Ухвала
від 23.12.2020 по справі 288/316/20
ПОПІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 288/316/20

Провадження № 2/288/203/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2020 року. смт.Попільня

Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді - Рудника М. І.,

за участю секретаря судових засідань - Франчук Ю.О.,

третьої особи - ОСОБА_1 ,

представник третьої особи - Омельчука В.О.,

розглянувши відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня Житомирської області цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю ЦЕГЛА до Попільнянської селищної об`єднаної територіальної громади, третя особа без самостійних вимог - ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ

В провадженні Попільнянського районного суду Житомирської області перебуває цивільна справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю ЦЕГЛА до Попільнянської селищної об`єднаної територіальної громади, третя особа без самостійних вимог - ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення.

В поданому позові позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Парипської сільської ради Попільнянського району Житомирської області від 21 жовтня 2008 року про передачу майна в комунальну власність громади та поставлення на баланс сільської ради об`єкт житлового фонду приміщення гуртожитку за адресою АДРЕСА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що спір між юридичними особами виник з приводу речового права на майно юридичної особи.

В підготовче судове засідання позивач та його представник не з`явились, про дату, час і місце розгляду справи були належним чином повідомлені.

23 грудня 2020 від представника позивача надійшла заява в якій він просить судове засідання проводити без його участі.

Представник відповідача в підготовче судове засідання не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи був належним чином повідомлений, надав до суду заяву в якій просив справу розглядати без його участі.

В підготовчому судовому засідання третя особа та її представник вказали, що спір виник між юридичними особами, а тому даний спір необхідно вирішувати в порядку господарського судочинства.

Суд, вислухавши третю особу та її представника, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до наступного висновку.

Відповідно до частини першої статті 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Судом встановлено, що позивач звернувся до суду з позовом, що спрямований на відновлення порушеного відповідачем права власності на нерухоме майно, яке на думку позивача належить йому на законних підставах. При цьому, сторонами спору, що виник, є юридичні особи (суб`єкт господарської діяльності - товариство з обмеженою відповідальністю ЦЕГЛА та орган місцевого самоврядування - Попільнянська селищна рада Попільнянського району Житомирської області).

Приписами частини першої статті 134 ГК України визначено, що суб`єкт господарювання, який здійснює господарську діяльність на основі права власності, на свій розсуд, одноосібно або спільно з іншими суб`єктами володіє, користується і розпоряджається належним йому (їм) майном, у тому числі має право надати майно іншим суб`єктам для використання його на праві власності, праві господарського відання чи праві оперативного управління, або на основі інших форм правового режиму майна, передбачених цим Кодексом.

У частині першій статті 1 ГК України встановлено, що цей Кодекс визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб`єктами господарювання, а також між цими суб`єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання.

Завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави (частина перша статті 2 ГПК України).

Згідно частини першої, другої статті 4 ГПК України, право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом. Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Частиною першою статті 45 ГПК України визначено, що сторонами в судовому процесі позивачами та відповідачами можуть бути особи, визначені у статті 4 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на майно (рухоме та нерухоме, в тому числі землю), реєстрації або обліку прав на майно, яке (права на яке) є предметом спору, визнання недійсними актів, що порушують такі права, крім спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, та спорів щодо вилучення майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, а також справи у спорах щодо майна, що є предметом забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці.

В пункті 2 Постанови Пленуму Вищого Господарського Суду України № 10 від 24 жовтня 2011 року Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам визначено, що з огляду на приписи частини третьої статті 22 Закону України Про судоустрій і статус суддів , згідно з якими місцеві господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності та на вимоги ГПК, господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 1 ГПК, а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер.

Відповідно до пункту першого частини першої статті 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

На підставі вищевикладеного, враховуючи суб`єктний склад учасників справи та зміст заявлених позовних вимог, а також те, що спір виник між юридичними особами з приводу речового права на майно юридичної особи, суд приходить до висновку, що зазначений спір на підставі пункту 6 частини першої статті 20 ГПК України, підвідомчий господарському суду, а тому провадження у справі належить закрити, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Керуючись статтями 197, 200, 255, 260, 261, 353 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ

Провадження в цивільній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю ЦЕГЛА до Попільнянської селищної об`єднаної територіальної громади, третя особа без самостійних вимог - ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення - закрити.

Роз`яснити позивачу право на звернення із даними позовними вимогами до Господарського суду Житомирської області.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Житомирського апеляційного суду.

Суддя Попільнянського

районного суду М. І. Рудник

СудПопільнянський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення23.12.2020
Оприлюднено24.12.2020
Номер документу93751392
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —288/316/20

Ухвала від 23.12.2020

Цивільне

Попільнянський районний суд Житомирської області

Рудник М. І.

Ухвала від 19.11.2020

Цивільне

Попільнянський районний суд Житомирської області

Рудник М. І.

Ухвала від 18.11.2020

Цивільне

Попільнянський районний суд Житомирської області

Зайченко Є. О.

Ухвала від 15.06.2020

Цивільне

Попільнянський районний суд Житомирської області

Зайченко Є. О.

Ухвала від 16.03.2020

Цивільне

Попільнянський районний суд Житомирської області

Зайченко Є. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні