У Х В А Л А
про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
№пр. 2/384/94/2020
24 грудня 2020 року смт. Вільшанка
Суддя Вільшанського районного суду Кіровоградської області Сорокіна О.О., розглянувши клопотання адвоката Науменка Івана Федоровича про проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Згода про розірвання договорів оренди землі від 17.03.2011 року, скасування державної реєстрації права оренди на земельні ділянки площею 4,7665 га, кадастровий номер 3524355100:03:000:2006 та площею 3,2296 га, кадастровий номер 3524355100:03:000:2843, -
в с т а н о в и в:
Адвокат Боруш Андрій Олександрович, діючи в інтересах ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Згода про розірвання договору оренди землі, скасування державної реєстрації права оренди.
Адвокат Науменко Іван Федорович направив на адресу суду клопотання, в якому просить проводити судове засідання у даній цивільній справі, яке призначено на 29 грудня 2020 року на 11:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із застосуванням власних технічних засобів. Клопотання обґрунтовує тим, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.10.2020 року №956 на всій території України з 01 серпня до 31 грудня 2020 року продовжено карантинні заходи пов`язані із запобіганням поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, у зв`язку з чим представник не може приймати участь в судовому засіданні у Вільшанському районному суді Кіровоградської області, призначеному на зазначену дату.
Згідно з ч.7 ст.11 Закону України Про судоустрій і статус суддів , учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до положень ст.212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
На виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30 березня 2020 року №540-ІХ та відповідно до п.10 ч.1 ст.152, ч.5 ст.153 Закону України "Про судоустрій і статус судів", Державна судова адміністрація України наказом від 23 квітня 2020 року №196 внесла зміни до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).
Пунктом 2 розділу ІІ Порядку визначено, що система відеоконференцзв`язку (далі - Система) - це комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.
Враховуючи вищевикладене, зважаючи на технічну можливість забезпечити проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи "EasyCon" (https://vkz.court.gov.ua), для дотримання принципу розумності строків розгляду справи, необхідності забезпечення захисту здоров`я учасників судового процесу і співробітників суду, з урахуванням рекомендацій щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, суд доходить висновку, що клопотання представника позивача - адвоката Науменка І.Ф. підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.182, 212, 258-261 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Клопотання адвоката Науменка Івана Федоровича про проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Згода про розірвання договору оренди землі, скасування державної реєстрації права оренди, задовольнити.
Підготовче судове засідання по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Згода про розірвання договорів оренди землі від 17.03.2011 року, скасування державної реєстрації права оренди на земельні ділянки площею 4,7665 га, кадастровий номер 3524355100:03:000:2006 та площею 3,2296 га, кадастровий номер 3524355100:03:000:2843, яке призначено на 29.12.2020 року на 11 год. 00 хв., проводити в режимі відеоконференції з використанням адвокатом Науменком Іваном Федоровичем, який зареєстрований у системі "EasyCon" за наступними реквізитами: електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 , власних технічних засобів за допомогою системи "EasyCon".
Доручити відповідальному працівнику Вільшанського районного суду Кіровоградської області підтвердити адвокату Науменку Івану Федоровичу про можливість його участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції, здійснити налагодження технічних засобів відеозапису процесуальних дій, які будуть проводитись в режимі відеоконференції.
Представнику позивача адвокату Науменку І.Ф. перевірити наявні власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції системою відеоконференцзв`язку "EasyCon" та для проведення судового засідання в режимі відеоконференції:
- зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку "EasyCon" за 10 хвилин до часу судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи;
- очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні;
- на початку судового засідання показати свій паспорт або інший документ, що посвідчує особу, в розгорнутому вигляді на сторінці з фотографією в камеру для надання можливості секретарю судового засідання підтвердити його особу.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Застосовувані в судовому засіданні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку. Учасникам судового засідання має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені ЦПК України.
Копію ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду негайно надіслати на електронну адресу адвоката Науменка І.Ф. - LC.NB-partners@outlook.com.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Сорокіна
Суд | Вільшанський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2020 |
Оприлюднено | 28.12.2020 |
Номер документу | 93810801 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні