Рішення
від 14.12.2020 по справі 569/17025/20
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/17025/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2020 року

Рівненський міський суд Рівненської області

в особі головуючої судді - Панас О.В.

при секретарі судового засідання - Корнійчук А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Старовишнівецька сільська рада Тернопільської області про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, - встановив:

ОСОБА_1 звернулася до Рівненського міського суду з з заявою , заінтересована особа Старовишнівецька сільська рада Тернопільської області про встановлення факту належності правовстановлюючих документів.

Просила встановити факт належносту ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 - Державного акту на право приватної власності на землю, який видано 15.12.1999 року, та зареєстрований у Книзі державних актів на право приватної власності на землю за № 1344, виданого на ім`я ОСОБА_2 ;

- Технічної документації по виготовленню державного акту на право приватної власності на землю громадянину та пояснюючій записці до технічної документації на виготовленню державного акту на право приватної власності на землю громадянину виданому на ОСОБА_2 ;

- Реєстраційного посвідчення виданого Збаразьким районним бюро технічної інвентаризації та записаному в реєстрову книгу № 1 за реєстровим № 188, 13 липня 1999 року, на житловий будинок розташований в АДРЕСА_1 ;

- Договору довічного утримання від 04.09.1980р., посвідченого секретарем виконавчого комітету Старовишнівецької сільської ради народних депутатів Збаразького району Тернопільської області та зареєстрованому в реєстрі за № 14.

Свою вимогу обгрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати, ОСОБА_2 . При підгтовці документів для прийняття спадщини виявила розбіжність у написанні прізвища матері, де замість прізвища " ОСОБА_3 " вказано " ОСОБА_3 ". Вважає це технічною помилкою, яка може стати перешкодою при оформленні спадщини.

До початку судового засідання заявниця ОСОБА_1 подала заяву згідно якої просила справу розглядати у її відсутність, підтримала заяву та просила задовольнити.

Представник заінтересованої особи селищний голова Вишневецької селищної ради надіслав до суду заяву згідно якої просив провести розгляд даної справи без їх участі, заяву підтримали.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність сторін.

Ухвалою суду від 22.10.2020р. заява ОСОБА_1 прийнята до розгляду, призначено судовий розгляд з участю сторін.

Дослідивши письмові докази у справі та оцінивши їх в сукупності суд прийшов до висновку, що заява підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , про що 04.08.2020р. складено відповідний актовий запис № 1338, зареєстрований Рівненським міськрайонним відділом ДРАЦС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів).

З оглянутого судом свідоцтва про народження на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , актовий запис 473, зареєстрований у відділі ЗАГС вбачається, що її батьками записані: ОСОБА_4 та ОСОБА_2 .

З оглянутого судом свідоцтва про смерть на ім`я ОСОБА_5 , актовий запис № 05 від 21.01.1999р., зареєстрованогоСтаровишнівецькою сільською радою Збаразького районуТернопільської області вбачається, що прізвище померлої зазначене без апострофа.

Окрім того, судом встановлено, що у Державному акті на право приватної власності на землю в графі, де зазначаються дані про власника земельної ділянки, тобто його прізвище, ім`я та по-батькові вказано прізвище матері заявниці, як ОСОБА_2 , що не збігається із записом її прізвища в свідоцтві про смерть, виданого Рівненським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) 04.08.2020р., де прізвище зазначене, як ОСОБА_2 .

Окрім того, в Технічній документації по виготовленню державного акту на право приватної власності на землю громадянину, у пояснюючій записці до технічної документації на виготовлення державного акту на право приватної власності на землю громадянину та реєстраційному посвідчені, виданим Збаразьким районним бюро технічної інвентаризації за реєстровим № 188 13 липня 1999 року, на житловий будинок замість " ОСОБА_3 " вказано прізвище ОСОБА_2

У Державному акті на право приватної власності на землю, який видано 15.12.1999 року, та зареєстрований у Книзі державних актів на право приватної власності на землю за № 1344 , вказане ім`я ОСОБА_2 .

Також, у Технічній документації по виготовленню державного акту на право приватної власності на землю громадянину та пояснюючій записці до технічної документації на виготовлення державного акту на право приватної власності на землю громадянину виданому на ОСОБА_2

Реєстраційне посвідчення, видане Збаразьким районним бюро технічної інвентаризації та записаному в реєстрову книгу № 1 за реєстровим № 188, 13 липня 1999 року, на житловий будинок розташований в АДРЕСА_1 .

У Договорі довічного утримання від 04.09.1980р., посвідченому секретарем виконавчого комітету Старовишнівецької сільської ради народних депутатів Збаразького району Тернопільської області та зареєстрованому в реєстрі за № 14 прізвище ОСОБА_2 та ОСОБА_5 вказане як " ОСОБА_3 ".

Разом з тим, судом встановлено, що рішенням Старвишнівецької сільської ради Збаразького району Теонопільської області № 48 від 10.09.1999 року "Про приватизацію земельних ділянок" вирішено: передати у приватну власність ОСОБА_6 земельну ділянку площею 0,21га, для обслуговування житлових і господарських будівель; видати ОСОБА_2 державний акт на право приватної власності на землю. Спеціалісту-землевпоряднику сільської ради зареєструвати . Що підтверджує прізвище матері заявниці як ОСОБА_3 .

Згідно пункту 6 статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Суд прийшов до висновку, що сукупністю належних та допустимих доказів підтверджується прізвище матері заявниці ОСОБА_1 як " ОСОБА_3 " у якому при виготовленні правовстановлюючих документів була допущена описка, виправлення якої у інший спосіб ніж як рішення суду на даний час неможливо. Встановлення факту необхідне для прийняття спадщини після смерті матері.

З врахуванням того, що факт належності правовстановлюючих документів знайшов своє підтвердження в суді, і встановлення факту обумовлене необхідністю вступу в право власності на спадкове майно, то суд прийшов до висновку, що заява підлягає до задоволення. На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 12, 81, 141, 263-268, 273,354, 355 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

вирішив:

Заяву ОСОБА_1 , задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступних документів:

- Державного акту на право приватної власності на землю, виданого 15.12.1999 року, та зареєстрованого у Книзі державних актів на право приватної власності на землю за № 1344 на ім`я ОСОБА_2 ;

- Технічної документації по виготовленню державного акту на право приватної власності на землю громадянину та пояснюючій записці до технічної документації на виготовлення державного акту на право приватної власності на землю громадянину виданому на ім`я ОСОБА_2 ;

- Реєстраційного посвідчення, виданого Збаразьким районним бюро технічної інвентаризації та записаному в реєстрову книгу № 1 за реєстровим № 188, 13 липня 1999 року, на житловий будинок розташований в АДРЕСА_1 ;

- Договору довічного утримання від 04.09.1980р., посвідченого секретарем виконавчого комітету Старовишнівецької сільської ради народних депутатів Збаразького району Тернопільської області та зареєстрованому в реєстрі за № 14.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Рівненського апеляційного суду або через Рівненський міський суд. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявниця: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Заінтересована особа: Старовишнівецька сільська рада Тернопільської області місцезнаходження: 47322 Теорнопільська обл., с.Старий Вишнівець Тернопільської обл., вул. Шлях, 30 , Код ЄДРПОУ 04392238. Повний текст рішення виготовлено 21.12.2020 р.

Суддя: О.В.Панас

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення14.12.2020
Оприлюднено28.12.2020
Номер документу93798074
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —569/17025/20

Рішення від 14.12.2020

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Панас О. В.

Ухвала від 22.10.2020

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Панас О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні