Справа № 291/1145/20
2-о/291/36/20
У К Р А Ї Н А
Ружинський районний суд Житомирської області
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
23 грудня 2020 року
Ружинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді - Митюк О.В.,
при секретарі судового засідання - Підгорної А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Ружин Житомирської області позовну заяву
ОСОБА_1 ,
Заінтерисована сторона Плосківська сільська рада Ружинського району Житомирської області, ОСОБА_2
про встановлення факту родинних відносин,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , звернулася до Ружинського районного суду Житомирської області із заявою про встановлення факту родинних відносин, а саме, що ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 13.03.2020 року є її рідною матір`ю. Заявлені вимоги мотивує тим, що після смерті матері, звернулася до нотаріуса. з проханням про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом померлої. Однак Державним нотаріусом Ружинської державної нотаріальної контори Ставничим О.В. їй було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, оскільки заявник не надав відповідних документів на підтвердження факту родинних відносин між нею та померлою ОСОБА_3 .. Під час звернення до нотаріуса з приводу прийняття спадщини ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 було виявлено розбіжності в написанні її імені, яке зазначено в а свідоцтві про смерть і яке було зазначено в актовому записі про народження заявниці ОСОБА_1 .. Так в свідоцтві про смерть матері, зазначено її ім`я ОСОБА_4 , а в актовому записі про народження заявниці ОСОБА_5 .
Виправити помилку в актовому записі про народження ОСОБА_1 в органах РАЦС заявниці відмовили , згідно повідомлення від 14.08.2020 №630/21.15-23 .
В зв`язку з розбіжностями в написані імені матері, порушені її права оскільки не дають змоги підтвердити родинні стосунки зі спадкодавцем, і відповідно впливають на реалізацію її права на спадкування майна ОСОБА_3 , як спадкоємця за законом .
В суді заявниця ОСОБА_1 свою заяву підтримала, посилаючись на факти викладені в заяві. В подальшому в судове засідання не з`явилася, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність.
Представник заінтересованої особи - Плосківської сільської ради, Ружинського району, Житомирської області в судове засідання не з`явилася подали відповідне клопотання в якому просять справу слухати у їх відсутність, заявлені вимоги визнали, та не заперечує щодо їх задоволення.
Заінтересована особа - ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилася, подала до суду заяву про розгляд заяви у її відсутність, не заперечувала, щодо задоволення заяви.
Суд, вислухавши пояснення заявника, свідків, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ст.315 ЦПК України суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, і в тому числі, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, тощо.
Як встановлено судом, заявниця, ОСОБА_6 , народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 в смт Ружині, Ружинського району, Житомирської області, її батьками є : батько ОСОБА_7 , мати ОСОБА_8 , що стверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 виданим, повторно , Ружинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області (а.с.6). Та підтверджується паспорта серії НОМЕР_3 виданим Ружинським РВ УМВС України в Житомирській област 24.01.2001 року, згідно якого заявниця народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , в смт Ружині Ружинського району Житомирської області (а.с.4).
Згідно повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища від 19.09.2018 року прізвище прізвище заявниці до шлюбу ОСОБА_9 , після реєстрації розірвання шлюбу ОСОБА_6 (а.с.9).
Відповідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7).
Згідно копії сертифікату серії ЖТ № 0049044 на право на земельну частку (пай), вбачається, що ОСОБА_3 на підставі розпорядження голови Ружинської РДА №404 від 07.10.1996 року має право на земельну частку (пай) розміром 3,32 в умовних кадастрових гектарах, що перебуває в колективній власності приватно-коопертивного господарства Вперед , с.Плоска, Плосківської сільської ради Ружинського району Житомирської області (а.с.10).
Державним нотаріусом Ружинської державної нотаріальної контори Ставничим О.В. заявниці відмовлено в оформленні свідоцтва про право на спадщину ОСОБА_8 , через відсутність документів, які підтверджують родинні відносини між заявником та померлою (а.с.11).
Також Ружинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області відмовлено заявнику у видачі підтверджуючих документів, щодо того що ОСОБА_8 і ОСОБА_3 , являлася однією і тією ж особою, оскільки при державній реєстрації народження, не було допущено помилки у присвоєнні власного імені матері (а.с.12).
Спадкова справа № 215/2020, відносної майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 заведена 11.09.2020 року Ружинською державною нотаріальною конторою, заявниця звернулася до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, інших спадкоємців, які б в установлений законодавством строк звернулися до нотаріуса з приводу прийняття спадщини не має (а.с.30-41).
Таким чином, відсутність документів, які б підтверджували родинні стосунки між ОСОБА_8 та ОСОБА_1 є перешкодою у реалізації заявником права на спадщину ОСОБА_8 і заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення іншим способом ніж в судовому порядку
Факт родинних відносин між померлою ОСОБА_8 та заявницею стверджується співпаданням зазначення їх родових прізвищ, які відображені у вищевказаних документах, а також тим, що як вбачається з пояснень свідків ОСОБА_10 та ОСОБА_11 вказані особи за свого життя підтримували родинні стосунки та взаємовідносини між ними були як між дочкою та матір`ю.
Суд вважає, що дані пояснення свідків достовірні, оскільки вони проживали в одному селі з померлою та заявником, знали матір заявниці та знають заявника, спілкувалися та спілкуються з ОСОБА_1 по цей час, а тому їх твердження про родинні відносини вказаних осіб заслуговують на увагу.
За таких обставин, суд вважає, що зазначений факт родинних відносин знайшов своє підтвердження у судовому засіданні, а отже, заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню, оскільки встановлення даного факту має для неї юридичне значення, так як дозволяє реалізувати свої права, пов`язані з отриманням свідоцтва про право на спадкове майно.
Керуючись ст. 259, 315 п.1 , ст.316, 319 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 , зацікавлена особа Плосківська сільська рада Ружинського району Житомирської області про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.
Встановити юридичний факт, що ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка народилася в смт Ружин Ружинського району , Житомсирської області є рідною дочкою ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт Ружин , Ружинського району , Житомирської області .
Сторони по справі:
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , проживає АДРЕСА_1 , ідентифікаційний податковий номер - НОМЕР_4 ;
Зацікавлена особа: Плосківська сільська рада, Ружинського району Житомирської області , місце розташування : 136132, с. Плоска, Ружинського району , Житомирської області , код ЄДРПОУ 13561022.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до пункту 15.5 Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону № 2147-VІІІ від 03 жовтня 2017 року, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя О. В. Митюк.
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2020 |
Оприлюднено | 28.12.2020 |
Номер документу | 93794491 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Митюк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні