Рішення
від 07.12.2020 по справі 452/3324/20
САМБІРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 452/3324/20

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

"07" грудня 2020 р. м.Самбір

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

у складі: головуючого - судді Галина В.П.,

секретар судового засідання Задорожна В.Б.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в порядку ч. 2 ст. 247 ЦПК України цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вільшаницької сільської ради Самбірського району Львівської області про визнання права на спадкове майно, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 пред`явив до Вільшаницької сільської ради Самбірського району Львівської області позов про визнання права на земельну частку (пай) розміром 1,38 га в умовних кадастрових гектарах без контурного визначення зовнішніх меж на місцевості, яка розташована на території Вільшаницької сільської ради Самбірського району Львівської області, згідно сертифікату на право на земельну частку (пай), виданого 15 квітня 1997 року та зареєстрованого в книзі записів сертифікатів на право приватної власності на землю (середню земельну частку) за № НОМЕР_1 , виданого на підставі розпорядження Самбірської районної державної адміністрації № 183 від 27.03.1997 року в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У обґрунтування свого позову ОСОБА_1 посилався на те, що за життя ОСОБА_2 склала заповіт у її, позивачки, користь, але нотаріус відмовив їй у видачі свідоцтва про право на спадщину з посиланням на те, що нею не подані оригінали правовстановлюючих документів на вказану земельну частку (пай).

Вказані документи були втрачені спадкодавцем ще за життя.

Позивачка ОСОБА_1 в підготовче засідання не з`явилась, подала заяву, в якій позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила справу заслухати у її відсутність.

Представник відповідача Вільшаницької сільської ради Самбірського району Львівської області у підготовче засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності та визнання позову.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно зі ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтею 206 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 206 ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

До ухвалення судового рішення у зв`язку з визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.

У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Суд дійшов висновку про задоволення позову з таких підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 14 Конституції України та ч. 2 ст. 1 Земельного Кодексу України право власності на землю гарантується, це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до Закону.

Із витягу з Державного реєстру актів цивільного стану про смерть № 00015868865, виданого 06 жовтня 2015 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Самбірському району Самбірського міськрайонного управління юстиції у Львівській області відомо, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 (а.с.7)

Згідно ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Отже, внаслідок смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина.

ОСОБА_3 належало право на земельну частку (пай) розміром 1,38 га в умовних кадастрових гектарах без контурного визначення зовнішніх меж на місцевості, яка розташована на території Вільшаницької сільської ради Самбірського району Львівської області, згідно сертифікату на право на земельну частку (пай), виданого 15 квітня 1997 року та зареєстрованого в книзі записів сертифікатів на право приватної власності на землю (середню земельну частку) за № НОМЕР_1 , виданого на підставі розпорядження Самбірської районної державної адміністрації № 183 від 27.03.1997 року (а.с. 14).

Відповідно до ст. 1217 цього Кодексу спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

ОСОБА_2 при житті склала заповіт, згідно якого все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що буде їй належати на день смерті заповіла ОСОБА_1 (а.с.9)

За правилами ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Нотаріус Самбірської державної нотаріальної контори відмовив ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 з посиланням на те, що нею не подані оригінали правовстановлюючих документів на земельну частку (пай) розміром 1,38 га в умовних кадастрових гектарах без контурного визначення зовнішніх меж на місцевості, яка розташована на території Вільшаницької сільської ради Самбірського району Львівської області (а.с.13).

Оригінали правовстановлюючих документів на вказану земельну частку (пай) відсутні, оскільки були втрачені ОСОБА_2 при житті.

У пункті 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.05.2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування роз`яснено, що у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Згідно п. 17 розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України сертифікати на право на земельну частку (пай), отримані громадянами, вважаються правовстановлюючими документами при реалізації ними права вимоги на відведення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) відповідно до законодавства.

Сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на землю.

Відповідно до роз`яснень, які викладені у п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 16.04.2004 року № 7 Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення земельної ділянки в натурі (на місцевості) та видачі державного акта про право власності на землю (пункт 17 розділу X Перехідні положення ЗК).

Згідно ст. 1225 Цивільного кодексу України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Ураховуючи наведене, право позивача на спадкове майно підлягає захисту шляхом визнання за нею права на спадкове майно за законом, а саме права на земельну частку (пай) розміром 1,38 га в умовних кадастрових гектарах без контурного визначення зовнішніх меж на місцевості, яка розташована на території Вільшаницької сільської ради Самбірського району Львівської області.

Отже, визнання відповідачкою позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Керуючись ст. ст. 200, 206, 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 право на земельну частку (пай) розміром 1,38 га в умовних кадастрових гектарах без контурного визначення зовнішніх меж на місцевості, яка розташована на території Вільшаницької сільської ради Самбірського району Львівської області, згідно сертифікату на право на земельну частку (пай), виданого 15 квітня 1997 року та зареєстрованого в книзі записів сертифікатів на право приватної власності на землю (середню земельну частку) за № НОМЕР_1 , виданого на підставі розпорядження Самбірської районної державної адміністрації № 183 від 27.03.1997 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не буде подано, і може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце проживання АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

Відповідач: Вільшаницька сільська рада Самбірського району Львівської області, адреса місцезнаходження с. Вільшаник Самбірський район Львівська область, поштовий індекс 81481, ЄДРПОУ 04370231.

Повне судове рішення буде складено 17.12.2020 року.

Суддя

СудСамбірський міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення07.12.2020
Оприлюднено24.12.2020
Номер документу93774935
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —452/3324/20

Рішення від 07.12.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Галин В. П.

Рішення від 07.12.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Галин В. П.

Ухвала від 16.11.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Галин В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні