Справа № 301/2923/20
У Х В А Л А
"24" грудня 2020 р. суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Гичка О.Б. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до керівника Іршавського районного Управління соціального захисту населення Вагерич Володимира Михайловича про зобов`язання виплатити та відшкодування збитків ,-
В С Т А Н О В И В :
21.12.2020 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суду із даним позовом, просять зобов`язати Іршавське районне Управління соціального захисту населення (вул. Волошина, 11 м. Іршава, 90100 код ЄДРПОУ 03192856) виплатити і відшкодувати збитки завдані родині ОСОБА_3 , які проживають в АДРЕСА_1 , 70263 гривень +75000 гривень = 145263 гривень.
На обґрунтування поданого позову посилаються на те, що його сім`ї не вірно визначено розмір усіх видів соціальної допомоги, зокрема соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, так як для розрахунку взято невірні дані при обчисленні сукупного доходу сім`ї.
Дослідивши форму та зміст позовної заяви суд приходить до висновку, що позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства виходячи з наступного.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 19 ЦПК України , суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Із роз`яснень, викладених у п. 3 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 1 березня 2013 року N 3 Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ , вбачається, що вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні виходити з того, що відповідно до ст. 19 ЦПК України у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ за Кодексом адміністративного судочинства (стаття 17) (далі КАС ), Господарським процесуальним кодексом України (статті 1, 12; далі - ГПК ), Кримінальним процесуальним кодексом України (далі КПК ) або Кодексом про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП ) віднесено до компетенції адміністративних, господарських судів, до кримінального провадження чи до провадження в справах про адміністративні правопорушення. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.
Статтею 19 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Зі змісту позовної заяви, предметом спору у цій справі є вимога позивачів до суб`єкта владних повноважень про стягнення недоодержаної державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та відшкодування шкоди.
Оскільки, дана позовна заява не підлягає до розгляду в порядку цивільного судочинства, тому суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження за даною позовною заявою та роз`яснити позивачам право на звернення до суду в порядку адміністративного судочинства для вирішення даного спору.
Згідно п.1 ч.1 ст.186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження по справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи вищенаведене суд вважає, що поданий позов не підлягає судовому розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 с. 186 ЦПК України ,
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до керівника Іршавського районного Управління соціального захисту населення Вагерич Володимира Михайловича про зобов`язання виплатити та відшкодування збитків.
Роз`яснити позивачам, що розгляд справи віднесено до юрисдикції адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У відповідності до п.п. 15.5 ч.1 Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди (Іршавський районний суд Закарпатської області).
Ухвалу складено та підписано суддею 24.12.2020 року.
Суддя Іршавського
районного суду : О. Б. Гичка
Суд | Іршавський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2020 |
Оприлюднено | 28.12.2020 |
Номер документу | 93815565 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іршавський районний суд Закарпатської області
Гичка О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні