Ухвала
від 17.12.2020 по справі 759/22757/20
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/6728/20

ун. № 759/22757/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2020 року Святошинський районний суд м.Києва в складі :

головуючого слідчого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

розглянувши клопотання прокурора відділу процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів ДФС України Департаменту нагляду за органами безпеки, фіскальною та прикордонною службами ОСОБА_3 про накладення арешту на корпоративні права ТОВ «ФК «Діамант» у рамках кримінального провадження № 42020000000001318 від 16.07.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, ч. 3 ст.212, ч. 2 ст. 205-1, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

17.12.2020року до суду надійшло клопотання прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту на корпоративні права у вигляді 100% статутного капіталу підприємства ТОВ«ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ДІАМАНТ» (код ЄДРПОУ 41903842).

В обґрунтування свого клопотання посилався на те, щовосьмим слідчим відділом розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у м. Києві, який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Верховинна, 9, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 16.07.2020 до ЄРДР за №42020000000001318, за фактами умисних ухилень від сплати податків в особливо великих розмірах, підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації суб`єктів господарської діяльності, за попередньою змовою групою осіб, службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки, а також легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст.205-1, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України.

Невстановленими особами протягом 2019-2020 років, від імені ТОВ«ЛОНКАСТЕР» (код ЄДРПОУ 42655079), ТОВ «ГРОУ ІНВЕСТМЕНТ» (код ЄДРПОУ 41282413), ТОВ«ОКСІВЕЙ» (код ЄДРПОУ 42200846), ТОВ«ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ДІАМАНТ» (код ЄДРПОУ 41903842), ТОВ«ПАРАЛАКС-ЦЕНТР» (код ЄДРПОУ 41894681) надавались послуги суб`єктам господарювання реального сектору економіки по ухиленню від сплати податку на прибуток, податку на додану вартість, неповернення валютної виручки від зовнішньоекономічних операцій при експорті сільськогосподарської продукції та інших товарів, на адресу різних країн отримувачів, через підконтрольних підприємств нерезидентів, що призводить до ненадходження валютної виручки за реалізацію товару та, як наслідок, виведення у «тіньовий», не контрольований державою, обіг грошових коштів, шляхом мінімізації податкових зобов`язання зазначених підприємств та їх легалізацію через підконтрольні суб`єкти підприємницької діяльності, шляхом зняття готівки.

У ході досудового розслідування встановлено ряд підприємств реального сектору економіки придбали у 2020 році статутні фонди ТОВ«ЛОНКАСТЕР», ТОВ «ГРОУ ІНВЕСТМЕНТ», ТОВ«ОКСІВЕЙ», ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ДІАМАНТ», ТОВ «ПАРАЛАКС-ЦЕНТР», які мають ознаками «транзитності», всього на загальну суму понад 1 млрд 700 млн гривень.

Встановлено, що вищевказані товариства не мають офісних приміщень, штату працівників, потужностей для здійснення господарською діяльністю, однак мають економічно необґрунтовано завищений розмір статутного фонду та створюють видимість низького податкового навантаження за рахунок проведених фінансових операцій.

За рахунок придбання ряду підприємств реального сектору економіки статутних фондів у ТОВ«ЛОНКАСТЕР», ТОВ «ГРОУ ІНВЕСТМЕНТ», ТОВ«ОКСІВЕЙ», ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ДІАМАНТ», ТОВ«ПАРАЛАКС-ЦЕНТР», створюється документальна видимість формування витрат за рахунок яких зменшується сума сплати податку на прибуток підприємств.

Отже, суми статутних фондів ТОВ«ЛОНКАСТЕР», ТОВ «ГРОУ ІНВЕСТМЕНТ», ТОВ«ОКСІВЕЙ», ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ДІАМАНТ», ТОВ«ПАРАЛАКС-ЦЕНТР» сформовані шляхом підроблення документів про реєстрацію юридичних осіб та подальші операції з купівлі-продажу статутного фонду (перереєстрації юридичних осіб) направлені на ухилення від сплати податків контрагентів.

Враховуючи, що статутний капітал підприємства ТОВ«ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ДІАМАНТ» є предметом розслідуваного кримінального провадження, являється доказом кримінального правопорушення та набутий учасниками товариства внаслідок вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у накладенні арешту на корпоративні права.

Накладення арешту на корпоративні права ТОВ«ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ДІАМАНТ» не блокує господарську діяльність товариства або його учасників та направлено лише на унеможливлення його перереєстрації.

Постановою заступника начальника восьмого СВ РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_4 визнано корпоративні права у вигляді 100% статутного капіталу підприємства ТОВ«ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ДІАМАНТ» речовими доказами у кримінальному провадженні.

У кримінальному провадженні №42020000000001318 від 16.07.2020 станом на дату звернення з клопотанням до суду про підозру нікого не повідомлено.

За таких обставин, власник зазначеного майна, щодо якого ініційовано накладення арешту, на даному етапі досудового розслідування бере участь у статусі третьої особи.

Санкціями ч. 2 ст. 209 та ч. 3 ст. 212 КК України за вчинене кримінальне правопорушення передбачено конфіскацію майна.

Слідчий в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі.

Суд, вважає на підставі ч.1 ст. 172 КПК слухати клопотання без участі слідчого.

На підставі ч. 2ст. 172 КПК Україниклопотання розглядаєтьсяза відсутностівласника майна.

Вивчивши зміст клопотання і надані суду письмові докази, суд встановив наступне.

Восьмим слідчим відділом розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у м. Києві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 16.07.2020 до ЄРДР за №42020000000001318, за фактами умисних ухилень від сплати податків в особливо великих розмірах, підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації суб`єктів господарської діяльності, за попередньою змовою групою осіб, службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки, а також легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст.205-1, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України.

Суми статутних фондів ТОВ«ЛОНКАСТЕР», ТОВ «ГРОУ ІНВЕСТМЕНТ», ТОВ«ОКСІВЕЙ», ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ДІАМАНТ», ТОВ«ПАРАЛАКС-ЦЕНТР» сформовані шляхом підроблення документів про реєстрацію юридичних осіб та подальші операції з купівлі-продажу статутного фонду (перереєстрації юридичних осіб) направлені на ухилення від сплати податків контрагентів.

Постановою заступника начальника восьмого СВ РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_4 визнано корпоративні права у вигляді 100% статутного капіталу підприємства ТОВ«ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ДІАМАНТ» речовими доказами у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч.1ст.170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Правилами частини 10статті 170 КПК Українивстановлено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

У клопотанні прокурор просить накласти арешт на корпоративні права ТОВ«ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ДІАМАНТ».

Проте відповідно дост. 167 ГК України- корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

Закон України «Про акціонерні товариства» не містить заборон на право участі у загальних зборах осіб, на права яких накладено арешт.

Стаття 67 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що не допускається забезпечення позову у справах, які виникають з корпоративних відносин, шляхом заборони участі (реєстрації для участі) чи неучасті акціонерів або учасників у загальних зборах товариства, визначення правомочності загальних зборів акціонерів або учасників господарського товариства.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку у своєму роз`ясненні №9 від 3липня 2007року однозначно висловилася, що до вирішення у судовому порядку справи стосовно позбавлення акціонера права власності на акції власник акцій має право на участь у загальних зборах товариства.

Вищий господарський суд України в пункті2.6 своїх рекомендацій №04-5/14 від 28грудня 2007року «Про практику застосування законодавства у розгляді справ, що виникають з корпоративних відносин» наголосив, що накладення арешту на акції означає обмеження права відчужувати акції, а не обмеження прав, посвідчених акціями. Арешт акцій не позбавляє їхнього власника можливості реалізації посвідчених акціями корпоративних прав і не призводить до зменшення загальної кількості акцій у статутному капіталі акціонерного товариства та, відповідно, загальної кількості голосів акціонерів. Тому у визначенні правомочності загальних зборів акціонерів у господарських судів немає підстав для неврахування голосів акціонерів, акції яких перебувають під арештом. Арешт акцій (частки статутного капіталу) не передбачає і обмеження акціонерів в отриманні дивідендів та активів у разі ліквідації господарського товариства, розпорядження майном, яке обліковується на балансі товариства, а також інших прав, передбачених законом та установчими документами.

У відповідності до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 170-173, 175, 309, 395 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Клопотання прокурора відділу процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів ДФС України Департаменту нагляду за органами безпеки, фіскальною та прикордонною службами ОСОБА_3 про накладення арешту на корпоративні права ТОВ «ФК «Діамант» у рамках кримінального провадження № 42020000000001318 від 16.07.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, ч. 3 ст.212, ч. 2 ст. 205-1, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України- задовольнити.

Накласти арештна корпоративні права у вигляді 100% статутного капіталу підприємства ТОВ«ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ДІАМАНТ» (код ЄДРПОУ 41903842).

Ухвала виконується негайно, її оскарження не зупиняє виконання.

Ухвала може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особами, без виклику яких постановлено ухвалу протягом п`яти днів з дня отримання її копії.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.12.2020
Оприлюднено31.05.2024
Номер документу93804234
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —759/22757/20

Ухвала від 17.12.2020

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Петренко Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні