Рішення
від 28.12.2020 по справі 904/6435/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.12.2020м. ДніпроСправа № 904/6435/20 За позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях, м. Дніпро

до Асоціації фермерів та приватних землевласників Софіївського району Дніпропетровської області, смт. Софіївка Дніпропетровської області

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Відділ агропромислового, економічного розвитку і торгівлі Софіївської районної державної адміністрації, смт. Софіївка Дніпропетровської області

про стягнення 3 400,90 грн.

Суддя Євстигнеєва Н.М.

Без виклику (повідомлення) учасників

С У Т Ь С П О Р У :

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом, яким просить стягнути з Асоціації фермерів та приватних землевласників Софіївського району Дніпропетровської області заборгованість у розмірі 3 400,90 грн., з яких:

- основний борг у розмірі 347,60 грн.;

- пеня у розмірі 6,48 грн.;

- неустойка у розмірі 3 046,82 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору №12/02-6167-ОД оренди майна, що належить до державної власності від 30 листопада 2016 року в частині своєчасного та повного внесення орендних платежів.

На підставі пункту 10.11 договору позивач нарахував неустойку за порушення строків повернення майна у розмірі 3 046,82 грн. за загальний період з 15.11.2019 по 15.04.2020. На підставі пункту 3.8 договору позивач нарахував пеню за порушення строків оплати орендної плати у розмірі 6,48 грн. за загальний період з 16.02.2020 по 15.05.2020.

Асоціація фермерів та приватних землевласників Софіївського району Дніпропетровської області повністю визнає заявлені позивачем вимоги і не заперечує проти ухвалення судом рішення про задоволення позову.

Також, відповідачем долучено до матеріалів справи копію платіжного доручення №24 від 03.12.2020 про сплату за договором оренди №12/02-6167-ОД від 30.11.2016 на суму 347,60 грн.

Відділ агропромислового, економічного розвитку і торгівлі Софіївської районної державної адміністрації не заперечує проти задоволення у повному обсязі заявлених позовних вимог.

Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.11.2020 справу №904/6435/20 передано на розгляд судді Євстигнеєвої Н.М.

Зважаючи на те, що ціна позову у даній справі не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, враховуючи приписи ст. 12, ч. 1 ст. 247, ч. 7 ст. 250 ГПК України, ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 02.12.2020 відкрито провадження у справі №904/6435/20 у порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників за наявними в матеріалах справи документами.

Згідно зі ст. 248 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Враховуючи приписи ч. 4 ст. 240 ГПК України, у зв`язку з розглядом справи без повідомлення (виклику) учасників справи, рішення прийнято без його проголошення.

Розглянувши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд, -

В С Т А Н О В И В:

30 листопада 2016 року між Регіональним відділенням Фонду державного майна України у Дніпропетровській області, правонаступником якого є Регіональне відділення Фонду державного майна України у Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях (орендодавець) та Асоціацією фермерів та приватних землевласників Софіївського району Дніпропетровської області (орендар) укладений договір оренди майна, що належить до державної власності № 12/02-6167-ОД (а.с. 12-16).

Відповідно до п. 1.1 договору орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування державне нерухоме майно - нежитлові вбудовані приміщення (далі - майно) площею 45,1 кв.м. (37,9 кв.м. - корисна площа, 7,2кв.м. - загального використання), розміщене за адресою: Дніпропетровська обл.., Софіївський р-н, смт. Софіївка, вул. Шкільна, 7 на першому поверсі 3-х поверхової будівлі, що перебуває на балансі Відділу агропромислового, економічного розвитку Софіївської РДА Дніпропетровської області (далі - балансоутримувач), вартість якого визначена згідно з висновком про вартість на 13 вересня 2016 року і становить за незалежною оцінкою 101 037,00 грн.

Майно передається в оренду з метою розміщення громадської організації на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності. Використання орендованого державного майна не за призначенням забороняється (п. 1.2 договору).

За умовами п. 2.1. договору орендар вступає у строкове платне користування державним майном у термін, указаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього договору (у разі оренди нерухомого майна на строк не менше ніж три роки - не раніше дати державної реєстрації договору) та акта приймання-передачі майна.

Передача майна в оренду не тягне за собою виникнення в орендаря права власності на це майно. Власником орендованого майна залишається держава, а орендар користується ним протягом строку оренди (п. 2.2 договору).

Згідно з пунктами 3.1-3.2 договору орендна плата визначена на підставі Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорцій її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 1995 року №786 зі змінами (далі - Методика розрахунку) і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку жовтень 2016 року 264,34 грн. Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному законодавством.

Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць. Оперативна інформація про індекси інфляції, розраховані Державною службою статистики України, розміщується на веб-сайті Фонду державного майна України.

Відповідно до п.9. Прикінцевих положень ЗУ "Про державний бюджет на 2016 рік" дія п. 3.3. зупинена на 2016 рік в частині індексації орендної плати (п. 3.3 договору).

У разі користування майном протягом неповного календарного місяця (першого та/або останнього місяців оренди) добова орендна плата за дні користування визначається згідно з чинною Методикою розрахунку на основі орендної плати за відповідні місяці пропорційно дням користування (п. 3.4. договору).

За умовами п. 3.5. договору розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із сторін у разі зміни Методики її розрахунку, істотної зміни стану об`єкта оренди з незалежних від сторін причин та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.

Орендна плата перераховується до державного бюджету та балансоутримувачу у співвідношенні до пропорцій розподілу, установлених Кабінетом Міністрів України і чинних на кінець періоду, за який здійснюється платіж:

- 50% до державного бюджету по місцю реєстрації орендаря у податковій інспекції на рахунки, відкриті відділенням казначейства у розмірі 132,17 грн.;

- 50% балансоутримувачу у розмірі 132,17 коп.

щомісяця не пізніше 15 числа місяця наступного за звітним, незалежно від наслідків господарської діяльності орендаря протягом дії договору (п. 3.6 договору).

Згідно з п. 3.12. договору у разі припинення (розірвання) договору оренди орендар сплачує орендну плату до дня повернення майна за актом приймання-передавання включно. Закінчення строку дії договору оренди не звільняє орендаря від обов`язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі, враховуючи санкції, до державного бюджету та балансоутримувачу.

Пунктом 5.3. договору передбачено, що орендар зобов`язується своєчасно і у повному обсязі сплачувати орендну плату до державного бюджету та балансоутримувачу.

У разі припинення або розірвання договору орендар зобов`язується повернути за актом приймання-передачі балансоутримувачу орендоване майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати відповідно до вимог чинного законодавства збитки в разі погіршення стану або втрати (повної або часткової) орендованого майна з вини орендаря (п. 5.10 договору).

Орендар зобов`язується письмово повідомити орендодавця, не пізніше, ніж за 30 (тридцять) діб про свій намір щодо закінчення, припинення або розірвання даного договору (п. 5.14 договору).

Цей договір укладено строком на два роки 11 місяців, що діє з 30 листопада 2016 року по 29 жовтня 2019 року (п. 10.1 договору).

Згідно п. 10.4 договору у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення цього договору або зміну його умов після закінчення строку його чинності протягом одного місяця, договір вважається продовженим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені цим договором, якщо це не суперечить чинному Законодавству України. Зазначені дії оформляються додатковим договором, який є невід`ємною частиною договору при обов`язковій наявності дозволу органу, уповноваженого управляти об`єктом оренди.

Чинність цього договору припиняється внаслідок: закінчення строку, на який його було укладено; приватизації орендованого майна орендарем; загибелі орендованого майна; достроково за взаємною згодою сторін або за рішенням суду; банкрутства орендаря; ліквідації орендаря - юридичної особи; у разі смерті орендаря (якщо орендарем є фізична особа) (п. 10.6 договору).

За умовами п. 10.9 договору у разі припинення або розірвання цього договору майно протягом трьох робочих днів повертається орендарем балансоутримувач. У разі, якщо орендар затримав повернення майна, він несе ризик його випадкового знищення або випадкового пошкодження.

Згідно з п. 10.10. договору майно вважається поверненим балансоутримувачу з моменту підписання акта приймання-передавання між орендарем та балансоутримувачем, один примірник якого надається орендарем орендодавцю у двотижневий термін з моменту його підписання. Обов`язок щодо складання акту приймання-передавання про повернення майна покладається на орендаря.

Якщо орендар не виконує обов`язку щодо повернення майна орендодавець має право вимагати від орендаря сплати неустойки у розмірі подвійної орендної плати за користування майном за час прострочення (п. 10.11. договору).

30 листопада 2016 року позивач передав, а Асоціація фермерів та приватних землевласників Софіївського району Дніпропетровської області прийняла нерухоме майно площею 45,1 кв.м., що підтверджується актом приймання-передачі (а.с. 17).

20 квітня 2018 року сторонами підписано додаткову угоду про внесення змін до договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 30.11.2016 №12/02-6167-ОД, відповідно до якої (п.1 додаткової угоди) визначили балансоутримувачем за цим договором Відділ агропромислового, економічного розвитку і торгівлі Софіївської районної державної адміністрації.

Листом за вих. №11-02-04944 від 16.08.2019 позивач повідомив відповідача та балансоутримувача про закінчення строку договору 29.10.2019 включно та необхідність повернення орендованого майна (а.с. 20).

07.11.2019 Регіональним відділенням Фонду державного майна України у Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях видано наказ №12/02-163-ПО про припинення терміну дії договору оренди з Асоціацією фермерів та приватних землевласників Софіївського району Дніпропетровської області від 30.11.2016 №12/02-6167-ОД. Договір оренди припинений з 30.10.2019.

Листом за вих. №04-0201356 від 04.03.2020 позивач повідомив відповідача та балансоутримувача про припинення договору з 30.10.2019 та необхідність повернення орендованого майна (а.с. 22).

19 серпня 2020 року позивачем на адресу відповідача направлено претензію про сплату заборгованості по договору оренди №12/02-6167-ОД від 30.11.2016, повернення майна, сплати пені та неустойки у 10-ти денний строк з моменту отримання претензії (а.с 23).

У відповіді на претензію відповідач повідомив, що з лютого місяця між орендарем та балансоутримувачем буде укладатися договір оренди. З березня 2020 року об`єкт оренди було опечатано, у зв`язку із чим асоціація призупинила користування приміщенням. Також відповідач просив перерахувати суму неустойки та заборгованості та заключити новий договір.

09 березня 2020 року Асоціація фермерів та приватних землевласників Софіївського району Дніпропетровської області передала, а Відділ агропромислового, економічного розвитку і торгівлі Софіївської районної державної адміністрації прийняв державне нерухоме майно площею 45,1 кв.м., що підтверджується актом приймання-передачі (а.с. 25).

Позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по сплаті орендної плати в позадоговірний період у розмірі 347,60грн., неустойку у розмірі 3 046,82 грн. та пеню у розмірі 6,48 грн., що і є причиною спору.

Отже, предметом доказування у даній справі є обставини, пов`язані з виконанням умов договору оренди нерухомого майна щодо своєчасної оплати орендної плати, підстави припинення договору оренди, строк дії договору, наявність оплати та, відповідно, прострочки виконання зобов`язання, наявність/відсутність підстав застосування відповідальності за порушення зобов`язання.

Згідно із ст. 759 Цивільного кодексу України, ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", який регулює спірні правовідносини, орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідне орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

За користування майном орендар сплачує орендну плату, розмір якої встановлюється договором. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором ( ст. 762 ЦК України).

За приписами ст. 286 Господарського кодексу України орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендар зобов`язаний вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі.

Частиною 1 ст. 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" передбачено, що орендар за користування об`єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності.

Відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" у разі розірвання договору оренди, закінчення строку його дії та відмови від його продовження або банкрутства орендар зобов`язаний повернути орендодавцеві об`єкт оренди на умовах, зазначених у договорі оренди.

Згідно з ч. 1 ст. 785 Цивільного кодексу України у разі припинення договору найму наймач зобов`язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.

Суб`єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (пункт 1 статті 193 Господарського кодексу України).

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України - зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).

Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (стаття 530 Цивільного кодексу України).

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 Цивільного кодексу України).

Як встановлено судом, договір оренди припинив свою дію з 30.10.2019, однак, в порушення п.п. 5.10, 10.9. договору, орендоване майно за актом приймання-передачі балансоутримувачу повернуто лише 09 березня 2020 року.

Позивач просить стягнути з відповідача заборгованість з орендної плати за період користування майном з 01 січня 2020 року по 09 березня 2020 року у сумі 347,60 грн.

Матеріалами справи підтверджується, що після звернення позивача з позовом до суду (30.11.2020), відповідач сплатив заборгованість з орендної плати у розмірі 347,60 грн. згідно платіжного доручення №24 від 03.12.2020.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 231 Господарського процесуального кодексу України господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Таким чином, в частині вимоги про стягнення заборгованості з орендної плати в позадоговірний період у розмірі 347,60грн. провадження у справі підлягає закриттю у зв`язку з відсутністю предмета спору.

Окрім вимоги про стягнення заборгованості з орендної плати за період бездоговірного користування майном позивач просить стягнути:

- пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, яка нарахована позивачем у відповідності до пункту 3.8. договору у розмірі 6,48грн за період з 15.03.2020 по 15.05.2020,

- та неустойку у розмірі подвійної плати за користування річчю за час прострочки у розмірі 3 046,82 грн. на підставі ч.2 ст 785 ЦК України та п.10.11 договору за період з 30.10.2019 по 09.03.2020.

Згідно ч.1 ст. 199 Господарського кодексу України виконання господарських зобов`язань забезпечується заходами захисту прав та відповідальності учасників господарських відносин, передбаченими цим Кодексом та іншими законами. До відносин щодо забезпечення виконання зобов`язань учасників господарських відносин застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.

Порушенням зобов`язання, відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Виконання зобов`язання (основного зобов`язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом (ст.548 Цивільного кодексу України). Виконання зобов`язань може забезпечуватись згідно договору неустойкою (штрафом, пенею). Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми не своєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання (ст. 549 Цивільного кодексу України).

Згідно п.3.8. договору оренди орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету та балансоутримувачу у визначеному пунктом 3.6 співвідношенні відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення, включаючи день оплати.

Водночас нарахування пені після припинення дії договору (30.10.2019) за період з 15.03.2020 по 15.05.2020 суперечить нормам чинного законодавства, у зв`язку з чим суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог в цій частині.

За приписами ч. 2 ст. 785 Цивільного кодексу України якщо наймач не виконує обов`язку щодо повернення речі, наймодавець має право вимагати від наймача сплати неустойки у розмірі подвійної плати за користування річчю за час прострочення.

Перевіркою наданого позивачем розрахунку неустойки в розмірі подвійної орендної плати в сумі 3 046,82 грн., нарахованої на підставі ч.2 ст 785 ЦК України за період з 30.10.2019 по 09.03.2020, порушень судом не виявлено.

Тож вимога про стягнення неустойки в порядку ч.2 ст. 785 ЦК України заявлена правомірно.

15 грудня 2020 до суду надійшла заява відповідача про визнання позову.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України, відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу.

Суд не приймає відмови від позову, зменшення розміру позовних вимог, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє (ч.6 ст. 46 ГПК України).

З урахуванням викладеного та встановлених фактичних обставин справи, суд приймає визнання позовних вимог відповідачем в частині стягнення суми основного боргу в сумі 347,60грн та неустойки в розмірі подвійної орендної плати в сумі 3046,82грн, оскільки його дії не суперечать інтересам особи, яку він представляє. В частині стягнення пені в сумі 6,48грн. суд не приймає визнання позову відповідачем, оскільки підстави для її нарахування відсутні.

За наведеного, вимоги позивача підлягають задоволенню частково: стягненню з відповідача на користь позивача підлягає неустойка в розмірі подвійної орендної плати в сумі 3046,82грн.; в частині вимоги позивача про стягнення заборгованості у сумі 347,60грн. - провадження у справі підлягає закриттю у зв`язку із відсутністю предмета спору.

В задоволенні вимоги про стягнення пені в сумі 6, 48грн - слід відмовити.

Позивач просить стягнути судові витрати, які складаються з вартості пересилання поштової кореспонденції сторонам у сумі 60,00грн та витрат по сплаті судового збору.

Як визначено ч.1 ст.123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, в силу ч.3 відповідної норми належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Враховуючи, що позивачем надані докази на підтвердження пересилання поштової кореспонденції відповідачу та третій особі на суму 37,02грн. (реєстр поштових відправлень від 27.11.2020 та розрахунковий документ (фіскальний чек) на суму 37,02грн (кожне відправлення - 18,51грн.) вимога позивача про стягнення з відповідача вартості пересилання поштової кореспонденції сторонам у сумі 60,00грн підлягає задоволенню частково у сумі 37,02грн.

При зверненні до господарського суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2102,00грн, що підтверджується платіжним дорученням №999 від 20.11.2020.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог відповідача у розмірі 2 097,99 грн.

Керуючись статтями 2, 3, 20, 73 - 79, 86, 91, 129, 231 (п.2 ч.1), 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях до Асоціації фермерів та приватних землевласників Софіївського району Дніпропетровської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Відділу агропромислового, економічного розвитку і торгівлі Софіївської районної державної адміністрації про стягнення 3 400,90 грн. задовольнити частково.

Закрити провадження у справі в частині стягнення суми 347,60грн. у зв`язку з відсутністю предмета спору.

Стягнути з Асоціації фермерів та приватних землевласників Софіївського району Дніпропетровської області (53100, Дніпропетровська область, Софіївський район, смт. Софіївка, вул.. Шкільна, 7; ідентифікаційний код 25530319) на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях (49000, м. Дніпро, вул. Центральна, 6; ідентифікаційний код 42767945) неустойку у розмірі 3046 (три тисячі сорок шість) грн. 82 коп., витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 2 097 (дві тисячі дев`яносто сім) грн 99коп, вартість пересилання поштової кореспонденції сторонам у сумі 37 (тридцять сім) грн 02коп., видати наказ.

В задоволенні вимоги про стягнення пені в сумі 6, 48грн - відмовити.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня підписання рішення, шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення підписано 28.12.2020

Суддя Н.М. Євстигнеєва

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення28.12.2020
Оприлюднено30.12.2020
Номер документу93853927
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/6435/20

Судовий наказ від 19.01.2021

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Євстигнеєва Надія Михайлівна

Рішення від 28.12.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Євстигнеєва Надія Михайлівна

Ухвала від 02.12.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Євстигнеєва Надія Михайлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні