Постанова
від 23.12.2020 по справі 640/22466/19
ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 640/22466/19 Суддя (судді) першої інстанції: Пащенко К.С.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2020 року м. Київ

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ключковича В.Ю.,

суддів Парінова А.Б.,

Беспалова О.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 серпня 2020 року (прийняте в порядку спрощеного позовного провадження, суддя Пащенко К.С.) у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича компанія "Ізоляція" до Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробнича компанія "Ізоляція" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області, Державної податкової служби України, в якому просило:

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації Головного управління ДПС у Донецькій області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 30.09.2019 № 1293967/43090972; від 30.09.2019 №1293968/43090972; від 08.10.2019 №1302511/43090972; від 08.10.2019 №1302512/43090972; від 08.10.2019 № 1302513/43090972;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні TOB Виробнича компанія Ізоляція від 17.09.2019 № 103 датою її подання; від 23.09.2019 № 105 датою її подання; від 20.09.2019 № 106 датою її подання; від 20.09.2019 № 107 датою її подання; від 25.09.2019 № 108 датою її подання.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 серпня 2020 року адміністративний позов задоволено повністю.

Не погоджуючись із вказаним рішенням, Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області подало апеляційну скаргу, з підстав порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, в якій просить скасувати рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.08.2020 та ухвалити нове судове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

В апеляційній скарзі Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області вказує, що оскаржувані рішення винесені у зв`язку з віднесенням позивача до переліку ризикових суб`єктів господарювання за критерієм п. 1.6 з описом "в органах ДФС наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі поточної діяльності при реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданій на реєстрацію податковій накладній/розрахунку коригування".

16.12.2020 до суду апеляційної інстанції від товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича компанія "Ізоляція" надійшов відзив на апеляційну скаргу, у якому позивач просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 серпня 2020 року залишити без змін.

У відповідності до ст. 308 КАС України справа переглядається колегією суддів в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Заслухавши суддю - доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги та відзиву на неї, колегія суддів зазначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, 01.08.2019 між товариством з обмеженою відповідальністю "Виробнича компанія "Ізоляція" (Постачальник), та товариством з обмеженою відповідальністю "Монолітторг" (Покупець) (далі - ТОВ "Монолітторг") було укладено договір № 71 (надалі - Договір), за умовами якого, Постачальник зобов`язується передати у власність Покупця високовольтну продукцію, найменування, асортимент, комплектність та загальна кількість якої зазначені в рахунках-фактурах або специфікаціях, що є невід`ємними частинами даного Договору, надалі - продукція, а Покупець зобов`язується прийняти і оплатити цю продукцію на умовах, визначених даним Договором (п. 1.1. Договору).

Відповідно до п. 2.1. Договору, Постачальник здійснює поставку продукції на умовах EXW склад постачальника згідно Міжнародних правил тлумачення торговельних термінів ІНКОТЕРМС - 2010. Навантаження продукції на транспортний засіб здійснюється Постачальником.

Датою поставки продукції є дата на товаросупровідних документах. наданих Постачальником (п. 2.2. Договору).

Згідно з п. 4.1. Договору, Покупець оплачує продукцію згідно рахунку-фактури або специфікації.

Ціни, що зазначені в рахунках-фактурах або специфікаціях не змінюються протягом дії даного Договору (п. 4.2. Договору).

Відповідно до п. 7.5. Договору, Постачальник зобов`язаний надати податкову накладну згідно Податкового кодексу України. Податкова накладна повинна бути оформлена у відповідності до вимог ст. 201 Податкового кодексу України. При цьому, Постачальник зобов`язаний зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з вимогами чинного законодавства. Підтвердженням Постачальнику про прийняття його податкової накладної до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі. У випадку невиконання або неналежного виконання обов`язків, передбачених даним пунктом, Постачальник сплачує Покупцю штраф у розмірі суми податку на додану вартість, визначеної у податковій накладній, якої стосується таке невиконання (або неналежне виконання).

На виконання умов вказаного Договору:

1) Покупець, ТОВ "Монолітторг" 17.09.2019 здійснив передоплату продукції згідно з рахунком-фактурою № СФ-0000054 від 06.09.2019 на загальну суму 173 448,00 грн., в т.ч. ПДВ - 28 908,00 грн.

На виконання вимог Договору та п. 201.1 Податкового кодексу України, позивач склав податкову накладну № 103 від 17.09.2019.

Згідно Квитанції від 24.09.2019 реєстрація названої податкової накладної зупинена, оскільки: ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку"" і запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних і запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З метою розблокування податкової накладної, позивачем 25.09.2019 було направлено Головному управлінню ДПС у Донецькій області повідомлення №1 щодо подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме подано такі документи:

- пояснення;

- дозвіл на використання комплектів конструкторського та технологічної документації, технічними умовами із виготовлення високовольтного обладнання від 25.07.2019;

- договір оренди виробничих приміщень № 1 від 25.07.2019;

- договір про проведення вхідного контролю сировини, приймально-здавальні випробування високовольтного устаткування від 25.07.2019;

- наказ ТОВ "ВК "Ізоляція" від 01.08.2019 № 1-ШТ "Про затвердження штатного розпису";

- акт оцінки вартості майна від 03.07.2019 (внесення засновником ОСОБА_1 до статутного капіталу ТОВ "ВК "Ізоляція" обтискної машини, маркувального верстату, відрізного верстату, ливарної машини);

- Сертифікат відповідності системи управління якістю; технічні умови "Ізолятори полімерні стрижньові для контактних мереж електрифікованих залізниць" ТУ У 31.6-34974747-001:2008; технічні умови "Ізолятори лінійні підвісні стрижньові полімерні ЛКЦ" ТУ У 31.6-34974747-002:2007; технічні умови "Ізолятори опорні стрижньові полімерні ОСК" ТУ У 31.6-34974747-003:2008; технічні умови "Ізолятори прохідні полімерні" ТУ У 31.6-34974747-004:2009; технічні умови "Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж змінного струму напругою 3; 6; 10; 15; 35; 110; 150; 220; 330; 500; 750 кВ" ТУ У 31.2-34974747-005:2011; технічні умови "Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж постійного струму напругою 3,3 кВ та змінного струму напругою 27,5 кВ" ТУ У 27.1-34974747-006:2012; технічні умови "Вводи полімерні конденсаторного типу" ТУ У 27.1-42482580-001:2018; сертифікат відповідності продукції Ізолятори полімерні стрижньові для контактних мереж електрифікованих залізниць (відповідає вимогам ДСТУ 3024-95 (ГОСТ 30284-97), ТУ У 31.6-34974747-001:2008; сертифікат відповідності продукції Ізолятори лінійні підвісні стрижньові полімерні ЛКЦ (відповідає вимогам ТУ У 31.6-34974747-002:2007, СОУ МПЕ 40.1.51.301:2004); сертифікат відповідності продукції Ізолятори опорні стрижньові полімерні ОСК (відповідає вимогам ТУ У 31.6-34974747-003:2008 крім п 1.2.13, СОУ МПЕ 40.1.51.302:2006); сертифікат відповідності продукції Ізолятори полімерні прохідні (відповідає вимогам п.п. 1.2.1, 1.2 (крім п.п. 2 та 7 таблиці 1), 1.2.3, 1.3.1-1.3.3, 1.4.1 У 31.6-34974747-004:2009, п.п. 1.1., 1.9 ГОСТ 22229 (СТ СЭВ 2313-80), п 24.3 СОУ-Н ЕЕ 20.302:2007); сертифікат відповідності продукції Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж змінного струму напругою 3; 6; 10; 15; 35; 110; 150; 220; 330; 500; 750 кВ (відповідає вимогам ТУ У 31.2-34974747-005:2011); сертифікат відповідності продукції Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж постійного струму напругою 3,3 кВ та змінного струму напругою 27,5 кВ (відповідає вимогам ТУ У 27.1-34974747-006:2012);

- договір № 71 від 01.08.2019;

- видаткова накладна № РН-0000042 від 17.09.2019;

- довіреність № 7 від 17.09.2019;

- рахунок-фактура № СФ-0000054 від 06.09.2019;

- специфікація на поставку товару від 17.09.2019;

- накладна-вимога на відпуск/внутрішнє переміщення/матеріалів (РН-0000042 від 17.09.2019);

- картка № РН-0000042/1 складського обліку матеріалів;

- виписка за період з 17.09.2019 по 17.09.2019, що свідчить про передоплату ТОВ "Монолітторг" продукції у сумі 173 448,00 грн.;

- технічні умови "Вводи полімерні конденсаторного типу" ТУ У 27.11-42482580-001:2018;

- протоколы приемо-сдаточных испытаний ввода для масляных выключателей К-35-ОСН от 17.09.2019 №№ 5239, 5240, 5241, 5242, 5243, 5244, 5245, 5246;

- паспорти ИС-280 ПС "ВВОД ВК-35";

- сертифікат відповідності/якості № 47.

Рішеннями Комісії ГУ ДПС № 1293967/43090972 від 30.09.2019 (далі - Рішення від 30.09.2019) в реєстрації податкової накладної № 103 від 17.09.2019 в ЄРПН позивачу відмовлено, з підстав ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано підкреслити).

Не погоджуючись із вказаним Рішенням, позивач подав до комісії центрального рівня ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку скаргу від 10.10.2019.

Рішенням комісії ДПС № 39954/43090972/2 від 16.10.2019 позивачу відмовлено у задоволенні його скарги, а рішення ГУ ДПС № 1293967/43090972 від 30.09.2019 залишено без змін.

2) Покупець, ТОВ "Монолітторг" 23.09.2019 здійснив передоплату продукції згідно з рахунком-фактурою № СФ-0000095 від 23.09.2019 на загальну суму 109 013,58 грн., в т.ч. ПДВ - 18 168,93 грн.

На виконання вимог Договору та п. 201.1 Податкового кодексу України, позивач склав податкову накладну № 105 від 23.09.2019.

Згідно Квитанції від 24.09.2019 реєстрація названої податкової накладної зупинена, оскільки: ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку"" і запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних і запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З метою розблокування податкової накладної, позивачем 25.09.2019 було направлено Головному управлінню ДПС у Донецькій області повідомлення № 2 щодо подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме подано такі документи:

- пояснення;

- дозвіл на використання комплектів конструкторського та технологічної документації, технічними умовами із виготовлення високовольтного обладнання від 25.07.2019;

- договір оренди виробничих приміщень № 1 від 25.07.2019;

- договір про проведення вхідного контролю сировини, приймально-здавальні випробування високовольтного устаткування від 25.07.2019;

- наказ ТОВ "ВК "Ізоляція" від 01.08.2019 № 1-ШТ "Про затвердження штатного розпису";

- акт оцінки вартості майна від 03.07.2019 (внесення засновником ОСОБА_1 до статутного капіталу ТОВ "ВК "Ізоляція" обтискної машини, маркувального верстату, відрізного верстату, ливарної машини);

- Сертифікат відповідності системи управління якістю; технічні умови "Ізолятори полімерні стрижньові для контактних мереж електрифікованих залізниць" ТУ У 31.6-34974747-001:2008; технічні умови "Ізолятори лінійні підвісні стрижньові полімерні ЛКЦ" ТУ У 31.6-34974747-002:2007; технічні умови "Ізолятори опорні стрижньові полімерні ОСК" ТУ У 31.6-34974747-003:2008; технічні умови "Ізолятори прохідні полімерні" ТУ У 31.6-34974747-004:2009; технічні умови "Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж змінного струму напругою 3; 6; 10; 15; 35; 110; 150; 220; 330; 500; 750 кВ" ТУ У 31.2-34974747-005:2011; технічні умови "Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж постійного струму напругою 3,3 кВ та змінного струму напругою 27,5 кВ" ТУ У 27.1-34974747-006:2012; технічні умови "Вводи полімерні конденсаторного типу" ТУ У 27.1-42482580-001:2018; сертифікат відповідності продукції Ізолятори полімерні стрижньові для контактних мереж електрифікованих залізниць (відповідає вимогам ДСТУ 3024-95 (ГОСТ 30284-97), ТУ У 31.6-34974747-001:2008; сертифікат відповідності продукції Ізолятори лінійні підвісні стрижньові полімерні ЛКЦ (відповідає вимогам ТУ У 31.6-34974747-002:2007, СОУ МПЕ 40.1.51.301:2004); сертифікат відповідності продукції Ізолятори опорні стрижньові полімерні ОСК (відповідає вимогам ТУ У 31.6-34974747-003:2008 крім п 1.2.13, СОУ МПЕ 40.1.51.302:2006); сертифікат відповідності продукції Ізолятори полімерні прохідні (відповідає вимогам п.п. 1.2.1, 1.2 (крім п.п. 2 та 7 таблиці 1), 1.2.3, 1.3.1-1.3.3, 1.4.1 У 31.6-34974747-004:2009, п.п. 1.1., 1.9 ГОСТ 22229 (СТ СЭВ 2313-80), п 24.3 СОУ-Н ЕЕ 20.302:2007); сертифікат відповідності продукції Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж змінного струму напругою 3; 6; 10; 15; 35; 110; 150; 220; 330; 500; 750 кВ (відповідає вимогам ТУ У 31.2-34974747-005:2011); сертифікат відповідності продукції Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж постійного струму напругою 3,3 кВ та змінного струму напругою 27,5 кВ (відповідає вимогам ТУ У 27.1-34974747-006:2012);

- договір № 71 від 01.08.2019;

- видаткова накладна № РН-0000039 від 23.09.2019;

- довіреність № 8 від 23.09.2019;

- рахунок-фактура № СФ-0000095 від 23.09.2019;

- специфікація на поставку товару від 23.09.2019;

- накладна-вимога на відпуск/внутрішнє переміщення/матеріалів (РН-0000039 від 23.09.2019);

- картка № РН-0000039/1 складського обліку матеріалів;

- платіжне доручення № 119 від 23.09.2019 на суму 109 013,58 грн.;

- виписка за період з 23.09.2019 по 23.09.2019, що свідчить про предоплату ТОВ "Монолітторг" продукції у сумі 109 013,58 грн.

Рішеннями Комісії ГУ ДПС № 1293968/43090972 від 30.09.2019 (надалі - Рішення від 30.09.2019) в реєстрації податкової накладної № 105 від 23.09.2019 в ЄРПН позивачу відмовлено, з підстав ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано підкреслити).

Не погоджуючись із вказаним Рішенням, позивач подав до комісії центрального рівня ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку скаргу від 10.10.2019.

Рішенням комісії ДПС № 39943/43090972/2 від 16.10.2019 позивачу відмовлено у задоволенні його скарги, а рішення ГУ ДПС № 1293968/43090972 від 30.09.2019 залишено без змін.

3) Покупець, ТОВ "Монолітторг", 20.09.2019 здійснив часткову передоплату продукції згідно з рахунком-фактурою № СФ-0000085 від 20.09.2019 на загальну суму 295 600,00 грн., в т.ч. ПДВ - 49 266,67 грн.

На виконання вимог Договору та п. 201.1 Податкового кодексу України, позивач склав податкову накладну № 106 від 20.09.2019.

Згідно Квитанції від 27.09.2019 реєстрація названої податкової накладної зупинена, оскільки: ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку"" і запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних і запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З метою розблокування податкової накладної, позивачем 04.10.2019 було направлено Головному управлінню ДПС у Донецькій області повідомлення № 15 щодо подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме подано такі документи:

- пояснення;

- дозвіл на використання комплектів конструкторського та технологічної документації, технічними умовами із виготовлення високовольтного обладнання від 25.07.2019;

- договір оренди виробничих приміщень № 1 від 25.07.2019;

- договір про проведення вхідного контролю сировини, приймально-здавальні випробування високовольтного устаткування від 25.07.2019;

- наказ ТОВ "ВК "Ізоляція" від 01.08.2019 № 1-ШТ "Про затвердження штатного розпису";

- акт оцінки вартості майна від 03.07.2019 (внесення засновником ОСОБА_1 до статутного капіталу ТОВ "ВК "Ізоляція" обтискної машини, маркувального верстату, відрізного верстату, ливарної машини);

- Сертифікат відповідності системи управління якістю; технічні умови "Ізолятори полімерні стрижньові для контактних мереж електрифікованих залізниць" ТУ У 31.6-34974747-001:2008; технічні умови "Ізолятори лінійні підвісні стрижньові полімерні ЛКЦ" ТУ У 31.6-34974747-002:2007; технічні умови "Ізолятори опорні стрижньові полімерні ОСК" ТУ У 31.6-34974747-003:2008; технічні умови "Ізолятори прохідні полімерні" ТУ У 31.6-34974747-004:2009; технічні умови "Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж змінного струму напругою 3; 6; 10; 15; 35; 110; 150; 220; 330; 500; 750 кВ" ТУ У 31.2-34974747-005:2011; технічні умови "Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж постійного струму напругою 3,3 кВ та змінного струму напругою 27,5 кВ" ТУ У 27.1-34974747-006:2012; технічні умови "Вводи полімерні конденсаторного типу" ТУ У 27.1-42482580-001:2018; сертифікат відповідності продукції Ізолятори полімерні стрижньові для контактних мереж електрифікованих залізниць (відповідає вимогам ДСТУ 3024-95 (ГОСТ 30284-97), ТУ У 31.6-34974747-001:2008; сертифікат відповідності продукції Ізолятори лінійні підвісні стрижньові полімерні ЛКЦ (відповідає вимогам ТУ У 31.6-34974747-002:2007, СОУ МПЕ 40.1.51.301:2004); сертифікат відповідності продукції Ізолятори опорні стрижньові полімерні ОСК (відповідає вимогам ТУ У 31.6-34974747-003:2008 крім п 1.2.13, СОУ МПЕ 40.1.51.302:2006); сертифікат відповідності продукції Ізолятори полімерні прохідні (відповідає вимогам п.п. 1.2.1, 1.2 (крім п.п. 2 та 7 таблиці 1), 1.2.3, 1.3.1-1.3.3, 1.4.1 У 31.6-34974747-004:2009, п.п. 1.1., 1.9 ГОСТ 22229 (СТ СЭВ 2313-80), п 24.3 СОУ-Н ЕЕ 20.302:2007); сертифікат відповідності продукції Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж змінного струму напругою 3; 6; 10; 15; 35; 110; 150; 220; 330; 500; 750 кВ (відповідає вимогам ТУ У 31.2-34974747-005:2011); сертифікат відповідності продукції Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж постійного струму напругою 3,3 кВ та змінного струму напругою 27,5 кВ (відповідає вимогам ТУ У 27.1-34974747-006:2012);

- договір № 71 від 01.08.2019;

- платіжне доручення № 118 від 20.09.2019 на суму 295 600,00 грн.;

- рахунок-фактура № СФ-0000085 від 20.09.2019;

- специфікація на поставку товару від 20.09.2019;

- виписка за період з 20.09.2019 по 20.09.2019, що свідчить про передоплату ТОВ "Монолітторг" продукції у сумі 295 600,00 грн.;

- технічні умови "Вводи полімерні конденсаторного типу" ТУ У 27.11-42482580-001:2018;

- настанова з експлуатації "Ввід конденсаторного типу для масляних вимикачів з полімерною захисною оболонкою ВК-35, настанова з експлуатації" ИС-280 НЕ.

Рішеннями Комісії ГУ ДПС № 1302511/43090972 від 08.10.2019 (далі - Рішення від 08.10.2019) в реєстрації податкової накладної № 106 від 20.09.2019 в ЄРПН позивачу відмовлено, з підстав ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано підкреслити).

Не погоджуючись із вказаним Рішенням, позивач подав до комісії центрального рівня ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку скаргу від 18.10.2019.

Рішенням комісії ДПС № 40314/43090972/2 від 22.10.2019 позивачу відмовлено у задоволенні його скарги, а рішення ГУ ДПС № 1302511/43090972 від 08.10.2019 залишено без змін.

4) Покупець, ТОВ "Монолітторг" 20.09.2019 здійснив часткову передоплату продукції згідно з рахунком-фактурою № СФ-0000071 від 12.09.2019 на загальну суму 320 590,00 грн., в т.ч. ПДВ - 53 431,67 грн.

На виконання вимог Договору та п. 201.1 Податкового кодексу України, позивач склав податкову накладну № 107 від 20.09.2019.

Згідно Квитанції від 27.09.2019 реєстрація названої податкової накладної зупинена, оскільки: ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку"" і запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних і запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З метою розблокування податкової накладної, позивачем 04.10.2019 було направлено Головному управлінню ДПС у Донецькій області повідомлення № 13 щодо подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме подано такі документи:

- пояснення;

- дозвіл на використання комплектів конструкторського та технологічної документації, технічними умовами із виготовлення високовольтного обладнання від 25.07.2019;

- договір оренди виробничих приміщень № 1 від 25.07.2019;

- договір про проведення вхідного контролю сировини, приймально-здавальні випробування високовольтного устаткування від 25.07.2019;

- наказ ТОВ "ВК "Ізоляція" від 01.08.2019 № 1-ШТ "Про затвердження штатного розпису";

- акт оцінки вартості майна від 03.07.2019 (внесення засновником ОСОБА_1 до статутного капіталу ТОВ "ВК "Ізоляція" обтискної машини, маркувального верстату, відрізного верстату, ливарної машини);

- Сертифікат відповідності системи управління якістю; технічні умови "Ізолятори полімерні стрижньові для контактних мереж електрифікованих залізниць" ТУ У 31.6-34974747-001:2008; технічні умови "Ізолятори лінійні підвісні стрижньові полімерні ЛКЦ" ТУ У 31.6-34974747-002:2007; технічні умови "Ізолятори опорні стрижньові полімерні ОСК" ТУ У 31.6-34974747-003:2008; технічні умови "Ізолятори прохідні полімерні" ТУ У 31.6-34974747-004:2009; технічні умови "Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж змінного струму напругою 3; 6; 10; 15; 35; 110; 150; 220; 330; 500; 750 кВ" ТУ У 31.2-34974747-005:2011; технічні умови "Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж постійного струму напругою 3,3 кВ та змінного струму напругою 27,5 кВ" ТУ У 27.1-34974747-006:2012; технічні умови "Вводи полімерні конденсаторного типу" ТУ У 27.1-42482580-001:2018; сертифікат відповідності продукції Ізолятори полімерні стрижньові для контактних мереж електрифікованих залізниць (відповідає вимогам ДСТУ 3024-95 (ГОСТ 30284-97), ТУ У 31.6-34974747-001:2008; сертифікат відповідності продукції Ізолятори лінійні підвісні стрижньові полімерні ЛКЦ (відповідає вимогам ТУ У 31.6-34974747-002:2007, СОУ МПЕ 40.1.51.301:2004); сертифікат відповідності продукції Ізолятори опорні стрижньові полімерні ОСК (відповідає вимогам ТУ У 31.6-34974747-003:2008 крім п 1.2.13, СОУ МПЕ 40.1.51.302:2006); сертифікат відповідності продукції Ізолятори полімерні прохідні (відповідає вимогам п.п. 1.2.1, 1.2 (крім п.п. 2 та 7 таблиці 1), 1.2.3, 1.3.1-1.3.3, 1.4.1 У 31.6-34974747-004:2009, п.п. 1.1., 1.9 ГОСТ 22229 (СТ СЭВ 2313-80), п 24.3 СОУ-Н ЕЕ 20.302:2007); сертифікат відповідності продукції Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж змінного струму напругою 3; 6; 10; 15; 35; 110; 150; 220; 330; 500; 750 кВ (відповідає вимогам ТУ У 31.2-34974747-005:2011); сертифікат відповідності продукції Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж постійного струму напругою 3,3 кВ та змінного струму напругою 27,5 кВ (відповідає вимогам ТУ У 27.1-34974747-006:2012);

- договір № 71 від 01.08.2019;

- платіжне доручення № 117 від 20.09.2019 на суму 320 590,00 грн.;

- рахунок-фактура № СФ-0000071 від 12.09.2019;

- платіжне доручення № 115 від 12.09.2019 на суму 250 236,00 грн. та виписка за період з 12.09.2019 по 12.09.2019, що підтверджує часткову оплату за рахунком-фактурою № СФ-0000071 від 12.09.2019, що відбулася раніше (12.09.2019);

- платіжне доручення № 120 від 25.09.2019 на суму 320590,00 грн. та виписка за період з 25.09.2019 по 25.09.2019, що підтверджує часткову оплату за рахунком-фактурою № СФ-0000071 від 12.09.2019, що відбулася пізніше (25.09.2019);

- специфікація на поставку товару від 12.09.2019;

- виписка за період з 20.09.2019 по 20.09.2019, що свідчить про передоплату ТОВ "Монолітторг" продукції у сумі 320 590,00 грн.;

- сертифікат відповідності продукції Ізолятори полімерні прохідні (відповідає вимогам п.п. 1.2.1, 1.2 (крім п.п. 2 та 7 таблиці 1), 1.2.3, 1.3.1-1.3.3, 1.4.1 У 31.6-34974747-004:2009, п.п. 1.1., 1.9 ГОСТ 22229 (СТ СЭВ 2313-80), п 24.3 СОУ-Н ЕЕ 20.302:2007) із додатком та сертифікат відповідності продукції Ізолятори опорні стрижньові полімерні ОСК (відповідає вимогам ТУ У 31.6-34974747-003:2008 крім п 1.2.13, СОУ МПЕ 40.1.51.302:2006) із додатком.

Рішеннями Комісії ГУ ДПС № 1302512/43090972 від 08.10.2019 (далі - Рішення від 08.10.2019) в реєстрації податкової накладної № 107 від 20.09.2019 в ЄРПН позивачу відмовлено, з підстав ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано підкреслити).

Не погоджуючись із вказаним Рішенням, позивач подав до комісії центрального рівня ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку скаргу від 18.10.2019.

Рішенням комісії ДПС № 40322/43090972/2 від 22.10.2019 позивачу відмовлено у задоволенні його скарги, а рішення ГУ ДПС № 1302512/43090972 від 08.10.2019 залишено без змін.

5) Покупець, ТОВ "Монолітторг" 25.09.2019 здійснив часткову передоплату продукції згідно з рахунком-фактурою № СФ-0000071 від 12.09.2019 на загальну суму 320 590,00 грн., в т.ч. ПДВ - 53 431,67 грн.

На виконання вимог Договору та п. 201.1 Податкового кодексу України, позивач склав податкову накладну № 108 від 25.09.2019.

Згідно Квитанції від 27.09.2019 реєстрація названої податкової накладної зупинена, оскільки: ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку"" і запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних і запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З метою розблокування податкової накладної, позивачем 04.10.2019 було направлено Головному управлінню ДПС у Донецькій області повідомлення № 14 щодо подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме подано такі документи:

- пояснення;

- дозвіл на використання комплектів конструкторського та технологічної документації, технічними умовами із виготовлення високовольтного обладнання від 25.07.2019;

- договір оренди виробничих приміщень № 1 від 25.07.2019;

- договір про проведення вхідного контролю сировини, приймально-здавальні випробування високовольтного устаткування від 25.07.2019;

- наказ ТОВ "ВК "Ізоляція" від 01.08.2019 № 1-ШТ "Про затвердження штатного розпису";

- акт оцінки вартості майна від 03.07.2019 (внесення засновником ОСОБА_1 до статутного капіталу ТОВ "ВК "Ізоляція" обтискної машини, маркувального верстату, відрізного верстату, ливарної машини);

- Сертифікат відповідності системи управління якістю; технічні умови "Ізолятори полімерні стрижньові для контактних мереж електрифікованих залізниць" ТУ У 31.6-34974747-001:2008; технічні умови "Ізолятори лінійні підвісні стрижньові полімерні ЛКЦ" ТУ У 31.6-34974747-002:2007; технічні умови "Ізолятори опорні стрижньові полімерні ОСК" ТУ У 31.6-34974747-003:2008; технічні умови "Ізолятори прохідні полімерні" ТУ У 31.6-34974747-004:2009; технічні умови "Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж змінного струму напругою 3; 6; 10; 15; 35; 110; 150; 220; 330; 500; 750 кВ" ТУ У 31.2-34974747-005:2011; технічні умови "Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж постійного струму напругою 3,3 кВ та змінного струму напругою 27,5 кВ" ТУ У 27.1-34974747-006:2012; технічні умови "Вводи полімерні конденсаторного типу" ТУ У 27.1-42482580-001:2018; сертифікат відповідності продукції Ізолятори полімерні стрижньові для контактних мереж електрифікованих залізниць (відповідає вимогам ДСТУ 3024-95 (ГОСТ 30284-97), ТУ У 31.6-34974747-001:2008; сертифікат відповідності продукції Ізолятори лінійні підвісні стрижньові полімерні ЛКЦ (відповідає вимогам ТУ У 31.6-34974747-002:2007, СОУ МПЕ 40.1.51.301:2004); сертифікат відповідності продукції Ізолятори опорні стрижньові полімерні ОСК (відповідає вимогам ТУ У 31.6-34974747-003:2008 крім п 1.2.13, СОУ МПЕ 40.1.51.302:2006); сертифікат відповідності продукції Ізолятори полімерні прохідні (відповідає вимогам п.п. 1.2.1, 1.2 (крім п.п. 2 та 7 таблиці 1), 1.2.3, 1.3.1-1.3.3, 1.4.1 У 31.6-34974747-004:2009, п.п. 1.1., 1.9 ГОСТ 22229 (СТ СЭВ 2313-80), п 24.3 СОУ-Н ЕЕ 20.302:2007); сертифікат відповідності продукції Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж змінного струму напругою 3; 6; 10; 15; 35; 110; 150; 220; 330; 500; 750 кВ (відповідає вимогам ТУ У 31.2-34974747-005:2011); сертифікат відповідності продукції Обмежувачі перенапруги нелінійні для електричних мереж постійного струму напругою 3,3 кВ та змінного струму напругою 27,5 кВ (відповідає вимогам ТУ У 27.1-34974747-006:2012);

- договір № 71 від 01.08.2019;

- платіжне доручення № 120 від 25.09.2019 на суму 320590,00 грн.;

- виписка за період з 25.09.2019 по 25.09.2019, що свідчить про передоплату ТОВ "Монолітторг" продукції у сумі 320590,00 грн.;

- платіжне доручення № 117 від 20.09.2019 на суму 320 590,00 грн. та виписка за період з 20.09.2019 по 20.09.2019, що свідчить про передоплату ТОВ "Монолітторг" продукції у сумі 320590,00 грн.;

- платіжне доручення № 115 від 12.09.2019 на суму 250 236,00 грн. та виписка за період з 12.09.2019 по 12.09.2019, що підтверджує часткову оплату за рахунком-фактурою № СФ-0000071 від 12.09.2019, що відбулася раніше (12.09.2019);

- рахунок-фактура № СФ-0000071 від 12.09.2019;

- специфікація на поставку товару від 12.09.2019;

- сертифікат відповідності продукції Ізолятори полімерні прохідні (відповідає вимогам п.п. 1.2.1, 1.2 (крім п.п. 2 та 7 таблиці 1), 1.2.3, 1.3.1-1.3.3, 1.4.1 У 31.6-34974747-004:2009, п.п. 1.1., 1.9 ГОСТ 22229 (СТ СЭВ 2313-80), п 24.3 СОУ-Н ЕЕ 20.302:2007) із додатком та сертифікат відповідності продукції Ізолятори опорні стрижньові полімерні ОСК (відповідає вимогам ТУ У 31.6-34974747-003:2008 крім п 1.2.13, СОУ МПЕ 40.1.51.302:2006) із додатком.

Рішеннями Комісії ГУ ДПС № 1302513/43090972 від 08.10.2019 (далі - Рішення від 08.10.2019) в реєстрації податкової накладної № 108 від 25.09.2019 в ЄРПН позивачу відмовлено, з підстав ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано підкреслити).

Вважаючи вказані рішення Комісії ГУ ДПС у Донецькій області необґрунтованими та протиправними, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов висновку, що при зупиненні реєстрації, податковий орган не навів переліку документів, які необхідно надати позивачу, при цьому не зазначив, що надані документи, складені з порушенням законодавства, про що свідчить відсутність відмітки на спірних рішень щодо відмови в реєстрації податкових накладних, а тому і оскаржувані рішення не відповідають вимогам пункту 3 частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки контролюючим органом не обґрунтовано підстав для їх винесення.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, колегія суддів приходить до наступного.

Податковий кодекс України (далі - ПК України, у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

Відповідно до пп. пп. 16.1.2, 16.1.3, п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов`язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з п. 201.1 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до п. 187.1 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до п. 201.10 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

У разі якщо реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена в порядку, визначеному в пункті 201.16 цієї статті, реєстрація таких податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у підпункті 201.16.4 пункту 201.16 цієї статті.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - Порядок № 1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог ПК України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з п. 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених п. 192.1 ст. 192 та п. 201.10 ст. 201 ПК України; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до п. 201.1 ст. 201 КПК України; наявності суми податку на додану вартість відповідно до п.п. 200 1.3 і 200 1.9 ст. 200 1 ПК України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Пунктом 13 Порядку № 1246 передбачено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Відповідно до приписів п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117 (далі - Порядок № 117), податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

При цьому, відповідно до змісту п. 10 Порядку № 117 критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

З 01.01.2017 набули чинності зміни до Податкового кодексу України, якими запроваджено новий механізм електронного адміністрування податку на додану вартість за умов проведення аналізу та здійснення управління ризиками з метою визначення форм і обсягів митного та податкового контролю (Закон № 1797-VIII від 21.12.2016).

У свою чергу, відповідно до п. 74.2 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з положеннями п. 20.2 ПК України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до п. 201.16 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Згідно з п.п. 201.16.1 ПК України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

З аналізу даних норм законодавства вбачається, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.

Згідно з положеннями п.п. 201.16.2 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у такій податковій накладній розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (п.п. 201.16.3. ПК України).

Зазначена комісія приймає рішення про:- реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; - відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.

Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до приписів п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117 (далі - Порядок № 117), податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

Як вбачається зі змісту Квитанцій від 24.09.2019, 27.09.2019, 08.11.2018 ГУ ДПС у Донецькій області сформовано висновок про відповідність податкових накладних вимогам пп.1.6 п.1 "Критерії ризиковості платника податку", достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН.

З даного приводу колегія суддів зазначає, що контролюючим органом грубо порушено не тільки принцип обґрунтованості рішення суб`єкта владних повноважень, а і норми п. 13 Порядку № 117, оскільки ним не зазначено у Квитанціях конкретного та чіткого критерію ризиковості платника податку, достатнього для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), на підставі якого здійснено зупинення реєстрації вказаних вище податкових накладних.

Такий висновок базується на тому, що фіскальним органом у Квитанціях зазначено лише загальне посилання на відповідність спірних податкових накладних критерію ризиковості платника податку, визначених пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку.

На час виникнення спірних правовідносин діяли "Критерії ризиковості здійснення операцій" та "Критерії ризиковості платника податку", викладені у листі Державної фіскальної служби України № 1962/99-99-29-01-01 від 07.08.2019.

Відповідно до п. 1.6. "Критерії ризиковості платника податку", комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:

- керівник платника податку та/або головний бухгалтер, та/або особа, що має право підпису, згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зареєстровані (перереєстровані) за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і тимчасово окупованій території, в розумінні Закону України Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України ;

- платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);

- платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;

- платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;

- платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);

- в органах ДФС наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі поточної діяльності при реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданій на реєстрацію податковій накладній/розрахунку коригування.

Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв.

Відповідність платника податку Критеріям ризиковості платників податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв.

Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.

Так, в матеріалах справи міститься протокол засідання комісії ГУ ДПС у Донецькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації від 16.09.2019 № 12, відповідно до якого комісією прийнято рішення про включення позивача до Переліку ризикових платників податку.

Разом з тим, Верховний Суд у постанові від 03 березня 2020 року по справі № 240/3665/19 висловив таку позицію: "Дії контролюючого органу щодо внесення до Інтегрованої системи результатів засідання Комісії (за результатами, якої не приймалось рішення про відмову у реєстрації податкової накладної) рівно як і протокол Комісії не породжують правових наслідків для платників податків та не порушують їхні права, оскільки розміщена в цій системі інформація є службовою та використовується податковими органами для обробки зібраної інформації в автоматичному режимі (використовуються для виконання покладених на контролюючі органи, функцій та завдань) з метою здійснення відповідних прав та обов`язків... Суд зазначає, що віднесення Комісією контролюючого органу Товариства до переліку платників податків які відповідають критеріям ризиковості є передумовою зупинення податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. В подальшому відповідність критеріям ризиковості має бути спростовано платником податків шляхом подання на вимогу податкового органу переліку документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, і лише ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування або ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку або надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства є підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування.".

Крім цього, Верховний Суд у постанові від 02.04.2019 по справі № 822/1878/18 врахував, що "листи міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами у розумінні статті 117 Конституції України, а відтак не є джерелом права відповідно до статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України".

Згідно з п.п. 14, 15 Порядку № 117, перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Пунктами 18-21 Порядку № 117 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Поряд з цим, форма рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначена Порядком № 117 (додаток 2 до Порядку).

Форма такого рішення передбачає, що у разі відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних через ненадання платником податку копій документів, документи, які не надано, повинні бути підкресленими, тобто конкретно вказані.

Так, при відмові у прийнятті до реєстрації податкової накладної з посиланням на ненадання платником податків достатніх документів, комісія має навести дані щодо документів, надання яких дасть можливість прийняти податкової накладної до реєстрації.

Слід наголосити на тому, що загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на пункт 6 Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.

Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом в постановах від 23.10.2018 у справі № 822/1817/18, від 21.05.2019 у справі №0940/1240/18, від 02.07.2019 у справі № 140/2160/18.

У Рішеннях Комісії ГУ ДПС від 30.09.2019 та 08.10.2019 зазначено, що підставами для відмови в реєстрації податкових накладних позивача стало ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано підкреслити).

Разом з тим, колегія суддів наголошує, що ненадання документів, передбачених п. 14 Порядку, може бути підставою для відмови у реєстрації податкової накладної виключно за умови, що такі документи повинні були складатися згідно умов договору або вимог закону та перебували або повинні були перебувати у розпорядженні платника податків.

У Рішеннях Комісії ГУ ДПС від 30.09.2019 та 08.10.2019 не зазначено (не підкреслено) яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.

Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладених, який міститься у п. 14 Порядку, є загальним.

При визначенні переліку документів, які є об`єктивно необхідними для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, Комісія ГУ ДПС зобов`язана була враховувати особливості господарської операції, у зв`язку з вчиненням якої складено податкову накладну та у кожному випадку застосувати індивідуальний підхід до вирішення питання про те, чи є надані платником податків документи достатніми для прийняття рішення.

Згідно з постановою Верховного Суду від 23.10.2018 у справі № 822/1817/18 загальними вимогами, які висуваються до індивідуальних актів, як актів правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Отже, посилаючись на відсутність окремих документів, як на підставу для відмови у реєстрації податкових накладних, Комісія ГУ ДПС зобов`язана була чітко вказати перелік таких документів із зазначенням обґрунтування необхідності їх надання. Саме по собі загальне посилання на ненадання певних документів, можливість подання яких передбачена п. 14 Порядку, не є виконанням вимог закону щодо форми і змісту індивідуального акту.

Наведені обставини у своїй сукупності вказують на те, що Рішення Комісії ГУ ДПС від 30.09.2019 та 08.10.2019 про відмову в реєстрації податкових накладних № 103 від 17.09.2019, № 105 від 23.09.2019, № 106 від 20.09.2019, № 107 від 20.09.2019, № 108 від 25.09.2019 є необґрунтованими та незаконними, а тому підлягають скасуванню.

Крім того, колегія суддів звертає увагу на те, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.06.2019 у справі № 826/12108/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.12.2019 та постановою Верховного Суду від 10.03.2020, визнано протиправними та нечинними пункти 10, 20, 21 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117.

Як встановлено з матеріалів справи, позивачем направлено ГУ ДПС у Донецькій області пояснення та копії документів до зазначених господарських операцій та податкових накладних.

Отже, слід дійти висновку, що позивачем подано контролюючому органу ряд копій документів, підтверджуючих наявність законних підстав для реєстрації податкових накладних № 103 від 17.09.2019, № 105 від 23.09.2019, № 106 від 20.09.2019, № 107 від 20.09.2019, № 108 від 25.09.2019.

З огляду на викладене, колегія суддів зазначає, що законодавством регламентовано чіткий порядок реєстрації податкових накладних в ЄРПН та правові підстави для зупинення їх реєстрації і для відмови у її здійсненні.

При цьому, у разі зупинення реєстрації податкової накладної платника у зв`язку зі встановлення його ризиковості за Критеріями, визначеними вищенаведеним листом ДФС, податковий орган зобов`язаний не лише зазначити загальний пункт або підпункт таких Критеріїв, а вказати посилання на конкретний з них, яким, на його думку, не відповідає платник. Невиконання контролюючим органом зазначеної вимоги призводить до обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких документів на власний розсуд.

Аналогічну правову позицію викладено в постанові Верховного Суду від 04.12.2018 у справі № 821/1173/17.

Проте, в порушення наведених вимог законодавства, оскаржувані Рішення від 30.09.2019 та 08.10.2019 містять лише загальне твердження про їх ненадання, без конкретизації конкретного переліку документів, які, на думку комісії, не надані.

Таким чином, рішення суб`єкта владних повноважень не містять чіткої підстави їх прийняття, що свідчить про їх необґрунтованість.

Європейським Судом з прав людини у рішенні по справі Суомінен проти Фінляндії (Suominen v. Finland) №37801/97 від 01.07.2003 року вказано, що орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

Отже, рішення суб`єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб`єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.

Тобто, рішення фіскального органу не відповідають наведеним вище вимогам щодо чіткості та зрозумілості, та породжують їх неоднозначне трактування, що, у свою чергу, впливає на можливість реалізації права або виконання обов`язку платником податків виконати волевиявлення суб`єкта владних повноважень.

Разом з тим, при вирішенні питання про реєстрацію податкових накладних адміністративний суд не досліджує зміст господарських правовідносин.

Колегія суддів також зазначає, що факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН не спростовує ані факту здійснення платником податків господарської операції, ані факту наявності дати виникнення саме першої події (постачання товарів/послуг, або отримання коштів), що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.

Щодо аналізу господарських операцій між позивачем та його контрагентами в даній справі, колегія суддів не надає оцінку реальності їх здійснення, оскільки це питання повинно досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Разом з цим, на переконання колегія суддів, сукупність первинних документів, належним чином засвідчені копії яких долучено позивачем до матеріалів справи, не дають підстав для сумніву щодо фактичності виконання укладеного між позивачем та ТОВ "Монолітторг" Договору № 71 від 01.08.2019.

З урахуванням викладених обставин, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що рішення Комісії ГУ ДПС про зупинення та відмову у реєстрації податкових накладних ТОВ "ВК "Ізоляція" у зв`язку з їх відповідністю пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку є безпідставними.

Таким чином, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які були надані контролюючому органу, у останнього були відсутніми правові підстави для відмови платнику податків у реєстрації податкових накладних.

З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, що Рішення Комісії ГУ ДПС №1293967/43090972 від 30.09.2019, №1293968/43090972 від 30.09.2019, №1302511/43090972 від 08.10.2019, №1302512/43090972 від 08.10.2019, №1302513/43090972 від 08.10.2019 є необґрунтованими, що є підставою для їх скасування.

Відповідно до статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії. Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з пунктом 4 частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Відповідно до абзацу 1 частини четвертої вказаної статті Кодексу адміністративного судочинства України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

З системного аналізу вказаних норм вбачається, що законодавством передбачено право суду, у випадку визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень, зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

За вказаних обставин, в контексті наведених норм, колегія суддів вважає, що для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних виконано всі умови, визначені законом, і прийняття таких рішень, у даному випадку, не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Пунктом 20 Порядку № 1246 встановлено, що у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Враховуючи наведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що задоволення позовних вимог та зобов`язання Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні датами їх подання, є дотриманням судом гарантій того, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

Колегія суддів при цьому зазначає, що в апеляційній скарзі Головне управління Державної податкової служби у місті Києві не вказує, в чому ж саме полягає порушення судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, неповне дослідження обставин справи чи невідповідність висновків суду обставинам справи.

Згідно ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

У відповідності до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких обставин, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що рішення суду першої інстанції винесене з дотриманням норм матеріального та процесуального права, судом повно з`ясовано обставини справи, а доводи апеляційної скарги не спростовують правильність висновків суду першої інстанції, у зв`язку з чим підстав для скасування рішення суду першої інстанції не вбачається.

Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 316, 321, 325, 328, 329 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області залишити без задоволення.

Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 серпня 2020 року залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя В.Ю. Ключкович

Судді А. Б. Парінов

О. О. Беспалов

СудШостий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.12.2020
Оприлюднено28.12.2020
Номер документу93790190
СудочинствоАдміністративне