнім, належним та допустимим доказом наявності у відповідача порушення ПРРЕЕ, оскільки акт підписаний з урахуванням вимог п.8.2.5 ПРРЕЕ.
У свою чергу, Додатком 1 Схема електропостачання споживача до Акту №8009779 графічно визначено місце (точка) самовільного підключення до відповідних мереж, що передбачено п. 8.2.5 ПРРЕЕ..
Пунктом 8.2.6 ПРРЕЕ визначено, що на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Згідно до п.8.4.1 ПРРЕЕ, оператор системи визначає обсяг та вартість електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення цих Правил та/або виявлення фактів безоблікового споживання електричної енергії, самовільного підключення до об`єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без засобів вимірювальної техніки, відповідно до вимог цієї глави.
Як передбачено п.8.4.2 ПРРЕЕ, визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення порушень які зазначені у п.п 6 п. 8.4.2 ПРРЕЕ, а саме у разі самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі оператора системи з порушенням схеми обліку;
Відповідно до п. 8.4.7 ПРРЕЕ, розрахунок вартості необлікованої електричної енергії здійснюється виходячи з: вартості середньомісячних витрат оператора системи на купівлю однієї кіловат-години (кВтгод) електричної енергії на компенсацію незапланованих втрат електричної енергії. її передачі та розподілу у період порушення споживачем цих Правил (Ц, грн/кВт год); величини розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії (Wao6, кВтгод); кількості днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог цих Правил (Д, день).
Кількість днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням цих Правил, розкладається на складові відповідно до кількості днів (Ді? день) у кожному календарному місяці (ціновому періоді), протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням цих Правил.
З урахуванням п.п 4. П. 8.4.8 ПРРЕЕ, якщо споживач здійснив самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі оператора системи з порушенням схеми обліку, виявити яке представники оператора системи під час проведення контрольного огляду засобу комерційного обліку не мали можливості, - з дня останньої технічної перевірки або допуску електроустановки споживача в експлуатацію, або набуття права власності чи користування на об`єкт (якщо технічну перевірку у період з дати допуску електроустановки споживача в експлуатацію або набуття ним права власності (користування) на об`єкт до дати виявлення порушення не було проведено) до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості робочих днів у дванадцяти календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення (однак комісією було прийнято рішення зробити перерахунок за 6 місяців).
Так, за розрахунками Позивача, за вказаний період відповідачем було спожито 8128 кВт (3,56 кВт. за год.* 12(час) * 181 (дні)* тариф)).Сума до сплати з врахуванням ПДВ склала 22 321,10 гри. В п. 9 Акту відповідача було повідомлено про час та дату засідання комісії, а саме на 28.08.2019 р., однак споживач на комісію з розгляду акту не з`явився.
Таким чином, комісія з розгляду актів про порушення АТ «ДТЕК Одеські електромережі» розглянула Акт №8009779 та прийняла рішення здійснити розрахунок у відповідності до п.п. 7 п. 8.4.2, п. 8.4.7, п. 8.4.8, п. 8.4.9, п. 8.4.10 ПРРЕЕ за 12 календарних місяців, по допустимому тривалому струму який може протікати мідним кабелем перетином 2* 1,5 мм2. Рішення комісії було оформлено Протоколом №43.
АТ «ДТЕК Одеські електромережі» було підготовлено рахунок-фактура №8009779, з терміном оплати суми боргу протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунку. Копію протоколу №43 від 28.08.2019 р., розрахунок обсягу та вартості не облікованої електричної енергії, рахунок-фактура №8009779, було вручено особисто під підпис 22.10.2019 р., представнику відповідача Заричанській І.М за довіреністю, про що свідчить відмітка на листі № 101/29/03-4301.
Згідно зі ст. 714 ЦК України, за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.
Відповідно до ст. 629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до п. 1 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
У відповідності до ст. 26 Закону України „Про електроенергетику» , споживач, якому електрична енергія постачається енергопостачальником, що здійснює господарську діяльність з постачання електричної енергії на закріпленій території, зобов`язаний оплачувати її вартість виключно коштами шляхом їх перерахування на поточний рахунок із спеціальним режимом використання енергопостачальника. У разі проведення споживачем розрахунків в інших формах та/або сплати коштів на інші рахунки такі кошти не враховуються як оплата спожитої електричної енергії.
Крім того, відповідно до ст. 611 ЦК України - у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відповідно до Закону України Про ринок електричної енергії від 11.06.2017 р., постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками. які отримали відповідну ліцензію, за договором постачання електричної енергії споживачу. Договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником.
Відповідно до ст. 77 Закону, учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом.
Учасником ринку у розумінні п. 96 ч. 1 ст. 1 Закону є також і Споживач.
В ч. 13 розділу XVII Закону України Про ринок електричної енергії зазначено, що ОСР в даному випадку АТ Одесаобленерго є правонаступником в частині прав та обов`язків пов`язаних із провадженням діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та із провадженням діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами за договорами на постачання електричної енергії та про користування електричною енергією.
Так, п.п. 4 ч.2 ст. 77 цього Закону правопорушеннями на ринку електричної енергії є: крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об`єктів електроенергетики, споживання електричної енергії без приладів обліку.
Відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії затверджених Постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 р.(далі - Правила, із змінами від 21.12.2018 р. згідно Постанови НКРЕКП № 2002), які є обов`язковими для виконання усіма учасниками роздрібного ринку зазначено права, обов`язки та відповідальність учасників роздрібного ринку електричної енергії.
Так, відповідно до п. 8.2.4. у разі виявлення представниками оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором.
Згідно п.8.2.5 Правил, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єіег (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється згідно з формою, наведеною в додатку 8 до цих Правил.
Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
Акт про порушення підписується представником (представниками) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи).
У разі відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписати акт про порушення в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо його підписали більше одного уповноваженого представника оператора системи та незаінтересована особа (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) за умови посвідчення цієї особи або більше одного уповноваженого представника оператора системи, а відмова споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення підтверджується відеозйомкою.
До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в цьому акті.
Відповідно до п.8.2.6 Правил, на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Рішення комісії оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу.
У разі причетності споживача до порушення цих Правил у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. В такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором, та розрахункові документи для оплати необлікованої електричної енергії та/або збитків.
Визначення поняття самовільне підключення викладено у п. 1.1.2 Правил, згідно з яким самовільне підключення - підключення та/або споживання електричної енергії без укладення договорів, передбачених цими Правилами, або підключення після відключення, несанкціоноване (непогоджене) оператором системи.
З урахуванням вищенаведених норм передбачається, що споживач електроенергії несе відповідальність згідно із законодавством за порушення Закону України Про ринок електричної енергії та Правил роздрібного ринку.
Суд також враховує, що згідно наданого Відповідачем платіжного доручення № 14 від 05.02.2020 року Відповідачем було здійснено оплату 12000,00 грн. за недовраховану активну електричну енергію по Акту порушення № 8009779 від 12.08.2019 року.
При цьому, Позивач звернувся до суду з цим позовом 06.11.2020 року, та не врахував вказану оплату при розрахунку ціни позову - 22321,10 грн.
Тобто, права позивача на момент звернення до суду не були порушенні в частині стягнення з Відповідача 12000,00 грн., оскільки ця сума вже була Відповідачем сплачена.
На теперішній час, за матеріалами справи, залишок не погашеного Відповідачем боргу за недовраховану електричну енергію складає 10321,10 грн.
Щодо заяви Відповідача про розстрочення виконання судового рішення суд зазначає наступне.
Заява обґрунтована матеріальним становищем Відповідача, яке не дозволяє одним платежем сплатити всю суму заборгованості. Крім того, Відповідач зазначає, що в Україні планується введення додаткових карантинних обмежень, що також може негативно вплинути на виконання рішення суду по цій справі. Тому, для мінімізації додаткових витрат Відповідача, зокрема на апеляційне оскарження, посилаючись на ст. 328 ГПК України, Відповідач просить суд розстрочити виконання рішення суду на строк до п`яти платежів.
Позивач заперечень на заяву суду не надав.
Суд звертає увагу, що спірна заборгованість у розмірі 22321,10 грн. виникла більше року назад - 12.08.2019 року, про що Відповідачу було відомо як найменше з 22.10.2019 року, а часткова оплата відбулась майже через пів року - 05.02.2020 року.
Тобто, станом на теперішній час, Відповідач вже фактично має відстрочку погашення боргу більше року з моменту виникнення, а надання судом ще додаткової розстрочки виконання рішення суду призведе до подальшого порушення прав Позивача та буде мати наслідком недотримання основних засад судочинства про рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, встановлених статтею 129 Конституції України.
Крім того, в порушення прямих вимог ст. 74 ГПК України, Відповідач не надав суду а ні доказів а ні пояснень яким саме чином введення додаткових карантинних обмежень у зв`язку із епідемією короновірусної інфекції в Україні може негативно вплинути на виконання рішення суду у даній справі.
Також не є підставою для надання розстрочки виконання рішення суду мінімізація витрат Відповідача на апеляційне оскарження.
З огляду на викладене, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково, з покладанням на відповідача витрат по сплаті судового збору пропорційно задоволених вимог, в задоволені заяви про розстрочення виконання судового рішення слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 129, 233, 238, 240 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Підприємства "Альфа-Юг" благодійного фонду сприяння органам внутрішніх справ м. Одеси "Правопорядок" (65110, м. Одеса, вул. Розкидайлівська, буд. 67А; код - 31768391) на користь Акціонерне товариство »ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» (код - 00131713; 65031, м. Одеса, вул. Миколи Боровського, 28Б): 10321 гривень 10 коп. боргу та 971 гривню 96 коп. судового збору.
3. У задоволені решти позову відмовити.
4. У задоволені заяви Підприємства "Альфа-Юг" благодійного фонду сприяння органам внутрішніх справ м. Одеси "Правопорядок" (вх. № 2-4146/20) про розстрочення виконання судового рішення - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст.241 ГПК України
та може бути оскаржено в порядку ст.ст.253-259 ГПК України
Суддя Демешин О.А.
Повний текст складено 23 грудня 2020 р.
Суддя О.А. Демешин
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2020 |
Оприлюднено | 24.12.2020 |
Номер документу | 93742238 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Демешин О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні