Ухвала
від 24.12.2020 по справі 368/141/19
КАГАРЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 368/141/19

2-во/368/33/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" грудня 2020 р. Кагарлицький районний суд Київської області

в складі: головуючого Шевченко І.І.

при секретарі Назаренко А.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кагарлик цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про виправлення описки, -

ВСТАНОВИВ:

До Кагарлицького районного суду Київської області звернувся ОСОБА_1 із заявою про виправлення описки, мотивуючи заяву наступним.

Рішенням Кагарлицького районного суду від 09 квітня 2019 року, позовні вимоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа Друга Київська державна нотаріальна контора, про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом, задоволено в повному обсязі.

Рішення набрало законну силу. Разом з тим, при подачі рішення для державної реєстрації нерухомого майна (земельних ділянок та будинку) до державного реєстратора та до Центру надання адміністративних послуг, виявилась описка в судовому рішенні, що унеможливлює подальшу реєстрацію права власності на нерухомість в порядку спадкування.

Суть помилки полягає в наступному:

В резолютивній частині рішення на четвертому аркуші після слів Визнати за ОСОБА_3 , АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку вказаний неправильний. Так правильним та вірним буде написати реєстраційний номер облікової картки платника податку ОСОБА_3 наступний, а саме: НОМЕР_1 .

У відповідності до статті 269 Цивільно-процесуального кодексу України виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні,

1.Суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

2.Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

3.Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження.

4.Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.

Питання виправлення описки вирішено без повідомлення учасників справи.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне заяву ОСОБА_1 про виправлення описки задовольнити.

В провадженні Кагарлицького районного суду Київської області перебувала на розгляді цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа: Друга Київська державна нотаріальна контора державний нотаріус Литвиненко Людмила Володимирівна про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом.

Рішенням Кагарлицького районного суду Київської області від 09 квітня 2019 року позовну заяву було задоволено.

Проте, у резолютивній частині судового рішення не правильно зазначено реєстраційний номер картки платника податку ОСОБА_3 , а саме: вказано НОМЕР_2 , замість - НОМЕР_3 , оскільки у прохальній частині позовної заяви реєстраційний номер картки платника податку ОСОБА_3 , було вказано як НОМЕР_2 .

Відповідно до ч. 1 ст. 269 ЦПК України , суд може за власної ініціативи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

Відповідно п. 19 Постанови Пленуму ВСУ від 18.12.2009 року №14 Про судове рішення у цивільній справі вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.

Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.

Отже, виправлення допущених у рішенні описок чи арифметичних помилок допускається, якщо при цьому не зачіпається суть цих судових рішень.

Суд вважає за необхідне виправити у рішенні суду допущену описку.

Враховуючи викладене, керуючись ст.. 269 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки задовольнити.

Виправити допущену в рішенні Кагарлицького районного суду Київської області від 09.04.2019 року по справі № 368/141/19 за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа: Друга Київська державна нотаріальна контора державний нотаріус Литвиненко Людмила Володимирівна про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом описку та вважати правильним реєстраційний номер картки платника податку ОСОБА_3 - НОМЕР_3 .

Ухвалу суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Кагарлицький районний суд Київської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Повний текст ухвали виготовлено 24.12.2020 року.

Суддя І.І. Шевченко

СудКагарлицький районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення24.12.2020
Оприлюднено28.12.2020
Номер документу93796063
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —368/141/19

Ухвала від 20.12.2021

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Шевченко І. І.

Ухвала від 02.11.2021

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Шевченко І. І.

Ухвала від 24.12.2020

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Шевченко І. І.

Рішення від 09.04.2019

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Шевченко І. І.

Рішення від 09.04.2019

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Шевченко І. І.

Ухвала від 28.03.2019

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Шевченко І. І.

Ухвала від 21.02.2019

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Шевченко І. І.

Ухвала від 06.02.2019

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Шевченко І. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні