Герб України

Рішення від 17.12.2020 по справі 923/251/20

Господарський суд херсонської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 грудня 2020 року Справа № 923/251/20

Господарський суд Херсонської області у складі судді Ярошенко В.П. , за участю секретаря судового засідання Борхаленко О.А.,

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "СМАРТ-МЕРІТАЙМ ГРУП", м. Херсон

до відповідача: Компанії "Saluta Shipping Limited", Main Street, Charlestown, Nevis, P. O. box 556

третя особа , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Компанію "BINARTA CORPORATION", Belize City, Belize

про стягнення заборгованості за зовнішньоекономічним контрактом у розмірі 79 082 доларів США (що еквівалентно 2 225217,22 грн.)

представники сторін не з`явились

12 березня 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "СМАРТ-МЕРІТАЙМ ГРУП" звернулося до Господарського суду Херсонської області з заявою про забезпечення позову до пред`явлення позову до Компанії "Saluta Shipping Limited", в порядку ст. 136, 137 Господарського процесуального кодексу України шляхом накладення арешту на морське судно "Corvus" (IMO 8864737) зареєстроване під прапором - Belize, власником якого є Компанії "Saluta Shipping Limited." з місцезнаходженням: Main Street, Charlestown, Nevis, P.O. box 556, яке знаходиться в акваторії Херсонської верфі ТОВ "СМГ" (м. Херсон, вул. Карантинний острів, 1) шляхом його затримання, заборони виходу з акваторії та заборони відчуження.

Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 12.03.2020 задоволено заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Смарт-Мерітайм Груп , (м. Херсон, вул. Карантинний острів, 1, 73021, код ЄДРПОУ 36336744) про забезпечення позову у вигляді арешту морського судна "Corvus" (IMO 8864737, прапор - Belize) та накладено арешт на морське судно "Corvus" (IMO 8864737, прапор - Belize), власником якого є Компанія "Saluta Shipping Limited" з місцезнаходженням: Main Street, Charlestown, Nevis, P.O. box 556, яке знаходиться в акваторії Херсонської верфі ТОВ "СМГ" (м. Херсон, вул. Карантинний острів, 1) шляхом його затримання, заборони виходу з акваторії та заборони відчуження.

31.03.2020 Товариство з обмеженою відповідальністю "СМАРТ-МЕРІТАЙМ ГРУП" звернулося до Господарського суду Херсонської області із позовною заявою до Компанії Saluta Shipping Limited про стягнення заборгованості відповідно до зовнішньоекономічного контракту № 122-149 про ремонт т/х "Corvus" (IMO 8864737, прапор - Belize) від 19.04.2018 у розмірі 79 082 доларів США (що еквівалентно 2 225217,22 грн.)

Ухвалою суду від 02 квітня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи визначено здійснювати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання по справі на 17 листопада 2020 року, залучено Компанію "BINARTA CORPORATION" до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача, зобов`язано позивача надати суду в термін до 23.04.2020 року належним чином (нотаріально) засвідчені переклади на англійську мову: копії ухвали Господарського суду Херсонської області від 02.04.2020 року про відкриття провадження у справі № 923/251/20, копії ухвали Господарського суду Херсонської області від 12.03.2020 року про забезпечення позову у справі № 923/251/20, копії позовної заяви з додатками в двох примірниках; провадження у справі зупинено до 17.11.2020 року.

12.05.2020 за вх. № 3516/20 на виконання вимог ухвали суду від 02.04.2020 позивач надав витребувані документи.

Листом від 18.05.2020 суд в порядку ст. 367 ГПК України звернувся до Міністерства юстиції України із дорученням (проханням) про вручення через дипломатичні канали документів відповідачу - Компанії Saluta Shipping Limited .

Ухвалою суду від 17.11.2020 провадження у справі № 923/251/20 поновлено, підготовче провадження у справі закрито, призначено розгляд справи по суті у судовому засіданні на 17 грудня 2020 року о 10:00.

16.12.2020 за вх. № 9631/20 до суду від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без участі позивача.

У судові засідання третя особа не з`являлась, належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення їй ухвали про відкриття провадження у справі. Заяв та клопотань від третьої особи до суду не надходило.

Представник відповідача в судові засідання не з`являвся. Від відповідача відзиву, заяв, клопотань не надходило.

Щодо належного повідомлення відповідача про розгляд справи, суд зазначає наступне.

Як встановлено судом Компанія "Saluta Shipping Limited." є нерезидентом, яка не має свого представництва на території України, є юридичною особою з місцезнаходженням -острів Невіс (Main Street, Charlestown, Nevis, P.O. box 556), що входить до Федерації Сент-Кіттс і Невіс

Згідно зі ст. 2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" суд здійснює правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Як передбачено частинами першою та другою ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України; якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.

Відповідно до ст. 7 ГПК України правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.

За приписами до ч. 1 - 4 ст.13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Статтею 365 ГПК України передбачено, що іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 367 ГПК України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України; судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Водночас названою нормою встановлено право, а не обов`язок суду звертатися у разі необхідності, з урахуванням обставин конкретної справи та вимог закону, до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави з судовим дорученням.

Частиною 1 статті 80 Закону України Про міжнародне приватне право передбачено, що у разі якщо при розгляді справи з іноземним елементом у суду виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд може направити відповідне доручення компетентному органу іноземної держави в порядку, встановленому процесуальним законом України або міжнародним договором України.

З вищевказаних положень чинного законодавства вбачається, що при виникненні необхідності звернення з таким дорученням першочерговим для суду є перевірка наявності міжнародного договору або конвенції, учасницею якого (якої) є Україна та країна, куди необхідно спрямувати документи.

При цьому, з інформації щодо статусу Конвенції, яка розміщена на офіційному веб-сайті Верховної Ради України та веб-сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права вбачається, що Конвенція "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" від 15.11.1965, до якої Україна приєдналася 19.10.2000 р., не була ратифікована Федерацією Сент-Кіттс і Невіс.

Так, суд в порядку ст. 367 ГПК України звернувся до Міністерства юстиції України (а.с. 91-95) із дорученнями про вручення через дипломатичні канали документів відповідачу - Компанії Saluta Shipping Limited .

На день розгляду справи від Міністерства юстиції України не надходило до суду інформації щодо вручення за кордоном судових документів відповідачу через дипломатичні канали.

Суд враховує, що в п. 8 Роз`яснення Президії Вищого господарського суду України від 31.05.2002 № 04-5/608 "Про деякі питання практики розгляду справу за участю іноземних підприємств і організацій" зазначено, що суд може прийняти рішення навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення, якщо з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.

Суд зазначає, що ані норми чинного процесуального законодавства України, ані приписи міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, не містять вимоги щодо необхідності повідомлення іноземного суб`єкта господарювання про кожне наступне судове засідання у справі шляхом направлення до компетентного органу іноземної держави судового доручення про вручення документів нерезиденту України, та, у зв`язку з цим, зупинення щоразу провадження у справі, що, у свою чергу, призводить до порушення розумного строку розгляду справи (подібний висновок викладений у постанові Верховного Суду від 10.09.2018 у справі №910/6880/17).

Відтак, враховуючи, що провадження у справі відкрито 02.04.2020, а суд звернувся із судовим дорученням до Міністерства юстиції України 18.05.2020, провадження у справі зупинялось в межах шестимісячного строку, необхідного для повідомлення відповідача, судом здійснено всі заходи, передбачені чинним законодавством для повідомлення відповідача, який є нерезидентом, про розгляд даної справи.

Враховуючи сплив шестимісячного строку, необхідного для повідомлення відповідача-нерезидента, суд дійшов висновку, що з дати направлення документів Міністерству юстиції України сплинув термін, який суд визначає як достатній для даної справи, що є підставою для прийняття судом рішення за наявними у справі матеріалами.

Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Отже, не надання відповідачем відзиву на позовну заяву не перешкоджає всебічному, повному та об`єктивному розгляду всіх обставин справи, а також приймаючи до уваги, що відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, не скористався наданими йому процесуальними правами, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа з метою дотримання процесуальних строків вирішення спору може бути розглянута за наявними у ній документами, відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України.

З`ясувавши обставини справи, оцінивши в сукупності надані докази, суд

встановив:

19 квітня 2018 було укладено контракт № 122-149 про ремонт т/х "Corvus" (IMO 8864737, прапор - Belize) між Товариством з обмеженою відповідальністю Смарт-Мерітайм Груп ( ТОВ СМГ ) та Компанією "BINARTA CORPORATION" ( Belize City, Belize) яка підписала контракт в інтересах Компанії "Saluta Shipping Limited" (Main Street, Charlestown, Nevis, P.O. box 556), як уповноважена особа на підставі довіреності № 45 від 17.04.2018.

Згідно відомостей з Міжнародного реєстру торгового флоту Белізу власником морського судна "Corvus" (IMO 8864737, прапор - Belize) є Компанія "Saluta Shipping Limited" (далі - Відповідач, власник судна) .

03.05.2018 року ТОВ СМГ подало начальнику митного поста Херсон-порт Митниці ДФС у Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополі (далі - митниця ДФС, Відповідач) заяву за вих. № 362 про отримання дозволу на поміщення товарів у митний режим переробки на митній території України.

Херсонською митницею здійснено митне оформлення товару в митний режим переробки на митній території за митною декларацією ІМ 51 АА № UA 508120/2018/001909 від 17.05.2018 року.

Відповідно до п. 1.2 Контракту № 122-149 Замовник взяв зобов`язання сплатити виконані Виконавцем роботи згідно умов ст. 4 Контракту.

Пунктом 2.1 Контракту № 122-149 встановлено, що Попередня вартість ремонту судна складала 12448 (дванадцять тисяч чотириста сорок вісім) доларів США. Вартість визначається на підставі переліку та об`ємів робіт, заявлених в Попередній ремонтній відомості. Остаточна вартість ремонту визначається як сума вартості робіт, узгоджених сторонами шляхом підписання ремонтних відомостей і додаткових угод до Контракту, або на підставі Остаточної ремонтної відомості.

Згідно п. 4.1.3 Контракту, кінцевий розрахунок в розмірі 100 (сто) % фактичної вартості ремонту Судна згідно Акту приймання-передачі виконаних робіт за виключенням фактичних сум попередніх платежів - по закінченню ремонту, але в будь якому до виходу Судна із акваторії Виконавця згідно виставленого інвойсу.

Відповідно до остаточної ремонтної відомості та додаткової угоди №07 від 25.02.2020 остаточна вартість ремонту складає 79 082 (сімдесят дев`ять тисяч вісімдесят два ) долари США.

За підсумками виконаних ремонтних робіт, 25.02.2020 було складено і підписано сторонами Приймально-здавальний акт виконаних робіт за контрактом № 122-149 від 19.04.2018, яким встановлено, що замовник приймає виконані роботи при ремонті т/х "Corvus".

Згідно вказаного акту приймання передачі послуг у власника судна перед ТОВ СМГ виникли зобов`язання (заборгованість) щодо сплати витрат, пов`язаних з ремонтом , які складають 79 082 (сімдесят дев`ять тисяч вісімдесят два) долари США, яку Позивач визначає як майбутню ціну позову ( яка може змінитися з урахуванням пені, додаткових витрат), яка складається з:

- вартості виконаних виконавцем робіт - 74 889,37 (сімдесят чотири тисячі вісімсот вісімдесят дев`ять доларів 37 центів) доларів США;

- вартості матеріалів та інших товарів, використаних виконавцем під час ремонту - 4 192,63 (чотири тисячі сто дев`яносто два долари долара 92 центи) доларів США.

26.02.2020 Позивач виставив Відповідачу рахунок (invoice) на оплату № 149-2 заборгованості в сумі 79 082,00 долари США.

28.02.2020 ТОВ СМГ направило Відповідачу та його уповноваженій особі вимогу (вих. № 223 ) про сплату заборгованості за контрактом №122-149 від 19.04.2018 протягом трьох банківських днів з моменту отримання цієї вимоги та забезпечення виходу судна за межі митної території України .

У відповідь на свої вимоги ТОВ СМГ отримало лист уповноваженого представника Відповідача Компанії №0203/20_02 від 02.03.2020, яким було повідомлено, що Компанія "BINARTA CORPORATION" неодноразово повідомляла власника про наявність боргу у розмірі 79 082 доларів США, але через тяжкий фінансовий стан Компанія "Saluta Shipping Limited" погасити цей борг у найближчий час не може.

Дані обставини стали підставою для звернення позивача з позовною заявою до суду.

Таким чином, виник спір, який підлягає вирішенню у судовому порядку.

Оцінюючи подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному об`ємі, виходячи з наступного.

Загальні принципи регулювання правовідносин, пов`язані з усіма видами зовнішньоекономічної діяльності в Україні встановлюються положеннями Закону України Про зовнішньоекономічну діяльність , а питання, що виникають у сфері приватноправових відносин з іноземним елементом (хоча б один учасник правовідносин є іноземцем, особою без громадянства або іноземною особою), зокрема і питання підсудності судам України справ з іноземним елементом, визначені Законом України Про міжнародне приватне право .

Згідно зі ст.38 Закону України Про зовнішньоекономічну діяльність , спори, що виникають між суб`єктами зовнішньоекономічної діяльності, іноземними суб`єктами господарської діяльності у процесі такої діяльності можуть розглядатися судами України.

За ст. 76 Закону України Про міжнародне приватне право суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема у випадку, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків виключної підсудності у справах з іноземним елементом, передбачених у ст. 77 цього Закону.

Пунктом 10.1. Контракту (в редакції додаткової угоди №07 від 25.02.2020) передбачено, що всі спори, розбіжності або вимоги виникаючі по даному Контракту або у зв`язку з ним, в тому числі які стосуються його укладення, тлумачення, виконання, порушення, припинення або недійсності, підлягають розгляду в Господарському суді України за місцезнаходженням Позивача. Правом, регулюючим даний Контракт, являється матеріальне право України.

Тому, виходячи з наведених положень Контракту та враховуючи, що місцезнаходженням Позивача є м. Херсон, спір підлягає розгляду Господарським судом Херсонської області.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про міжнародне приватне право право, що підлягає застосуванню до приватноправових відносин з іноземним елементом, визначається згідно з колізійними нормами та іншими положеннями колізійного права цього Закону, інших законів, міжнародних договорів України.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України Про міжнародне приватне право у випадках, передбачених законом, учасники (учасник) правовідносин можуть самостійно здійснювати вибір права, що підлягає застосуванню до змісту правових відносин.

Відповідно до ст. 43 розділу VI "Колізійні норми щодо договірних зобов`язань Закону Про міжнародне приватне право сторони договору згідно із статтями 5 та 10 цього Закону можуть обрати право, що застосовується до договору, крім випадків, коли вибір права прямо заборонено законами України.

Враховуючи погодження сторонами при вирішення спорів застосування матеріального права України, саме вказане законодавство підлягає застосуванню до спірних правовідносин.

Згідно зі ст. 174 ГК України господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Як передбачено ч. 1 ст.626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Частиною 7 статті 179 ГК України передбачено, що господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Спірний Контракт за своєю правовою природою є договором підряду, взаємовідносини за яким регламентуються ст.ст.837-864 ЦК України.

Статтею 837 ЦК України встановлено, що за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.

Підрядник зобов`язаний виконати роботу, визначену договором підряду, із свого матеріалу і своїми засобами, якщо інше не встановлено договором (ч. 1 ст. 839 ЦК України).

Як вбачається з викладеного вище, 19.04.2018 між Позивачем та Відповідачем було укладено Контракт, відповідно до умов якого Позивач зобов`язався виконати ремонтні роботи судна "Corvus" у встановлений Контрактом термін, а Відповідач, в свою чергу, зобов`язався прийняти результат робіт та сплатити ціну, встановлену Контрактом.

Згідно до ст.193 ГК України, яка цілком кореспондується зі ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Натомість, Відповідач в порушення взятих на себе зобов`язань, не розрахувався за ремонтні роботи в повному обсязі, а через свого уповноваженого представника повідомив про відсутність коштів у Компанії SALUTA SHIPPING LIMITED.

Доказів перерахування боргу в сумі 79 082 доларів США, як і будь-яких заперечень проти позову, відповідачем не надано станом на день розгляду спору по суті.

Крім того, суд зазначає, що загальні положення виконання грошового зобов`язання закріплені у ст. 533 ЦК України, зокрема: грошове зобов`язання має бути виконане у гривнях; якщо у зобов`язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом; використання іноземної валюти, а також платіжних документів в іноземній валюті при здійсненні розрахунків на території України за зобов`язаннями допускається у випадках, порядку та на умовах, встановлених законом.

Правовий режим іноземної валюти на території України, хоча і пов`язується з певними обмеженнями в її використанні як платіжного засобу, тим не менше, не виключає здійснення платежів в іноземній валюті. При цьому, у випадку ухвалення судом рішення про стягнення боргу в іноземній валюті стягувачу має бути перерахована саме іноземна валюта, визначена судовим рішенням, а не її еквівалент у гривні, що відповідає висновкам наведеним у постанові Великої Палати Верховного Суду від 04.07.2018р. по справі №761/12665/14-ц.

Верховний Суд в вищезазначеній постанові вказав на те, що зазначення судом у своєму рішенні двох грошових сум, які необхідно стягнути з боржника, внесло двозначність до розуміння суті обов`язку боржника, який має бути виконаний примусово за участю державного виконавця.

В розрізі зазначеного вище суд вказує, що судове рішення не може змінювати зміст договірного зобов`язання, яке існувало між сторонами, тобто воно залишається грошовим зобов`язанням в іноземній валюті, а тому погашення суми, що підлягає стягненню за судовим рішенням, обчислюється в іноземній валюті, яка повинна бути конвертована в національну валюту на день здійснення платежу.

Згідно частини третьої статті 13 ГПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

У відповідності до частини першої статті 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За приписами статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З огляду на викладене, відповідач позовні вимоги належними та доступними засобами доказування не спростував, а наявні в матеріалах справи докази свідчать про обґрунтованість позовних вимог, а відтак позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі шляхом стягнення з відповідача 79 082,00 (сімдесят дев`ять тисяч вісімдесят два) доларів США без зазначення цієї суми в еквіваленті у гривні, щоб уникнути двозначності розуміння суті обов`язку боржника.

Щодо розподілу судових витрат

Судовими витратами у даній справі є витрати Позивача на сплату судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру (платіжне доручення № 20680 від 27.03. 2020р. на суму 33 378,26 грн.) та заяви про забезпечення позову (платіжне доручення № 20371 від 26.02. 2020р. на суму 1051,00 грн.) у загальному розмірі 34 429,26 грн., які згідно з приписами статті 129 ГПК України підлягають стягненню з Відповідача.

На підставі вказаних правових норм та керуючись статтями 129, 232-240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ухвалив:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Компанії "Saluta Shipping Limited." (P.O. box 556, Main Street, Charlestown, Nevis) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СМАРТ-МЕРІТАЙМ ГРУП" (73021, м. Херсон, Карантинний острів, 1, код ЄДРПОУ 36336744) заборгованість у розмірі 79 082,00 (сімдесят дев`ять тисяч вісімдесят два) доларів США та 34 429,26 грн. витрат зі сплати судового збору.

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційні скарги на рішення суду подаються учасниками справи протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення, через місцевий суд, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності новою редакцією Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Дата складання повного тексту рішення 23.12.2020.

Суддя В.П.Ярошенко

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення17.12.2020
Оприлюднено24.12.2020
Номер документу93742605
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/251/20

Ухвала від 20.12.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ярошенко В.П.

Ухвала від 17.12.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ярошенко В.П.

Рішення від 17.12.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ярошенко В.П.

Ухвала від 17.11.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ярошенко В.П.

Ухвала від 02.04.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ярошенко В.П.

Ухвала від 12.03.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ярошенко В.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні