ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі про банкрутство
(підготовче засідання)
"21" грудня 2020 р.Справа № 922/3737/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Усатого В.О.
при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.
розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Грін-Март", м.Харків про визнання банкрутом приватного підприємства "Техстрім", м. Харків , код ЄДРПОУ 42797099
учасники у справі про банкрутство не з`явилися
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Грін-Март" звернулося до господарського суду Харківської області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Техстрім" на тій підставі, що боржником у добровільному порядку не погашено заборгованість перед ТОВ "Грін-Март" за договором поставки № 0205/19 від 02.05.2019 у розмірі 625308,44 грн.
Ухвалою суду від 20.11.2020 заяву ТОВ "Грін-Март" (вх. № 3737/20 від 19.11.2020) про відкриття провадження у справі про банкрутство ПП "Техстрім" залишено без руху. Надано заявнику десятиденний строк з моменту отримання ним копії ухвали про залишення заяви без руху для усунення встановлених судом недоліків заяви та надання суду: доказів сплати судового збору за звернення із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство у розмірі 21020,00 грн (в оригіналі); доказів авансування винагороди арбітражному керуючому у розмірі 45000,00 грн (в оригіналі); доказів направлення копії заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство з додатками боржнику (листом з описом вкладення). Роз`яснено заявнику, що у разі неусунення виявлених судом недоліків протягом встановленого строку, заява вважатиметься неподаною та повертається заявнику.
07.12.2020 до суду надійшла заява ТОВ "Грін-Март" про усунення недоліків (вх.№ 28585), до якої надано докази сплати судового збору, докази авансування винагороди арбітражного керуючого, докази направлення копії заяви боржнику у справі, а також копії договору поставки, видаткової накладної, претензії та відповіді на претензію. Крім того, заявником додано заяву арбітражного керуючого Шишлова О.М. про згоду на участі у справі про банкрутство в якості розпорядника майна.
Ухвалою суду від 10.12.2020 прийнято заяву ТОВ "Грін-Март" про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду; підготовче засідання по справі призначено на 21.12.2020.
Присутній у судовому засіданні представник ТОВ "Грін-Март" заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство ПП "Техстрім" підтримав у повному обсязі, просив суд відкрити провадження у справі про банкрутство ПП "Техстрім", визнати кредиторські вимоги ТОВ "Грін-Март" до боржника в розмірі 625308,44 грн та призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Шишлова О.М.
Представник ПП "Техстрім" у судове засідання не з`явився; про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений відповідно до вимог чинного законодавства; надав лист (вх. № 29760 від 21.12.2020), в якому зазначив, що визнає заборгованість перед ТОВ "Грін-Март" у розмірі 625308,44 грн; повідомив про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати, сплати податків і зборів (обов`язкових платежів); крім того, зазначив, що у підприємства відсутні рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику у депозитарних установах; вказав на те, що підприємство не веде діяльність, пов`язану з державною таємницею, та у підприємства відсутнє на балансі державне майно; надав відомості про наявні рахунки, відкриті в АТ "Альфа-Банк" та ХОУ АТ "Ощадбанк".
В судовому засіданні 21.12.2020 оголошено перерву на 21.12.2020 о 16:30.
Після перерви учасники у справі про банкрутство в судове засідання не з`явилися.
Розглянувши матеріали справи, враховуючи пояснення, надані представником ініціюючого кредитора в судовому засіданні, суд встановив наступне.
Приватне підприємство "Техстрім" зареєстроване за адресою: 61046, м. Харків, проспект Московський, буд. 273, код ЄДРПОУ 42797099.
Як свідчать матеріали справи, 02.05.2019 між ПП "Техстрім" (покупець) та ТОВ "Грін-Март" (постачальник) було укладено договір поставки № 0205/19, відповідно до якого постачальник зобов`язується поставити, а покупець - прийняти та оплатити товари у кількості, якості та асортименті, і за ціною, зазначеними у видаткових накладних, а також інших товаросупровідних документах, які є невід`ємною частиною цього договору з моменту їх підписання повноважними представниками сторін.
Згідно з п. п. 2.1, 2.2 договору, поставка товару за даним договором здійснюється на умовах міжнародних правил "Інкотермс", умови поставки можуть бути змінені за домовленістю сторін. Перехід права власності на товар відбувається в момент передачі товару покупцеві і підписання видаткових накладних на товар.
Відповідно до п. п. 3.1-3.3 вищезазначеного договору, вартість товару за цим договором є договірною та зазначається у видаткових накладних на кожну партію товару. Покупець здійснює оплату за товар на умовах відтермінування оплати партії товару не більше ніж 30 календарних днів з моменту поставки партії товару. Днем поставки є дата підписання видаткових накладних покупцем. Днем сплати є день зарахування грошових коштів на банківський рахунок постачальника. Розрахунки за договором здійснюються у будь-якій формі, яка не заборонена чинним законодавством, за домовленістю сторін, в тому числі і рахунок векселями.
Пунктом 8.1 договору передбачено, що договір набуває чинності з дати його підписання уповноваженими представниками сторін і діє до 31.12.2020, а в частині взаєморозрахунків - до їх повного та належного виконання.
На виконання умов договору ТОВ "Грін-Март" поставило приватному підприємству "Техстрім" товар на загальну суму 625308,44 грн, що підтверджується видатковою накладною № 116 від 10.01.2020.
Однак, в порушення вимог ст. ст. 525, 526 ЦК України та ст. 193 ГК України у визначений договором строк оплату за отриманий товар покупець не здійснив, у зв`язку з чим ТОВ "Грін-Март" звернулося до ПП "Техстрім" з претензією No 1 від 20.02.2020, в якій вимагало у боржника здійснити погашення заборгованості на загальну суму 625308,44 грн протягом десяти днів з моменту отримання даної претензії.
ПП "Техстрім" надало ТОВ "Грін-Март" відповідь № 1/1 від 26.02.2020 на претензію від 20.02.2020, в якій зазначило про визнання існування заборгованості за договором поставки № 0205/19 від 02.05.2019, проте, повідомило про неможливість виконання своїх зобов`язань у визначений строк через виниклу скрутну ситуацію.
Доказів погашення зазначеної заборгованості приватним підприємством "Техстрім" не надано.
Преамбула Кодексу України з процедур банкрутства передбачає, що цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.
Якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.
Статтею першою Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що грошове зобов`язання - це зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.
На підставі встановлених судом обставин, заяви кредитора у справі про банкрутство та наведених вище правових норм, суд доходить до наступних висновків.
Вимоги ініціюючого кредитора до боржника складають 625308,44 грн. Ініціюючим кредитором при подачі до суду заяви про відкриття справи про банкрутство повністю дотримано вимоги ст. ст. 1, 34 Кодексу України з процедур банкрутства.
Оцінивши надані докази, суд на підставі ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства вважає за необхідне відкрити провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Техстрім", визнати грошові вимоги ініціюючого кредитора - ТОВ "Грін-Март" до боржника в розмірі 625308,44 грн основної заборгованості та на суму 21020,00 грн витрат зі сплати судового збору за подання до суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство, ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів та ввести процедуру розпорядження майном боржника до 170 календарних днів.
Згідно з ч. 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.
Проте, Законом України від 05.06.2020 № 686-ІХ "Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства" доповнено Прикінцеві та перехідні положення Кодексу України з процедур банкрутства пунктом 2-1, відповідно до якого до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
З матеріалів справи вбачається, що ініціюючий кредитор - ТОВ "Грін-Март" при зверненні до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство ПП "Техстрім" запропонував кандидатуру арбітражного керуючого Шишлова Олександра Миколайовича (свідоцтво № 975 від 11.06.2013) та додав його заяву на участь у справі про банкрутство в якості розпорядника майна.
Розглянувши заяву арбітражного керуючого Шишлова Олександра Миколайовича на участь у справі та додані до неї документи, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 11 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вищу юридичну або економічну освіту другого (магістерського) рівня, загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.
Частиною третьою статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
У своїй заяві на участь у справі арбітражний керуючий Шишлов О.М. зазначив, що повноваження арбітражного керуючого виконує 11 років; судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має; управління цим боржником раніше не здійснював; не є особою, яка має конфлікт інтересів згідно з Кодексом України з процедур банкрутства та Законом України "Про засада запобігання і протидії корупції"; не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредитора відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства; має організаційні та технічні можливості для виконання повноважень арбітражного керуючого. Надав договір страхування відповідальності арбітражного керуючого № 19/10207/ОД2 від 10.01.2020.
Розглянувши заяву арбітражного керуючого Шишлова О.М. та додані до неї документи, враховуючи, що зазначена кандидатура запропонована ініціюючим кредитором та відповідає вимогам Кодексу України з процедур банкрутства, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для призначення розпорядником майна ПП "Техстрім" арбітражного керуючого Шишлова О.М.
Враховуючи, що на час проведення підготовчого засідання боржник не може в повному обсязі задовольнити вимоги кредитора, з метою виявлення всіх кредиторів і осіб, які мають бажання взяти участь у санації боржника, суд здійснює оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство на офіційному веб-сайті в мережі Інтернет.
Керуючись ст. ст. 1, 11, 16, 28, 36, 39, 41, 44, 45 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 232-235 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Техстрім", код ЄДРПОУ 42797099.
2. Визнати грошові вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Грін-Март" до боржника в розмірі 625308,44 грн основної заборгованості та на суму 21020,00 грн витрат зі сплати судового збору за подання до суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство.
3. Ввести мораторій на задоволенні вимог кредиторів, протягом якого забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах;
забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;
не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;
зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;
не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми тощо;
мораторій на задоволення вимог кредиторів застосовується до вимог кредиторів щодо відшкодування збитків, що виникли внаслідок відмови боржника від виконання правочинів (договорів) у процедурі санації, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів, виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, відшкодування шкоди, заподіяної здоров`ю та життю громадян, виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов`язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення.
Дія мораторію не поширюється на задоволення вимог кредиторів у разі одночасного задоволення вимог кредиторів у процедурі розпорядження майном керуючим санацією згідно з планом санації, а також ліквідатором у ліквідаційній процедурі в порядку черговості, встановленому цим Кодексом.
Стягнення грошових коштів за вимогами кредиторів за зобов`язаннями, на які не поширюється дія мораторію, провадиться з рахунку боржника в установі банку. Контроль за такими стягненнями здійснює арбітражний керуючий.
Звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство боржника.
4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника ПП "Техстрім".
5. Призначити розпорядником майна боржника - ПП "Техстрім" арбітражного керуючого Шишлова Олександра Миколайовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 975 від 11.06.2013, адреса: 61037, м. Харків, вул. Плеханівська, буд. 126/1, РНОКПП НОМЕР_1 ).
6. Встановити розпоряднику майна ПП "Техстрім" арбітражному керуючому Шишлову Олександру Миколайовичу грошову винагороду в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним повноважень розпорядника майна боржника; джерелом оплати встановити кошти, авансовані кредитором на депозитний рахунок господарського суду Харківської області.
У разі, якщо процедура розпорядження майном триватиме після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває у заставі, згідно з ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.
7. Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Техстрім" (61046, м. Харків, проспект Московський, буд. 273, код ЄДРПОУ 42797099), текст якого додається.
8. Встановити розпоряднику майна строк до 03.02.2021 для подачі до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення щодо складеного реєстру по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів, заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), реєстру вимог кредиторів.
9. Встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника та надання її результатів суду до 10.02.2021.
10. Попереднє засідання суду призначити на "16" лютого 2021 р. о(б) 12:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Харківської області за адресою: 61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 8-й під`їзд, зал 328.
11. Ухвалу надіслати боржнику, ініціюючому кредитору, розпоряднику майна арбітражному керуючому Шишлову О.М., місцевому загальному суду, органу державної виконавчої служби, органу державної податкової служби за місцезнаходженням боржника та державному реєстратору відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у м. Харкові для відома та внесення відповідних відомостей про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги в строки, передбачені ст. 256 ГПК України.
Повний текст ухвали складено та підписано 24 грудня 2020 року.
Суддя Усатий В.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2020 |
Оприлюднено | 24.12.2020 |
Номер документу | 93783049 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Усатий В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні