Рішення
від 04.12.2020 по справі 757/15486/20-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/15486/20-ц

Категорія 17

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2020 року Печерський районний суд м. Києва

суддя Волкова С.Я.

секретар судового засідання Топал А.І.,

справа № 757/15486/20-ц

учасники справи:

позивач: ОСОБА_1

відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю Автотрейдер Україна ,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Автотрейдер Україна про стягнення грошових коштів,

установив:

У квітні 2020 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Автотрейдер Україна про стягнення грошових коштів у сумі 15 687,54 доларів США у гривні за офіційним курсом Національного банку України станом на день ухвалення рішення суду, посилаючись на те, що 04.10.2019 р. передав відповідачу в особі його директора ОСОБА_2 грошові кошти у сумі 15 000,00 доларів США, які підлягають поверненню. Звернувся до товариства із заявою від 16.01.2020 р. з вимогою повернути протягом семи днів грошові кошти, відповіді не отримав.

Ухвалою від 17.04.2020 р. у справі відкрито провадження.

Відповідачем Товариством з обмеженою відповідальністю Автотрейдер Україна відзиву на позовну заяву не подано.

Згідно частини першої статті 174 ЦПК України, що регулює питання видів та змісту заява про суті справи, при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Означене є правом учасників справи.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність учасників справи за правилами спрощеного позовного провадження та ухвалити заочне рішення відповідно до статті 280 ЦПК України.

Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з такого.

Судом установлено, що 04.10.2019 р. Товариство з обмеженою відповідальністю Автотрейдер Україна в особі директора ОСОБА_2 взяло у позивача грошові кошти у сумі 15 000,00 доларів США з метою закупівлі товариством для позивача зарядної станції для електромобілів, подальшої співпраці на підставі відповідно договору, який буде укладено до 01.11.2019 р. У розписці зазначено, що у разі неукладення вказаного договору грошові кошти у сумі 15 000,00 доларів США або їх еквівалент у гривні за курсом Національного банку України на дату оплати підлягають поверненню. За наслідками несвоєчасного повернення вказаних коштів Товариством з обмеженою відповідальністю Автотрейдер Україна будуть сплачені на користь ОСОБА_1 відсотки у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від неповернутої суми, що знайшло своє підтвердження наданою суду розпискою від 04.10.2019 р. (а.с. 74). Означена розписка підтверджує отримання відповідачем коштів у визначеній сумі.

Разом з тимТовариством з обмеженою відповідальністю Автотрейдер Україна в зазначений у розписці строк договір укладений не був, на письмову заяву ОСОБА_1 від 16.01.2020 р. № 1/160120 грошові кошти не повернуто.

За змістом статті 6 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, визначені його умов. Сторони мають право укласти договір, який не передбачений актами цивільного законодавства, але відповідає загальним засадам цивільного законодавства.

Згідно частин першої, другої статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори (пункт 1 частини другої статті 11 ЦК України).

Згідно частини першої статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно частини першої статті 546 ЦК України виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком, правом довірчої власності.

Згідно статті 570 ЦК України завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов`язання і на забезпечення його виконання. Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом.

Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (частина перша статті 526 ЦК України).

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 526 ЦК України).

Згідно частин першої, другої статті 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Отже у відповідача виник обов`язок повернути позивачу грошові кошти за розпискою від 04.10.2019 р.

Так, частиною другою статті 625 ЦК України передбачено обов`язок боржника, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідач кошти не повернув, тому наявні підстави для застосування частини другої статті 625 ЦК України. Правильність нарахованої позивачем подвійної облікової ставки Національного банку України відповідачем не заперечувалося і не спростовано.

За розрахунком на 04.12.2020 р. сума коштів у 15 687,54 долари США в еквіваленті за курсом Національного банку України (1 долар США - 28 , 30 грн) становить 424 500,00 грн, вказаний розрахунок відповідачем не заперечувався, у встановленому законом порядку не спростовано.

Враховуючи викладене, оцінюючи всі досліджені судом докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з відповідача грошових коштів є обґрунтованими, доведеними.

У зв`язку із задоволенням позову в повному обсязі, судові витрати у виді судового збору у розмірі 4 276 , 39 грн відповідно до статті 141 ЦПК України покладаються на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 6, 11, 525, 526, 530, 546, 570, 626 ЦК України, 12, 13, 19, 81, 141, 263-265, 267, 273, 274, 280, 354, 355 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Автотрейдер Україна на користь ОСОБА_1 грошові кошти у сумі 15 687,54 долари США, або 424 500,00 грн.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Автотрейдер Україна на користь ОСОБА_1 4 276 , 39 грн сплаченого судового збору.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України. В такому випадку рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не були вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повторне заочне рішення позивач та відповідач можуть оскаржити в загальному порядку, встановленому ЦПК України.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Київського апеляційного суду або через Печерський районний суд м. Києва.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ).

Відповідач Товариства з обмеженою відповідальністю Автотрейдер Україна (01015, м. Київ, вул. Лейпцизька, 5, офіс 1/17, ДРПОУ: 42421266).

Суддя Волкова С.Я.

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.12.2020
Оприлюднено29.12.2020
Номер документу93843341
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —757/15486/20-ц

Рішення від 04.12.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Волкова С. Я.

Ухвала від 17.04.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Волкова С. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні