Справа № 468/47/20-ц
2/468/161/20
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
56100 Миколаївська область м. Баштанка вул. Полтавська 43
УХВАЛА
30.11.2020 року Баштанський районний суд Миколаївської області в складі головуючого судді Янчук С.В., за участю секретаря судового засідання Цегельник Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залу суду у м. Баштанка цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Консалтингова група Аналітик-Капітал , третя особа Управління Державної праці у Миколаївській області, про встановлення факту перебування в трудових відносинах та стягнення заборгованості по заробітній платі,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Консалтингова група Аналітик-Капітал , третя особа Управління Державної праці у Миколаївській області, про встановлення факту перебування в трудових відносинах та стягнення заборгованості по заробітній платі.
До суду 30.11.2020р. від позивача ОСОБА_1 надійшло клопотання про призначення в справі судової почеркознавчої експертизи.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного.
Відповідно до ч.1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ч.3 ст.103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Відповідно до ч.1 ст. 104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань.
З метою повного та всебічного розгляду цивільної справи суд вважає, що по справі слід призначити судову почеркознавчу експертизу.
Згідно з п.5 ч.1 ст. 252 , п.9 ч.1 ст. 253 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
Суд вважає, що на час проведення експертизи провадження по справі слід зупинити.
Керуючись ст. 102 , п.1 ч.1, ч.2 ст. 258 , ч.4 ст. 259 , ст. 260 ЦПК України , суд
У Х В А Л И В:
Призначити в справі судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Миколаївського науково-дослідного експертно-криміналістичного центу МВС України (54001, м. Миколаїв, вул. 1 Воєнна,2-а).
На вирішення експертів поставити наступні питання:
- чи належить в трудовому договорі, в заяві про прийняття підпис ОСОБА_1 чи іншій особі?
- чи належить підпис у відомостях чи видаткових ордерах про виплату заробітної плати від 04 липня 2013 року ОСОБА_1 чи іншій особі?
Для проведення експертизи направити цивільну справу до Миколаївського науково-дослідного експертно-криміналістичного центу МВС України.
Для проведення експертизи надати експертам матеріали цивільної справи №468/47/20-ц (номер провадження 2/468/161/20).
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384 , 385 КК України та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Витрати на проведення експертизи покласти на позивача.
Попередити сторони у справі, що у разі, коли ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів, або іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд відповідно до ст.109 ЦПК України може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити в його визнанні (залежно від того, хто зі сторін ухиляється, а також яке значення має для них ця експертиза).
Провадження по справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала суду в частині зупинення провадження у цивільній справі може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Баштанського районного суду Миколаївської області протягом 15 днів з дня її оголошення.
В іншій частині, що стосується призначення експертизи, ухвала суду є остаточною та набирає законної сили з моменту її оголошення
Суддя:
Суд | Баштанський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2020 |
Оприлюднено | 28.12.2020 |
Номер документу | 93823653 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Баштанський районний суд Миколаївської області
Янчук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні