БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
23.12.2020
Справа № 497/1774/2020
Провадження № 2/497/855/2020
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
23.12.20 року м.Болград
Суддя Болградського районного суду Одеської області Кодінцева С.В., вивчивши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Кубейської сільської ради Болградського району Одеської області про встановлення факту та визнання права власності на спадкове майно за законом,
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з названим позовом та просять постановити рішення, яким:
- встановити факт, що земельна ділянка площею 1.9027 га, кадастровий номер 5121487000:01:004:0149, що розташована на території Червоноармійської сільської ради Болградського району Одеської області, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва відповідно витягу з державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ - 5112798952019, сформованого Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області 11.12.2019 року, в якому помилково зазначено ОСОБА_3 належить ОСОБА_4 ;
- визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом після смерті матері, ОСОБА_4 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на земельну ділянку площею 1.4293 га, кадастровий номер 5121487000:01:003:0413, що розташована на території Червоноармійської сільської ради Болградського району Одеської області, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
- визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування за законом після смерті матері, ОСОБА_4 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на земельну ділянку площею 1.9027 га, кадастровий номер 5121487000:01:004:0149, що розташована на території Червоноармійської сільської ради Болградського району Одеської області, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Позовна заява підлягає залишенню без руху оскільки не відповідає ст.175 ЦПК України, а саме:
- позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, проте не зрозуміло з чого виходили позивачі сплачуючи судовий збір в розмірі 840.80 гривень, оскільки розрахунок не наведений в позовній заяві, що є порушенням вимог ч. 3 п. 3 цієї статті.
Позивачі заявляють вимоги немайнового характеру про встановлення юридичного факту, а тому кожний мав би сплатити судовий збір та надати відповідні квитанції.
Крім того, за позовні вимоги майнового характеру сплачено судовий збір лише позивачем ОСОБА_1 , а позивачем ОСОБА_2 не сплачено.
Згідно ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 ст.4 цього Закону визначено ставки судового збору, а саме:
1.За подання до суду:
- позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто мінімальний розмір судового збору 840.80 гривень;
- позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 840.80 гривень.
Відповідно до ст.7 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. (ч.3).
У разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру (ч.7 цієї статті).
Таким чином кожний з позивачів має сплатити судовий збір за позовні вимоги майнового характеру, а окремо немайнового характері (4 квитанції).
Згідно ч.3 п. 5 ст. 175 ЦПК України позивачами не викладено обставини, якими вони обґрунтовують свої вимоги; правові підстави позову не конкретизовані та не визначені.
Так у разі, якщо позивачі є спадкоємцям першої черги за законом після смерті матері, то вони спадкують все майно у рівних частках, тоді як в прохальній частині позовної заяви кожний позивач просить визнати за ним право власності на окрему земельну ділянку.
Позивачі в позовній заяві посилаються на звернення ними до нотаріуса з приводу оформлення своїх спадкових прав. Однак до позовної заяви підтверджуючі документи не надають. Клопотання про забезпечення доказів не заявляють, судовий збір за подання клопотання про забезпечення доказів не сплатили, тоді як самостійно суд не може збирати докази на підтвердження доводів тієї чи іншої сторони у справі.
Жодних доказів на підтвердження вартості земельних ділянок, на які вони просять визнати право власності, до позовної заяви також не додано.
Відповідно до ч.2 ст. 83, ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Згідно ч.ч.1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Для усунення недоліків позивачу слід виконати усі вимоги зазначені вище в даній ухвалі.
За викладених обставин, подана заява підлягає залишенню без руху для усунення недоліків визначених в ній.
Керуючись ст. ст. 89, 95,174-175, 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Кубейської сільської ради Болградського району Одеської області про встановлення факту та визнання права власності на спадкове майно за законом - залишити без руху.
Запропонувати позивачам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 усунути недоліки у строк не пізніше 10 днів з дня отримання копії ухвали, надавши належно оформлену позовну заяву, та усі необхідні документи.
У разі невиконання вказаних вимог позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Болградський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2020 |
Оприлюднено | 24.12.2020 |
Номер документу | 93762723 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Болградський районний суд Одеської області
Кодінцева С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні