Постанова
від 28.12.2020 по справі 414/2593/20
КРЕМІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" грудня 2020 р. Справа № 414/2593/20

Провадження № 3/414/787/2020

Суддя Кремінського районного суду Луганської області Тесленко І.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України за протоколом серії БД №293510 від 07 грудня 2020 року про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працює директором ДП КП Кремінна-комунсервіс , паспорт №003450710 від 07.06.2019 року, зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ст. 188-28 КУпАП ,

встановив:

як вбачається з протоколу серії БД №293510 від 07 грудня 2020 року , 07 грудня 2020 року о 09 годині, на момент перевірки, ОСОБА_1 будучі посадовою особою, відповідальною за утримання вулично-шляхової мережі в м. Кремінна ДП КП Кремінна-комунсервіс , не виконав вимогу №129 від 12.10.2020 року Національної поліції щодо ліквідації недоліків на вулично-дорожній мережі м. Кремінна, чим порушив вимоги ДСТУ 3587-97, Закон України Про дорожній рух . Дії ОСОБА_1 уповноваженим представником поліції кваліфіковано за ст. 288-28 КУпАп

ОСОБА_1 у відкритому судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що фінансування відповідних робіт здійснюється Кремінською міською радою, комунальне підприємство, яке він очолює є балансоутримувачем відповідних доріг, але самостійно фінансувати виконання робіт з їх благоустрою не має можливості та залежить від отримання фінансування. Також вказав, що якась частина робіт з зазначених у Актах, доданих до протоколу, вже виконана. Доказів звернення до Кремінської міської ради з приводу необхідності забезпечення відповідного фінансування задля проведення робіт, вказаних в Актах, не надав.

Суддя, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, дійшла наступних висновків.

Згідно до Акту осіннього комісійного обстеження вулично - шляхової мережі м. Кремінна від 30.09.2020 року, комісією у складі: інспектора ВБДР УПП в Луганській області старшого лейтенанта поліції Хільченко А.Г., інспектора ВБДР УПП в Луганській області старшого лейтенанта поліції Талалаєва В.Ф., начальника ДП КП Кремінна-Комунсервіс ОСОБА_1 , на виконання Законів України Про дорожній рух та Про національну поліцію з метою визначення стану автомобільних доріг загального користування, вулиць населених пунктів та залізничних переїздів було встановлено перелік робіт, які необхідно здійснити у м. Кремінна (а.с. 2 - 9).

Відповідно до Вимоги від 12.10.2020 року №129 Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Луганській області, директору ДП ККГ КП ККС ОСОБА_2 на підставі ст. 27, 52 -1 Закону України Про дорожній рух , з метою забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до Закону України Про дорожній рух , пункту 1.5. Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306, ДСТУ 3587-97, ДСТУ4100:2014 була надана вимога щодо ліквідації недоліків на вулично - дорожній мережі м. Кремінна що зазначені в акті осінньо - комісійного обстеження вулично дорожньої мережі, строк виконання 30 діб (а.с. 18).

Як вбачається з Акту контрольного комісійного обстеження вулично - шляхової мережі м. Кремінна від 07.12.2020 року, складеного комісією у складі: інспектора ВБДР УПП в Луганській області старшого лейтенанта поліції Хільченко А.Г., інспектора ВБДР УПП в Луганській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 зазначені роботи виконані не були (а.с. 10 -17).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є керівником ДП "КРЕМІНСЬКЕ КОМГОСПОДАРСТВО" КП "КРЕМІННА-КОМУНСЕРВІС", згідно контракту з 25.09.2017 року по 24.09.2022 року, до відання якого входить, зокрема, підтримання в належному стані дорожнього покриття та дорожніх знаків в м. Кремінна.

Відповідно до ст. 6 Закону України Про дорожній рух від 30 червня 1993 року

№ 3353-XII, до компетенції міських рад та їх виконавчих органів, районних рад та районних державних адміністрацій у сфері дорожнього руху належить: виконання вимог законодавства та рішень органів виконавчої влади про дорожній рух і його безпеку; розробка, затвердження та реалізація міських і районних програм розвитку дорожнього руху та його безпеки; формування міських і районних фондів, у тому числі позабюджетних, для фінансування програм і окремих заходів, спрямованих на розвиток дорожнього руху та його безпеки; контроль за організацією навчання різних соціально-вікових груп населення Правил дорожнього руху, планування заходів, пов`язаних із профілактикою його безпеки, та контроль за їх виконанням; контроль за підготовкою і підвищенням кваліфікації водіїв, технічним обслуговуванням і ремонтом транспортних засобів, забезпеченням розвитку сфери цих послуг; організація дорожнього руху на території міста і району згідно з відповідними генеральними планами, проектами детального планування та забудови населених пунктів, автоматизованих систем керування дорожнім рухом, комплексних транспортних схем і схем організації дорожнього руху та з екологічно безпечними умовами; здійснення та фінансування заходів, пов`язаних із профілактикою дитячого дорожньо-транспортного травматизму; проведення роботи по пропаганді безпеки дорожнього руху; організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів; встановлення порядку і здійснення заходів щодо забезпечення охорони транспортних засобів на платних стоянках та в колективних гаражах; прийняття рішень про розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів та стоянок таксі на вулицях і дорогах населених пунктів, здійснення контролю за дотриманням визначених правилами паркування транспортних засобів вимог щодо розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування; керівництво та контроль за діяльністю підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання за виконанням вимог законодавства, рішень органів державної виконавчої влади про дорожній рух і його безпеку; контроль за виявленням дорожньо-транспортних пригод та впровадженням заходів у місцях їх концентрації, на аварійно-небезпечних ділянках вулиць, доріг та залізничних переїздах; організація системи заходів щодо медичного забезпечення безпеки дорожнього руху та контроль за їх реалізацією; накладання у межах своєї компетенції адміністративних стягнень за порушення законодавства у сфері дорожнього руху та його безпеки; керівництво роботою по справлянню податків, зборів та інших обов`язкових платежів у сфері дорожнього руху. До компетенції міських рад та їх виконавчих органів у сфері дорожнього руху також належить: затвердження вимог до облаштування майданчиків для паркування транспортних засобів з урахуванням норм, нормативів, стандартів у сфері благоустрою населених пунктів, державних будівельних норм, технічних умов, Правил дорожнього руху та інших нормативних документів; впровадження в межах відповідного населеного пункту автоматизованої системи контролю оплати вартості послуг з паркування, затвердження технічних вимог та завдання до цієї системи; уповноваження інспекторів з паркування здійснювати у випадках, визначених законом, розгляд справ про адміністративні правопорушення та проводити тимчасове затримання транспортних засобів; визначення шляхів стимулювання користування електромобілями та іншими екологічними видами транспорту.

Згідно до ч. 2 ст. 27 Закону України Про дорожній рух , організація дорожнього руху здійснюється спеціалізованими службами, що створюються відповідними органами: на автомобільних дорогах, що перебувають у власності територіальних громад, - органами місцевого самоврядування; на інших автомобільних дорогах - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами; на залізничних переїздах - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки на залізничному транспорті.

Як вбачається з п. 1.5. Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001 року, дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров`ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов`язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.

Відповідно до ст. 23 Закону України Про дорожній рух , поліція відповідно до покладених на неї завдань, зокрема: 1) здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень; 2) виявляє причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживає у межах своєї компетенції заходів для їх усунення; 3) вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення; 4) вживає заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров`ю фізичних осіб і публічній безпеці, що виникли внаслідок учинення кримінального, адміністративного правопорушення; 11) регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.

Статтею 188-28 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

Таким чином, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП.

Застосовуючи вид адміністративного стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу, стосовно якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який працює та раніше до адміністративної відповідальності не притягувався; ступінь його вини, а також обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

Обставинами, що пом`якшують відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення є визнання вини та щире каяття у вчиненому. Обставин, що обтяжує відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Приймаючи до уваги дані про особу ОСОБА_1 , суддя вважає за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 255,00 грн.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір від 8 липня 2011 року № 3674-VI узв`язку з ухваленням судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 33-35, 221, 284, 289, 294 КУпАП, суддя

постановила:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 15 (п`ятнадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 255 (двісті п`ятдесят п`ять) грн. 00 коп., який підлягає сплаті за реквізитами - отримувач: УК у Кремін.р-ні/КРЕМІНС.Р-Н/21081100, код отримувача: (код за ЄДРПОУ) 37796309, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA458999980313060106000012151, код класифікації доходів бюджету: 21081100.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП (не пізніше як через п`ятнадцять днів) в порядку примусового виконання постанови стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, а саме 510 (п`ятсот десять) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір у сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок на реквізити - отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня винесення постанови до Луганського апеляційного суду через Кремінський районний суд Луганської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги,якщо таку скаргу не було подано. У разі подачі апеляційної скарги постанова суду,якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя І.О. Тесленко

Дата ухвалення рішення28.12.2020
Оприлюднено29.12.2020
Номер документу93857641
СудочинствоАдмінправопорушення