Ухвала
від 24.11.2020 по справі 930/2568/20
НЕМИРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 930/2568/20

Провадження № 2/930/907/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позову без руху

24.11.2020 року м. Немирів

Суддя Немирівського районного суду Вінницької області Царапора О.П. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного сільськогосподарського підприємства Єдність , третя особа Державна реєстраційна служба Немирівського районного управління юстиції про захист права власності та зобов`язання скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень,-

В С Т А Н О В И В:

В Немирівський районний суд надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Приватного сільськогосподарського підприємства Єдність , третя особа Державна реєстраційна служба Немирівського районного управління юстиції про захист права власності та зобов`язання скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

У своїй заяві позивач просить суд визнати протиправними та скасувати запис у державному земельному кадастрі про право власності на речові права та земельну ділянку за індексним № 12598080 від 12.11.2013 року. А також зобов`язати Державну реєстраційну службу Немирівського районного управління юстиції скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за Приватним сільськогосподарським підприємством Єдність на земельну ділянку кадастровий номер 0523084600:01:001:0637 площею 1,7741 га, що знаходиться за адресою Вінницька область Немирівський район Кудлаївська сільська рада за індексним номером № 12598080 від 12.11.2013 року.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.

Згідно з п.п.4,5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч.3 ст.13 ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

У цивільному процесі, що базується на засадах змагальності й диспозитивності, особливого значення набуває зміст позовної заяви, від якого залежать не тільки дії судді при вирішенні питання про відкриття провадження, а й позиція відповідача, котрий, як і позивач, має право на судовий захист, а для реалізації цього права відповідач має бути обізнаним з тим, які вимоги до нього заявлені, з яких підстав і якими доказами це підтверджується.

Суддя звертає увагу на те, що від змісту позовної заяви залежить позиція відповідача, який як і позивач має право на судовий захист, а для реалізації цього права має бути обізнаним з тим, які вимоги до нього заявлені та з яких підстав і якими доказами це підтверджується.

Відповідно до ч. 5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Справа позовного провадження характеризується наявністю двох сторін з протилежними інтересами і спірністю їх майнових та особистих немайнових правовідносин, які передаються на розгляд суду.

Отже, передумовою звернення до суду в порядку позовного провадження є наявність спірних правовідносин та необхідність захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, здійснення, яких є неможливим без судового втручання.

Відповідачем в позові зазначено ПСП Єдність , однак зі змісту позову вбачається, що доказів на підтвердження зазначених обставин в порушення п.5 ст.177 ЦПК України позивачем не надано, а саме: відсутні посилання на докази, які підтверджують наявність спору саме між сторонами в частині порушення речових прав позивача.

Позивач у своєму позові зазначає, що про своє порушене право вона дізналася ознайомившись з інформацією з Державного земельного кадастру 17.01.2020 року та виявила таку інформацію, однак жодних докази того до позовної заяви не додано.

Окрім того, як зазначає позивач, що позовні вимоги спрямовані на захист її прав власності, яке порушено відповідачем, у зв`язку тим, що відповідач подав заяву про таку реєстрацію, однак жодних доказів того до позову не долучено.

Також позивач вказує на те, що оскарження нею рішення про державну реєстрацію права власності безпосередньо пов`язане із захистом права, оскільки виникнення спірних правовідносин обумовлено незгодою позивача з правомірністю користування на правах оренди відповідачем ПСП Єдність об`єктом нерухомого майна, однак у прохальній частині позивач звертається з вимогами до третьої особи,а тому не зрозуміло ким саме було порушено право позивача і де виник спір про право.

Отже,позивачу слід обґрунтувати виниклий спір між відповідачем в частині порушення її речових прав і надати відповідні докази порушення таких прав та конкретизувати зміст позовних вимог і визначитися з колом осіб, які мають бути залучені в якості відповідачів..

Тобто, визнання протиправним і скасування рішення, запису щодо державної реєстрації права оренди на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за третьою особою є захистом прав позивача на земельну ділянку від їх порушення іншою особою, за якою зареєстровано аналогічне право щодо того ж самого нерухомого майна. Належним відповідачем у справах за позовом про скасування рішення, запису щодо державної реєстрації права чи обтяження має бути особа, право чи обтяження якої зареєстровано.

Крім того, відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Разом з тим позивачем не вказано, чи всі докази ним подано до суду.

В порушення п.9 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява не містить попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у звязку із розглядом справи.

В порушення п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява не містить поштовий індекс позивача та третьої особи.

Окрім того, позивачему позові в якості третьої особи зазначено Державна реєстраційна служба Немирівського районного управління юстиції.

Участь третіх осіб у цивільній справі зумовлена тим, що судовий спір між сторонами прямо (для третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги) або опосередковано (для третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги) стосується прав та інтересів інших осіб. Тому участь у справі третіх осіб є формою захисту їх прав та інтересів, що пов`язані із спірним правовідношенням. Окрім того, їх участь у справі дозволяє суду повно та всебічно дослідити обставини справи, з`ясувати дійсні взаємовідносини учасників спору.

Однак, позивачем не визначено чи дана третя особа витупає на стороні позивача чи відповідача, чи заявляє самостійні вимоги чи ні, а відтак, позивачем не обґрунтовано юридичну заінтересованість третьої особи у даному спорі та який має вона матеріальний і процесуальний інтерес .

Також, відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачем сплачено судовий збір на загальну суму 840 грн. 80 коп.

Однак, із прохальної частини позовної заяви вбачається, що в позовній заяві об`єднано дві позовні вимоги немайнового характеру, а судовий збір сплачено лише за одну позовну вимогу.

Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір , у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Вказані позовні вимоги суддя розцінює як окремі самостійні вимоги немайнового характеру, які повинні оплачуватися судовим збором кожна окремо.

За таких обставин, з урахування усіх позовних вимог, позивачу слід доплатити судовий збір у розмірі 840,80 гривень.

Крім цього, частиною 7 статті 177 ЦПК України, передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Крім цього, частиною 7 статті 177 ЦПК України, передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Відповідно до ч.1 ст.62 цього Кодексу повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи. Частина 3 вказаної статті визначає, що довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами. Відповідно до ч.5 даної статті відповідність копії документа, що підтверджує повноваження представника, оригіналу може бути засвідчена підписом судді.

Згідно ч.6 ст.62 ЦПК України оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них засвідчені суддею, або копії з них засвідчені у визначеному законом порядку приєднуються до матеріалів справи.

Таким чином, копія довіреності може бути засвідчена суддею з наданого до суду оригіналу або посвідчена посадовою особою, яка її видала та скріплена печаткою юридичної особи, або має бути нотаріально посвідчена, інші копії не передбачені нормами ЦПК України як такі, що можуть бути підтвердженням повноважень представника.

Разом з тим, на стадії звернення до суду представником позивача не надано оригінал довіреності або засвідчену у визначеному законом порядку її копію, що не відповідає положенням ч.7 ст.177 ЦПК України.

Окрім того згідно ч. 8 ст. 43 ЦПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

При цьому, згідно ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Відповідно до ч. 5 ст. 95 ЦПК України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копій документів визначений п.п. 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 року № 55. За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів "Згідно з оригіналом"; назви посади; особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища; дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.

Всупереч зазначеному позовна заява містить копії письмових доказів та копії яких додано до заяви не завірені в у встановленому законом порядку, а відтак позивачу слід надати суду належним чином завірені копії заяви та їх примірників відповідно до учасників справи.

Таким чином, позивачу необхідно, на підтвердження своїх позовних вимог і наявності правового характеру спору (наявності спору про право обґрунтувати свої позовні вимоги в частині виниклого спору між ним та відповідачем в частині порушення її речових прав і надати відповідні докази порушення таких прав та конкретизувати зміст позовних вимог і визначитися з колом осіб, які мають бути залучені в якості відповідачів,зазначити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи,визначитися із статусом третьої особи та обґрунтувати її юридичну заінтересованість у даному спорі, а також надати докази який має матеріальний і процесуальний інтерес у даному спорі третя сторона, сплатити судовий збір відповідно до заявлених вимог, та завірити документи відповідно до вимог закону, завірити копію довіреності відповідно до вимог закону або надати її оригінал на огляд суду.

Суд пропонує позивачеві сплатити судовий збір у відповідному розмірі на розрахунковий рахунок UA798999980313181206000002380, отримувач коштів УКу Немирівському районі /22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37336738, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), кодкласифікації доходів бюджету 22030101, з зазначенням призначення платежу судовий збір (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Немирівський районний районний суд Вінницької області .

Тому суд, відповідно до ст. 185 ЦПК України вважає, що позовну заяву необхідно залишити без руху, надати позивачу строк для усунення недоліків.

Якщо позивач у встановлений строк відповідно до ухвали суду не виконає зазначені вимоги, то на підставі ч.3 ст. 185 ЦПК України заява буде вважатися неподаною і буде йому повернута.

Керуючись ст. ст. 175 , 177 , 185 , 318 , ч.4 - 6 ст. 259 , ст. 260 ЦПК України , суддя,-

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного сільськогосподарського підприємства Єдність , третя особа Державна реєстраційна служба Немирівського районного управління юстиції про захист права власності та зобов`язання скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, залишити без руху, запропонувавши усунути недоліки у строк не пізніше 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення зазначених недоліків заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: О.П. Царапора

СудНемирівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення24.11.2020
Оприлюднено24.12.2020
Номер документу93766413
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —930/2568/20

Ухвала від 23.02.2021

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Ухвала від 23.12.2020

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Ухвала від 24.11.2020

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні